Kalendarz narodzin strefowych dzieci

Zaczęty przez sweedee, 07 Gru 2007, 20:59:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

No to prosze nas jeszcze dopisać termin na 14 lipca 2008 Jeśli córcia to Wiktoria a synek jeszcze nie wiemy (Marcinek, Adaś...)  :)
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

nionczka

KALENDARZ

goga - Paweł 5 sierpnia 1991
mam6lat - Olaf 2 sierpnia 2002, Ignac 7 lutego 2005
nerinea - Misio 24 marca 2007
brawurka - Maja, 13 grudnia 2007
sweedee - Maja Pola 24 grudnia 2007

aniak1211 - 1 lub 6 czerwca 2008
dorotka1981- 14 lipca 2008
twinnie77- 19 lipca 2008
sonatina - 19 lipca 2008
kamu2 - 23 lipca 2008

[ Dodano: 07-01-2008, 16:00 ]
Cytuj(Marcinek, Adaś...) :)

Ja tez chce Adasia!

[ Dodano: 27-01-2008, 20:26 ]

Foszek, lacitadelle, zapraszamy!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

nionczka, ja jeszcze dokladnie ne wiem, z wrazenia zapomnialam kiedy ostatni raz miesiaczkowalam  :-D  USG pokazalo mi termin na 30.08 ale lekarz odrazu wprowadzil korekte na wrzesien.

nerinea

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

foszek, to super!! Gratuluje! Ja juz sie mojego  dzidziolka nie moge doczekac to juz niedługo czwarty miesiąc a brzuszka nadal nie ma  :-(  a szkoda troche heheheh dużo zdrówka dla ciebie i dzidzi.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

nionczka

KALENDARZ

goga - Paweł 5 sierpnia 1991
mam6lat - Olaf 2 sierpnia 2002, Ignac 7 lutego 2005
nerinea - Misio 24 marca 2007
brawurka - Maja, 13 grudnia 2007
sweedee - Maja Pola 24 grudnia 2007

aniak1211 - 1 lub 6 czerwca 2008 -Dziewczynka
dorotka1981- 14 lipca 2008
twinnie77- 19 lipca 2008
sonatina - 19 lipca 2008
kamu2 - 23 lipca 2008
lacitadelle
Foszek
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Dla wszystkich przyszłych i obecnych mamusiek,znalazłam tą książkę w wersji elektronicznej o której mówiła sweedee "Język niemowląt,przesyłam link do strony może was zaciekawi,ja ją właśnie czytam

http://www.torun.mm.pl/~wakietka/jnth.pdf
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

twinnie77

Ja dostałam od kuzynki całą stertę gazet o tematyce ciążowej oraz kilka książek, m.in. właśnie "Język niemowląt".
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

asia407

kamu2, piwko za linka :)
Ja w ciazy jeszcze nie jestem, ale plany jakies powoli sie zarysowuja, wiec ksiazka na pewno sie przyda.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

twinnie77, kochana widzę ze my mniej więcej pi razy drzwi w tym samym czasie rodzimy!! He he he :lol:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

foszek

kamu2, odemnie tez piffko. Teraz tylko musze odkryc jak sie drukuje w mojej drukarce 2-stronnie  ;-)  Szkoda mi papieru (ekolog sie we mnie odezwal  :mrgreen:  )

moonlight

Cześć!
Dopiszcie dwa moje szczęścia do listy: Adaś 24 czerwca 2004r i Filip 11 marca 2007...
Gdyby trzeba było... służę pomocą i wiedzą... Jestem fizjoterapeutą (specjalistą od dzieciaczków) i moim konikiem jest przygotowanie kobiet do porodu i tego co potem... Piszcie, pytajcie (jak nie będę czegoś wiedziała - nie ściemniam - dowiaduję się)...

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim forumowym Mamusiom (tym obecnym i tym, które z radością oczekują na "kolorowy zawrót głowy")

foszek

moonlight, ja nic nie wiem :-D wlasnie uswaidomilam sobie ze kupilam 2 ksiazki dotyczac juz narodzin dziecka, 3 wydrukowalam a zadnej dotyczacej ciazy.  No i niestety moja mama umarla w zeszlamy roku, wiec nie ma kto mi przekazac tych wszystkich kobiecych madrosci  :-(

moonlight

Foszku - przykro mi bardzo z powodu Mamy :o(
Opisałam już dużo w tym temacie (z doświadczenia, ze "szkoły rodzenia" i kursu);
http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?p=63263&sid=d0543a3489e2a5e173699b93e6f33cdb#63263
Jak będziesz chciała więcej - pisz co potrzebujesz...
Pozdrawiam

nionczka

KALENDARZ

goga - Paweł 5 sierpnia 1991
mam6lat - Olaf 2 sierpnia 2002, Ignac 7 lutego 2005
moonlight- Adas  24 czerwca 2004, Filip 11 marca 2007
nerinea - Misio 24 marca 2007
brawurka - Maja, 13 grudnia 2007
sweedee - Maja Pola 24 grudnia 2007

aniak1211 - 1 lub 6 czerwca 2008 -Dziewczynka
dorotka1981- 14 lipca 2008
twinnie77- 19 lipca 2008
sonatina - 19 lipca 2008
kamu2 - 23 lipca 2008
lacitadelle
Foszek
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

czytam właśnie książke, rozdział łatwy plan. hahaha żeby to było takie proste to życie byoby idealne. może ktoś mądry mi powie jak mam wprowadzić cokolwiek regularnego jak Maja ma wieczorem kolki i następny dzień zaczyna się o różnych porach w zależności o której przestało ją boleć. albo z tym karminiem- nie wyobrażam sobie żeby noworodka karmić co 3 godziny, pzrecież on potrzebuje poprytulać sie do piersi, ma odruch ssania i takie tam. ja karmie maje na rządanie, ale ona sama już zaczęła sobie regulowac to. i tak dziś w nocy spała od 23-5 bez jedzenia :mrgreen:
takrze dziewczyny tak pół na pól z tą książką, życie i tak pokarze co innego.
sweedee a Ty co myślisz o tej książce?udaje Ci się ją wcielać w życie?

kamu2

brawurka132, na wszytskie takie poradniki trzeba patrzeć z przymrużeniem oka,wiadomo że każde dziecko jest inne.Ja jeszcze jej nie przeczytałam nie miałam kiedy.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

foszek

Ja czytam i jestem po czesci przerazona. Ciekawe jak u mnie to bedzie  :->  ;-)

kamu2

Chyba nie ma się co stresować na zapas,chociaż przyznam że też się czasem zastanawiam jak ja sobie poradzę.Mam kolezanki które nie odstępowły swoich dzici na krok przez pół rok żeby cokolwiek załatwić to była masakra.Ale mam też koleżanke któa tydzień po porodzie przyszła do mnie sama na godzinke,półtorej  bez dziecka na herbatkę a mąż został z małą i wszytko było ok.Ogladałam taki filmik 3 piewsze miesiące z życia dziecka tam było pokazane to w straszny sposób dosłownie tak że nawet nie miałabym czasu iść się wys..ć za przeproszeniem,beznadziejny film.Nie można wszystkiego tak pod jedną kreskę.Są dzieci spokojne przy których ma się więcej czasu dla siebie i dzieci bardziej pracochłonne,którym trzeba poświęcac zdecydowaną większość uwagi.
Ja właśnie mierzyłam ubrania ciążowe,ale się zmachałam :-D wzięłam sobie jeansy,2 pary rybaczek materiałowe i jeansowe,na wiosnę i lato się przydadzą
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

foszek

Cytat: "kamu2"Ja właśnie mierzyłam ubrania ciążowe,ale się zmachałam  wzięłam sobie jeansy,2 pary rybaczek materiałowe i jeansowe,na wiosnę i lato się przydadzą
Ja jeszcze nie robie zakupow ciazowych bo mam pare ciuchow ktorej nosilam przy wadze 65 kg :-) Wiec mam w zapasie na dzien dzisiejszy jeszcze 7 kg  ;-)

sweedee

Cytat: "brawurka132"sweedee a Ty co myślisz o tej książce?udaje Ci się ją wcielać w życie?
książkę przeczytałam i owszem...
A zdanie moje jest takie, żeby i z tej książki, i z innych, jak również z porad położnych, babć, mam, teściowych itd. wybrać  to, co nam odpowiada, a raczej naszemu dziecku. Przykład: brawurka spokojnie je rosół, ja raz spróbowałam i moje dziecię cały dzień sie męczyło; nic innego nie podejrzewałam, tylko to. Dalej: tormentiol - lekarze, położne i nasza moonlight polecają, fora internetowe krzyczą, żeby nie stosować itp. a mojej Mai tylko tormentiol pomaga na krostki na pupci, z których aż leci krew.
Nie ma sie co wczuwać w tę książkę, na pewno wiele rzeczy mi uświadomiła, ale momentami jest przesadzona i trzeba wyluzować.
Myślę, że do wszystkiego trzeba mieć dystans, łącznie ze szczepionkami na to i owo, jak również z (nie)jedzeniem tego czy tamtego podczas karmienia.
I nie dajmy sie zwariować!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

nionczka

Cytat: "sweedee"Myślę, że do wszystkiego trzeba mieć dystans, łącznie ze szczepionkami na to i owo, jak również z (nie)jedzeniem tego czy tamtego podczas karmienia.
I nie dajmy sie zwariować!!!

Za glos zdrowego rozsadku stawiam piwko! Wypij je kiedy juz nie bedziesz karmic, albo teraz. W koncu od jednego piwka nic sie Mai nie stanie ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

foszek

Wychodzi ze mialam bardzo idealistyczne podejscie do ciazy, porodu... W myslach widzialam siebie ze ide na wolne jakis 3, gora 4 tyg przed porodem, a po porodzie max 6 tyg i bede chodzic do pracy, przynajmniej  na pol etatu, w biurze a najpozniej po 3-4 m-cach wroce do normalnej pracy i funkcjonowania.

brawurka

przeczytałam prawie całą książke i ... cud!!! Maja śpi w lożeczku i zasypia od wczoraj :) sama!!!

[ Dodano: 20-02-2008, 13:17 ]
mam jeszcze ksiazke kazde dziecko moze nauczyc sie spac, moge wyslac na maila, ktoś chce?