Coś skutecznego na cerę "nastolatka"

Zaczęty przez mary, 02 Gru 2007, 13:57:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

jako nastolatka nie miałam nigdy trądzika ani żadnych wyprysków. Teraz moja skóra zdaje się nadrabiać braki, co mnie doprowadza do  :evil: Co chwilę widzę jakieś nowe małe punkciki na czole  :evil: :evil:
Macie coś skutecznego na to? I na błyszczące czoło?

salsa

mary_popins, GLINKA ZIELONA

to jest dobre na wszelkie zatoksykowanie cery a podejrzewam ze w tym wieku to głownie to

poza tym przejrzyj kosmetyki i zastanow sie co ostanio zmieniłas, moze jakis nowy krem itp
dobrez jest odstawic te nowosci an dwa trzy tygodnie i zobaczyc czy stan skóry sie nie poprawia
dodatkowo moze to wynikac tez z jedzenia-np zaczełkas jeść duzo ostrego czego wczensije nie robiłas albo kupujesz jakies pryskane owoce

moze to byc tez na tle hormonalnym

ja miałam trzy lata temu okropne problemy bo zaczełam uzywac kremu z kwasami owocowymi
dopiero jak odstawiłam to to mi przeszło ale pozbyc sie toksyn pomogła mi własnie zielona Glinka

[ Dodano: 02-12-2007, 15:26 ]
a no i dobrze ejst zmienic styl oczyszczania twarzy-nie wiem czym myjesz ale jesli uzywasz np mleczka to moze ono zatykac CI pory w tłustej skore - lepeij ejst myc wodą i żelem ktory oczysci Co pory skory, od czasu do czasu zrobic lekki peeling

[ Dodano: 02-12-2007, 15:27 ]
na błyszczace czoło moja koleżanka uzywa bibułek matujacych DEREMICA
sa podobno swietne i dobrze zbieraja sebrum z twarzy a przy tym nie naruszaja mejkapu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sweedee

Cytat: "salsa"moze to byc tez na tle hormonalnym
właśnie! Spytaj swojego gina, może da Ci jakieś np. tabsy antykoncepcyjne, które pomogą, lub zmieni na inne, jeśli już jakieś bierzesz.
Piszesz, że masz punkciki na czole, to pomyślałam sobie, że to może zwykłe potówki, jako że zimno, chodzisz w czapce itd.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

gioseppe

odpowiednie mycie twarzy - mi odpowiada seria effaclar (było o tym w innym wątku) żel, płyn micelarny a na wypryski punktowo tonik

poza tym odpowiednie traktowanie:
-glinka zielona np. firmy argiletz (ważne żeby była 100% glinki a nie maseczka na bazie glinki)
-maska ściągająca pory - np. z wodorostów seaweed mask /charmine rose (na błysk)
-piling enzymatyczny (np ziaja calma coś tam)

polecam stosowanie delikatnych kremów nawilżających, żadnych matujących!!!
fajna jest woda termalna LRP badz iwostin

jesli masz mozliwosc w ciagu dnia przemywaj twarz zimna wodą (o ile nie masz problemu z pekajacymi naczynkami)

krostki punktowo można wysuszać SUDOCREMem dla dzieci :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

salsa

Cytat: "gioseppe"polecam stosowanie delikatnych kremów nawilżających, żadnych matujących!!!

p tak, podpisuje sie pod tym!! kremy matujace to ejst masakra dla każdej cery co więcej strasznie cerę rozleniwia i nawet nieprzetłuszczająca po odstawieniu tłuszczy się
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

sweedee, tabsy nie są skuteczne, bo działają tylko wtedy, kiedy się je bierze. A branie tabletek dla cery absolutnie wykluczam, szkoda zdrowia.

salsa, wielkie dzięki za tak szerokie porady  :-D

gioseppe, dzięki ;)

