art. dla niemowlat - hity i kity

Zaczęty przez vobi, 17 Sty 2009, 13:30:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

feeling.good

nie wiem gdzie wrzucić, a może komuś się przyda. Trafiłam przypadkiem na całkiem fajne i niedrogie torby dla mam:
http://www.untorito.pl/pl/c/Torebki/18/1/phot

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: aniak1211 w 18 Wrz 2011, 12:20:27
Zrozumiesz jak Fran zechce siku na podworku i bedzie gdzie zrobic:D
Ja nieraz widze mamuski ze zwyklym nocnikiem :D
to sie jeszcze okaze ;P tak samo mialam zrozumiec rajstopy, jak mi dziecko bedzie skarpety zdejmowalo ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: Angie w 18 Wrz 2011, 12:31:50
mobka ja wiem, że to jest problem, ale co zrobić w sytuacji gdy dziecko nie ma już pieluchy?
staram się wybierać miejsca jak najbardziej ustronne, ale nie jest to i tak komfortowa sytuacja.

ej, bez przesady. Moim zdaniem o ile nie mowimy o placu zabaw na zamknietym osiedlu i tarwniku, ale o parku, nie widze problemu, zeby dziecko zrobilo siku na trawe. To zaraz wsiaknie, deszczyk spadnie, wiatr powieje i nie bedzie ani sladu. Lepsze chyba sikanie na trawe niz na hustawki. Poza tym chyba na placu zabaw sa same wyrozumiale osoby z dziecmi, ktore wiedza o co chodzi i sa w podobnej sytuacji.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: nionczka w 18 Wrz 2011, 18:10:29
ej, bez przesady. Moim zdaniem o ile nie mowimy o placu zabaw na zamknietym osiedlu i tarwniku, ale o parku, nie widze problemu, zeby dziecko zrobilo siku na trawe. To zaraz wsiaknie, deszczyk spadnie, wiatr powieje i nie bedzie ani sladu. Lepsze chyba sikanie na trawe niz na hustawki. Poza tym chyba na placu zabaw sa same wyrozumiale osoby z dziecmi, ktore wiedza o co chodzi i sa w podobnej sytuacji.

Ja pisze o placu zabawna osiedlu, w parku troche inne sprawa. No alekupe dziecko tez moze chciec zrobic na placu zabaw. Ja przypuszczam, ze taki nocnik rozwaze :)

Angie

nionczka jasne, że nie na zamkniętym osiedlu ;D zawsze wychodzimy poza plac zabaw i staramy się odejść kawałek od niego.
Ale są osoby, którym sikanie dzieci na dworze bez względu na okoliczności  przeszkadza ;D

O kupę nie muszę się martwić, bo wiem, że Lena na dworze nie zrobi.
A nawet gdyby, to zawsze mam przy sobie  chusteczki i nie byłoby problemu posprzątać.


aja

#881
Cytat: rubin04 w 16 Cze 2011, 09:22:48a jaką metoda odpieluchowałaś Nataniela
czy jeszcze Cię to interesuje?

bo medoty chyba nie było :D
tzn. ja miałam w planach czekać aż sam się odpieluchuję(dwie kolezanki tak zrobiły i zachwalały :) bo sie nie męczyły)   autentycznie sie bałam tego, wyobrażałam sobie siki i k... w kazdym kącie domu :D
typową próbę odp. podjełam jak N. miał jakieś 1 i 8 czy 9mc i jak na niego było to za wcześnie bo pisikiwał co 15 min. wiec olałam
a potem jak skończył dwa lata od tak zdjełam mu piluchę  (zupełnie bez zamiaru i nastwienia na odpieluchowanie) i zapytałam się czy chce siku kilka razy i widziałam po nim,że cos się dzieje, a nie wiedział jeszcze jak i co powiedzieć wiec pokazałam nocnik, udało mu sie zrobić siku - wtedy był wielki szał, wygłupy z radości (moje oczywiście) i tak mu sie spodobało,że chyba to zapamiętał bo już bardzo chetnie siadał  a ja juz pociagnełam to
tego samego dnia siadał juz za kazdym razem i tylko jak przyszło do tej grubszej sprawy wieczorem  to usiadł ale nie chciał zdjąc gaci wiec hymmmm no.....
potem zlał sie raz jak wyszedł na podwórko i ze dwa razy jak zsikał się podczas drzemki ( na drzemkę przez dwa tygodnie mu zakładałam pieluchę) i po tych dwóch wpadkach strasznei płakał i pokazywał co się stało

najdziwniejsze jest dla mnie to,że od tego czasu mija prawie rok a w przedszkolu im się zlał w gacie i chyba musiąły go olać jak mówił,że chce "tu tu " bo on jakoś dzwinie wymawia "siu siu" :(

rubin04

#882
Aja, P. juz dawno bez pieluchy - po prostu pewnego dnia idąc do przedszkola wyjał rano z szuflady majtki i na moje "ale pieluszke trzeba załozyc..." powiedzial  "nie, nie.. majty!"
No i załozyłam majtki :)

