żelazko -stacja parowa? czy dobre, jakie kupić?

Zaczęty przez callja, 26 Wrz 2015, 21:28:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

callja

Ok, poproszę o chwilę czasu :)
A jeśli masz jakieś typy co do takich parowych żelazek, to proszę o linki :) Prasowanie spódnic i sukien koncertowych to katorga :crazy:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

P tez sobie sam prasuje koszule i mysle, ze tak juz zostanie lol jak mam uprasowac swoje, jestem chora lol ale zamierzam go jakos wmanewrowac w to prasowanie lol moge mu w zamian prasowac spodnie i tshirty :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

callja wapie aby takie klasyczne żelazko parowe uprasowało  jakos super w pionie. Sa takie specjalne prasowalnice jak maja w sklepach. Taki stojak na który się wiesza ubranie i coś w kształcie szczotki od odkurzacza którym się prasuje. Nie wiem jednak jaka jest tego skuteczność. Ciśnienie musi być duże = wysoka cena. Im więcej barów tym lepiej pracuje i tym wyższa cena.

niewiemjaka

Callja ja poszukam instrukcji mojego, bo cos mi sie zdaje, że jak bylo kupione to próbowałam prasować wiszące firany i lipa byla ;) chyba dlatego, ze miało właśnie taka funkcje, ale sprawdzę na pewno

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /


callja

No fajnie wygląda i opinie właściwie bez wyjątku pozytywne, tyko ta cena... Ponad 1000 PLN :crazy:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /



zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


marax

ja miałam tefal 5 bar i nie było szału z prasowaniem w pionie.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: marax w 26 Wrz 2015, 22:13:13
ja miałam tefal 5 bar i nie było szału z prasowaniem w pionie.
a w poziomie? w sensie jest roznica w normalnym i stacji parowej?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

nie ma porównania ze zwykłym a tez miałam takie lepsze za ok 350 zł. To jak szczeli para to trzeba uważać żeby się nie poparzyć. Jest w około aż mgliście :)

callja

#14
Cytat: marax w 26 Wrz 2015, 22:12:08
http://www.oleole.pl/zelazka-systemowe/tefal-pro-express-total-gv8960.bhtml?from=pla&gclid=CPC9sIvBlcgCFcrFcgodgCwPrg
W opiniach zaznaczają, że brak blokady kapania - a ponoć lubi "puszczać" wodę :/

Chyba czeka mnie wyprawa do pobliskiego outletu AGD, cuda na patyku tam mają (tam kupuję wolnowary etc. wynalazki lol ) to może i żelazko full wypas doradzą... z funkcją blokady kapania lol lol

Edit - znalazłam ich aktualny asortyment ;)
http://www.odeo24.pl/pol_m_AGD-DO-DOMU_PRASOWANIE_Stacje-parowe-679.html

Cytat: marax w 26 Wrz 2015, 22:17:53
nie ma porównania ze zwykłym a tez miałam takie lepsze za ok 350 zł. To jak szczeli para to trzeba uważać żeby się nie poparzyć. Jest w około aż mgliście :)
Mam też takie niby ok, z droższych, aczkolwiek dość wiekowe (kupiłam krótko po ślubie), parą bucha tęgo - ale niestety, prasowania nie polubiłam w dalszym ciągu ;)
Tatko kiedyś zmuszał mnie do prasowania z włączona funkcją auto-clean, za nic nie chciał zrozumieć, że to przez to z żelazka sypie się piasek na prasowane ciuchy :crazy: Błagałam, przekonywałam, pokazywałam instrukcję, braciak to samo - nie, tatko wiedział lepiej!! I jeszcze nas sprawdzał, czy przypadkiem nie "poprawiamy" :crazy:
Ośle uparcioctwo - ino co on nam próbował przez to udowodnić?!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

callja

#15
Cytat: wrobelek0403 w 26 Wrz 2015, 22:47:07moze byście poszły na wątek żelazkowy???
Waćpani Admin, prosieeeemy o pomoc!! Bo rzeczywiście zrobił się off jakich mało, a właściwie - niemało lol lol

Wróbelek, ładne :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

co do tych żelazek z bazą, to teście mieli takie, jakis stary model boscha, ale było swietle.

natomiast całosc ciezka i niezbyt w transporcie. Decha, a w zasadzie stół do prasowania stał na stałe w korytarzu i nikomu sie tego nie chciało nigdy sprzątac.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja mam tego Philipsa z linku callji. Jest super - lepszy niż moje poprzednie żelazko ze stacja i dużo szybciej sie prasuje koszule. Ale w pionie nie wyprasujesz tak, zeby było akceptowalnie. Nawet koszule D., które niby są non iron, musza byc wyjątkowo mało pogniecione. Ale faktem jest, ze normalnie prasuje sie dużo łatwiej i szybciej tym żelazkiem i jestem zadowolona.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

konwalia


konwalia

Takie czy może inne a może generator pary, np z lidla?


konwalia

Pomożecie? Nie lubię pracować, mam beznadziejne żelazko które się zakamienia

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia, ale to, co wkleilas to nie jest stacja parowa :) to zwykle zelazko ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

konwalia nie kupuj byle czego. Ja wygrałam w konkursie takie 4,5 bara i bez szału. Niby prasowało ok ale mając porównanie z 6 barami sprzedałam je.  Jeżeli już stacja parowa to 6 barów i niestety min 700 zł.

konwalia

No a to z lidla to nie generator? Czy lepiej lepsze zwykle jak np to co wkleilam
Max 400zł wydam, bo nie lubię pracować, ew 500