żelazko -stacja parowa? czy dobre, jakie kupić?

Zaczęty przez callja, 26 Wrz 2015, 21:28:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Ja wodę zawsze zostawiam w stacji. Nigdy mi nie wypłynęła brudna woda.
Stare odkamienialam regularnie. Nowe podobno samo się odkamienia...
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zwierzatko_mojej_mamy

calla, mój tefal sam się odkamienia, ale ma taką pałkę, na której ten samoodkamieniony z wnętrza kamień się zbiera i to trzeba czasami opłukać pod wodą ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

calla

zwierzatko_mojej_mamy, i dodatkowo juz nie odkamieniasz?  Czyli to faktycznie działa :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

też mam tefal, pokazywałam chyba wcześniej który model
2 minuty nagrzewania to dla mnie wieczność
zwykłe żelazko po kilkunastu sekundach może już przeprasować szybko bluzkę, stacja nie

calla

#180
golinda, dla mnie 2 minuty to jest czas, gdzie rozstawie sobie deskę do prasowania i przygotuje rzeczy do prasowania. Idealny czas.

Dla przeprasowania jednej bluzki nie nagrzewam stacji.
Aż zmierze czas z ciekawości w jakim nagrzewa się normalne żelazko.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

szelma

Moja stacja sie szybko nagrzewa i mozna dolać wody w trakcie. Stanowczo pozostaje przy stacjach - nigdy więcej normalnych żelazek.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: calla w 05 Wrz 2016, 18:20:02golinda, dla mnie 2 minuty to jest czas, gdzie rozstawie sobie deskę do prasowania i przygotuje rzeczy do prasowania. Idealny czas.
a ja jeszcze dorzucam do tego czas na skok do lodówki i przyniesienie piwa oraz wyklikanie filmu/serialu do wrzucenia na tv lol tez idealnie mi się zgadza lol tez nigdy nie prasuję pojedyczych rzeczy, chyba, że mi dziecko powie zakładając rano obuwie, że trzeba być w białej koszuli dzisiaj i ta biała siedzi w stercie do prasowania, to jedyna opcja lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

calla

Cytat: szelma w 05 Wrz 2016, 18:21:11
Moja stacja sie szybko nagrzewa i mozna dolać wody w trakcie. Stanowczo pozostaje przy stacjach - nigdy więcej normalnych żelazek.

Ja też!!!
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

golinda

Cytat: szelma w 05 Wrz 2016, 18:21:11Moja stacja sie szybko nagrzewa

szybko to znaczy ile? którą masz stację?

magdalinska


calla

magdalinska, ja mam tefal GV8461 Pro Express
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

szelma

Szybko dla mnie - nigdy nie czekałam, aż sie nagrzeje, przebierając nogami i odliczając czas ;)

Mam Philips GC9231/02 PerfectCare Expert
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

magdalinska


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

one wszystkie nagrzewają się w co najmniej 2 minuty
jak potrzebuję coś szybko rano przeprasować, to jest to wieczność

mam stację raczej z wyższej półki, miałam bardzo dobre żelazko
opinie użytkowników w necie są wg mnie przesadzone - lepiej i szybciej prasuje niż klasyczne żelazko, ale bez przesady, to żadna rewolucja
plus taki, że nie przypala i nie brudzi się

Kasia

żelazko nagrzewa się zaraz po włączeniu, ja wkładam wtyczkę i zaczynam prasować bluzkę.
Na jedną rzecz do przeprasowania na biegu rano, zwykłe żelazko chyba najlepsze :D
Natomiast do prasowania większej lub mniejszej sterty tylko stacja :)


szelma

Nigdy nie prasuję pojedynczych sztuk, a już zwłaszcza nie prasuję rano, więc nie jest to dla mnie problem. Miałam dobre żelazko, ale prasowanie koszul żelazkiem a stacją to w ogóle bez porównania. Ale jasne - każdemu wedle potrzeb.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Kasia

no, golindziocha odniosła się chyba właśnie do szybkiego przeprasowania czegoś rano, wtedy rzeczywiście żelazko rządzi :)
Natomiast przy prasowaniu całej sterty to nie ma porównania, stacja najlepsza :D

konwalia

Dlatego ja wzięłam ten kompaktowy generator, nagrzewa się szybko, pary ma 200g i zajmuje mało miejsca a cena to poniżej pół dobrej stacji(309)

magdalinska

dobrze wam działają telafe? ja swoja dzisiaj daje do serwisu. Nie wiem jak bede bez niej zyc ;)

calla

magdalinska, mój pierwszy ponad 10 lat. Drugi mam dopiero od lata. U mojej mamy też prawie 10 lat. Nigdy nic się nie działo.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

magdalinska

to ja jakos pechowo trafiłam. Od początku w sumie, tylko raz sie dobzre włączyło. Jak włączam, nagrzewa sie nagle pyk - miga brak wody. Jak brak, jak jest prawie cały pojemnik, bo uzupełniłam  :crazy: musze wyłączyc z prądu i włączyć jeszcze raz i juz normalnie sie nagrzewa. W trakcie praowania, po ok 15 min jakby sie zawieszała, para ledwo leci, zeby zaczeło normalnie działac to tez musze wyłączyć z pradu i włączyć. stacja ma 2 mce  :crazy:
problem w tym, ze ja juz nie umiem prasowac normalnym zelazkiem :D

ewdomaga

Szukam zelazka z generatorem pary, ale nie wiem jakie wybrac. widze, ze macie takowe, prosze poleccie jakies lub tez napiszcie jakiego nie warto kupowac. wiem, ze juz tu bylo wymieniane, ale niecaly rok temu, w tym czasie sie moglyscie zmienic opinie lub nabyc cos nowego.
cena: do okolo 700 zl.
czy lepiej zwykle tylko drozsze zelazko? prasuje duzo, przewaznie cale pranie.