preparaty z filtrem UV

Zaczęty przez ziuta, 03 Cze 2016, 12:17:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Cytat: konwalia w 04 Cze 2016, 21:14:45
Nie dadzą. Filtry rozkładają się pod wpływem powietrza i ciepła.  Ich stabilność określa się na opakowaniu symbol ⏳ z nr oznaczającym mce od otwarcia
dzięki...kupię nowe


callja

Cytat: konwalia w 04 Cze 2016, 21:14:45
Nie dadzą. Filtry rozkładają się pod wpływem powietrza i ciepła.  Ich stabilność określa się na opakowaniu symbol ⏳ z nr oznaczającym mce od otwarcia
Szukałam tej klepsyderki i nie znalazłam :/
No cóż, też kupię nowe - pewnie 50-tkę z Rossmanna do twarzy i 30 do ciała ("z lewkiem" z Ziai - sroka przychylna była ;) )
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

justynaaaa2

callja, ja kojarzę na opakowaniach symbol pudełeczka otwartego i na nim jest cyfra, w zasadzie to chyba wszędzie jest

marax

a jaki polecacie taki do opalania ale filtr 15 chce sie coś opalić/

martullek

w superpharm promocja na produkty do opalania - -40% z kartą lifestyle

marax, ja 15 kupiłam dermedic sunbrella, wyedukowałam się na sroce i wydaje mi się, że ma dobry skład

marax

Cytat: martullek w 19 Cze 2016, 21:57:08
w superpharm promocja na produkty do opalania - -40% z kartą lifestyle

marax, ja 15 kupiłam dermedic sunbrella, wyedukowałam się na sroce i wydaje mi się, że ma dobry skład
o dzieki jutro pojde coś kupić

ziuta

ok, po 2 tygodniach testowania mogę napisać, że zdecydowanie najlepsza dla mnie była bioderma
dla dzieci miałam wersję w piance i były zachwycone, bo wyglądała zupełnie jak bita śmietana ;) do tego wygodnie się nakładała, świetnie rozprowadzała, szybko wchłaniała, zapach przyjemny, bardzo delikatny
na ostatnie 3 dni dokupiłam na miejscu mleczko avene, też bardzo fajne, wydajne, dobrze się wchłania
bardzo dobrze sprawdziła się też sunbrella dla mnie, dobrze się wchłania, pachnie delikatnie, na pewno jeszcze kupię
wzięłam też rossmannowe filtry, ale dla mnie niestety są nie do zaakceptowania, zwłaszcza ten dla dzieci, tak chwalony przez srokę za skład, pewnie i skład ma dobry, ale jest okropnie tłusty, kiepsko się wchłania, zostawia film na skórze, pachnie intensywnie, nieprzyjemnie i dłuuuugo, użyłam raz, więcej nie dałam rady, wszystko mi nim pachniało, wszystko się kleiło, blee
rossmannowskie dla dorosłych też nie dla mnie, wchłaniały się dobrze, ale pachniały brzydko, chemicznie, blee, wywaliłam wszystkie

fasolka1980

no ten biały film, który zostawia dla mnie rossmanowski krem tez jest dla mnie uciążliwy. I tez fakt, ze tak bardzo przykleja się do niego piasek .....

malutenka

Cytat: malutenka w 05 Cze 2016, 19:39:35
Zamówiłam taki do twarzy http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,77044,mild-sun-lotion-spf-50-krem-ochronny-z-filtrem.html
muszę powiedziec po używaniu codziennie,że jest zarąbisty! Żadnego zapchania porów, krostek itp. Wchłania się tak 3-4 minuty do matu, można spokojnie podklad albo bb na niego nalozyc. Do ciała kupiłam taki w sprayu jak dezodorant dla dzieci z Rossmanna i czekam aż się skończy bo nie lubię.


mobka

Ziuta na ile ci ta bioderma w piance starczyla? Bo ja się obawiam, że to jest 50zl na 3dni przy 2 dzieci...
Osobiście kupiłam sobie krem bb avene, a mężowi sunbrelle  dermedic, ale narzeka, że go oczy pieką....  Dzieci mają sunbrelle dla dzieci. Ale to na twarz. Potrzebuję jeszcze jakieś 30 do ciała.

Angie

My mamy 50 biodermy tą z pompką i jest bardzo fajna i wydajna. Wszyscy się nią smarujemy.

marax

#38
A myślicie że jest jakaś różnica między dla dzieci a dla dorpsłych. Psikam moje tym dla dorosłych filtr 50.

wrobelek0403

Ja tam mysle ze to marketing ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: wrobelek0403 w 25 Cze 2016, 15:44:41
Ja tam mysle ze to marketing ;)
dzieci mają mieć wysoki filtr więc kupuje 50 i smaruje tym wszystkich bez podziału na wiek. Zazwyczaj te dla dzieci są droższe.

marax

Dla dzieci są polecane mineralne więc trzeba kupić taki 50+ mineralny

wrobelek0403

marax, a ma to jakies uzasadnienie? Ze mineralny? Bo 50 to wiadomo, sama takiego uzywam.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

marax, nie wiem jaka jest różnica, ja np. używam szamponów i mydeł dla dzieci bo moja skóra lepiej przyjmuje i nie robi mi niespodzianek.
Zużylismy do końca http://www.rossmann.pl/Produkt/Sunozon-Kids-spray-przeciwsloneczny-dla-dzieci-SPF-50-150-ml,366096,6038
niewydajny. Psika taką mgiełką więc jak się nie uważa to mgiełka leci wszędzie. W ogóle óle nie przemawia do mnie konsystencja i żółty kolor :D

marax

Cytat: wrobelek0403 w 25 Cze 2016, 16:47:58
marax, a ma to jakies uzasadnienie? Ze mineralny? Bo 50 to wiadomo, sama takiego uzywam.
mineralny tz tlenek cynku i jego pochodne. Cynk ma takie właściwości że nie wchłania się w skórę i odbija promienie. Te chemiczneniektóre penetrują za bardzo wgląb skóry ( dziecko ma jednak cienki naskórek i inną warstwę lipidową) i moga powodować uczulenia. Sa jakieś badania na szczurach że mogą zmianiać DNA komórek ( aczkolwiek osobiście uważam je za mało znaczące bo A na nasieniu szczura w bardzo dyużym stężeniu B sami badacze nie wysunęli tezy że mogłoby to miec jakikolwiek wpływ na ludzi). Takie coś znalezłam
Skóra małego dziecka jest niezwykle wrażliwa na promieniowanie słoneczne, a co za tym idzie bardzo łatwo ulega poparzeniom słonecznym, dlatego też zawsze powinno się odpowiednio chronić skórę dziecka (więcej o tym, dlaczego? –> w akcji słońce bez czerniaka)

Kosmetyki SPF dla dzieci różnią się jednak od tych dla dorosłych. W tych dla dzieci najczęściej stosowane są (i powinny być) mineralne filtry UV (fizyczne). Wybierając taki filtr sprawdź czy w składzie znajdują się tam takie nazwy: TitaniumDioxide, ZincOxide. Jeśli tak to znaczy, że filtr zawiera filtry mineralne.

Można także znaleźć filtry mieszane, czyli pomieszanie filtrów mineralnych i chemicznych, lub kosmetyki z filtrami tylko chemicznymi w składzie mogą być takie nazwy INCI: methylene bis-benzotriazolyltetramethylbutylphenol, bis-ethylhexyloxyphenolmethoxyphenyltriazine, diethylhexylbutamidotriazone, butyl methoxydibenzoylmethane, methoxydibenzoylmethane, ethylhexyltriazone, octocrylene, phenylbenzimidazolesulfonicacid, ethylhexylsalicylate, drometrizoletrisiloxane. Jeśli w składzie znajdziecie te nazwy plus nazwę jakiegoś filtru mineralnego to znaczy, że używacie filtru mieszanego. Jeśli w składzie widzisz tylko te nazwy bez filtrów mineralnych to znaczy, że kosmetyk zawiera tylko filtry chemiczne, które także są bezpieczny, ponieważ substancje te nie przenikają w głąb skóry.

Nie powinno kupować się kosmetyków SPF dla dzieci, które zawierają te filtry: EthylhexylMethoxycinnamate, Homosalate, OctylMethoxycinnamate. Przenikają one w głąb naskórka, co może prowadzić do alergii i podrażnień. Jeśli kosmetyk do opalania zawiera te filtry plus inne wymienione wyżej także należy odłożyć je na półkę.

marax

#45
Znalazłam jakiś stary artykuł że minusem tych mineralnych jest to że one (tak jak maść cynkowa ) pozostawiają na skórze biały kolor

konwalia

Mineralne pozostawiają film, dlatego ja zwykle biorę mieszane. Chemiczne działają na zasadzie pochlaniania energii, dlatego tak ważne jest dosmarowanie.

konwalia

Co do filtrów dzieci dorośli, zwykle jest inna kompozycja zapachowa, konsystencja,  podłoże. W przypadku dużych marek ten sam filtr jest w obu

mobka

Nie polecam sunbrelli Dermedica. Mnie też szczypie w oczy i dziecięca wersja Kubę też, a do tego jest potwornie gorzki. Zuzyje na ciało.

marax

Cytat: mobka w 25 Cze 2016, 21:20:08
Nie polecam sunbrelli Dermedica. Mnie też szczypie w oczy i dziecięca wersja Kubę też, a do tego jest potwornie gorzki. Zuzyje na ciało.

haha kilka postów niżej ten filt był zachwaloany przez olefasole :) Gorzki ty go próbowałaś ?