Autor Wątek: Świąteczne ciasteczka  (Przeczytany 25243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Gru 2007, 16:36:23 »
Cytat: "sonja"
dziękuje i stawiam piwko jako tego namacalny wyraz:)

A dziekuje:) To moje pierwsze, ale to przez to, ze nie mam tyle czasu co Wy siedziec na forum;)
Wypije Twoje zdrowko:)

[ Dodano: 11-12-2007, 17:37 ]
Bo te opłatki to pewnie kupić gdzieś trzeba? w polsce nie do dostatnia z tego co wiem:(

Gdzie w PL sie te oplatki kupuje i czy sa w ogole do kupienia to nie wiem.
Ale jak bys chciala, to moge Ci je tutaj kupic i wyslac poczta, ale dopiero po swietach. Do PL przyjezdzam 22 grudnia. Opakowanie oplatkow 150 szt. kosztuje ok. 50 centow (ok. 2 zl).
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

foszek

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Gru 2007, 17:43:58 »
. Bo te opłatki to pewnie kupić gdzieś trzeba? w polsce nie do dostatnia z tego co wiem:(

Popatrz w marketach miedzy regalami z produktami do wypiekow. One sa w takich malych prostokatnych opakowaniach.

Ja bym poprosila o przepis z oplatkami :-D

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Gru 2007, 17:47:35 »
Hmm to poszukam. Ale szczerze mówiąc zwracam na takie rzeczy uwagę i nie zauważyłam:( Jak nie znajdę to chyba faktycznie będę się szeroko do Calli uśmiechać:) :mrgreen:  o tak

calla

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Gru 2007, 17:55:40 »
KOKOSOWE NA OPLATKU

4 bialka
150g cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
65g Magerquark

(foszek, Ty powinnas wiedziec o co chodzi. Ale co bedzie odpowiednikiem w PL? Przychodzi Ci cos do glowy?)

4 krople zapachu do ciasta migdalowego
200g wiorkow kokosowych

Bialka ubic na sztywna piane, dodac cukiery o dalej ubijac. Nastepnie twarozek i zapach migdalowy i na koniec wiorki kokosowe.

Mase nakladac lyzeczka na oplatki i ciasteczka piec 15 minut w tem. 225 stopni.

[ Dodano: 11-12-2007, 17:57 ]
Jak nie znajdę to chyba faktycznie będę się szeroko do Calli uśmiechać:) :mrgreen:  o tak

Dla mnie to zaden problem. Jak cos to daj znac:)

foszek

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Gru 2007, 19:13:17 »
Cytat: "calla"
65g Magerquark

(foszek, Ty powinnas wiedziec o co chodzi. Ale co bedzie odpowiednikiem w PL? Przychodzi Ci cos do glowy?)

Chudy twarozek ?? serek??
Dziekuje za przepis  :-)

Strefa Ślubna

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Gru 2007, 19:13:17 »

calla

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Gru 2007, 19:30:32 »
Cytat: "foszek"

Tyle tez wiem:) Ale jaki rodzaj? Ser bialy odpada, homogenizowany tez. Cos na wzor Philalephiii, tylko nie slone. Nie wiem co "polskiego" mozna dodac.

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 556
  • mama Wiktora zmysłowoustego ;)
    • stylizacja, make-up, sesja portretowa Kraków
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Gru 2007, 08:00:55 »
Cytat: "foszek"
Cytat: "calla"
65g Magerquark

Dziekuje za przepis  :-)

znalezione na innym forum:
"Magerquark kupisz w kazdym sklepie spozywczym. Sa w lodowkach" czyli pewnie alma etc

"Magerquark to po prostu chudy twarozek"

"Dzwonilam specjalnie do kolezanki, ale ona mowi ,ze nie ma odpowiednika po polsku  . To jest niby ser mielony (pare razy) na drobno. :?:
Bedac w Polsce ona tzatiki robila z jogurtem i serkiem almette.Ale trzeba uwazac ,bo almette jest gesty i powstawaja grudki przy mieszaniu. Po za tym podobniez to juz nie to samo "

moze to cos pomoze?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

foszek

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Gru 2007, 08:26:33 »
calla, dawno juz nie bylam w polskim sklepie na zwyklych zakupach... zreszta tak jak pisze gioseppe, nie wszystko m aodpowiednik w Polsce. Ciezko czasami mi jak sie naucze nazw jakies produktow spozywczych badz owocow egotycznych po niemiecku i pozniej musze znalesc odpowiednik po polsku. A o wyrazeniach z pracy juz nie wspomne :-D

calla

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Gru 2007, 17:10:17 »
Foszek, zle sie zrozumialysmy:)
Mnie nie chodzilo o dokladne przetlumaczenie tego slowka, tylko o znalezienie polskiego serka, ktory bylby odpowiednikiem tego niemieckiego.

