Hiszpański dekolt

Zaczęty przez ewa2991, 17 Mar 2016, 08:28:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewa2991

Cześć dziewczyny,
potrzebuję pomocy w kwestii sukni ślubnej. Zakochałam się w modelu Ilaria z kolekcji By Olala 2016.
Tak zwany hiszpański dekolt jest piękny ale stanowi też problem - znacznie ogranicza ruch rąk. W trakcie przymiarki pani z salonu wręcz odradzała mi zakup tej sukni, tłumacząc, że suknia nie nadaje się do tańca.
Czy dałoby się ją jakoś przerobić, coś podpowiedzieć krawcowej, bym miała swobodę w unoszeniu rąk?
Dekolt ten jest stosowany w sukniach do tańca flamenco - musi być jakiś sposób na unoszenie rąk i swobodę ruchów - proszę o pomoc :)
Nie chciałabym rezygnować z tej sukni. :)

wrobelek0403

może rozcięcia na linii pach od dołu, tak żeby koronka trzymała się tylko na górnej krawedzi? sama nie wiem, ale suknia przepiekna!

czy ta koronka jest naszyta? Bo jest jeszcze opcja, ze do koscioła idziesz w koronce, a na wesele ją zdejmujesz jak bluzke, niektóre modele tak mają.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ewa2991

Koronka jest naszyta, nie ma możliwości rozłożenia na koszulkę plus gorset...poza tym to właśnie ta koronka jest tutaj najładniejsza i nie chciałabym się jej pozbywać na czas zabawy weselnej :(

wrobelek0403

to chyba zostaje tylko jakiś sposób nacięcia koronki :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

zobacz tutaj chyba jest ta suknia
http://olx.pl/oferta/suknia-slubna-princessa-kolekcja-2016-rok-by-ola-la-ilaria-CID87-IDc7dWT.html
na tej dziewczynie nie wygląda ten pas koronki na tak szeroki i wstrzymujący ruchy :knuje:
hmmm

zwierzatko_mojej_mamy

może być kłopot - w sukniach flamenco ozdoby są albo naszyte na normalne, albo są tak jak tu, ale są falbanką, której od dołu nic nie trzyma - w tym sezonie żadna inna firma nie wypuściła podobnego modelu dla ludzi, którzy nie chcą jedynie stać jak kołki w bezruchu?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ewa2991

Właśnie ta dziewczyna miała tą suknie..gdybym miała jakiś kontakt do niej zapytałabym o opinię nt. sukni ale to ogłoszenie archiwalne.
Ślub mam w październiku, zostało niewiele czasu, tak naprawdę myślę o zakupie w okresie świąt Wielkanocnych.
W tą sobotę mam jeszcze mierzyć tą suknię w jednym z salonów, tylko nie wiem co podpowiedzieć krawcowej..
W ostateczności zrezygnuje z niej ale..byłoby szkoda ;/

rudasekawf

A nie można tej koronki rozciąć na ramieniu (materiał złączone na barku, rozcięcie w kierunku raminienia), tak żeby nie ograniczała ruchów?

ewa2991

Nie mogę sobie jakoś tego zwizualizować :D  :hmm:


didi_loczek

ewa2991, a mierzyłaś już tę sukienkę? Jak się w niej czujesz, krępuje Ci ruchy?
Spróbuj może w czasie przymiarki zatańczyć, podnieść ręce, poruszać się.....

Dobra krawcowa powinna wiedzieć jak ją poprawić.

ewa2991

Mierzyłam ją w jednym z salonów we Wrocławiu, jak już wspomniałam pani pomagająca mi ją zakładać zdecydowanie odradzała mi jej zakup. Suknia była za duża, wiec ciężko było mi ocenić jak trzyma się góra sukni, ale pani ścisnęła mi z tyłu tą koronkową górę tak mocno, że faktycznie ciężko mi było już cokolwiek zrobić, nie wspominając o uniesieniu ramion jak do tańca.
Na moją prośbę o jakąś poradę, próbę pomocy w kwestii przeróbki odpowiedziała, że to suknia " do kotleta" i czego ja wymagam..;/
Ale czy to, że "uparłam" się w pewnym sensie na tą suknię to dla pań krawcowych z salonu problem? Tak, jak mówicie, dobra krawcowa powinna sobie poradzić..
Jadąc w najbliższą sobotę na przymiarkę - wprawdzie do innego salonu- może podpowiedziałabym tym razem coś pani, która ma to szyć- bo bez tego to nie da rady jak widzę.