Została tylko pieluch ana noc, i na drzemkę, ale jak to ogarnąc to jeszcze nie mam pomysłu, tylko daję mu czas aż sam powie że da radę :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

HIT - kocyk La Millou: http://www.omamma.pl/kocyk-70x80-malpki-z-rozem.html

Pięknie wykonany, gruby, cudowne kolory i świetnie zapakowany. Jestem nim zauroczona :)

strona producenta: http://www.lamillou.com/

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

ten też mi się bardzo podobał :) Gdyby nie cena, kupiłabym co najmniej dwa :D

mary

Feeling, świetne te kocyki! Piękne wzornictwo i kolory. Szkoda, że mają taki mały wymiar :(

feeling.good

Cytat: mary_popins w 15 Sty 2012, 16:13:45
Feeling, świetne te kocyki! Piękne wzornictwo i kolory. Szkoda, że mają taki mały wymiar :(

są i większe, tylko cena jeszcze wyższa ;D

80x100 - http://www.lamillou.com/category.php?id_category=38

110x140: http://www.lamillou.com/category.php?id_category=39

mary

mi by pasował ten 110x140 - ale jest diabelsko drogi ;)


iksa_nl


nionczka

Takie kocyk to mozna sobie uszyc. Plotno bawelniane w takie wzorki mozna kupic w wielu sklepach i ten plusz z kulkami tez.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

absolitny Hit tej zimy:
buty dziecie  columbia
jak wiadomo zime mamy mrozna i maly chodzi po dworze ok 40 min do godziny i ma w nich bardzo cieple nogi
w zeszlym roku mial ecco i paluszki zawsze byly zimne po wyjeciu z buta...
w tych sie ani razu to nei zdazylo! ecco sie do nich nie umywa!
buty sa genialne i chronia stopy do -32 st C
http://www.columbia.com/Children%E2%80%99s-Rope-Tow%E2%84%A2/BC1473,default,pd.html
http://www.sklep.bartek.com.pl/pl/product/16362/t-bc1472-030a.html

magdalinska

#893
potrzebuje kupic jakis niekapek/bidon. Mam niekapek z TT i jest swietny, ale potrzebuje drugi.
kupic taki sam, czy  moze jakis bidon? cos polecacie?  warunek- musi sie rozbierac na pojedyncze czesci i łatwo myc. Bo kupiłam kiedys taki zwykły bidon i za jakis czas wziełam lupe i zagladnełam do tej zakretki, od razu wyrzuciłam..... tego sie nie da domyc....
musze miec cos, co da sie w zakamarkach wyczyscic

Kasia

TT ma kilka niekapków, ja tam nie kombinowałam z innymi
kupiłam raz lovi 360 i jak zobaczyłam jak z tego kapie to powiedziałam że zadnych eksperymentów wiecej nie robie ;) tylko TT :D

magdalinska

a co polecasz z TT? oprocz tego (ten mam)  jakis bidon? zeby sie tylko łatwo mył

ziuta

#896
Cytat: magdalinska w 09 Mar 2012, 13:38:25Bo kupiłam kiedys taki zwykły bidon i za jakis czas wziełam lupe i zagladnełam do tej zakretki, od razu wyrzuciłam..... tego sie nie da domyc....
to kup niekapek
bidonów z tt też nie da się domyć, ja właśnie z tego powodu odstawiłam, owszem, zaworek da się rozkręcić i umyć tak jak w niekapku, ale już tej rurki 3-4 cm nie wyczyścisz

Dodany tekst: 09 Mar 2012, 14:06:11

ja najbardziej lubię te

magdalinska

a no własnie....to chyba kupie drugi taki sam i juz bo ten to da sie dokładnie wyczyscic

Kasia

#898
Cytat: magdalinska w 09 Mar 2012, 14:04:38
a co polecasz z TT? oprocz tego (ten mam)  jakis bidon? zeby sie tylko łatwo mył

bidon sportowy TT
taki sam mechanizm, inny tylko ustnik
nakretki pasują do siebie, takze mozna wymiennie uzywac :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 09 Mar 2012, 14:07:59

Cytat: ziuta w 09 Mar 2012, 14:05:03bidonów z tt też nie da się domyć, ja właśnie z tego powodu odstawiłam, owszem, zaworek da się rozkręcić i umyć tak jak w niekapku, ale już tej rurki 3-4 cm nie wyczyścisz
w niekapku jest identyczna nieosiagalna dziura ;)

Justynna

Cytat: Kasia w 09 Mar 2012, 14:01:24
kupiłam raz lovi 360 i jak zobaczyłam jak z tego kapie to powiedziałam że zadnych eksperymentów wiecej nie robie ;) tylko TT :D
ale to kwestia dobrego złożenia Lovi 360 i wtedy nic z niego nie kapie.
Ja dopiero po zakupie zapasowych uszczelek nauczyłam się prawidłowo składać kubek, bo wcześniej źle to robiłam  :blush: