Autor Wątek: pranie i konserwacja ubrań  (Przeczytany 1990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

pranie i konserwacja ubrań
« dnia: 29 Kwi 2016, 13:17:29 »
Dziewczyny, zakładam nowy wątek na temat dbania o zawartości garderoby Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj możecie się dziwić, ale ja miewam takie problemy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)\

i właśnie mam taki: jak prac spódnicę plisowaną ? czy jak ja wsadzę po prostu do pralki to cos z niej zostanie? to jest taki lejący się materiał, pewnie sztuczny.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

didi_loczek

Odp: pranie i konserwacja ubrań
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwi 2016, 13:36:28 »
salsa, ja mam jedną plisowaną spódnicę, mieszanka bawełny i poliestru (?), piorę normalnie w pralce, tylko że potem muszę ją prasować, pliska za pliską, dość upierdliwe to jest.

Może swoją spróbuj uprać ręcznie i bez zbytniego wykręcania i wyciskania powiesić za pasek tak żeby plisy się nie rozeszły?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ziuta

« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwi 2016, 13:47:07 »
wszystkie moje plisowane same wracają do swoich kształtów po normalnym praniu w pralce, tylko suszę potem na leżąco albo na wieszaku
ale to pewnie zależy od materiału, sprawdzałaś co napisali na metce?

salsa

« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwi 2016, 14:54:14 »
Poliester Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ziuta

« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwi 2016, 15:21:53 »
miałam na myśli wskazówki z metki odnośnie prania Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwi 2016, 15:21:53 »

mayagaramond

« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwi 2016, 17:05:44 »
Swoje też piorę w pralce i nie musze prasować.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwi 2016, 17:19:54 »
Napisali ze prać ręcznie i nie prasować. Suszyć na lezaco. No ale właśnie chętniej wrzucilabym do pralki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

didi_loczek

« Odpowiedź #7 dnia: 29 Kwi 2016, 17:34:04 »
salsa, to wrzuć do pralki na pranie delikatne/ręczne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

ziuta

« Odpowiedź #8 dnia: 29 Kwi 2016, 19:35:16 »
salsa, na pewno wrzuciłabym do pralki, ewentualnie bez wirowania

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #9 dnia: 29 Kwi 2016, 21:54:24 »
Bez przesady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj z połowa wirowania Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj kiedyś miałam plisowana i pamietam, ze kochałam miłością, której zwykle spódnic nie darze, gdzie teraz można kupić taka plisowanke?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

marax

« Odpowiedź #10 dnia: 29 Kwi 2016, 22:02:45 »
Bez przesady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj z połowa wirowania Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj kiedyś miałam plisowana i pamietam, ze kochałam miłością, której zwykle spódnic nie darze, gdzie teraz można kupić taka plisowanke?
,mohito

salsa

« Odpowiedź #11 dnia: 29 Kwi 2016, 22:09:22 »
moja jest z mohito
jest to pierwsza plisowana spodnica jaką mam od dzieciństwa
poprzednią miałam w głęboikiej podstawówce , nienawidziłam jej i nie chciałam nosic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tą uwielbiam !

mayagaramond

« Odpowiedź #12 dnia: 30 Kwi 2016, 11:58:16 »
Piekna jest ta spodnica!

Justynna

« Odpowiedź #13 dnia: 30 Kwi 2016, 13:03:23 »
Świetna jest ta spódnica.
Może by ją kupić? Będzie dobrze wygląda z taką bluzką? To miałabym gotowy strój na imprezę komunijną Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

« Ostatnia zmiana: 30 Kwi 2016, 13:08:51 wysłana przez Justynna »

calla

« Odpowiedź #14 dnia: 30 Kwi 2016, 14:13:20 »
Ja jej szukałam w Belchatowie i Piotrkowie, bo też mi się podoba bardzo, ale nie było. W medicine są kolor pudrowy róż, ale nie było mojego rozmiaru i długość nieodpowiednia dla mnie.
Salsa, mogłabyś zmierzyć długość tej Twojej? Można robić zakupy online w mohito?
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi 2016, 14:15:49 wysłana przez calla »
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 30 Kwi 2016, 14:13:20 »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #15 dnia: 30 Kwi 2016, 20:49:05 »
Może by ją kupić? Będzie dobrze wygląda z taką bluzką? To miałabym gotowy strój na imprezę komunijną Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wg mnie nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj będzie wyglądać ciotkowato Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj każda z tych rzeczy wg mnie potrzebuje "młodego pazura", aby wyglądać fajnie i nowocześnie, a razem to stare babsko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #16 dnia: 01 Maj 2016, 01:06:33 »
Ja jej szukałam w Belchatowie i Piotrkowie, bo też mi się podoba bardzo, ale nie było. W medicine są kolor pudrowy róż, ale nie było mojego rozmiaru i długość nieodpowiednia dla mnie.
Salsa, mogłabyś zmierzyć długość tej Twojej? Można robić zakupy online w mohito?
Zmierze. Na modelce jest nad kolanami a u mnie tak w kolano, może odrobinę nad. Ja mam 170 cm wzrostu
Można kupić online. Jak chcesz to Ci mogę kupić w Krakowie i wysłać

moim zdaniem nie pasują
Po pierwsze bluzka ma odcień ciepły a spódnica zimny. Po drugie jak dla mnie zabot + plisowana to chyba za dużo?.. Wydaje mi się ze nie pasuje

mobka

« Odpowiedź #17 dnia: 01 Maj 2016, 07:05:46 »
A moim zdaniem powinno być ok. Przynajmniej zestaw że zdjęcia w mohito też ma podobną kolorystykę i falbanę na bluzce.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

calla

« Odpowiedź #18 dnia: 01 Maj 2016, 10:37:15 »
Zmierze. Na modelce jest nad kolanami a u mnie tak w kolano, może odrobinę nad. Ja mam 170 cm wzrostu
Można kupić online. Jak chcesz to Ci mogę kupić w Krakowie i wysłać

Na bank będzie za długa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale zmierz ja proszę.  Porownam sobie w domu z jedną, która też jest troszkę dłuższa.

calla

« Odpowiedź #19 dnia: 01 Maj 2016, 10:38:55 »
Justynna, mnie też się wydaje, że nie bardzo to będzie razem pasować. Góra dla mnie bez falbanek.

golinda

« Odpowiedź #20 dnia: 02 Maj 2016, 09:40:02 »
do takiej spódnicy ja założyłabym jakiś porządny t-shirt, na luzie
lub skórzaną ramoneskę (tak się to zwie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)

na pewno nie bluzkę elegancką, nie marynarkę, nie tzw. kardigan - wyjdzie stara ciotka
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Justynna

« Odpowiedź #21 dnia: 02 Maj 2016, 10:09:25 »
Dzięki za opinie.
Spódnicę zamówiłam, na pewno się przyda. A ma komunię założę jakąś sukienkę i jak będzie zimno to mam fajny płaszcz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #22 dnia: 02 Maj 2016, 10:39:05 »
ja miałam ostatnio do niej cytrynowy sweterek w serek i taki sam pasek oraz szarą kurtkę skórzaną  , nie wyszła ciotka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Justynna

« Odpowiedź #23 dnia: 02 Maj 2016, 12:10:49 »
salsa, jak przyjdzie, to zrobię kilka zestawień z tym co mam w szafie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

calla

« Odpowiedź #24 dnia: 08 Maj 2016, 21:03:52 »
Dziewczyny, możecie zmierzyć długość tej spódnicy plissss