słów kilka na temat przyjaźni...

Zaczęty przez feeling.good, 04 Gru 2007, 15:52:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

Przyjaźń damsko-męska istnieje, ale nie na długo ;) W życiu miałam paru przyjaciół facetów. Z każdym potem dochodziły do głosu uczucia, raz obustronnie, raz naprzemiennie, jak u żurawia i czapli. Spotykałam się ze swoim facetem i miałam przyjaciela, praktycznie brata, o którego ten był zazdrosny. Nie umiałam go zrozumieć, bo przecież ciągle powtarzałam, że jest dla mnie jak brat.
Dziś ten "brat" jest moim narzeczonym, a za 6 m-cy, jak Bóg da, będzie mężem.

Przyjaciółkę mam jedną a konkretną, na którą na pewno mogę liczyć. Wcześniej miałam jeszcze drugą, ale drogi nam się rozchodzą odkąd ja jestem z P. a ona singiel. Koleżanek fajnych i dobrych też parę się znajdzie, ale nie nazywam tego przyjaźnią.

aniak1211

Mialam przyjaciolke przez jakies 16lat,niestety dzieki niej nie uznaje przyjazni,
jak ja widze to nawet nie witam sie z nia,traktuje ja jak obca osobe,a nawet jak wroga.

Kiedys nie bylo dnia zeby z nia nie spedzic,ja,moja siostra i ona.
Niestety,ja nienawidze klamsta i falszlszywych ludzi,ona taka jest.

Mam wiele kolezanek z ktorymi moge pogadac,wiele znam starszych odemnie ale to nie przyjaciolki.
Jedna moja najlepsza kolezanka mieszka daleko i nie widujemy sie zbyt czesto,ale jej moge powiedziec prawie wszystko,ona poznala mnie z moim mezem.

Moglabym nazwac przyjaciolka moja siostre,ale nie uznaje tego slowa,na niej zawsze moge polegac.

salsa

Przyjażń to dziwne uczucie, niektorzy filozofowie tweirdzą, ze nie istnieje, ze to rodzaj nagrody pocieszenia....
nie zgadzam sie z tym-doswiadczyłam jej wieloktornie, choc nie wszystkie przyjaźnie okazywały sie po czasie faktycznie  przyjazniami
jesli miałabym powiedziec, z ktora płcia łatwiej mi sie dogadac, to mysle ze po rowno
z facetami rozmawia sie inaczej z kobietami inaczej
z facetami jest łatwiej, bo jednak ich sposób postrzegania swiata i sytuacji nie ejst tak pokręcony jak kobiecy

Jelsi chodzi o mezczyzn to mam meskich rpzyjaciół
z jednym jest sytuacja prawidziwe aseksualna od samego poczatku, mowimy do siebie brat i siosrta, mieszkalismy razem poł roku bo nie było innej mozliwosci i traktowalismy sie jak rodzenstwo
ale to zdarzyło mi sie raz
generalnie wiekszosc moich meskich rpzyjaciół predzej czy pozniej wpadała na pomysł by    z platonicznej rpzejsc na bardziej erotyczną czy tez związkową przyjazn
mnie natomiast nigdy sie nie zdarzyło,zebym do przyjaciela nagle zaczeła cos czuc
a to dlatego ze mam taka ceche , iz po poznaniu osoby praktycznie juz wiem co moze z tego byc a czego nigdy  nie beedzie
tak samo z kobietami
wystarczy godzina rozmowy i juz wiem czy chce sie z nia przyjaznic, kolegować czy niech idzie w sina dal

Mam przyjaciółki i przyjaciół, a dwóch facetów-przyjaciół mojego meza rowniez moge zaliczyc do własnych

Z dziewczynami moimi jest tak, ze czesc z nich mieszka daleko, kilka za granica inne w Polsce ale w innych miastach
udaje sie poki co te rzyjaznie pielegnowac
w Krakowie na szczescie tez kilka mieszka


Lubie ludzi ciekwaych . z bogatym zyciem wewnetrznym, posiadajacych osobowosc
cenie brak kompleksów albo przynajmniej ich niewielka ilosc
jesli mam to oceniach to wiekszoscv moich rpzyjacioł to silne osobowosci
Wyjatek stanowią tylko dwie osoby, ktore urzekły mnie czyms zupełnie innym
nie lubie osob małostkowych , pamiętliwych , głupiutkich, zawistnych i nieszczerych
a niestety to cech częste
lubie jak ludzie maja własne zdanie i potrafia mądrze go bronic

tacy sa moi przyjaciele:)
te 10 dziewczyn i tych 4 facetów to sa osoby, na ktorych nigdy sie nie zawiodłam mimo roznych sytuacji a dodatkowo oni sami pokazali siłę charakteru juz wielokrotnie:)

reszta to znajmowi, nie tak łatwto sprawić, bym chciała kogos nazywać przyjacielem, bo nie ilosc lecz jakosc:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: "ze_nitka"nie jesteś dla nich wrogiem number one?

oczywiście, że jestem, ale tylko dla tych zakompleksionych

salsa

Cytat: "golinda"oczywiście, że jestem, ale tylko dla tych zakompleksionych

:):):):) cel-pal;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

ja jestem bardzo ostrożna w używaniu słowa "przyjaciel". Wolę zdecydowanie "koleżanka/kolega" ewentualnie "znajomy".
Już w Piśmie św. pisało, żeby przyjaciół nazywać dopiero po próbie. Dziś przyjaźń jest postrzegana w krzywym zwierciadle. Są tacy, co dla nich mnóstwo ludzi jest przyjaciółmi, a przecież przyjaciel to właśnie ktoś rzadki, wyjątkowy.

marax

Cytat: "golinda"i nie wiem o co chodzi, ale ci, z którymi byłam bliżej, zakochiwali się no i oczywiście myśleli o łóżku

coz za powaga no i co z tego ze mysleli .....................:)

inkageo

Widzę, że nie lubicie osób które mają kompleksy. Dla mnie nie jest to nic dyskwalifikującego, zresztą przyjemnie jest porozmawiać czasem z kimś mniej śmiałym, pokazać mu że jest pełnowartościowym człowiekiem, nawet jeżeli w siebie nie wierzy, niż otaczać się tylko i wyłącznie bardzo pewnymi siebie osobami, które często są przesadnie kategoryczne w swoich osądach, egocentryczne i niezdolne do kompromisów, czy empatii, a przesadna pewność siebie, do tego często prowadzi ;)
Imagine there is no hate

salsa

CytujJuż w Piśmie św. pisało, żeby przyjaciół nazywać dopiero po próbie. Dziś przyjaźń jest postrzegana w krzywym zwierciadle. Są tacy, co dla nich mnóstwo ludzi jest przyjaciółmi, a przecież przyjaciel to właśnie ktoś rzadki, wyjątkowy.

podpisuje sie po tym:) krotko zwięźle i na temat:)
właśnie tym sie staram kierować nazywając kogoś przyjacielem:) dostajesz browarka:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

ja mam 2 bliskich kolegow ale nie ludze sie ze nie postrzegaja mnie jako kobiety i ze jestem dla nich aseksulana-wiedza ze mam meza przyjaznimy sie wszyscy oni maja dziewczyny -ale widze ze nie postrzegaja mnie jako "kolegi " sa absolutnie fer wobec mnie no ale takie rzeczy widac szczegolnie na moich studiach keidy np uczymy sie siebie badac a oni zamiast sluchac mojego serca gapia sie na moje cycki  :-P

mary

salsa, to fajnie, że się zgadzamy :) Za piwko dzięki, mam nadzieję, że to gingers ;)

inkageo

Mary wyczytałam na innym forum, że na początku grudnia Madonna otwiera salon w Katowicach.

[ Dodano: 06-12-2007, 17:29 ]
Uzupełnienie - 15 grudnia.
Imagine there is no hate

mary

inkageo, ?????????!!!!!!!! Gdzie to pisze?? :lol:

inkageo

Panie z salonu warszawskiego podały taką informację forumce.
Imagine there is no hate

mary

Czyli nie znasz żadnych szczegółów? Np. adresu ? :mrgreen:

salsa

Cytat: "mary_popins"salsa, to fajnie, że się zgadzamy :) Za piwko dzięki, mam nadzieję, że to gingers
jak sobie zyczysz:) bedzie gingers:)
do wypicia w realu:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Imagine there is no hate

mary

salsa, uważaj, bo wpiszę to sobie w kalendarz. Na wiosnę of course ;)

[ Dodano: 06-12-2007, 17:41 ]
inkageo,  :-D  :-D  :-D

salsa

Cytujsalsa, uważaj, bo wpiszę to sobie w kalendarz. Na wiosnę of course ;)
of course, a nie zadne tam uwazaj;) przeciągnę cię po Krakowskich knajpach ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

Salsa, miej litość w tym przeciąganiu. Muszę jakoś wyglądać na ślub ;)

salsa

CytujSalsa, miej litość w tym przeciąganiu. Muszę jakoś wyglądać na ślub
do slubu wytrzeźwiejesz
]gwarantuje;) nie taki diabeł straszny jak go malują;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

ale ja mam bardzo słabą głowę ;)

salsa

Cytat: "mary_popins"ale ja mam bardzo słabą głowę ;)
trzeba wzmocnic przed weselem;) zebys za szybko nie padła
a nie napic sie na wąłsnym weselu-to sie nie godzi;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: "inkageo"Widzę, że nie lubicie osób które mają kompleksy. Dla mnie nie jest to nic dyskwalifikującego, zresztą przyjemnie jest porozmawiać czasem z kimś mniej śmiałym, pokazać mu że jest pełnowartościowym człowiekiem, nawet jeżeli w siebie nie wierzy, niż otaczać się tylko i wyłącznie bardzo pewnymi siebie osobami, które często są przesadnie kategoryczne w swoich osądach, egocentryczne i niezdolne do kompromisów, czy empatii, a przesadna pewność siebie, do tego często prowadzi ;)

Bardzo ladnie to napisalas  :)  :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

Cytat: "mayagaramond"
Cytat: "inkageo"Widzę, że nie lubicie osób które mają kompleksy. Dla mnie nie jest to nic dyskwalifikującego, zresztą przyjemnie jest porozmawiać czasem z kimś mniej śmiałym, pokazać mu że jest pełnowartościowym człowiekiem, nawet jeżeli w siebie nie wierzy, niż otaczać się tylko i wyłącznie bardzo pewnymi siebie osobami, które często są przesadnie kategoryczne w swoich osądach, egocentryczne i niezdolne do kompromisów, czy empatii, a przesadna pewność siebie, do tego często prowadzi ;)

Bardzo ladnie to napisalas  :)  :)

popieram! stawiam Ince piwo :-D