niewiemjaka

rozcięcie to może popsuc cały look,
ale może jakiś inny sposób :knuje:

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: ewa2991 w 17 Mar 2016, 10:55:08Na moją prośbę o jakąś poradę, próbę pomocy w kwestii przeróbki odpowiedziała, że to suknia " do kotleta" i czego ja wymagam..;/
Cytat: ewa2991 w 17 Mar 2016, 10:55:08wprawdzie do innego salonu
może to rozwiąże Twój problem - tym razem salon może okazać się normalny, na babę bym się poskarżyła od razu ;) ja mam nerwicę usługową ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ewa2991

Mnie to też zdenerwowało. Ja jestem w stanie zrozumieć - jak sie nie da to ok, zrezygnuję i wybiorę inną suknię ale bez próby podjęcia jakiegokolwiek działania? Przecież nie szyją chyba sukni niefunkcjonalnych, ktoś je kupuje.  Tylko kwestia odpowiednich przeróbek - mam wrażenie, że pani chciała pójść na " łatwiznę" i wcisnąć mi suknię prostą, gorsetową, bez konieczności jakichkolwiek zmian.


wrobelek0403

ewa2991, tez bym zmieniła salon. a z rękawkami na pewno da się coś zrobić, inaczej je skroić czy połączyć z gorsetem.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

No to Ci kobita z salonu po czarnych pojechała, że to ha...
Gdzie się taki kompetentny marketing uprawia?? ;)
ZMIEŃ SALON, i mierz tyle fasonów, ile się da - ten styl dekoltu jest obecnie bardzo na topie, i na pewno znajdziesz podobną suknię, za to z dużo przyjaźniej dla ruchu ;) skrojonym dekoltem. A do października jest jeszcze sporo czasu - chyba, że chciałabyś z zagramanicy sprowadzać firmową drogą suknię uszytą pod Twoje wymiary, wtedy może być ciut późnawo ;)
Kilka z nas jest z Wro i wie, co w ślubnych sprawach piszczy, a wespół wzespół ogólnopolsko chętnie doradzimy :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

ewa2991

Przed przymiarką we Wro odwiedziłam salony w Legnicy poszukując coś na wzór Ilarii i w jednym z salonów dowiedziałam się, że takich sukni się nie robi - to styl amerykańskich gwiazd, które " zaraz po ślubie zdejmują suknię i przebierają na inną bądź jedzą tylko wystawny obiad i na tym koniec". ;) Może coś w tym jest ale uparłam się na ta suknię i dopiero jak już naprawdę nic się nie będzie dało zrobić to zrezygnuję.

callja

A miałabyś kontakt z DOBRĄ, DOŚWIADCZONĄ krawcową, np. teatralną, albo specjalizującą się w sukniach do tańca towarzyskiego?? One muszą dysponować wiedzą & umiejętnościami, jak uszyć kostium/suknię, by aktorka/tancerka mogła się swobodnie poruszać...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

ewa2991

Właśnie takiego kontaktu nie posiadam :help:

callja

Jakaś koleżanka tańcząca?? Kontakt z instruktorem tańca prowadzącym np. zajęcia w klubie tanecznym - MUSZĄ mieć takie namiary, w końcu ktoś im szyje kostiumy!!
Zawsze można - choćby i na wariata - zadzwonić np. do pracowni krawieckiej w opere, panie stamtąd bywa, że dorabiają sobie na boczku, a doświadczenie mają ogromne, szyją m. in. da baletnic.
We Wro dla Panien Młodych i tancerek szyje ponoć ta Pani:
http://www.dorotaodoj.com/
No i świetna jest też ta Pani - z wykształcenia architektka (nie zrażaj się rzadko odświeżanym fejsbuniem ;) ):
https://www.facebook.com/Anna-Utko-Projekt-104968356208161/
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

ewa2991

Dziękuję callja za namiary - już napisałam do tych dwóch Pań, może któraś z nich się zlituje i coś odpisze, poradzi ;)

ewa2991

Dziękuję za pomoc.
Suknia zamówiona, wymyśliłam, że rozłożę suknię na części, tak, że koronkowa góra pozostanie ale będzie osobno nakładana w formie bolerka, rękawki będą wydłużone do długości 3/4. To powinno usprawnić ruchy, mam nadzieje, że będzie lżej przy podnoszeniu rąk.

zwierzatko_mojej_mamy

super :D masz krawcową do tego?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Brzmi fajnie :) czekamy na efekty :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login