Autor Wątek: Świąteczne ciasteczka  (Przeczytany 25242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Gru 2007, 14:04:25 »
julka, z bialego:) zwyklego. Zbrązowieje jak stanie się brązowy :mrgreen:

julka

• Gość
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Gru 2007, 14:12:53 »
Cytat: "sonja"
julka, z bialego:) zwyklego. Zbrązowieje jak stanie się brązowy  

Dzięki, sonja. a teraz na kolokwium marsz, a nie na forum ślubnym w strefie garowej  :mrgreen:

Kata

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Gru 2007, 14:30:54 »
julka zwykły cukier brązowieje pod wpływem temperatury w trakcie gotowania, a gotujesz tak długo, aż osiągniesz odpowiednio gęstą konsystencję. To naprawdę nie jest trudne :-), tylko musisz pilnować i mieszać w trakcie gotowania, żeby się nie przypaliło
Pozdrawiam

Kata

julka

• Gość
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Gru 2007, 14:48:21 »
Cytat: "Kata"
julka zwykły cukier brązowieje pod wpływem temperatury w trakcie gotowania, a gotujesz tak długo, aż osiągniesz odpowiednio gęstą konsystencję. To naprawdę nie jest trudne  , tylko musisz pilnować i mieszać w trakcie gotowania, żeby się nie przypaliło

brzmi baaardzo pracochłonnie  :-P  ale dzięki za rady, a nuż skorzystam? ;-)

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Gru 2007, 16:33:36 »
Cytat: "julka"
brzmi baaardzo pracochłonnie :-P
nie jest:) bo jak sie jakies grudy porobia to jak sie tej wody doda to wszystko sie ladnie rozpuszcza, tylko cierpliwosci:)) wrocilam z kolokwium uff:)

Strefa Ślubna

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Gru 2007, 16:33:36 »

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 556
  • mama Wiktora zmysłowoustego ;)
    • stylizacja, make-up, sesja portretowa Kraków
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Gru 2007, 19:16:54 »
TA BATERIA SIE NADAL NIE NALADOWALA???????????? :evil:  :evil:

[ Dodano: 08-12-2007, 22:28 ]
ale moja sie naladowala, w koncu zrobilam te pierniki..
o kant d.. rozbic bo lukier jakis nieladny no ale coz... jak na peirwszy raz jestem z siebie dumna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

[ Dodano: 08-12-2007, 22:34 ]
bazylia mi przekwitla, nie mialam co wsadzic do doniczki i przy okazji powstał pomysł na "pseudo ozdobę"
tylko nie moglam nigdzie kupic takiego specjalnego "sianka" drucianego w kolorze złotym... wszystkie wykupili!

jakies dziwne te kolory...
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   - makijaż Kraków - fotografia kobiet

mayagaramond

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Gru 2007, 23:24:07 »
Cytat: "gioseppe"
o kant d.. rozbic bo lukier jakis nieladny no ale coz.

Co Ty za glupoty opowiadasz, super wygladaja (podrasowalas photoshopem czy co ;-) ). Bardzo apetycznie wygladaja. Gratuluje.

Za tydzien pieczesz nastepna porcje, adres podam Ci mejlem :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

vobi

• Gość
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Gru 2007, 23:40:07 »
gioseppe, fajne te pierniczki... az mi swietami przez monitor zapachnialo  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Gru 2007, 10:11:24 »
Fajne pierniczki Gioseppe marudo:) ja bede dzis 2 rodzaje piekła:)

jo_miekka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Gru 2007, 10:29:26 »
Zainspirowana wątkiem ciasteczkowym przystąpiłam wczoraj późną nocą do pierniczenia. Pomagał mi mój Kochany Mąż i dobrze, bo sama bym je przeklęła chyba... Tym bardziej, że Mężowska Ręka okazała się bardziej utalentowana w dekorowaniu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A o to efekty:

vobi

• Gość
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Gru 2007, 10:36:17 »
mniam.....  :-D

Kasia

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Gru 2007, 10:40:24 »
jo_miekka,  piękne i smakowite
mniam

uwielbiam pierniczni przyozdobione na biało lub czekoladowo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Gru 2007, 12:33:53 »
dzieki dziewczyny
jo_miekka! przepiekne sa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i te lustereczka sa cudne
robilas z przepisu z gazety? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
widzialam takie bardzo mi sie podobaja ale balam sie ze jak na pierwszy raz to za duzo
trudno sie to robi?Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

[ Dodano: 09-12-2007, 12:39 ]
te kororowe wzorki robilas pwnie pisakami, co?

