Świąteczne ciasteczka

Zaczęty przez sonja, 02 Gru 2007, 19:24:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Cytat: "sonja"dziękuje i stawiam piwko jako tego namacalny wyraz:)

A dziekuje:) To moje pierwsze, ale to przez to, ze nie mam tyle czasu co Wy siedziec na forum;)
Wypije Twoje zdrowko:)

[ Dodano: 11-12-2007, 17:37 ]
Cytat: "sonja"Bo te opłatki to pewnie kupić gdzieś trzeba? w polsce nie do dostatnia z tego co wiem:(

Gdzie w PL sie te oplatki kupuje i czy sa w ogole do kupienia to nie wiem.
Ale jak bys chciala, to moge Ci je tutaj kupic i wyslac poczta, ale dopiero po swietach. Do PL przyjezdzam 22 grudnia. Opakowanie oplatkow 150 szt. kosztuje ok. 50 centow (ok. 2 zl).
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

foszek

Cytat: "sonja". Bo te opłatki to pewnie kupić gdzieś trzeba? w polsce nie do dostatnia z tego co wiem:(
Popatrz w marketach miedzy regalami z produktami do wypiekow. One sa w takich malych prostokatnych opakowaniach.

Ja bym poprosila o przepis z oplatkami :-D

sonja

Hmm to poszukam. Ale szczerze mówiąc zwracam na takie rzeczy uwagę i nie zauważyłam:( Jak nie znajdę to chyba faktycznie będę się szeroko do Calli uśmiechać:) :mrgreen:  o tak

calla

KOKOSOWE NA OPLATKU

4 bialka
150g cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
65g Magerquark

(foszek, Ty powinnas wiedziec o co chodzi. Ale co bedzie odpowiednikiem w PL? Przychodzi Ci cos do glowy?)

4 krople zapachu do ciasta migdalowego
200g wiorkow kokosowych

Bialka ubic na sztywna piane, dodac cukiery o dalej ubijac. Nastepnie twarozek i zapach migdalowy i na koniec wiorki kokosowe.

Mase nakladac lyzeczka na oplatki i ciasteczka piec 15 minut w tem. 225 stopni.

[ Dodano: 11-12-2007, 17:57 ]
Cytat: "sonja"Jak nie znajdę to chyba faktycznie będę się szeroko do Calli uśmiechać:) :mrgreen:  o tak

Dla mnie to zaden problem. Jak cos to daj znac:)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

foszek

Cytat: "calla"65g Magerquark

(foszek, Ty powinnas wiedziec o co chodzi. Ale co bedzie odpowiednikiem w PL? Przychodzi Ci cos do glowy?)
Chudy twarozek ?? serek??
Dziekuje za przepis  :-)

calla

Cytat: "foszek"Chudy twarozek ?? serek??

Tyle tez wiem:) Ale jaki rodzaj? Ser bialy odpada, homogenizowany tez. Cos na wzor Philalephiii, tylko nie slone. Nie wiem co "polskiego" mozna dodac.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

gioseppe

Cytat: "foszek"
Cytat: "calla"65g Magerquark

(foszek, Ty powinnas wiedziec o co chodzi. Ale co bedzie odpowiednikiem w PL? Przychodzi Ci cos do glowy?)
Chudy twarozek ?? serek??
Dziekuje za przepis  :-)

znalezione na innym forum:
"Magerquark kupisz w kazdym sklepie spozywczym. Sa w lodowkach" czyli pewnie alma etc


"Magerquark to po prostu chudy twarozek"

"Dzwonilam specjalnie do kolezanki, ale ona mowi ,ze nie ma odpowiednika po polsku  . To jest niby ser mielony (pare razy) na drobno. :?:
Bedac w Polsce ona tzatiki robila z jogurtem i serkiem almette.Ale trzeba uwazac ,bo almette jest gesty i powstawaja grudki przy mieszaniu. Po za tym podobniez to juz nie to samo "

moze to cos pomoze?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

calla, dawno juz nie bylam w polskim sklepie na zwyklych zakupach... zreszta tak jak pisze gioseppe, nie wszystko m aodpowiednik w Polsce. Ciezko czasami mi jak sie naucze nazw jakies produktow spozywczych badz owocow egotycznych po niemiecku i pozniej musze znalesc odpowiednik po polsku. A o wyrazeniach z pracy juz nie wspomne :-D

calla

Foszek, zle sie zrozumialysmy:)
Mnie nie chodzilo o dokladne przetlumaczenie tego slowka, tylko o znalezienie polskiego serka, ktory bylby odpowiednikiem tego niemieckiego.

