NATURALNE kosmetyki pielęgnacyjne i "kolorówka"

Zaczęty przez tiliam, 26 Lut 2016, 20:44:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiliam

Ja z fitomedu testowałam duuuuzo rzeczy, ale mi tez jakos nie podeszły.
Wlosow nie mogłam rozczesać, odzywki mnie zapachem mega ziołowym drażniły..
No jakos nie za bardzo..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Do rozczesywania polecam płukanie octem malinowym lub jabłkowym, bardzo ładnie zamyka łuski włosów i przez to mniej się plączą.
Z kolorówki mogę polecić puder ryżowy -  uzywałam, teraz nie używam, bo dermatolog zakazał pudrować czymkolwiek.

margareta

Cytat: callja w 27 Lut 2016, 12:40:45O ciekawe - a jakieś proporcje, czy na oko??
Wymieszać jedną łyżkę oliwy z oliwek, łyżkę miodu i łyżeczkę cynamonu. Nałożyć mieszankę na skórę głowy po 15 minutach umyć.

zosia2007

malutenka, po myciu wypłukać? nie będą włosy smierdzieć?
bo mam ocet jabłkowy, kupiłam z myslą, że będę pić ale nie dam rady tego przełknąć, nawet rozcienczonego z wodą więc moze na włosy zużyję :) zwłaszcza, ze oststnio zrobiły się wysoko porowate

suegro

Ja szukam teraz czegoś mocno nawilżającego, chetnie naturalne kosmetyki albo coś z kuchni. ;)
Olejowanie mi nie służy obecnie.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: zosia2007 w 02 Mar 2016, 13:11:18malutenka, po myciu wypłukać? nie będą włosy smierdzieć?
jak mi się chce to po prostu ostatnie płukanie robię woda z octem. Jak mam lenia to ocet malinowy z Marion w sprayu. Po normalnym occie włosy śmierdzą przez chwilę, ale ten zapach bardzo szybko się ulatnia.

emcia

Cytat: suegro w 02 Mar 2016, 13:29:40
Ja szukam teraz czegoś mocno nawilżającego, chetnie naturalne kosmetyki albo coś z kuchni. ;)
Olejowanie mi nie służy obecnie.
może ta aloesowa lub "kisiel" z siemienia
http://3.bp.blogspot.com/-o1bORbq-Mqw/VEttlJyB12I/AAAAAAAAEbg/GzW7o9I1vnE/s1600/DSC02664.jpg


Kaisi

Dobra jest odżywka do włosów z żółtka i oliwy z oliwek.

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

#35
maya - dziekuje, mialam liste zwiazkow chemicznych ta lista jest super, bo zawiera produkty!

Ba...nawet mydla w plynie to maja :-( ze peeling to wiem (uzywam juz dluzszy czas soli, kawy, lub zmielonych migdalow)

przeskrolowalam cala liste pomadki, cienie, podklad...buuu...wszedzie to jest :-(
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#36
cherry i nie wiem czy lista jest pelna. Moich kosmetyckow nie niej nie ma, ale moze poprostu nie ma wszystkich... Sprawdze sklad jak bede w domu.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

A co to w ogole jest i dlaczego nie powinno tego byc w kosmetykach?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#38
wrobelek0403 te mikrogranulki dostaja sie do morz (sa za male zeby wylapaly je filtry oczyszczalnie sciekow) i sa jedzone przez ryby, ktore pozniej albo laduja na naszym talerzu albo poprostu zatruwaja naturalne srodowisko.

http://ekotropiciel.pl/na-eko-tropie/newsy/item/441-szkodliwe-mikrogranulki-zakazane

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

#40
sprawdzilam swoj sztyft pod pachy, akurat chwilowo uzywam rexony, ma PE polyethylen
sprawdzilam płyn do kapieli Luksja - ma AC acrylates copolymer

ja pieprze wszedzie to jest

golinda

co do antyperspirantów - próbuję od jakiegoś czasu przejść na te bez aluminium... kurde no. śmierdzę po godzinie!

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

maya, dzięki! sprawdzę chętnie Nivea, o ile jest w Polsce dostępny

konwalia

Cytat: golinda w 08 Maj 2017, 08:42:48
co do antyperspirantów - próbuję od jakiegoś czasu przejść na te bez aluminium... kurde no. śmierdzę po godzinie!
Mam to samo

tiliam

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: golinda w 08 Maj 2017, 08:42:48
co do antyperspirantów - próbuję od jakiegoś czasu przejść na te bez aluminium... kurde no. śmierdzę po godzinie!
Mam to samo.

calla

Cytat: golinda w 08 Maj 2017, 09:02:18
maya, dzięki! sprawdzę chętnie Nivea, o ile jest w Polsce dostępny

Golinda, używam Nivea Fresh Natural, ale w sztyfcie. U mnie działa.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)