Świąteczne ciasteczka

Zaczęty przez sonja, 02 Gru 2007, 19:24:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Twinnie, szalona kobieto!

niech juz sie te swieta skonczą, bo zapierniczycie cała strefę ;)
poza tym mam wrazenie ze jeszcze tylko ja sie opieram szałowi ciasteczkowemu lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

twinnie - masz zdrowie jak kon :) Sliczne te pierniczki!

Cytat: salsa w 12 Gru 2008, 19:29:02
poza tym mam wrazenie ze jeszcze tylko ja sie opieram szałowi ciasteczkowemu lol

jak na razie nic nie upieklam, ale planuje zrobic te z zurawiona, tylko juz teraz mi sie nie chce  :blush: :blush:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

twinnie77

A w lodówce ciacho na żurawinowe czeka... zaraz biorę się za pieczenie.

Może to i jest szaleństwo, ale robię te ciacha na prezenty dla rodzinki, bo na inne w tym roku mnie nie stać Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
. Może jeszcze jakieś fotki Hubcia im podarujemy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytujpoza tym mam wrazenie ze jeszcze tylko ja sie opieram szałowi ciasteczkowemu LOL
Nie tylko Ty ;)
Ja zamierzam popiec jutro,m ale takie zwykłe kruche, może jeszcze coś w stylu piegusków...a co z tego wyjdzie nie wie nikt :mocking:

justynaaaa2

ja też szałowi pierniczenia nie uległam  ;) zrobiłam tylko te ciastka żurawionowe, ale to takie nie do końca świateczne, bo zamierzam je robić cały rok co jakiś czas, np. może jutro, bo są przepyszne i szybko się je robi :thumbup: a że zęby mnie już przestały boleć to mogę znowu jeść  :jejeje:

mayagaramond

twinnie77 - Twoje ciacha beda na pewno superprezentem :)   :beer: :beer: :beer:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

bozena.dp

Cytat: salsa w 12 Gru 2008, 19:29:02
poza tym mam wrazenie ze jeszcze tylko ja sie opieram szałowi ciasteczkowemu lol

no nie tylko ty ;)
ja zrobiłam ostatnio żurawinowe, których już dawno nie ma ;)
chce też wypróbować te winne ciasteczka, skoro takie dobre, ale kiedy... kto to wie ;) :P

foszek

Cytat: twinnie77 w 12 Gru 2008, 02:57:31
No i spierniczyłam kolejną noc. Tym razem piernikami. Pierwszy raz w życiu sama piekłam pierniczki. W przeszłości zawsze z mamą piekłam, a później sama dekorowałam. No i dzisiaj popełniłam pierniki z tego przepisu http://mojewypieki.blox.pl/2008/11/Pierniczki-jak-alpejskie.html

Jestem zakochana w tych piernikach. Są pyszne!!!!! Polecam ten przepis. Ciasto wychodzi faktycznie dość rzadkie, ale po 24 h jest ok, tylko trzeba bardzo dużo podsypywać mąką przy wałkowaniu, na co zwraca uwagę autorka. Z tej porcji ciasta wyszło mi ................................ 20 blach pierniczków, czyli 372 standardowych oraz 160 miniaturek. Wiem, wiem, odbiło mi  :stupid: :stupid: :stupid: :stupid: :stupid:. Ale miałam takie malutkie foremki, nie mogłam ich nie wykorzystać.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Ja robilam z tego przepisu i tez sa dobre :) Podarowalam je jako prezenty mikolajkowe, zrobilam z nich choinki (pomysl dziewcznyny z innego forum :)
A alpejskie chce jutro sprobowac

foszek

Cytat: sonja w 10 Gru 2008, 10:44:32
Cytat: mayagaramond w 10 Gru 2008, 10:41:57
Gdzie jest przepis na te ciasteczka na winie? Nie moge znalezc.


Tak sowja droga to nie wiedzialam, ze w PL pieczemy ciasteczka na swieta...U nas bylo ciasto, ale ciastka nigdy.

O tu: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,73360547,73576425,0,2.html?v=2

Maya, mi też się to mało polskie wydaje;) ale bardzo lubię piec ciasteczka, potem je jeść a już nade wszystko kupować foremki:)
Serio nie daje sie do tych ciastek cukru, tylko posypuje nim?

foszek

Gdzie jest przepis na zurawinowe ciasteczka?

justynaaaa2


sonja

Cytat: foszek w 12 Gru 2008, 23:21:24
Cytat: sonja w 10 Gru 2008, 10:44:32
Cytat: mayagaramond w 10 Gru 2008, 10:41:57
Gdzie jest przepis na te ciasteczka na winie? Nie moge znalezc.


Tak sowja droga to nie wiedzialam, ze w PL pieczemy ciasteczka na swieta...U nas bylo ciasto, ale ciastka nigdy.

O tu: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,73360547,73576425,0,2.html?v=2

Maya, mi też się to mało polskie wydaje;) ale bardzo lubię piec ciasteczka, potem je jeść a już nade wszystko kupować foremki:)
Serio nie daje sie do tych ciastek cukru, tylko posypuje nim?

Serio, serio:)

Ja wczoraj pierniki ozdabialam, ale ze malo weny mialam to nie pokaże:)

bozena.dp


foszek

Nic ide po biale wino, zurawine i bede miala zajecie na dzisiaj.
Sonja a jak robisz ten bialy lukier ?

sonja

Ja robię z białka surowego i cukru pudru, więc dla Ciebie to chyba tak sobie, co :( ?

emcia

To teraz kolej na moje ciacha.
Najlepsze wyszły te czarne niepozorne.

emcia


emcia


mayagaramond

emcia - chyle czola! A czemu zurawionowe ci tluste wyszly?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

emcia

Cytat: mayagaramond w 13 Gru 2008, 16:26:48
emcia - chyle czola! A czemu zurawionowe ci tluste wyszly?

no jakies takie tłuste, może dlatego ze blaszkę popędzlowałam olejem

ogólnie dobre

twinnie77

emcia, super ciacha!!!!!
Ja też upiekłam te żurawinowe, ale wczoraj były po prostu niejadalne. Dopiero dzisiaj mi smakowały.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

no, a ja większość spaliłam...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

abkasia

emciaprzepraszam..ale te po lewej wygladaja jak kupa, w ksztalcie 9takie balaski... :point_lol: :point_lol: :point_lol: ).. :blush: :blush: :blush: :blush: mam nadz ze sie nie obrazisz.. ale nie moglam sie powstrzymac..

foszek

Cytat: sonja w 13 Gru 2008, 16:14:26
Ja robię z białka surowego i cukru pudru, więc dla Ciebie to chyba tak sobie, co :( ?
Mam troche piernikow do udekorowania, czy pozniej ten lukier jest jadalny, (jezeli dajesz je na upieczone ciastka)

ishka82

#249
Ja dziś upiekłam ciasteczka, ale tylko kruche ;) Część to takie niby "pieguski" (pierwszy raz robione, a całkiem fajne), a reszta kakaowe, cynamonowe i imbirowe :D Po prostu zrobiłam ciasto kruche z kg mąki, później podzieliłam i dodałam przyprawy. Te nie pieguski trzeba by jeszcze udekorować, ale to jak wenę złapię. Na razie pokazuje to, co mam :D Chyba jak na osobę, co piec nie cierpi poszło mi dobrze ;)