żelazko -stacja parowa? czy dobre, jakie kupić?

Zaczęty przez callja, 26 Wrz 2015, 21:28:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziuta

Cytat: konwalia w 01 Cze 2016, 15:27:29
Ziuta a nie jest bardzo ciężkie?
konwalia, sama nie wiem czy bardzo ciężkie, nie zauważyłam nigdy, żeby mi to przeszkadzało, zwłaszcza, że ono ma tą fajną funkcję, że w uchwycie ma czujnik dotyku i wyrzut pary jest tylko wtedy, jak się je trzyma w ręce, jak nie trzymam to nie bucha parą, więc do przekładania ubrań na desce ja go w ogóle nie podnoszę i nie odstawiam do pionu, tylko przesuwam na płasko poza obszar prasowania

golinda

Cytat: szelma w 02 Cze 2016, 14:32:28
Moja się sama odkamienia - jak się kontrolka zapala, to trzeba wylać wodę z kamieniem i tyle.

u mnie to nie wystarcza
filtr zmiękczające wodę w domu założyliśmy już po zakupie żelazka i niestety zdążyło się zakamienić

szelma

A na stronie producenta nie ma jakichś wytycznych?
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

niewiemjaka

golinda ale używasz tej wody do żelazek i mimo to ?

wrobelek0403

w zwykłym żelazku mam system odkamieniania, ale odkryłam go troche za pozno i niestety ciezko je teraz wyczyscic porządnie :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: golinda w 02 Cze 2016, 14:31:39
jak odkamieniacie wasze stacje parowe?

Ja do pojemnika wlewam wodę z czymś takim jak kwasek cytrynowy. Na chwilę włączam stacje, żeby woda się podgrzala i odstawiam na min. 1 godzinę.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

konwalia

A gdzie stawiacie te stacje? Na desce chyba mało stabilnie na tym do odkładania żelazka? Krzesło, stolik?

golinda

Cytat: konwalia w 03 Cze 2016, 08:09:48
A gdzie stawiacie te stacje? Na desce chyba mało stabilnie na tym do odkładania żelazka? Krzesło, stolik?

moja stoi na pralce, to kawał grzmota jest

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

calla

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zwierzatko_mojej_mamy

ja na krześle, bo i tak tam stoi, gdzie prasuje :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

A z podłogi kabel wystarcza? Bo podają 1,9m a sama deska ma ponad m

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: konwalia w 03 Cze 2016, 12:17:42
A z podłogi kabel wystarcza? Bo podają 1,9m a sama deska ma ponad m
z podłogi ja nie wiem, ale wg mnie by mi nie starczyło, sprawdz, jakiego przewodu to dotyczy - masz dwa - do gniazdka i do pary, ja mam tefala i myślę, że żaden z nich nie ma 1,90 - w specyfikacji podają tylko jedną długość w moim - 1,80 i to jest idealne od stołu lub krzesła , z podłogi nijak tego nie widzę, poza tym przewód by mi się pętał po nogach i parzył ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

calla

Cytat: konwalia w 03 Cze 2016, 12:17:42
A z podłogi kabel wystarcza? Bo podają 1,9m a sama deska ma ponad m

U mnie kabel od żelazka ma 1,65-1,70. Wystarcza spokojnie.
Ale ja nie rozkładam deski wysoko, bo wzrostem nie powalam :D
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla

#139
zwierzatko_mojej_mamy, nic się nie plata po nogach lol
Tez mam tefala.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

szelma

Prasuję siedząc, bo inaczej plecy mnie bolą, więc spokojnie kabel starcza. Zresztą w mojej stacji jest naprawdę długi - starczyłby do pełnej wysokości na bank.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zwierzatko_mojej_mamy

no ja wzrostem nie powalam też, ale nie lubię prasować przy biodrach, ja właśnie ustawiam deskę wysoko ;)  tak w pasie na pewno
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

a ja nie potrafie prasować na siedząco :/ a szkoda, szybko mnie bolą nogi i kregosłup.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Cze 2016, 15:00:39
no ja wzrostem nie powalam też, ale nie lubię prasować przy biodrach, ja właśnie ustawiam deskę wysoko ;)  tak w pasie na pewno
Ja też i potrafię tylko stojąc

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: konwalia w 03 Cze 2016, 17:22:53
Ja też i potrafię tylko stojąc
ja też, nie wyobrażam sobie prasowania na siedząco, przecież co 20 sekund bym musiała wstawać lol to katorga jakaś lol jak się prasuje siedząc? jak wszystko poskładać ładnie  nie mając możliwości ruchu, odsunięcia się od deski? gdzie odkładać? (ja odkładam na min. 3 kupki,a  zwykle na 6, w zależności od rodzaju rzeczy), aj eszcze trzeba mieć kupkę z niewyprasowanymi przecież.
poza tym mam niski narożnik, niewygodne krzesło, wtedy to bym się dorobiła problemów z kręgosłupem - wrobelek0403, dla kręgosłupa chyba lepsze proste stanie niż krzywe siedzenie i nachylanie? może spróbuj z wyżej ustawiona deska? ja mam na wysokości pasa i mam cały czas proste plecy, nic mnie nie boli, a nogi to już w ogóle, bo i czemu - a zwykle prasuje, jak już mam 5 prań i wyłażą z szafy same ;) czyli tak 1,5h na oko ;) dochodzi do tego większe zużycie alkoholu w tym czasie, może to pomaga?? lol lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, pokombinuje, wlasnie złozyłam deske i nawet nie zwrociłam uwagi jak mam, ale raczej wyzej niż nizej.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#146
moja stoi na ziemi nie wpadłabym na to aby myśleć czy mi kabel starczy. Starcza spokojnie . Ja kładłam na desce poprzednia stację i spadła.............. połamała się.Teraz trzymam na ziemi

wrobelek0403

Moj extesc zamowil sobie u stolarza stol.do prasowania, zeby moc postawic stacje ;) No i stal taki grzmot (stol 120x50) w korytarzu na stale razem ze stacja. Nie powiem, wygodne to bylo, u nas tez deska stoi rozlozona na stale, bo czesto rano prasujemy.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: wrobelek0403 w 03 Cze 2016, 23:26:07
Moj extesc zamowil sobie u stolarza stol.do prasowania, zeby moc postawic stacje ;) No i stal taki grzmot (stol 120x50) w korytarzu na stale razem ze stacja. Nie powiem, wygodne to bylo, u nas tez deska stoi rozlozona na stale, bo czesto rano prasujemy.
taki szkopuł że nie powinno sie używac drewno przy stacjach parowych poniewaz sa parowe a drewno pary nie lubi :)

wrobelek0403

marax, on był jakoś lakierowany, a na to szła kocowa nakładka.

Choć w sumie racja, deski są zasadniczon robione z siatki.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login