preparaty z filtrem UV

Zaczęty przez ziuta, 03 Cze 2016, 12:17:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziuta

w ten weekend czeka mnie zakup baterii kremów z filtrem na wyjazd i jak co roku zastanawiam się, co wybrać
macie coś sprawdzonego? czego używacie, co polecacie? wybierać marki apteczne czy drogeryjne? warto inwestować w wyższą półkę czy nie ma sensu?
podzielcie się Waszym doświadczeniem w temacie!

salsa

ja ostatnio kupowałam Sunozon i chyba przy tym pozostanę, bo potem przeczytałam analizę u Sroki i była poztywna :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

jeszcze biodermę miałam, teraz mi się przypomniało

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

ja lubię ziajkę, niedroga i ładnie się rozsmarowuje :)

zosia2007

BIODERMA i La Roche Possay, dla Miłosza w tatmtym roku miałam filtr mineralny biodermy

konwalia

Ja kupuję bioderme lub lrp, wybieram raczej śpi 30 i 50 w familijnych pompkach. 
Mineralny lubię z biodermy i avene. Tani miałam raz z Rossmanna i kosztował mnie ponad 100, bo z ciuchów nie szło doprac

wrobelek0403

Ja wybieram po opakowaniach, tzn. małe żeby mozna było zapakować do plecaka na wycieczke :D Teraz mam nawet jakiś dla dzieci, bo tylko to było w małej tubce. Mam Bielende i Kolastyne 50 i 30.

To twarzy używam tego: http://www.bioderma.pl/produkty/photoderm/max-creme-teintee zamiast podkładu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja kupuję apteczne 50+. Mój ulubiony to Roc w spreju, bo jak człowiek się spoci (jak biegam albo jak łazimy po górach), to nie ma tłustej powłoki.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

ja własnie po analizie sroki kupiłam dla dzieci ziajke

salsa

ja też miałam chyba ta ziajke raz, tylko 30 bo 50 odradziła
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Dla mnie ziaja jest super. Do twarzy używam codziennie aptecznego z filtrem 50+, są dla różnych rodzajów cery, a do ciała drogeryjne z ziai.
Imagine there is no hate

malutenka

obecnie mam golden sun z Rossmanna z filtrem 50, fajnie się rozsmarowuje i ma  małe opakowanie, mogę zabrać do pracy, żeby przed wyjściem poprawić. Szukam ideału do twarzy, przerobiłam ziaję med dla cery tłustej co miała być matująca. Nie była i zapchała strasznie skórę :/

Kasia

tylko z ziają to chyba nie wszystkie produkty maja dobry skład, warto sprawdzać o ile komuś zależy na dobrym składzie.




didi_loczek

ziuta, zasadniczo i te tańsze, i te z wyższej półki preparaty spełniają swoją rolę jednakowo dobrze, tzn chronią przed promieniowaniem uv. Dodatkowa kwestia to składniki, jak ktoś jest wrażliwy na parabeny itd. musi czytać skład.

Ja dla dzieci mam Ziajkę, dla nas "własną markę' z drogerii DM. (najtańsza półka cenowa ;) )

callja

Rossmannowe, na twarz "film" 50, na ciało seria dziecięca - też 50, czasem 30.
Na pieruńskim słońcu w Chorwacji o dziwo się nie spaliłam, a nawet lekko opaliłam (a ogólnie spylam ze słońca, bo parzy mnie na buraczkowo w try miga) - czyli dało radę ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zosia2007

malutenka, spróbuj lekki fluid lub krem barwiący albo nie z Ła roche possay. Używam już drugi rok i jestem bardzo zadowolona. Filtr 50+. Używam praktycznie przez cały rok, wyjątki robię jedynie zima ;)

malutenka

zosia2007, ja mam krem BB z filtrem 50+ ale chciałabym też coś co jest po prostu kremem. do biegania, w góry bez sensu się malować.

tiliam

#19
Ja po lekturze o przenikających szkodliwych składnikach kupuje tylko te co sroka poleca.
W tym roku mam dla siebie do twarzy vichy ideal Soleil spi 50, do ciała ta sama seria vichy, ale w wielkiej tubie (tez spf 50)
Dla Michała mam La Roche Posay (spf 50)do ciała i Dermedic baby Sunbrella spf50 do twarzy.
W tym zainwestowałam w apteczne, a dla  Michała chciałam koniecznie filtr mineralny do twarzy a nie chemiczny.
Dla Mateusza tez mam Ziajke ale taki mały mineralny w kremie.

Rok temu miałam sun ozon i tez dało rade, ale zla jestem bo małego smarowałam Lirene dla dzieci, ktore jak sie okazało ma ten szkodliwy składnik!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

soraya ma bardzo dobre recenzje na KWC ten 5O+

zosia2007

Cytat: malutenka w 03 Cze 2016, 19:08:31
zosia2007, ja mam krem BB z filtrem 50+ ale chciałabym też coś co jest po prostu kremem. do biegania, w góry bez sensu się malować.
To ten Ła roche jest tez niebarwiacy

cherry

Ja kiedys czystalam ze znaczki UVA i UVB na tubkach powinny byc w koleczkach. Dla niemowlakow i malych dzieci powinno sie uzywac tylko filtrow mineralnych z taka opinia sie tu spotkalam.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

a czy zeszłoroczne filtry dadzą radę w tym roku, czy koniecznie trzeba kupić nowe?

konwalia

Nie dadzą. Filtry rozkładają się pod wpływem powietrza i ciepła.  Ich stabilność określa się na opakowaniu symbol ⏳ z nr oznaczającym mce od otwarcia