Autor Wątek: Świąteczne ciasteczka  (Przeczytany 24966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #100 dnia: 22 Gru 2007, 13:55:10 »
Cytat: "ze_nitka"
Kasia, posypałaś pierniczki cukrem pudrem?

NIO Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

powiem szczerze
po kilku godzinach wygniatania, wałkowania, wycinania etc
byłam wykończona
więc na szybko posypałam pierniki cukrem pudrem i "dodekorowałam"/oszpeciłam je czekoladą

na tych dwóch tacach lezy reszta pierniczków, które czekaja na dekorację
postaram sie je udekorować staranniej
nie jest to łatwe  :mrgreen:
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ze_nitka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #101 dnia: 22 Gru 2007, 14:37:05 »
ja chcialam lukrem udekorowac, a chyba nie wyjdzie mi jak sonji Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wlasnie patrze jak sie lukier robi, nie mam takiego pistoletu, ale wytne róg z torebki i bede wyciskac na pierniczki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

[ Dodano: 22-12-2007, 14:37 ]
A twoje biale pierniczki sa super, podziwiam za wytwalosc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja od razu skladniki podzielilam na 3 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #102 dnia: 22 Gru 2007, 15:14:35 »
Kasia, śliczne te pierniczki:) mi się w cukrze pudrze podobają, bo wyglądają jak ośnieżone:) ze mnie to mądrala jest, bo lukru nie lubimy i polukrowałam tylko te które pokazywałam, ale cała reszta goła i wesoła:)

ze_nitka, ja te czeskie w misce na razie odkryte trzymam. I chyba tak zostanie:) bo zniekaja w zastraszajacym tempie:) wlasnie skonczylam robic ciasteczka maslane i Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:) aaa a ja lukrowałam strzykawką.

ze_nitka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #103 dnia: 22 Gru 2007, 16:04:47 »
o dobry pomysl z ta strzykawka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj masz piwko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Robie wlasnie to ciasto na pierniki i cos jest nie tak, strasznie mi sie przykleja i drze rozwałkowane, co robic?

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #104 dnia: 22 Gru 2007, 16:39:54 »
hmm odpowiedz pewnie za pozno. Ja bym po prostu maki dosypala:)

Strefa Ślubna

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #104 dnia: 22 Gru 2007, 16:39:54 »

Kasia

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #105 dnia: 22 Gru 2007, 17:08:42 »
strasznie mi sie przykleja i drze rozwałkowane, co robic

za mało mąki
mi na te pierniczki poszło 1,5 kg mąki
jak zrobiłam tak jak w przepisie to ciasto miełam gęstolejące Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no i w trakcie wałkowania trzeba podsypywać na stolnicy i jeszcze wałek obmączać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zrobiłam ekspresowy lukier
zapach/aromat do ciasta + bardzo mało wody + dużo cukru pudru

część pierniczków dzisiaj poglazurowałam tym lukrem a czesc tych poglazuruwanych jeszcze w cukrze zwykłym wytytłałam

jeszcze myslałam aby je pokarmelować ale już mi sie nie chciało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

i w sumie wyszło super Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rada dla wszystkich o kiepskich zdolnościach manualnych Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
nie ma co bawić sie w robienie wzorków
ja się narobiłam i wyszło brzydko

a te pierniczki poglazurowane popudrowane czy jeszcze poglazurowane i pocukrzone wygladaja git Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ze_nitka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #106 dnia: 22 Gru 2007, 17:20:42 »
poratowałam się wiekszą ilością mąki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Wyszło jakieś 4 blachy w czym jedna sie spalila i wylądowała w koszu

Pomyslalam ze porobie obwodki tym lukrem i juz.

ja patrze na te twoje to nie wiem czy ich za cienkich nie zrobilam

Kasia

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #107 dnia: 22 Gru 2007, 17:27:18 »
hhe my też spaliłyśmy ze dwie blachy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja raczej cienko wałkowałam
troszke wyrosły Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ze_nitka, dawaj foty Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #108 dnia: 22 Gru 2007, 19:12:38 »

ja patrze na te twoje to nie wiem czy ich za cienkich nie zrobilam
nie da się za cienkich zrobi, takie są najlepsze:) Dawaj foty. Ja łącznie zrobiłam 7 rodzajów ciastek, jeszcze mnie 2 czekają. Keks już upieczony i będzie jeszcze makowiec:)

ze_nitka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #109 dnia: 22 Gru 2007, 19:39:04 »
sonja, Ty szalona jesteś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

[ Dodano: 22-12-2007, 19:43 ]
ech, wrzuce wieczorem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo przyszly przyszedl Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A super lukier zrobilam z malibu zamiast wody/zapachu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj polecam jest super

Kasia

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #110 dnia: 22 Gru 2007, 20:46:19 »
A super lukier zrobilam z malibu zamiast wody/zapachu

no właśnie miałam zrobić z alkoholem zamiast wody i aromatu

ale okazało sie że wszystkie mocniejsze są już wypite.
sama wódka, wina i sheridan,s zostało
musimy uzupełnić barek

a potwierdzam lukier zrobiony na dobrym mocnym alkoholu jest najlepszy
do pięt niedorastają mu te sklepowe gotowce
a jak sie mozna "rozweselić" przy lukrowaniu  :mrgreen:

sonja, ja ciebie za te ciacha podziwiam
szkoda że nie mieszkasz w Warszawie - na bank wysempiłabym odrobinkę  :mrgreen:

sonja

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #111 dnia: 22 Gru 2007, 21:19:51 »
a ja bym bardzo chętnie Cię nimi obdarowała:) za rok wyślę paczkę:) ja bardzo lubię się babra w cieście, tylko nogi mnie bolą eh:(

ze_nitka

Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #112 dnia: 23 Gru 2007, 11:54:10 »
a co Ty nogami to ciasto lepisz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

