Świąteczne ciasteczka

Zaczęty przez sonja, 02 Gru 2007, 19:24:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


wis

A ja w tym roku tylko Lebkuchen (ale za to z potrójnej porcji :)), bo nie mam siły w ręce na wyrabianie i wałkowanie ciasta. Dzisiaj walnę na nie lukier cytrynowy i będzie ok ;)

aniak1211

Nikt ciastek w tym roku nie piecze??? :D
Ja juz mam reniferki ktore dolaczylam do switecznych kartek dla przyjaciolek Dominiki i jakies mocno kruche na mielonych orzechach-mama mi zrobila;)
Szukam latwy i dobry przepis na pierniczki,takie by na choinke tez mozna zawiesic,ostatnie jak robilam nie byly dobre,twarde i nie miekly.
Mam ochote na wiecej ale kto bedzie to jadl?

calla

Ja juz zrobiłam trzy rodzaje + chleb jabłkowy. Chyba wystarczy. Większość i tak rozdalam.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

ja zrobiłam cranberry. na nic wiecej nie mam juz czasu w tym roku.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

wrobelek0403, te trzecie waniliowe są przepyszne. W DE są w każdym domu :D
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

calla, super, to popełnie na pewno :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

LASKI HELP! Gdzies tu kiedys na strefie byl przepis na ciastka pomaranczowo-migdalowe. Robilo sie je podobnie do cranberry noel.
Nie moge znalezc, choc znalazlam swoje posty w kt o nich wspominam lol
Pomozcie kumy :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

dla mnie większośc ciast i ciastek robi się podobnie lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, hahah :D chodzi o to ze roluje sie walki i kroi na plasterki.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, aaa, to tak, to jest dość już specyficzne ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

Cytat: wrobelek0403 w 13 Gru 2017, 18:20:34
LASKI HELP! Gdzies tu kiedys na strefie byl przepis na ciastka pomaranczowo-migdalowe. Robilo sie je podobnie do cranberry noel.
Nie moge znalezc, choc znalazlam swoje posty w kt o nich wspominam lol
Pomozcie kumy :D
znalazłam tylko pomarańczowe z earl grey
http://2smaki.pl/ciastka/pomaranczowe-ciasteczka-z-herbata-earl-grey/

wrobelek0403

zosia2007, dzieki :) to moze zrobie te. Juz kiedys sie na nie zamierzalam :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

errata, tak!!!!! Zapisuje od razu :D :beer: :beer:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Ja jutro będę jakies piec :)
ale koncepcji jeszcze nie mam, na które padnie wybór - ja ciasteczek i tak nie jem za dużo a dzieciaki zjedzą każde. Bardziej mi o wygląd chodzi - chyba zrobię kolorowe w tym roku :D

justynaaaa2

wrzucę tu przepis na miękkie pierniczki, żeby nie zginął :)
robiłam we wtorek dziś nadal są mięciutkie i pyszne :)
http://bakeandtaste.blogspot.com/2012/12/mieciutkie-pierniczki-z-ziemniakami.html?m=1


wrobelek0403

Znalazlam nabazgrany na karteczce przepis na maslane pomaranczowo- migdalowe ;)

200 g masla,
150 g cukru pudru,
300 g maki,
szczypta soli
3/4 lyzeczki olejku migdalowego
Skorka otarta z 1 pomaranczy
100 g migdalow w slupki (ja daje posiekane, ciasto lepiej sie potem daje zamienic w waleczki).

Maslo ubic z cukrem, stopniowo dodawac make, olejek, skorke i migdaly. Wyrobione ciasto podzielic na porcje, formowax waleczki, owinac folia, schlodzic w lodowce co najmniej 2 godz. Waleczki kroic na plasterki ok 1 cm grubosci. Piec 10-15 minut w 180 st do uzyskania zlotego koloru.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

#471
wrobelek0403,
iluvu iluvu iluvu

Kasia

#472
Ja zrobiłam w tym roku kolorowe kruche.
Pol kostki masła
2 szklanki maki
Pol szklanki cukru waniliowego
Dwa jaja
Szczypta proszku do pieczenia, pol malutkiej łyżeczki.

Masko roztopiłam, wszystko zmieszalam i wyrobiłam w maszynie.
Dodałam barwniki, pomieszkałem różnokolorowe ciasta. Rozwałkowanym, dzieciaki wycinały kształty.
W 150 stopniach piekłam 10 minut.

Wszystko na oko.

Mozna dodać jakiegoś aromatu zamiast cukru waniliowego (wtedy zwykły cukier dajemy).
Dzieciaki miały radochę z kolorowych ciastek.

Na dole puerniczki bez dekoracji, jeszcze.

margareta

Cytat: justynaaaa2 w 15 Gru 2017, 16:02:23
wrzucę tu przepis na miękkie pierniczki, żeby nie zginął :)
robiłam we wtorek dziś nadal są mięciutkie i pyszne :)
http://bakeandtaste.blogspot.com/2012/12/mieciutkie-pierniczki-z-ziemniakami.html?m=1
Fajne, zrobiłam wczoraj.

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login