Kasia

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Gru 2007, 13:00:23 »
te kororowe wzorki robilas pwnie pisakami, co?

na czwartym zdjęciu jest widoczny warsztat Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Gru 2007, 20:40:35 »
robilas z przepisu z gazety? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
widzialam takie bardzo mi sie podobaja ale balam sie ze jak na pierwszy raz to za duzo
trudno sie to robi?Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dzieki, dzieki, przkeaze mezowi.
Robilam z przepisu wlasnego, ale lustereczka wg gazetowego forum, oczywiscie!
Tez sie balismy, ze nam nie wyjda, ale okazalo sie ze wcale nie jest to takie trudne, tylko trzeba sprobowac najpierw z mala iloscia.=, zeby wyczuc, ile landrynek i jak dlugo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kolorowe pisakami, ale najbardziej mi sie podobaja takie biale z posypka. Prostota.

Strefa Ślubna

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Gru 2007, 20:40:35 »

jusia

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Gru 2007, 22:32:34 »
jo jestem pod wrażeniem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  dużo tego Wam wyszło, no i te witrażyki...przepiękne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   nasze chyba nie wytrwają do świąt, bo popyt na nie wielki, gdybyśmy zdecydowali sie na druga turę to poeksperymentujemy z landrynkami :mrgreen:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Gru 2007, 00:34:30 »
A ja właśnie skończyłam pierwsze w tym roku pierniczenie:) ciąg dalszy za tydzień. Oto efekty dzisiejszych zmagań:

0. amoniaczki pieczone tydzień temu
1. pierniczki staropolskie wg podawanego wcześniej przepisu na piernik staropolski
2. moje ciacha na małą choinkę wg przepisu na pepparkakor - jesli ktos chce przepisu - służę. Tych ciastek wyszła pełna duża pucha+mniejsza puszka+to co widać

Ekh.... kolejność zdjęć odwrotna:)

jo_miekka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Gru 2007, 06:42:06 »
sonja, booooskie! Ja szukałam tych koralików po całej okolicy i nic z tego.
ALe jak znajdę to będzie druga tura, stanowczo! :]

jusia79, Tobie też sugeruje druga turę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Gru 2007, 08:18:48 »
ale fajne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)

riannka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Gru 2007, 08:35:22 »
Cudeńka wyprawiacie!!!
Sonja te pierwsze prześliczne .....  :shock:

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Gru 2007, 09:16:42 »
jo_miekka, ja koraliki zamówiłam w necie:) błękitne na tortowni.pl, a srebrne na mniammniam.pl. Tak chyba najłatwiej, bo sklepach sie nie spotkałam:) dziękuję za pochwały:))

calla

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Gru 2007, 16:12:19 »
To i ja sie pochwale swoimi. Mialam juz to wczesniej zrobic jak obiecalam, ale przez dluzszy czas nie odwiedzalam forum.
Jak widac na zdjeciach, Plätzchen zniakaja  szybciutko z puszek:) Nie nadazam robic;)
Gdyby ktos chcial przepis, prosze pisac:)

Zapomnialam napisac, ze jedne sa kokosowe na oplatku, drugie maslane z orzechami mielonymi i trzecie na kruchym ciescie z masa orzechowa.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Gru 2007, 16:18:12 »
Ja bym poprosiła na maślane z orzechami. Bo te opłatki to pewnie kupić gdzieś trzeba? w polsce nie do dostatnia z tego co wiem:(

calla

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Gru 2007, 16:31:06 »
MASLANE Z ORZECHAMI MIELONYMI

400g maki
200g masla
200g cukru
2 jajka
szczypta soli
100g zmielonych orzechow laskowych (tak na proszek)

Cukier, maslo i sol ubic mikserem koncowka do ubijania smietany. Nastepnie dodac jajka i dalej ubic. Potem orzechy, make i ubic wszystko razem, ale koncowka, ktora wyglada jak spirala. (kurcze, ciezko jest tlumaczyc doslownie. Mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi. Jak nie, to beda wklejac zdjecia tych koncowek:)

Z ciasta uformowac kulke, zawinac w folie i wlozyc do lodowki na 1 godzine. Potem rozwalkowac ciasto ( ja rwalam kawalki wielkosci piesci i dopiero walkowalam, nie cale na raz) na grubosc ok. 4mm i wycinac dowolne figurki:)
(Gdyby ciasto nie chcialo sie rozwalkowac, wlozyc je jeszcze do lodowki).

Piec 15 minut w tem. 180 stopni.

Smacznego!

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Gru 2007, 16:33:03 »
dziękuje i stawiam piwko jako tego namacalny wyraz:)