[ Dodano: 23-12-2007, 11:58 ]
A oto moje ciasteczka czeskie:
To pierniki jeszcze gołe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A tu udekorowane. Niestety tylko jeden ma piękną twarz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mam już mnie z kuchni wyganiała wiec są takie mazaki na szybko.

Kasia

Odp: Świąteczne ciasteczka
« Odpowiedź #113 dnia: 10 Paź 2008, 10:46:30 »
podbijam wątek bo już czas powoli myślec o piernikach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #114 dnia: 10 Paź 2008, 11:57:06 »
no no no, spokojnie, jeszcze jesień, pieczemy jabłka, szarlotki, robimy czary z dyni etc.!

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 10 Paź 2008, 11:57:06 »

Kasia

« Odpowiedź #115 dnia: 10 Paź 2008, 12:28:32 »
jo_miekka ja juz myśle o piernikach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a jabłek już mam dość

wczoraj dusiłam jabłka i tak bulgotały że kuchnia cała w jabłkach była  >Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #116 dnia: 10 Paź 2008, 21:29:01 »
Kasiu, jesteś lepsza niż ja!! ja 2 tyg temu upiekłam rewelacyjne kruche ciasteczka, ale nikt jakoś nie chciał przepisu:) a dobry... Polewam  :drunk:

salsa

« Odpowiedź #117 dnia: 10 Paź 2008, 22:00:10 »
dziewczyny, nie lubie tych wszystkich łakoci, niemniej jest cos co mi smakuje i szukam dobrego rpzepisu :
na pewno ktoraś wie jak upiec ciasteczka cynamonowe, korzenne (one przywlokły sie chyba z Norwegii, nazywa sie je pieprzowymi, choć pieprzu się nie dodaje , bardzo popularne ostatnio w kawiarniach jako dodatek do kawy) takie cienki, chrupkie, kolor miodowy

jesli ktoraś zna to bardzo poproszę przepis, poleje nawet wiele razy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #118 dnia: 10 Paź 2008, 22:10:27 »
salsa ja dawałam rok temu przepis na pepparkakkory, chyba o te Ci chodzi:)

salsa

« Odpowiedź #119 dnia: 10 Paź 2008, 22:14:45 »
salsa ja dawałam rok temu przepis na pepparkakkory, chyba o te Ci chodzi:)

TAK TAK TAK

tak to sie nazywa właśnie

a gdzie jest przepis?

sonja

« Odpowiedź #120 dnia: 10 Paź 2008, 22:24:40 »
Wiesz co, ja jednak nie pamiętam z jakiego robiłam, ale uwaga podpowiadam: forum Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj - tam jest całe mnóstwo przepisów na pepparkakkory, do wyboru do koloru:)

Kasia

« Odpowiedź #121 dnia: 11 Paź 2008, 10:38:35 »
sonja ja już myśle o tych Twoich pierniczkach

wolę teraz pokupować wszystko co trzeba na spokojnie niż przed swietami latać jak szalona i wkurzać się że wszystko mi wykupili (tak miałam w zeszłym roku)

teraz w sklepie z przyprawa do piernika nie ma problemu ale przed świętami to będzie trzeba jej szukać ze świeca w reku
no i w tym roku chyba pokombinuje posypki, chociaż ja najbardziej lubię takie proste tylko polukrowane i pocukrzone Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2008, 10:40:16 wysłana przez Kasia »

jo_miekka

« Odpowiedź #122 dnia: 11 Paź 2008, 11:40:51 »
a to racja: fakt, w zeszłym roku przed świętami nigdzie nie mogłam dostać tych jadalnych dekoracji, koralików itd. w tym roku trzeba będzie kupić wcześniej!

sonja

« Odpowiedź #123 dnia: 11 Paź 2008, 19:18:43 »
sonja ja już myśle o tych Twoich pierniczkach

wolę teraz pokupować wszystko co trzeba na spokojnie niż przed swietami latać jak szalona i wkurzać się że wszystko mi wykupili (tak miałam w zeszłym roku)

teraz w sklepie z przyprawa do piernika nie ma problemu ale przed świętami to będzie trzeba jej szukać ze świeca w reku
no i w tym roku chyba pokombinuje posypki, chociaż ja najbardziej lubię takie proste tylko polukrowane i pocukrzone Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasiu i Jo, ja bardzo serdecznie polecam Wam sklep internetowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj, bardzo dużo cukierniczych dupereli ma też sprzedawca prostozformy na allegro:)

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #124 dnia: 12 Paź 2008, 22:21:25 »
sonja ja tez polecam tortownie - zamawialam tam moje perelki na tort slubny, ktorych babony nie wykorzystaly, tylko przypieprzyly durne sztuczne kwiaty - jedyny moment naszego slubowesela, w ktorym mialam ochote plakac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę