Autor Wątek: preparaty z filtrem UV  (Przeczytany 4124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

Odp: preparaty z filtrem UV
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Cze 2016, 21:25:13 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie polecam sunbrelli Dermedica. Mnie też szczypie w oczy i dziecięca wersja Kubę też, a do tego jest potwornie gorzki. Zuzyje na ciało.

haha kilka postów niżej ten filt był zachwaloany przez olefasole Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Gorzki ty go próbowałaś ?

mobka

« Odpowiedź #51 dnia: 25 Cze 2016, 21:33:28 »
Usta oblizalam. Nie mogłam się goryczy pozbyć przez pół dnia.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #52 dnia: 25 Cze 2016, 21:37:43 »
Mam ten Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #53 dnia: 25 Cze 2016, 21:40:21 »
cóż, nie każdemu to samo pasuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja po zeszłorocznym doświadczeniu znów kupiłam rosmanowskie filtry Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i o ile dziecięcy babydream w zeszłym roku zostawiał tłusty i biały film na skórze i źle się nim smarowało, to tegoroczny sun ozon jest super (30) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #54 dnia: 25 Cze 2016, 22:22:42 »
ja kupiłam biodermę zestaw rodzinny (400 ml do opalania i 500 ml po opalaniu), w superpharm promocja - nie dość, że zestaw w cenie 1 produktu to jeszcze 40% na produkty do opalania z kartą. Nie było tak źle.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 25 Cze 2016, 22:22:42 »

callja

« Odpowiedź #55 dnia: 25 Cze 2016, 22:37:28 »
Potrzebuję jeszcze jakieś 30 do ciała.
A ta dziecięca 30-tka Ziai, z lewkiem?? Chwalona przez srokę, w przeciwieństwie do 50-tki (z rozgwiazdą).

A 50-tce na twarz myślałam i prawie zdecydowałam się na sunbrellę, po tym co piszecie o szczypaniu teraz już nie wiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Oczy mam akurat bbbb wrażliwe, więc chyba nie zaryzykuję Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

marax

« Odpowiedź #56 dnia: 25 Cze 2016, 22:43:47 »
A ta dziecięca 30-tka Ziai, z lewkiem?? Chwalona przez srokę, w przeciwieństwie do 50-tki (z rozgwiazdą).

A 50-tce na twarz myślałam i prawie zdecydowałam się na sunbrellę, po tym co piszecie o szczypaniu teraz już nie wiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Oczy mam akurat bbbb wrażliwe, więc chyba nie zaryzykuję Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
wiecie ta sroka to taka troche lipa. One pisze o składzie ale wielu kosmetyków nie testuje ocenia sam skład. Te z ziaji mają słabe recenzje  pod względem konsystencji, rozsmarowywania się, zostawiania tego białego "filmu" na skórze.

marax

« Odpowiedź #57 dnia: 25 Cze 2016, 22:44:45 »
Tak jak patrzyłam to klu programu to sprawdzanie czy w składzie nie ma tych skladników  które sa tgz filtrami przenikającymi "Nie powinno kupować się kosmetyków SPF dla dzieci, które zawierają te filtry:
- Etylhexyl Methoxycinnamate, który występuje również pod nazwą Octylmethoxycinnamate
- Benzophenone-3
- Benzophenone-4
- 4- Methylbenzylidene Camphor
- Octyl Dimethyl PABA
-Homosalate"
« Ostatnia zmiana: 25 Cze 2016, 22:51:42 wysłana przez marax »

marax

« Odpowiedź #58 dnia: 25 Cze 2016, 22:57:31 »
Wiecie lepiej mi sie żyło jak nie czytałam/ No więc sroka poleca mineralne pod postacią
- Zinc Oxide - tlenek cynku, filtr fizyczny, chroni w szerokim zakresie przed UVA. Jednak, żeby ochrona były ochrona była wysoka jego ilość w kosmetyku misi być bardzo duże - CZYTAJ JESTEŚ BIAŁY OD CYNKU JAK BAŁWAN Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
- Titanium Dioxide - dwutlenek tytanu, filtr fizyczny, chroni w UVA (małym zakresie) i UVB - także z tego co rozumiem do dupu bo nie chroni przed UVA.

No więc producenci zaczęli modyfikować cynk tworząc mała  tgz nano cząstkę aby nie zabawiała skóry na biało . No i teraz sroka pisze tak
" Czy filtry w postaci Nano są bezpieczne?

Niestety badania są wciąż niejednoznaczne. Najczęściej mówi się, że nano cząsteczki tlenku cynku  (Zinc Oxide (Nano) ) jest niebezpieczny, może uszkadzać DNA komórek.
    Spotkałam się z badaniami mówiącymi, że cząsteczki nano do 0,1mikrometra przenikają barierę skóry, a powyżej nie.
    Są również firmy stosujące otoczki węgielne lub silikonowe, które maja zapobiegać przenikaniu cząsteczek nano.
    Niestety żaden z producentów nie informuje czy stosuje takie technologie i jakiej wielkości są "jego" nano cząstki. "

Moje pytanie po przeczytaniu tego. Czy samo stosowanie filtra nie jest bardziej niebezpieczne niż słońce .............. Wiecie info że coś może zmieniać DNA komórki ( czytaj może indukowac procesy nowotworowe) jest co najmniej zastanawiające ...........
« Ostatnia zmiana: 25 Cze 2016, 22:57:49 wysłana przez marax »

justynaaaa2

« Odpowiedź #59 dnia: 25 Cze 2016, 22:58:15 »
ja teraz smarowałam adasia ziają 30 i jak dla mnie super
może rzeczywiście trochę ciężej się rozsmarowuje ale do przeżycia, żadnych oparzeń nie ma

ja w tym roku dałam ciała po całej linii, bo zapomniałam w ogóle o kremach z filtrem
teściowa kupowała tu nad morzem tą ziajkę bo wiedziałam że znajdzie ją bez problemu w każdym sklepie

ja obleciałam ziają sopot, nawet nie czytam co o niej piszą żeby się nie stresować co w siebie wcierałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

konwalia

« Odpowiedź #60 dnia: 26 Cze 2016, 08:33:24 »
Słońce jest najbardziej niebezpieczne w pierwszych 3(wg niektórych badań 5) latach życia. To dlatego dzieci nie powinno się wystawiać na słońce, bo oparzenia w tych latach życia są czynnikiem najmocniej indukujacym czerniaka.

wrobelek0403

« Odpowiedź #61 dnia: 26 Cze 2016, 09:54:05 »
Słońce jest najbardziej niebezpieczne w pierwszych 3(wg niektórych badań 5) latach życia. To dlatego dzieci nie powinno się wystawiać na słońce, bo oparzenia w tych latach życia są czynnikiem najmocniej indukujacym czerniaka.
No, zarabiscie. Jeszcze jeden punkt do mojego swira na punkcie czerniaka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w latach 80 nikt nie slyszal o filtrach...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

malutenka

« Odpowiedź #62 dnia: 26 Cze 2016, 11:14:12 »
w latach 80 nikt nie slyszal o filtrach...
mnie też mama smarowała kremem Bambino Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
I'm not a psychopath, Anderson, I'm a highly-functioning sociopath. Do your research.

wrobelek0403

« Odpowiedź #63 dnia: 26 Cze 2016, 11:42:14 »
Ja nawet nie pamietam czym, musialabym zapytac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #64 dnia: 26 Cze 2016, 12:08:12 »
to ja dzisiaj idę po mleczko dla młodego, mam tylko rossmana w niedzielę otwartego, wygląda na to, że z rozsądnych cenowo tylko ten nie ma niczego złego i ma dobre, dobrze widzę?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 26 Cze 2016, 12:08:12 »

ziuta

« Odpowiedź #65 dnia: 27 Cze 2016, 08:29:06 »
Ziuta na ile ci ta bioderma w piance starczyla? Bo ja się obawiam, że to jest 50zl na 3dni przy 2 dzieci...
mobka, pianka starczyła na tydzień codziennego (wielokrotnego) smarowania dwójki dzieci, imo jest calkiem wydajna, żałowałam, że nie kupiłam dwóch opakowań, ale miałam ją pierwszy raz i bałam się, że mi nie spasuje, teraz już wiem, że następnym razem kupię dwa opakowania biodermy i dzieci z głowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
sunbrella mnie absolutnie nie szczypała w oczy, a smarowałam twarz wersją do ciała Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale to pewnie zależy od indywidualnej wrażliwości

Kasia

« Odpowiedź #66 dnia: 30 Cze 2016, 09:07:20 »
ziajki z lwem nie polecam, ciężka do rozsmarowania i ten biały kolor na skórze, wkurzajace
tak samo chyba ma ten babydream z rossmana

szukam czegoś co łatwo rozsmarować i ma dobry skład

na razie mam nivee i jest super w aplikacji ale składu juz nie rozkminiałam - po prostu chciałam cokolwiek łatwiej rosmarowujacego sie niż ta dziadoska ziaja z lwem (ta z rozgwiadą jest super ale sroka nie chwali Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  )
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #67 dnia: 30 Cze 2016, 09:44:06 »
Kasia to się rozsmarowuje bez problemu
aż miałam wątpliwości czy na pewno dobrze chroni

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #68 dnia: 30 Cze 2016, 10:21:53 »
O to super, musze wypróbować.

ziuta

« Odpowiedź #69 dnia: 30 Cze 2016, 10:25:36 »
Kasia, ja tu już wcześniej piałam z zachwytu nad wersją w piance: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
bardzo wydajna, wygodna i chroni na pewno

Kasia

« Odpowiedź #70 dnia: 30 Cze 2016, 10:43:38 »
Czyli bioderme polecacie, dzieki.

zosia2007

« Odpowiedź #71 dnia: 30 Cze 2016, 10:48:55 »
Kasia ja juz chyba z 3 czy 4 sezon kupują biodermę. Ta psikana jest super, latwo się wchłania, rozsmarowuje, ie zostawia sladów (tą co Angie wkleiła.)
Wczoraj dodatkowo kupiłam tą w piance i jeszczze lepiej się wchłania i rozsmarowywuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Paweł zachwycony, mimo iż nienawidzi wszelakich kremów
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

OlaFasola

« Odpowiedź #72 dnia: 30 Cze 2016, 10:55:31 »
mobka, pianka starczyła na tydzień codziennego (wielokrotnego) smarowania dwójki dzieci, imo jest calkiem wydajna
Musze wypróbować.  My przez 3 tygodnie urlopu używamy średnio 10 opakowań kremu, jeśli pogoda dopisuje,  dlatego szukam czegoś wydajnego.

ziuta

« Odpowiedź #73 dnia: 30 Cze 2016, 11:15:27 »
Paweł zachwycony, mimo iż nienawidzi wszelakich kremów
tak, to jest duży plus przy dzieciach - moje też nienawidzą smarowania, a przy tej biodermie piszczały z radości, że je smaruję bitą śmietaną Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

martullek

« Odpowiedź #74 dnia: 10 Lip 2016, 23:36:05 »
wrócilismy z urlopu - sunbrella się sprawdziła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mobka pisała, ze gorzki, nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, bo nie próbowałam, ale Jula namiętnie wyciągała tubkę kremu z torby i próbowała jeść Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj