miejsce na plener - Wrocław i okolice

Zaczęty przez mobka, 11 Gru 2007, 13:26:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Spotkaliśmy się w piątek z fotografem i zapytał się nas, czy mamy już jakiś pomysł na sesje plenerową. Musieliśmy przyznać, że nad tym nie myśleliśmy...
Stąd moje pytanie - gdzie we Wrocławiu i okolicach można zrobić fajne zdjęcia? My mysleliśmy nad Ogrodem Botanicznym, no ale wstęp płatny, pergola i ogród japoński ponoć oklepana i w sezonie po kilka par robi tam sobie zdjęcia...
Wymyśliliśmy, że może okolice Politechniki, jako że akurat będziemy kończyć studia i tak dość fajnie by się zgrało. Koło mostu Grunwaldzkiego zrobili taki ładny skwerek, plus okolice C-13, czyli tego nowego budynku z okrągłymi oknami - ewentualnie coś we wnętrzu C-13, a do tego jeszcze okolice głównego gmachu A-1 - schody, dziedziniec... może boczna klatka schodowa...
Jak macie jakieś inne typy i pomysły to z chęcią posłucham :)

sonja

Na tle Panoramy Racławickiej :-D  żartuję sobie:) a rady konstruktywnej nie dam bo przez Wrocław tylko przejeżdżałam:)

zuzia


foszek

Aula leopodina jest przepiekna...
A serio to Ostrow Tumski, Park Szczytnicki, ZOO.... Ladnie zielona tez jest na Janowku, ludzi nie ma w podlizu woda...

Monika

ja strasznie lubię park przy nowowiejskiej koło wydziału architekrtury - oczko wodne, na środku wyspa z wierzbą, ładny budynek wydziału architektury no i IMHO najpiękniejszy (przynajmniej z zewnątrz) kościół wrocławia - św. Michała. Piękny neogotyk z czerwonej cegły...
ze standardów to jeszcze okolice hali ludowej (pergola, ogód japoński)
no i oczywiście uliczki wokół rynku...
A może sesja ślubna 'w poszukiwaniu krasnali'? Też mogłoby nieźle wyjść.
Z wnętrz ja uwielbiam bibliotekę uniwersytecką na szajnochy - może dostaniecie pozwolenie na sesję wśród książek obok tych wielkich okien? No i dziedziniec Ossolineum... to chyba jedno z najbardziej magicznych miejsc w tym mieście. Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę :D

rubin04

Monika, w poszukiwaniu krasnali - a słyszałaś ze mamy jeszcze jednego? Na wózku dla niepełnosprawnych :-)

Ja stawiam na Ostrów Tumski, wnętrza Uniwerku i moze jakies stare kamienice.. Np. przy Włodkowica - okolice synagogi pod Białym Bocianem,.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

Cytat: "rubin04"Monika, w poszukiwaniu krasnali - a słyszałaś ze mamy jeszcze jednego? Na wózku dla niepełnosprawnych
a gdzie on jest? muszę iść go poznać :D

rubin04

Monika, przy przejściu Świdnickim tam gdzie deskarze zazwyczaj jeżdżą.. Tam gdzie jest przystanek w kierunku Pl. JPII
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

No i z tylu na Hala Ludowa na tzw pergoli :-)
Ni jeszcze Parku Południowym na Krzykach tez moze byc ciekawie (choc wole Szczytnicki ;-))

panikarola

a w jaim stylu plener? bo zobacz jeszcze w parku  przy Palacu Pawlowice, tam gdzie adrianna79 (a ja tez) miala slub.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

anik

Oprócz Ostrowa Tumskiego,Pawłowic i okolic uniwerku znacie jakieś ciekawe architektonicznie miejsca we Wro :?:
Widziałam kiedyś fotki za Narodowego-bardzo ciekawe.

panikarola

u naszego fotografa widzialam fotki zrobione miedzy mostami na Stalowej chyba czy Grabiszynskiej (?), kompletnie nie znam tamtych okolic. b. fajne byly, takie industrialno gangsterskie, oni w czarnych okularach, z psem i papierosem, a w tle te mosty :) miod malina. a ty chcesz bardziej jaki klimat, ze sie powtorze?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

marax

wedlug mnie musisz najpierw okreslic co chcesz
1 romantyczna sesje pt patrzymy sobie gleboko w oczka wtedy kazdy ogrod bedzie dobry bo na 1 planie jestescie wy -jak dla mnei oklepane a juz ogrod japonski czy botaniczny wrecz mdly-nie ma jak zrobic ciekawych zdjec-pod kwiatkiem obok kwiatka zboku drzewa kolo drzewa buzi buzi i koniec:) dochodzi do tego tlum gapiow i nie mozliwosc skupienia-czyli wszytko sztywno
2 zdjecia z jakims pomyslem przeslaniem ktos pisal o synagodze tam kolo heliosa-calkiem ciekawe zdjecia moglyby wyjsc w taj takiej knajpce zydowskiej klimat swieczki itd
3 wyjedz z wroclawia (tylko nie na lake-chodzi o to ze jak np pojdziesz na lake to nie mozna tam zorbic wg mnie za duzo, jest natura siano itd wyjdzie iles tam zdjec kazde podobne)-ja np znalazlam ruine zamku-mam zdjecia z wielu ujec,w zakamarkach jednoczesnie byl tam staw wiec ze stawem drzewem parkiem itd-zdjecia wyszly wg mnie ciekawsze bo bylo wiecej miejsc do fotografowania ponad roslinki na ziemi
fajnym pomyslem sa tez fabryki,palacyki miejsca gdzie tlumy gapiow nei beda wam przeszkadzac mozna wejsc na dach wierzy i sobei porobic zjdcia  :mrgreen:

mobka

Pomysłu własnego na razie nie mam, wszystkie czytam, różne ewentualności rozważam. Myślę też o kwitnącym sadzie, ale raczej jako jednym z miejsc, a nie miejscem jedynym.
Dzięki za wszystkie idee.

marax

kwitnacy sad tez fajna sprawa jablon pieknie kwitnie-ale moze fajnie zeby oprucz tego sadu cos blisko jeszcze bylo gdzie mozna zrobic zdjecia w innym klimacie

marcheewka

Cytat: "maraxela"ja np znalazlam ruine zamku-mam zdjecia z wielu ujec,w zakamarkach jednoczesnie byl tam staw wiec ze stawem drzewem parkiem itd-zdjecia wyszly wg mnie ciekawsze bo bylo wiecej miejsc do fotografowania ponad roslinki na ziemi

A gdzie te ruiny?? Chyba kiedyś pisałaś, ale nie pamiętam

Piękne masz zdjęcia, śliczna suknia ( co to za model?)

salsa

mobka, wrocławskie kamieniczki są tak piękne ze polecam poranna sesję na starym miescie-jesli lubicie takie klimaty:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

We Wroclawiu bylam niestety tylko raz i tylko w knajpie :mrgreen: wiec miasta nie znam, ale moze jakas galeria sztuki nowoczesnej? Nie wiem czy pozwola robic zdjecia, ale fotograf moze miec wtyki.

Albo pokoj w jakims starym hotelu/mieszkanie w kamienicy (styl secesyjny) i zdjecia buduarowe?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

Cytuj


maraxela napisał/a:
ja np znalazlam ruine zamku-mam zdjecia z wielu ujec,w zakamarkach jednoczesnie byl tam staw wiec ze stawem drzewem parkiem itd-zdjecia wyszly wg mnie ciekawsze bo bylo wiecej miejsc do fotografowania ponad roslinki na ziemi


A gdzie te ruiny?? Chyba kiedyś pisałaś, ale nie pamiętam

Piękne masz zdjęcia, śliczna suknia ( co to za model?)


zamek w kopicach suknia herm's kardiel

wioluś

A co Wam zwykle fotografowie proponują na plener:?: Czy tak jak u Foszek trzeba samemu główkować :?:

marax

nie rozumiem pytania co to znaczy co proponuja ?? moim zdaniem kazdy ma inny gust i wypadaloby przemyslec czego sie od fotografa oczekuje ,jakei zdjecia sie lubi czy romantyczne czy bardziej artystyczned czy sie lubi palstikowe laweczki czy tez ogrody botaniczne,zoologiczne,wysypiska,laki lasy i inne.To ma byc twoj plener

wioluś

Luzik.
Pytanie było sformułowanie dość prosto :)
Przecież nasze jakieś oczekiwania będą konfrontowane z wizją fotografa tudzież kamerzysty.Z tego,co oglądam zdjęcia na stronach - każdy fotograf ma jakieś swoje ulubione miejsca,w które zwykle jeździ np.te same mury,łaki,zamek.Do wyboru przez nas pleneru pewnie dochodzi pora roku,pogoda,czas przeznaczony na plener itp. i stąd pytanie.Nie wydaje mi się,żeby każda z Was wiedziała co i gdzie chce.

Na pytanie Foszka o typy miejsc plenerowych,dziewczyny odpowiadały różnie.Skoro zakładam,że mam się kierować tylko tym,co mi się marzy to jej pytanie wg Ciebie też byłoby nie na miejscu.

madzia2103

my prawdopodobnie będziemy robić sesję na lotnisku w Mirosławcu ( jak się jedzie na Sobótkę) znajoma miała i wyszły super,
widziałam też z Dworca Głównego i całkiem ciekawie to wyglądało

zwierzatko_mojej_mamy

madzia2103,  jak odpisujesz komus imiennie, to wystarczy kliknac na nicka po lewej od postu i samo Ci wskoczy pogrubione do pola szybkiej odpowiedzi ;) jesli wiesz, to przepraszam za zamieszanie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

madzia2103

zwierzatko_mojej_mamy,
nie wiedziałam :-D
dziękuję bardzo