Fajny pieczony kurczak ;)

Zaczęty przez jo_miekka, 27 Lis 2007, 10:24:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Jako brat fajnej pieczonej rybki -> fajny pieczony kurczak.

Jest to jedno z najłatwiejszych dań na świecie chyba. (Przepis nie mój, a koleżnaki O., żeby nie było, że prawa autorskie czy cóś;))

Ingridencje:

mięso kurczacze (piersi, uda, pałki - do wyboru)
sos sojowy
miód
oliwa
sok z cytryny
czosnek
tymianek (lub inne zioło)

Robimy sos mieszając po dwie łyżki wszystkiego: sos soj. + miód + oliwa + sok z cytr.
Podgrzewamy. Wrzucamy do tego rozgnieciony ząbek czosnku i łyżkę tymianku.
Zalewamy tym mięsko ułożone w naczyniu.
Odtsawiamy na trochę do "przeżarcia".
Przykrywamy folią alu.
Pieczemy ok. 30-40 minut w temp. 160 stopni.

Uwaga: zapach podczas pieczenia trudno znieść!

malutenka

OO stawiam piwo, bo z miodem i z sosem sojowym - dwiema rzeczami, bez których nie ma mojego jedzenia :mrgreen:

vobi

Brzmi zajefajnie.... tylko pytanie, czy moglabys nieco uscislic "odstawiamy troche do przezarcia" - odstawiasz na 15 min. czy np. na 3 godziny? Szczegolara ze mnie... ;)

didi_loczek

Ja juz przepis do zeszytu kucharskiego wkleilam, teraz czekam jak przeprowadzimy sie do Polski
bo w szkopikowie piekarnika sie nie dorobilam. Przepis wyprobuje na pewno!!
Moj przyszly slubny juz doczekac sie nie moze  :-D

jo_miekka

Cytat: "vobi"tylko pytanie, czy moglabys nieco uscislic "odstawiamy troche do przezarcia" - odstawiasz na 15 min. czy np. na 3 godziny?

No wiesz, to zalezy, ile masz czasu.
Ja zwykle robię to rano a wkładam to pieca dopiero popołudniu, czyli jakies 5h leży.
Albo w ogóle całą noc.
Ale jak masz godzinkę czy pół to nie będzie źle. To i tak jest mooocno aromatyczna  marynata.

PS Starczy słowo na plotach rzucić a juz wszystkie zaglądaja, piszą, fiu fiu...

riannka

O bardzo fajny ten przepis.

Wypróbuję go jeszcze dziś.  :-D

wrobelek0403

Cytat: "inkageo"
Jak kupię sos sojowy, tymianek i zwerbuję kogoś do wyszorowania piekarnika po ostatnim wybuchu mrożonej pizzy to zrobię tego kurczaka :)

hahahah, ja wlasnie wczoraj szorowalam :( robota paskudna, ale wystarczy dobry srodek specjalny do czyszczenia piekarnikow i po dwóch godzinach piekarnik jak nowy :)

a specjalnie dla didi wieczorem zadedykuje kurczaka "pieczonego" bez piekarnika :)
a teraz spadam na zajecia

pa
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

jo_miekka kurczak rewelacja! stawiam piwo :D choć robiłam z ziołami prowansalskimi bo mi się tylnej części ciała po tymianek do sklepu ruszyć nie chciało

emcia

#8
Właśnie upiekłam dwa wielkie cycki indycze wg tego przepisu, pachniało pięknie, piekłam "na oko" i polewałam marynatą w trakcie pieczenia. O dziwo, nie wyszedl w środku suchy jak zazwyczaj...jestem pod wrażeniem - pycha


giga

Fajny przepis. Muszę wypróbować.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Beata

jo_miekka
marynowałam 20 sporych skrzydełek (podwoiłam składniki marynaty, zamiast tymianku dałam rozmaryn) przez 24 godziny, potem upiekłam  je na dwóch poziomach w temperaturze 200 stopni z termoobiegiem przez 15 minut, a potem w temp. 175 z termoobiegiem przez 40 minut. Były fantastyczne i na ciepło z surówką (pekińska z ogórkiem, papryką i zieloną pietruszką) i na zimno podbierane i przegryzane z musztardą i chlebem. Myślę, że to świetny przepis na mięso na piknik (w sezonie letnim oczywiście) - chyba w każdą sobotę będę tak marynować różne częsci kurczaka, a w niedzielę na godzinę przed wyjazdem -  do piekarnika, potem do folii alu i przed siebie ;)
wielkie wielkie dzięki!!!!!


dagi

ja tez zrobiłam udka i pałki w tej marynacie i były pyszne, tylko następnym razem nie będę przykrywać ich folią alu, albo może dam wyższą temperaturę, bo jakoś nie dopiekły mi się i musiałam trzymać je o wiele dłużej w piekarniku, ale i tak uważam, że ta marynata jest pyszna  :thumbup:
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

mayagaramond

Ja kurczaka z reguly przed pieczeniem obsmazam.


B lubie tez marynete z miodu, plupy pomidorowej, tabasco i soku z cytryny.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

Mam w lodówce zamarynowanego kurczaka, już pięknie pachnie....
Ma być na obiad

jo_miekka

ja pierdziu, moja staroc odkopana! ;)

elve

jo_miekka może byśmy książkę kucharską zrobiły z tych wszystkich przepisów, wraz z modyfikacjami, propozycjami podania oraz oczywiście zdjęciami
bo to są naprawde wartościowe, osobiste i sprawdzone przepisy

zwierzak, by ładnie wyedytował, poskładał
a ja bym sobie w formie fotoksiążki wydrukowała, na półkę

jo_miekka

elvelve oj, ja bardzo chętnie! Mam nawet tytuł: "Best seler". I piękny seler na okładce ;)

elve

Kurczak wyśmienity
mąż chwali

jusia

jeszcze tu napisze: kurczak boski, za to Cie kocham jo- za proste, sprawdzone i doskonale przepisy, podalam z brukselka z wody, a zrobilam piersi, byly taaaaakie soczyste, aha i pieklam w takim rekawie... :beer: :beer:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

hihi u mnie też było z brukselką :)

martullek

tak zachwalacie, że i ja się skuszę. ale dopiero w przyszłym tygodniu

jo_miekka

załączam zdjęcie, bo obiecałam się poprawić :)
mam nadzieję, że do książki się nada ;)


zwierzatko_mojej_mamy

jo_miekka machu machu i jest prosto do ksiazki :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

w sumie to wygląda jak spalony... nie podoba mi się, piersi by lepiej wyszły na zdjęciu
no ale piersi to wiadomo, zawsze lepiej wychodzą ;)

zwierzatko_mojej_mamy

jo_miekka co Ty chcesz - moja jedyna ulubiona czesc kurczaka jesli jest robiony w calosci, czyli skorka chrupiaca i zlota!!!
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl