jajniki policystyczne

Zaczęty przez koziorozec, 06 Gru 2007, 00:26:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koziorozec

Hej dziewczyny, gdzies juz pojawil sie temat - nie moge go znalezc.

Moze glupie pytanie, ale sie nie znam odpowiedniego polskiego slownictwa.

Czy zespol jejnikow polcystycznych i pojawianie sie cyst na jajnikach to to samo schorzenie?

abkasia


mobka

"PCOS rozwija się, gdy jajniki są stymulowane przez nadmierne ilości męskich hormonów (androgeny), w szczególności testosteron oraz albo przez nadmierne uwalnianie hormonu luteinizującego (LH), albo wysoki poziom we krwi insuliny (hiperinsulinemia) u tych kobiet, których jajniki są czułe na ten bodziec."

A ja zawsze myślałam, że jest na odwrót - PCOS przyczyną wszystkich powyższych.. hmmm.. ciekawe...

Maraxela
, byłaś na tych badaniach? jak wyniki?

sierpniowajulka

Cytat: "koziorozec"Czy zespol jejnikow polcystycznych i pojawianie sie cyst na jajnikach to to samo schorzenie?
może być, ale nie musi... jak masz w tej sprawie bardziej prywatne pytania, to pisz na pw - nie chcę publicznie uzewnętrzniać się na temat (swoich) jajników.

[ Dodano: 08-12-2007, 10:40 ]
I możesz zajrzeć tutaj: http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,245,10302
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ja znam nawet kryteria rozpoznania PCO musi zaistniec 2 sposrod 3 wymienionych nizej warunkow
1 nieregularne miesiaczki
2 widoczne w badaniu USG liczne cysty na jajnikach
3 hirsutyzm-nadmierne owlosienie u kobiet,hiperinsulinemia,podwuzszony poziom meskich hormonow plciolwych,obnizony poziom bialka wiazacego hormony plciowe DHEA,otylosc i pare innych rzeczy ktrych z glowy nie pamietam

[ Dodano: 09-12-2007, 11:26 ]
zrobilam badania jestem honorwym czlonkiem zespolu PCOS -mam to g...............

mobka

A ja cały czas żałuję, że się na te badania nie załapałam :(

Cytat: "maraxela"2 widoczne w badaniu USG liczne cysty na jajnikach

U mnie jedni lekarze widzieli, inni nie, obecna lekarka twierdzi, że moje jajniki są całkiem ok... ech...

Cytat: "maraxela"obnizony poziom bialka wiazacego hormony plciowe DHEA,

To miałam też badane, ale byłam przekonana, że ma być podwyższone, żeby było źle... a u mnie w górnej granicy normy było..

marax

hmmm u ciebie raczej nie wchdozi w gre odstawienie tabletek przynajmniej to nie ma sensu przy twojej chorobie

mobka

Cytat: "maraxela"przynajmniej to nie ma sensu przy twojej chorobie

W moim przyapdku odstawienie = zaczynamy starania o dziecko, innej możliwości nie ma :/

mignon

Najwięcej informacji o PCO można znaleźć na różnych forach internetowych poświęconych staraniom o dziecko. Takie pierwsze, które przychodzi mi na myśl to www.nasz-bocian.pl czy jakoś tak. Ponoć i jakaś dieta jest zalecana przy próbach zajścia w ciążę  :-( Jeśli któraś biegle włada językiem angielskim to ma szczęście - na anglojęzycznycg stronach o PCO jest mnóstwo informacji.

marax

ja bym sie nie opierala na informacjach na foum nei wiedomo kto to pisze na ajkeij podstwie itd najpewniejsze zrodlo wiedzy to ksiazki i lekarz a nie pani zenia z forum tudziez pani maraxela ktora moze bzdory plesc  :-P

[ Dodano: 23-01-2008, 18:19 ]
wiesz  mozna biegle wladac polskim czytajac polski artykul o tym zespole i polowy rzeczy nie zrozumiec-medycyna ma swoj specyficzny jezyk i wielu ludzi sobie krzywde robi czytajac art dla lekarzy-rozumieja co 4 slowo a pozniej wmawiaja sobei chorobe (no abstrachuje w tym zdaniu od PCO bo rozumiem ze to masz stwierdzone przez lekarza )

mignon

Cytat: "maraxela"ja bym sie nie opierala na informacjach na foum nei wiedomo kto to pisze na ajkeij podstwie itd najpewniejsze zrodlo wiedzy to ksiazki i lekarz a nie pani zenia

Masz rację, nie chodzi o to, by bezgranicznie i bezkrytycznie wierzyć wszystkiemu co pisze się na jakimkolwiek forum, ale można tam znaleźć linki do istotnych stron, materiałów, polecanych lekarzy itp. Chodziło mi tylko o to :)