suknia (prawie) wybrana...

Zaczęty przez ewcia, 16 Lut 2008, 17:57:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewcia

Dziewczyny, po długich poszukiwaniach zdecydowałam sie na suknię Balta z kolekcji St. Patrick - chyba najlepiej pasuje do mojego charakteru i delikatnej urody:
http://www.mlodaimoda.pl/suknie-slubne/san-patrick-balta.htm
Co o niej sądzicie?
Jakie radziłybyście dodatki?
Chyba zrezygnuję ze strojnego welonu, jaki jest proponowany na stronie i założę zwykłą mgiełkę... Choć część sukni, która jest jakby "pod spodem" jest w koronkowe kwiatki i właśnie taki materiał w kropeczki jak welon...
Zastanawiam się czy przyczepić kwiatki z boku, tak jak modelka... na zdjęciu wygląda to ładnie, ale na żywo jakoś delikatniej jest bez kwiatków...
Po powrocie ze sklepu zaczęłam zastanawiać się nad omawianą wnikliwie na forum suknią Bedford ;), która umknęła mi podczas przymierzania, ale bardzo mi się podoba... jeszcze mam kilka dni na ewentualną zmianę decyzji, dopóki zamówienie nie zostanie wysłane ;)
Będę Wam baaardzo wdzięczna za sugestie, rady... :)) zarówno w kwestii stylu sukni jak i proponowanych dodatków. Mam bardzo niewielkie doświadczenie w kwestii ślubnej stylizacji. :) Bukiety - uwielbiam bombki, najlepiej z lekko "zwisającymi listkami" z jednej strony; fryzury - marzę o rozpuszczonych (nierealne ze względu na welon) lub lekko upiętych włosach :)) (już zapuszczam na tę wielką sierpniową okazję) ;)

spragnienie

dla ułatwienia wklejam zdj sukni  ;-)

ewcia

Dzięki :) Nie opanowałam jeszcze wszystkich technicznych tajników forum. ;)

mayagaramond

Wypowiem sie tylko co do welonu - mnie sie ten na focie bardzo podoba. Migelki juz sie troche znudzily. Wiecej odwagi ;-)

Pare fryzur "na pol rozpuszczonych":

http://weddings.theknot.com/gallery/gallery_results.aspx?gallery=7&fashion=84

Mozesz tez zminic w nawigacji na "down" i pokaza sie rozouszczone

I jeszcze jeden link:
http://galleries.weddingchannel.com/odb/themes/weddingchannel/Results.aspx?type=19&WC%20Galleries=Hairstyles
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

ewcia,  opanowane piwa szybko Ci poszlo ;D:D:D

zostawiasz kwiat przy biodrze?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

cumberland

Suknia jest raczej klasyczna w księżniczkowatym stylu. Ja trzymałabym się więc takiej ponadczasowej klasyki w stylizacji PM. Pasują mi tu gładko upięte włosy. Welon tak, raczej mgiełka, choć niekoniecznie długi. Myślę że taki za łopatki może dobrze wyglądać.

ewcia

Sukienkę przymierzałam raz - wtedy nie widziałam jeszcze zdjęć w necie z kwiatem u boku i na żywo wersja z kwiatkami mnie nie urzekła... przy następnej przymiarce jeszcze się nad kwiatkami zastanowię...
co do welonu... mgiełka za łopatki to super pomysł - chcę coś takiego na wesele. Natomiast zastanawiam się, czy do kościoła nie wkroczyć w długaśnym welonie :) z koronką lub prostą mgiełką :) Jeśli koronkowy welon to raczej upięty z tyłu głowy niż "otulający" twarz, bo mocna koronka przy buzi troszkę mnie "przytłacza" ;)
A pomyśleć, że do salonu szłam zakochana w sukni Bahamas...

spragnienie

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"ewcia,  opanowane piwa szybko Ci poszlo ;D:D:D

trzeba mieć priorytety, nie  :mrgreen:

jak można bez tego kwiatka z boku, to ja bym głosowała za tym żeby go nie dawać  ;-)

a ten welon zdaje się pasować do tej sukni (choć nie wiem jak na żywo wygląda to kropkowanie ), ale z mgiełką też będzie fajnie - mgiełka jest neutralna

Kasia

welon z koronki jest super
ale wybrałabym raczej taki niekropkowany
z taką samą koronką tylko na gładkim tiulu :)

te kropkowańce nie bardzo mi się widzą  :-|

spragnienie

w kwestii bukietu - lekko zwisające/gałązka z 1 str to coś takiego jak poniżej, czy jeszcze bardziej zwisające?

Kasia

[ Dodano: 16-02-2008, 21:44 ]
ja mam takie lekkie zwisy w zbiorach

inkageo

Piękny ten koronkowy welon, ja w tym roku wystąpiłabym zdecydowanie w kropkowanym :)
Imagine there is no hate

rubin04

inkageo, oj nie widziałaś chyba tego welonu...
Gdyby te kropki były na tiulu to by było ładnie ale one sa na takiej siatce.. Wyjątkowo kiepsko to wygląda...
Sama pani w warszawskiej Madonnnie powiedziała że on wygląda jak sieć rybacka.
Na zdjeciachw yglada ciekawie - w rzeczywistości - mocno rozczarowuje,
a prz cenie 1100 zł rozczarowuje totalnie!


