Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

didi_loczek

calla ja wyjmuję od razu z piekarnika, i jeszcze ciepły z foremki.

Podobno ten "rzucany" trzeba zostawić w piekarniku do wystygnięcia.

calla

didi_loczek ostatnio zostawilam w piekarniku i mi opadl. I nie wiem czy to nie byla przyczyna.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

#427
Cytat: calla w 09 Sie 2013, 14:22:31
Dziewczyny, a po upieczeniu biszkopt zostawiacie na chwile w piekarniku czy wyjmujecie od razu??

ja wyjmuje, rzucam o podłoge, a potem wkładam do otwartego piekarnika do wystudzenia.

Dodany tekst: 09 Sie 2013, 14:36:17

dziewczyny, a smarujecie boki formy? nie smaruje sie, bo wtedy urosniety biszkopt ładnie sie trzyma.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

#428
Cytat: wrobelek0403 w 09 Sie 2013, 14:35:28
ja wyjmuje, rzucam o podłoge, a potem wkładam do otwartego piekarnika do wystudzenia.

Dodany tekst: 09 Sie 2013, 13:36:17

dziewczyny, a smarujecie boki formy? nie smaruje sie, bo wtedy urosniety biszkopt ładnie sie trzyma.

ale to mowisz o tym rzucanym czy normalnym?

Dodany tekst: 09 Sie 2013, 14:37:39

ja nie smaruje.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

z tego co czytałam, to przy kazdym.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: wrobelek0403 w 09 Sie 2013, 14:55:25
z tego co czytałam, to przy kazdym.

aha. Ale wyjmujesz go z formy, rzucasz i wkladasz do wystygniecia?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

#431
Cytat: calla w 09 Sie 2013, 14:58:49
aha. Ale wyjmujesz go z formy, rzucasz i wkladasz do wystygniecia?

rzucam z formą, na ręcznik na podłodze (z wysokosci kolan). odcinam boki i wyjmuje dopiero po zupełnym wystygnieciu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: wrobelek0403 w 09 Sie 2013, 15:00:54
rzucam z formą, na ręcznik na podłodze (z wysokosci kolan). odcinam boki i wyjmuje dopiero po zupełnym wystygnieciu.

aa ok. Dzieki! Sprobuje next time :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

rudasekawf

Biszkopt po wyłączeniu piekarnika zostawiam jeszcze ok 5-10 minut przy uchylonych drzwiczkach, potem wyciągam z piekarnika i kładę odwróconą blaszkę na trzech szklankach, żeby nie zapadł się środek.

Foremkę smaruję po bokach również i wysypuję bułką tartą.

didi_loczek

Ja robię podobnie jak rudasek, smaruję całą foremkę i wysypuję bułką tartą. Z grubsza wychodzi taki:

emcia

Cytat: niewiemjaka w 09 Sie 2013, 14:01:33
ooo to jest cos co mi wychodzi! :D przecinanie biszkoptu nożem :D
mi też
biszkopt mojej mamy mogę przeciąć i na 5 części
mnie nie wyszedł nigdy żaden biszkopt, no nigdy, przestałam więc próbować

natka

O przepis na biszkopt rzucany mogę polecić :) mi zawsze wychodzi :) do krojenia używam czegoś takiego http://www.selgar.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=108&flypage=flypage.tpl&product_id=1561&option=com_virtuemart&Itemid=1

teściowa swój biszkopt przekręca dnem do góry i ustawia na jakieś tacy ale tak pod kątem i jej podobno nie opada ;) ja tam cyrkowych sztuczek niewykonuję, wywalam go na podłogę :)

marlen_ka

#439
mój pierwszy tort z masy cukrowej :)

na zdjęciu jeszcze nie wykończony, ale wygładzałam detale juz następnego dnia i zapomniałam zrobić zdjęcie.

A Lilianka ogromnie sie ucieszyła :)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Marlenka piękny :) Gratuluję uzdolnień, mnie ta masa cukrowa nie wyszła, strasznie się wkurzałam, a i tak musiałam ozdobić kremem.

niewiemjaka

super wyszła Myszka Miki!!! :bravo:

marlen_ka

#443
Cytat: rudasekawf w 14 Sie 2013, 23:34:32
Marlenka piękny :) Gratuluję uzdolnień, mnie ta masa cukrowa nie wyszła, strasznie się wkurzałam, a i tak musiałam ozdobić kremem.
nawet nie wiesz jak ja sie wkurzałam z tym tortem. Paweł to juz sie tylko śmiał jak wchodził do kuchni.

Namęczyłam sie strasznie, ale w sumie juz teraz sporo więcej wiem i następny juz nie będzie taki trudny :)


ishka82

#445
marlen_ka, wow! Domi byłaby zachwycona ;D świetnie wyszedł :) :bravo:

Dodany tekst: 23 Sie 2013, 23:08:05

Cytat: niewiemjaka w 15 Sie 2013, 19:06:16
super wyszła Myszka Miki!!! :bravo:
no wiesz...to jest Minnie, a nie Miki :P lol

aniak1211

marlen_ka
Super tort  :bravo:

didi_loczek

Pierwszy raz robiłam tort bezowy, wyszedł całkiem smaczny, tylko trochę za słodki jak na mój gust.

niewiemjaka

Cytat: ishka82 w 24 Sie 2013, 00:07:24no wiesz...to jest Minnie, a nie Miki
aaaa to przepraszam, bardzo przepraszam :d wiesz ja to tylko odrozniam Paltegumiego od Zigzaka i Złomka, no jeszcze Cole'a od Zane'a lol

didi az slinka cieknie..

didi_loczek

#449
Cytat: niewiemjaka w 26 Sie 2013, 12:09:06
didi az slinka cieknie..


Dzięki!  :beer:

A tu coś dla miłośników kosmosu, Jowisz:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login