Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Robiłam domowy majonez na święta, chrzan, keczup
Koktajl z malin ma zmielone nawet pesteczki
Robię też często kawę mrożoną
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Sos bolonski :
Marchewka pietruszka cebula czosnek - rozdrabniam
Potem trochę oliwy i varoma na 4min
Potem mięso mielone i 8 min varoma wsteczne
Dolewam lampkę wina, jeszcze 2min varomy,   wlewam pomidory, dodaje przyprawy
zdejmuje zatyczke , stawiam koszyczek i 15min varoma wsteczne
I gotowe
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

#202
Chyba poproszę R. żeby mi kupił przywiózł z Dubaju Thermomix. Czy on tez np. zmieli mięso? Mają akurat ofertę, dodają za darmo dodatkowy garnek (miskę) i ,,cook key". Nie mam pojęcia co to.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond, czyli to TM5, jeśli ma cook key osobno ;) TM6 wszedł jakoś w ostatnim miesiącu, dwóch. oczywiście, że zmieli mięso ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

#204
Czyli TM5 jest starym modelem? ;) Sprawdziłam w mailu, tak to TM5.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond, no starym, jak starym ;) nowy wszedł ledwo co ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Ubije pianę z białek? ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

A w ogóle kroi warzywa? Czy muszę sama wszystko najpierw pokroić? Ten wszystkie filmiki pokazują jak warzywa są już pokrojone.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

doda, no dla mnie to jest mielone ;) poszatkowane zmrożone ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond, pianę biję taką, że łyżką trzeba wyszarpywać z gara ;) jak mi napisali w przepisie "wylej pianę na blachę" to powidziałam do garnka "sam se wylej, ciekawe jak" bo była taka sztywna ;)

zależy od przepisu i jakie chcesz mieć w efekcie ;) czasami trzeba pokroić bardziej ręcznie, a czasai wcale ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Dziewczyny, zrobiłam ten bulion warzywny i chyba wyszedł za rzadki. Nie wiem, czy to w czymś przeszkadza? Jakoś mogę (powinnam) to zagęścić?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

OlaFasola

Cytat: mayagaramond w 20 Lis 2019, 15:43:59
Dziewczyny, zrobiłam ten bulion warzywny i chyba wyszedł za rzadki. Nie wiem, czy to w czymś przeszkadza? Jakoś mogę (powinnam) to zagęścić?
A odparowałaś?

mayagaramond

OlaFasola mówisz o varomie? Tak.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

OlaFasola

Cytat: mayagaramond w 21 Lis 2019, 02:09:09
OlaFasola mówisz o varomie? Tak.
Tak, na końcu trzeba odparować z koszyczkiem zamiast pokrywki, żeby namiar wody odparował. Jak za rzadkie, to można ewentualnie dłużej parować, jak np warzywa jakieś bardzo wodniste były. Mi to zawsze mocno gęste wychodzi.

mayagaramond

Cytat: OlaFasola w 21 Lis 2019, 09:40:15
Tak, na końcu trzeba odparować z koszyczkiem zamiast pokrywki, żeby namiar wody odparował. Jak za rzadkie, to można ewentualnie dłużej parować, jak np warzywa jakieś bardzo wodniste były. Mi to zawsze mocno gęste wychodzi.

dzieki, odparuje dzis jeszcze raz. Poprzedni tez mi wyeszl gesty, a tu nie wiem, co zle zrobilam.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ddu

mam TM , ja wolę gotować po swojemu, mąż żywa prawie codziennie
nadal uważam, że to jest za drogie i niekonieczne
nie zauważyłam oszczędności czasu
ani miejsca (garnki trzeba mieć tak czy owak, tak samo blender)

zwierzatko_mojej_mamy

blender z radością jeden wywaliłam, a drugi oddałam ;) nic tak mi nie blendowało, jak TM ;) a w TM po pól roku uzywania i oswajania się z działaniem to też po swojemu już lecę ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malutenka

Wyciągam wątek bo dumam nad zakupem.
Powiedzcie mi na początek Czy ja muszę to kupić od przedstawiciela z prezentacją i całym tym pierdoleniem? Widzę na Allegro nowe, czy jest jakaś różnica w zakupie takim lub takim?

zuzia

Cytat: malutenka w 19 Gru 2021, 12:29:58Czy ja muszę to kupić od przedstawiciela z prezentacją i całym tym pierdoleniem?
możesz kupić od przedstawiciela ale bez prezentacji. Czasem warto bo zdarza się, że oni mają później jakieś książki dodatkowe czy coś i rozdają (ale tak czy inaczej prezentacja nie jest wymogiem).

marlen_ka

Ja wzielam po prezentacji ostatnio. Ale ja chciałam prezentacje, żeby P. trochę przekonać, bo on był na nie.

A teraz on najwięcej w nim gotuje lol

marlen_ka

Jeśli nie miałaś wcześniej, to ta prezentacja jest całkiem spoko

zwierzatko_mojej_mamy

też chciałam bez prezentacji, bo mi dupa cierpnie od takich pomysłów, ale wzięłam z, bo kumpela chciała zobaczyć na żywo, co on potrafi i potwierdzam, że prezentacja jest spoko, szybka, żarcia nagotujesz na dobę :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

ja kupiłam bez prezentacji, bo facet nie miał czasu w sobote, a my koniecznie chciałysmy juz miec ;)
najlpeiej to kupic przez przedstawiciela, masz pewnosc ze to legalne źródło. Chodzą plotki, ze z allegro to szlag wie skąd to jest, czy dostaniesz umowe itp. - ale to mogą być tylko plotki, moze to przedstawiciel równie dobrze wystawiac

malutenka

Mnie się podoba idea znalezienia produktu na allegro i kliknięcia przez kup teraz i dostarczenia kurierem lub do paczkomatu. Frustruje mnie konieczność kupienia od człowieka.

magdalinska

malutenka,  przedstawiciel moze tez wyslac kurierem ;)