Ja będę miała ten co jest do Nalona - z koronką :)

ewcia - ja bym się nad tym kwiatem zastanowiła, suknia i tak jest "zdobna" a ten kwiatek chyba do mnie nie przemawia..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: "rubin04"Gdyby te kropki były na tiulu to by było ładnie ale one sa na takiej siatce.. Wyjątkowo kiepsko to wygląda...
Sama pani w warszawskiej Madonnnie powiedziała że on wygląda jak sieć rybacka.
Na zdjeciachw yglada ciekawie - w rzeczywistości - mocno rozczarowuje,
a prz cenie 1100 zł rozczarowuje totalnie!

sieć rybacka:):):) dobre
ale wiesz-ten welon rozczarowuje również na zdjęciach-więc zapomnijmy już o nim:P zdecydowanie nie polecam go nikomu-no chyba, że życzycie komuś wyjątkowo zle...  ;-)  :lol:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ewcia

spragnienie, chyba chciałabym bukiecik z jeszcze bardziej zwisającymi listkami.
Chciałabym, żeby był z różyczek (choć może pojawić się między nimi też kilka innych kwiatków).
Przypinane kwiatki na żywo nie prezentują się ciekawie. Poza tym już mi się trochę znudziły jako ozdoba sukienki.
rubin04, mam nadzieję, że wszystkie welony nie są tak drogie?? :) Tym bardziej, że ja chcę dwa - jeden krótki na wesele, jeden długi do kościoła. ;)

salsa

Cytat: "ewcia"rubin04, mam nadzieję, że wszystkie welony nie są tak drogie?? :) Tym bardziej, że ja chcę dwa - jeden krótki na wesele, jeden długi do kościoła. ;)
ja swoj dostałam w prezencie od salonu-długi, mgiełka:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: "ewcia"że wszystkie welony nie są tak drogie??
w Warszawskiej Madonnie robią takie welony z koronką na zamówienie
koszt około 500-600zł
jest to jakby wyrób własny Madonny

Agaaa ma zdjęcia takiego madonnowego kawałka materiału na welon

Cytat: "ewcia"e wszystkie welony nie są tak drogie??

na wesele myslę że wystarczy Ci zwykła mgiełka
taka kosztuje od 60zł na allegro do około 300zł w salonach

a dodatkowo zwykłą krótka mgiełkę to proponowałabym sama zrobić - koszt kilkunastu złotych :)

gdzieś tu była instrukcja inki jak się robi welon ;)

salsa

Cytat: "Kasia"gdzieś tu była instrukcja inki jak się robi welon ;)
kupujesz mgiełkę, nabijasz grzebyk w wybranym miejscu i ot cała filozofia:) :mrgreen:  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rubin04

Cytat: "salsa"
Cytat: "Kasia"gdzieś tu była instrukcja inki jak się robi welon ;)
kupujesz mgiełkę, nabijasz grzebyk w wybranym miejscu i ot cała filozofia:) :mrgreen:  ;-)

A w razie problemów prosisz naszą lokalną specjalistkę ds. welonów (Inkageo) o pomoc :)


Mój welon kosztuje 600 zł w komplecie z suknią - podobno jest tańszy ponieważ sama suknia jest obłednie droga :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Jeszcze trzeba zaokrąglić rogi, wycinając łuki nożyczkami, bo bez tego dziwnie wygląda :) I trzeba dobrze rozmierzyć taśmą gdzie wbić grzebyk. Grzebyk wbijać na miękkiej powierzchni - najlepiej łóżku. Mój welon miał szerokość 1,5 metra, długość dowolna :)
Imagine there is no hate

ewcia

hehe dzięki za instrukcje! :)
Wiecie, koleżanka polecała mi welony na wsuwki. Podobno dużo mniejsze ryzyko niż w przypadku grzebyka, że coś zacznie się wysuwać w nieoczekiwanym momencie... :)

Kasia

Cytat: "ewcia"że coś zacznie się wysuwać w nieoczekiwanym momencie... :)
dobrze wbity grzebyk nie ma prawa sie wysunąć :)

riannka

Cytat: "ewcia"mam nadzieję, że wszystkie welony nie są tak drogie?? :) Tym bardziej, że ja chcę dwa - jeden krótki na wesele, jeden długi do kościoła. ;)

ja miałam dwa w jednym - 3 warstwy dolna najdłuższa odpinana,  dobre rozwiązanie na przyjęcie
welon dostałam gratis do sukienki

inkageo

Ja miałam proste włosy bez koków i jakichkolwiem upięć, a jak rano wbiłam grzebyk tak się trzmał bez poprawiania do oczepin.. Miałam lekki tapir w miejscu wpięcia i nic więcej :)
Imagine there is no hate

Majeczka

Co do kwiatka to tez ja tez jestem na OUT
Swego czasu urzekla mnie suknia Royal, miala bardzo podobny kwiat i niestety panie z salonu uswiadomily mnie ze nie mozna go tak po prostu usunac, poniewaz ukrywal jakies szwy :( upewnij sie ze u Ciebie tego nie ma :)

Kasia dziekuje za podpowiedz w sprawie welonu :) nie wiedzialam ze w Madonnie sami szyja i maja tak przystepna oferte :)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login