Tak samo i ja nie robie zakupow w PL i nie wiem, co lezy na polkach:)

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Gru 2007, 15:35:08 »
calla, normalnie kocham Cie za ten przepis na kokosowe na oplatkach!! :-) Toz to moje ulubione ciacha sa, a nigdzie nie moglam znalezc dobrego, prostego przepisu na nie. I przed chwila pomyslalam sobie: a, zapytam na forum, moze ktos wie, jak je robic? I prosze! Normalnie jak mowisz i masz ;-)
Ja tu raczej nie czesto zagladam, bo gotowac nie znosze.. Ale te kokosowe, mrrrrrrrr... niebo w gebie. Mam je w sklepie pod nosem, ale... no te w sprzedazy sa po prostu za duze, w polowie jest mi juz za slodko. A jestem za lasa na slodycze, zeby tak po prostu przestac jesc :-P Wiec pomyslalam: zrobie sama. Tyulko byl problem, jak? Normalnie musze czesciej do "dobrej kuchni" zagladac!
Masz piwo!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth…

didi_loczek

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Gru 2007, 15:36:38 »
Ja wlasnie obzeram sie orzechowymi na oplatku. Dostalam pudlo od promotora, jego zona upiekla  :mrgreen:

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Gru 2007, 15:49:11 »
Wrrrrrr. chcialam cos dopisac do ostatniego postu, edytowalam, wpisalam i Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj!!
Wiec jeszcze raz:

W Tulipanii maja cos Takiego jak Magere Kwark, w roznych smakach i kolorach. Testowalam - mnie to wyglada na nasz serek homogenizowany, moze troche bardziej gesty? Ostatnio kupilam naturalny i to bylo to! Normalnie nadaje sie na zrobienie twarozku ze szczypiorkiem, sola i piprzem i niebo w gebie :-) Oni tu nie maja sera bialego (przynajmniej ja nie znalazlam).
Stad pytanie: calla czy w/w magere kwark wyglada Ci (z mojego opisu ) na magere quark i czy do kokosowych sie nada? Nazwa jakby brzmi niemal identycznie, wiec...?

calla

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Gru 2007, 17:44:04 »
Cytat: "Anupka"
Stad pytanie: calla czy w/w magere kwark wyglada Ci (z mojego opisu ) na magere quark i czy do kokosowych sie nada? Nazwa jakby brzmi niemal identycznie, wiec...?

Mysle, ze jak najbardziej sie bedzie nadawal, byle by byl bez owocowego smaku i soli. Konsystencja jest wlasnie podobna do naszego homogenizowanego.
Dzieki za piwko, juz mam 3:)

zwierzatko_mojej_mamy

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Gru 2007, 04:29:27 »
sonja,  mam ochote Cie zamordowac za ten pierwszy przepis Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj kuuuuuerwa;) wyedytuj swoj post i dopisz grubym drukiem, ze z tego przepisu wychodzi 16 ton pierniczkow i mozna sie osrac robiac je Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:D

jeszcze mi zostala jedna duza kupa ciasta, a juz swita Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj aaaaa
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

marax

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Gru 2007, 10:44:10 »
buahahahahhahahaha a mowilam mowilam ...............................  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Strefa Ślubna

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Gru 2007, 10:44:10 »

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Gru 2007, 10:57:45 »
zwierzatko_mojej_mamy, done:) ale całkiem smaczne prawda? :-P

[ Dodano: 16-12-2007, 10:58 ]
AAAA a ta kupe ciasta trzeba bylo do lodowy wlozyc i skonczyc dzis;)

riannka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Gru 2007, 17:54:17 »
mam wielką ochotę zrobić te pierniczki ale przestroga zwierzaka skutecznie mnie zniechęca  :mrgreen:  może bliżej weekendu się skuszę i rodzinkę zapędzę do roboty  :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:

zwierzatko_mojej_mamy

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Gru 2007, 19:24:51 »
sonja,  przyszlo mi to do glowy, ale jak sobie pomyslalam, ze od nowa mam zaczynac te boje na dzien drugi, to mnie potluklo, a poza tym na nastepny dzien mialam pranie zaplanowane, a pralka + piekarnik = wywalenie korkow Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

riannka,  za 10 minut zaczynam zabawe z polewami - wrzuce zdjecia, zebys zobaczyla rozmiar tego tornada piernikowego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

calla

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Gru 2007, 20:41:41 »
Hmm to poszukam.

Sonja, znalazlas te oplatki?
Jak nie to podaj adres, to Ci podesle tak jak mowilam. Zostalo mi ich troche wiec chetnie sie podziele:)

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Gru 2007, 20:47:53 »
nie znalazłam:(
to ja wyślę na priva:)

[ Dodano: 18-12-2007, 20:48 ]
riannka, to zrób z połowy składników:) łatwo się dają dzielić:)

zwierzatko_mojej_mamy

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Gru 2007, 22:19:24 »
sonja, szczegolnie te poltora jajka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Gru 2007, 22:23:14 »
zwierzatko_mojej_mamy, i tu mnie masz:) ale ale takie z podwójnym żółtkiem, hę;)?

zwierzatko_mojej_mamy

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Gru 2007, 22:24:25 »
sonja,  nie liczylam na takie dziwo i dlatego lupnelam z calosci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jeszcze sie nie zabralam do polewy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ciekawe czy przed wigilia zdaze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:D

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Gru 2007, 22:27:26 »
zwierzatko_mojej_mamy, ja tam najbardziej lubię bez:)) masz moje rozgrzeszenie jakby co:)

riannka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Gru 2007, 22:40:28 »
Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"
riannka, za 10 minut zaczynam zabawe z polewami - wrzuce zdjecia, zebys zobaczyla rozmiar tego tornada piernikowego

o tak poproszę ....
Cytuj (zaznaczone)
riannka, to zrób z połowy składników:) łatwo się dają dzielić:)

tak właśnie zrobię,
zakupiłam dziś foremki świąteczne, tylko niestety w piątek najwcześniej mogę się wziąć do pierniczenia  :-D