pranie i konserwacja ubrań

Zaczęty przez salsa, 29 Kwi 2016, 13:17:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Dziewczyny, zakładam nowy wątek na temat dbania o zawartości garderoby ;) możecie się dziwić, ale ja miewam takie problemy  :))\

i właśnie mam taki: jak prac spódnicę plisowaną ? czy jak ja wsadzę po prostu do pralki to cos z niej zostanie? to jest taki lejący się materiał, pewnie sztuczny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

didi_loczek

salsa, ja mam jedną plisowaną spódnicę, mieszanka bawełny i poliestru (?), piorę normalnie w pralce, tylko że potem muszę ją prasować, pliska za pliską, dość upierdliwe to jest.

Może swoją spróbuj uprać ręcznie i bez zbytniego wykręcania i wyciskania powiesić za pasek tak żeby plisy się nie rozeszły?

ziuta

wszystkie moje plisowane same wracają do swoich kształtów po normalnym praniu w pralce, tylko suszę potem na leżąco albo na wieszaku
ale to pewnie zależy od materiału, sprawdzałaś co napisali na metce?

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


mayagaramond

Swoje też piorę w pralce i nie musze prasować.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Napisali ze prać ręcznie i nie prasować. Suszyć na lezaco. No ale właśnie chętniej wrzucilabym do pralki ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


ziuta

salsa, na pewno wrzuciłabym do pralki, ewentualnie bez wirowania

zwierzatko_mojej_mamy

Bez przesady ;) z połowa wirowania ;) kiedyś miałam plisowana i pamietam, ze kochałam miłością, której zwykle spódnic nie darze, gdzie teraz można kupić taka plisowanke?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Kwi 2016, 21:54:24
Bez przesady ;) z połowa wirowania ;) kiedyś miałam plisowana i pamietam, ze kochałam miłością, której zwykle spódnic nie darze, gdzie teraz można kupić taka plisowanke?
,mohito

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Kwi 2016, 21:54:24
Bez przesady ;) z połowa wirowania ;) kiedyś miałam plisowana i pamietam, ze kochałam miłością, której zwykle spódnic nie darze, gdzie teraz można kupić taka plisowanke?
moja jest z mohito
jest to pierwsza plisowana spodnica jaką mam od dzieciństwa
poprzednią miałam w głęboikiej podstawówce , nienawidziłam jej i nie chciałam nosic ;) tą uwielbiam !
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Justynna

#13
Świetna jest ta spódnica.
Może by ją kupić? Będzie dobrze wygląda z taką bluzką? To miałabym gotowy strój na imprezę komunijną :D


calla

#14
Ja jej szukałam w Belchatowie i Piotrkowie, bo też mi się podoba bardzo, ale nie było. W medicine są kolor pudrowy róż, ale nie było mojego rozmiaru i długość nieodpowiednia dla mnie.
Salsa, mogłabyś zmierzyć długość tej Twojej? Można robić zakupy online w mohito?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Justynna w 30 Kwi 2016, 13:03:23
Świetna jest ta spódnica.
Może by ją kupić? Będzie dobrze wygląda z taką bluzką? To miałabym gotowy strój na imprezę komunijną :D



wg mnie nie ;) będzie wyglądać ciotkowato ;D każda z tych rzeczy wg mnie potrzebuje "młodego pazura", aby wyglądać fajnie i nowocześnie, a razem to stare babsko :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: calla w 30 Kwi 2016, 14:13:20
Ja jej szukałam w Belchatowie i Piotrkowie, bo też mi się podoba bardzo, ale nie było. W medicine są kolor pudrowy róż, ale nie było mojego rozmiaru i długość nieodpowiednia dla mnie.
Salsa, mogłabyś zmierzyć długość tej Twojej? Można robić zakupy online w mohito?
Zmierze. Na modelce jest nad kolanami a u mnie tak w kolano, może odrobinę nad. Ja mam 170 cm wzrostu
Można kupić online. Jak chcesz to Ci mogę kupić w Krakowie i wysłać


Cytat: Justynna w 30 Kwi 2016, 13:03:23
Świetna jest ta spódnica.
Może by ją kupić? Będzie dobrze wygląda z taką bluzką? To miałabym gotowy strój na imprezę komunijną :D


Cytat: Justynna w 30 Kwi 2016, 13:03:23
Świetna jest ta spódnica.
Może by ją kupić? Będzie dobrze wygląda z taką bluzką? To miałabym gotowy strój na imprezę komunijną :D


moim zdaniem nie pasują
Po pierwsze bluzka ma odcień ciepły a spódnica zimny. Po drugie jak dla mnie zabot + plisowana to chyba za dużo?.. Wydaje mi się ze nie pasuje
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

A moim zdaniem powinno być ok. Przynajmniej zestaw że zdjęcia w mohito też ma podobną kolorystykę i falbanę na bluzce.

calla

Cytat: salsa w 01 Maj 2016, 01:06:33
Zmierze. Na modelce jest nad kolanami a u mnie tak w kolano, może odrobinę nad. Ja mam 170 cm wzrostu
Można kupić online. Jak chcesz to Ci mogę kupić w Krakowie i wysłać




Na bank będzie za długa :( Ale zmierz ja proszę.  Porownam sobie w domu z jedną, która też jest troszkę dłuższa.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla

Justynna, mnie też się wydaje, że nie bardzo to będzie razem pasować. Góra dla mnie bez falbanek.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

golinda

do takiej spódnicy ja założyłabym jakiś porządny t-shirt, na luzie
lub skórzaną ramoneskę (tak się to zwie? ;))

na pewno nie bluzkę elegancką, nie marynarkę, nie tzw. kardigan - wyjdzie stara ciotka

Justynna

Dzięki za opinie.
Spódnicę zamówiłam, na pewno się przyda. A ma komunię założę jakąś sukienkę i jak będzie zimno to mam fajny płaszcz ;)

salsa

ja miałam ostatnio do niej cytrynowy sweterek w serek i taki sam pasek oraz szarą kurtkę skórzaną  , nie wyszła ciotka :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Justynna

salsa, jak przyjdzie, to zrobię kilka zestawień z tym co mam w szafie :)

calla

Dziewczyny, możecie zmierzyć długość tej spódnicy plissss
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)