Tak samo i ja nie robie zakupow w PL i nie wiem, co lezy na polkach:)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Anupka

calla, normalnie kocham Cie za ten przepis na kokosowe na oplatkach!! :-) Toz to moje ulubione ciacha sa, a nigdzie nie moglam znalezc dobrego, prostego przepisu na nie. I przed chwila pomyslalam sobie: a, zapytam na forum, moze ktos wie, jak je robic? I prosze! Normalnie jak mowisz i masz ;-)
Ja tu raczej nie czesto zagladam, bo gotowac nie znosze.. Ale te kokosowe, mrrrrrrrr... niebo w gebie. Mam je w sklepie pod nosem, ale... no te w sprzedazy sa po prostu za duze, w polowie jest mi juz za slodko. A jestem za lasa na slodycze, zeby tak po prostu przestac jesc :-P Wiec pomyslalam: zrobie sama. Tyulko byl problem, jak? Normalnie musze czesciej do "dobrej kuchni" zagladac!
Masz piwo!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

Ja wlasnie obzeram sie orzechowymi na oplatku. Dostalam pudlo od promotora, jego zona upiekla  :mrgreen:

Anupka

Wrrrrrr. chcialam cos dopisac do ostatniego postu, edytowalam, wpisalam i dupa!!
Wiec jeszcze raz:

W Tulipanii maja cos Takiego jak Magere Kwark, w roznych smakach i kolorach. Testowalam - mnie to wyglada na nasz serek homogenizowany, moze troche bardziej gesty? Ostatnio kupilam naturalny i to bylo to! Normalnie nadaje sie na zrobienie twarozku ze szczypiorkiem, sola i piprzem i niebo w gebie :-) Oni tu nie maja sera bialego (przynajmniej ja nie znalazlam).
Stad pytanie: calla czy w/w magere kwark wyglada Ci (z mojego opisu ) na magere quark i czy do kokosowych sie nada? Nazwa jakby brzmi niemal identycznie, wiec...?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: "Anupka"Stad pytanie: calla czy w/w magere kwark wyglada Ci (z mojego opisu ) na magere quark i czy do kokosowych sie nada? Nazwa jakby brzmi niemal identycznie, wiec...?

Mysle, ze jak najbardziej sie bedzie nadawal, byle by byl bez owocowego smaku i soli. Konsystencja jest wlasnie podobna do naszego homogenizowanego.
Dzieki za piwko, juz mam 3:)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zwierzatko_mojej_mamy

sonja,  mam ochote Cie zamordowac za ten pierwszy przepis ;D kuuuuuerwa;) wyedytuj swoj post i dopisz grubym drukiem, ze z tego przepisu wychodzi 16 ton pierniczkow i mozna sie osrac robiac je :D:D

jeszcze mi zostala jedna duza kupa ciasta, a juz swita :P aaaaa
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

buahahahahhahahaha a mowilam mowilam ...............................  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

sonja

zwierzatko_mojej_mamy, done:) ale całkiem smaczne prawda? :-P

[ Dodano: 16-12-2007, 10:58 ]
AAAA a ta kupe ciasta trzeba bylo do lodowy wlozyc i skonczyc dzis;)

riannka

mam wielką ochotę zrobić te pierniczki ale przestroga zwierzaka skutecznie mnie zniechęca  :mrgreen:  może bliżej weekendu się skuszę i rodzinkę zapędzę do roboty  :lol:

zwierzatko_mojej_mamy

sonja,  przyszlo mi to do glowy, ale jak sobie pomyslalam, ze od nowa mam zaczynac te boje na dzien drugi, to mnie potluklo, a poza tym na nastepny dzien mialam pranie zaplanowane, a pralka + piekarnik = wywalenie korkow ;)

riannka,  za 10 minut zaczynam zabawe z polewami - wrzuce zdjecia, zebys zobaczyla rozmiar tego tornada piernikowego :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

calla

Cytat: "sonja"Hmm to poszukam.

Sonja, znalazlas te oplatki?
Jak nie to podaj adres, to Ci podesle tak jak mowilam. Zostalo mi ich troche wiec chetnie sie podziele:)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

sonja

nie znalazłam:(
to ja wyślę na priva:)

[ Dodano: 18-12-2007, 20:48 ]
riannka, to zrób z połowy składników:) łatwo się dają dzielić:)

zwierzatko_mojej_mamy

sonja, szczegolnie te poltora jajka :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

zwierzatko_mojej_mamy, i tu mnie masz:) ale ale takie z podwójnym żółtkiem, hę;)?

zwierzatko_mojej_mamy

sonja,  nie liczylam na takie dziwo i dlatego lupnelam z calosci ;) jeszcze sie nie zabralam do polewy ;D ciekawe czy przed wigilia zdaze :D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

zwierzatko_mojej_mamy, ja tam najbardziej lubię bez:)) masz moje rozgrzeszenie jakby co:)

riannka

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"riannka, za 10 minut zaczynam zabawe z polewami - wrzuce zdjecia, zebys zobaczyla rozmiar tego tornada piernikowego

o tak poproszę ....
Cytujriannka, to zrób z połowy składników:) łatwo się dają dzielić:)

tak właśnie zrobię,
zakupiłam dziś foremki świąteczne, tylko niestety w piątek najwcześniej mogę się wziąć do pierniczenia  :-D