Sałata z piersią kaczki i gruszką

Zaczęty przez mayagaramond, 06 Gru 2007, 19:09:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

4 porcje:

2 piersi z kaczki (ok. 200 g jedna)
2 cykorie,
peczek rucoli, 2 garscie roszponki
1 gruszka
2 lyzki sosu sojowego, 2 lyzki miodu
szczypta "5 przypraw" (taka chinska mieszanka)
zabek czosnku, ok 1 cm imbiru
3 lyzki oleju roslinnego
2 lyzki oleju ze smazonych nasion sezamu
2 lyzki octu z sherry
pieprz


Piers kaczki naciac po stronie skory w kratke. 1 lazke sosu sojowego zmieszac z 1 lyzka miodu i "5 przyprawami". Piers kaczki posmarowac marynata i odstawic na ok. 30 minut.

Czosnek i imbior obrac i drobno posiekac. W misce zmieszac 2 lyzki oleju roslinnego, olej sezamowy i ocet z sherry, reszte sosu sojowego i miodu. Doprawic pieprzem.

Na patelni rozgrzac reszte oleju roslinnego i smazyc na nim piers kaczki - ok. 5 minut po stronie skorki, ok. 10 po stronie miesa. Zdjac z kuchenki, odstawic zeby troche ostygla.

Cykorie umyc i pokroic na kawalki. Umyc rucole i roszponke, osuszyc.

Umyc gruszke, pokroic na cwiartki, usunac gniazda nasienne i pokroic wzdluz na plastry (ciensze niz osemki). Salaty zmieszac z dressingiem, dodac gruszke. Ulozyc na talerzach. Piers kaczki pokroic w plastry i ulozyc na salacie.

Zamiat kaczki mozna wziac wedzona piers indyka albo np. pokroiony w plastry rostbef.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: "panikarola"maya, jaka marynata?

Ta:

Cytuj1 lazke sosu sojowego zmieszac z 1 lyzka miodu i "5 przyprawami".
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

mayagaramond
czy ta kaczka jest taka lekko krwista??

gdzies doczytałam, zeby po usmażeniu owinąć na 10 minut folią alu, to mieso jeszcze troche "dojdzie" :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 05 Sty 2012, 12:59:41mayagaramond
czy ta kaczka jest taka lekko krwista??

gdzies doczytałam, zeby po usmażeniu owinąć na 10 minut folią alu, to mieso jeszcze troche "dojdzie"

no taka rozowa. Mozesz tak zrobic, ze stekiem tez sie tak robi.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

dzieki :beer: :D zamierzam w weekend popełnic :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Moze i ja popelnie, bo dawno juz jej nie jadlam.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

o rany czemu ja tego wcześniej nie widziałam  :hmm:
musi być pyszne  :thumbup: uwielbiam kaczkę :)

wrobelek0403

ja ostatnio jadłam sałate z karmelizowaną gruszką, grillowanym oscypkiem i sosem żurawinowym :dreaming:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

melduje, ze kaczka zamarynowana. nie mam tylko octu sherry, wiec z innego przepisu dodałam ocet ryzowy;)


w najgorszym wypadku, mam pod domem pizzerie :D

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login