[ Dodano: 02-12-2007, 16:39 ]
Chciałam jeszcze dodać, że to nie jest jakiś nagy atak pryszczycy. Jednak uważam, że w moim wieku już zdecydowanie za późno na jakiekolwiek problemy z cerą, stąd mam do nich wyjątkowo wrogi stosunek ;)

salsa

mary_popins, ekhem;) !!!
wiesz co sie nalezy:P  :mrgreen:
mam nadzieje ze porady sprawia ze powrócisz do alabastrowej cery:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: "mary_popins"Chciałam jeszcze dodać, że to nie jest jakiś nagy atak pryszczycy. Jednak uważam, że w moim wieku już zdecydowanie za późno na jakiekolwiek problemy z cerą, stąd mam do nich wyjątkowo wrogi stosunek ;)

Pociesze Ci, ze nie ty jedna. Skutecznie to pomoze chyba tylko transplantacja :mrgreen:

Najwazniejsze to nie przesuszyc skory, dlatego ta pianka z LPR jest dobra, bo nie wysusza.  Mam tez probki kremow LPR, ale po zastosowaniu wyskoczyly mi jakies pryszcze na czole..., wiec chyba te kremy nie dla mnie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Na wypryski świetny jest olejek z drzewa herbacianego - tea tree oil, starcza na całe wieki. Do buteleczki przkłada się patyczek higienieczny i nasączonym delikatnie smaruje zmiany :)
Imagine there is no hate

golinda

Cytat: "mary_popins"Co chwilę widzę jakieś nowe małe punkciki na czole

ja mam coś naprawdę skutecznego na takie małe g..a!
trzeba wymieszać 1/3 olejku pichtowego z 2/3 petroleum (czysta postac nafty kosmatycznej) i przecierac skore codziennie wieczorem. Wzystko zniknie po kilku dniach.
Sprobuj - mi naprawde pomoglo.
Jak znajdziecie coc naprawde skutecznego na świecenie, to dajcie znać :-)


golinda

Cytat: "salsa"mary_popins, GLINKA ZIELONA

ja np. tego uzywac nie moge, bo mam zbyt wrazliwa skore.

mayagaramond

Cytat: "golinda"Jak znajdziecie coc naprawde skutecznego na świecenie, to dajcie znać :-)

Slyszalam o maseczce z jablka i miodu albo z kapusty kiszonej. :idea:  Sama jeszczce nie wyprobowalam, szczegolnie ta z kapusty kiszonej brzmi interesujaca ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytujja np. tego uzywac nie moge, bo mam zbyt wrazliwa skore.
bo w takim razie dla Ciebie jest BIAŁA:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

inkageo, czy Ty używasz tego olejku? Chyba się skuszę, jeśli jest skuteczny.


golinda, Ty sama mieszasz 1/3 olejku pichtowego z 2/3 petroleum czy to gdzieś kupujesz gotowe?

inkageo

Cytat: "mary_popins"inkageo, czy Ty używasz tego olejku? Chyba się skuszę, jeśli jest skuteczny.
Mam innej firmy, dostałam od siostry (Superdrug), ale chyba substancja we wszystkich powinna być taka sama. Ja mam brzydką skłonność do rozdrapywania wyprysków, nie mogę się powstrzymać, a jak smaruję olejkiem to powtarzam sobie, że nie mogę dotykać bo go zetrę ;) Zdecydowanie przyspiesza znikanie zmian :)
Imagine there is no hate

mary

Hm, więc może to nie ten olejek a brak ingerencji własnych rąk jest sprawcą powodzenia? Zastanawiam się czy sobie go nie kupić, choć allegro budzi we mnie lęk ;)

mayagaramond

Cytat: "mary_popins"Hm, więc może to nie ten olejek a brak ingerencji własnych rąk jest sprawcą powodzenia? Zastanawiam się czy sobie go nie kupić, choć allegro budzi we mnie lęk ;)

W aptece tez na pewno kupisz albo w sklepie zielarskim.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mary

W sumie racja. I bez ryzyka netowego ;)

mayagaramond

CytujW sumie racja. I bez ryzyka netowego

Widze ze ty tez nie idziesz z czasem z postepem z osiagnieciami? ;-)

Ja czasme zamawiam ksiazki, kiedy zamowilam przez mango ciuchy i wygladalam jak poltora nieszczescia, od tamtej pory dalam sobie spokoj.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mary

mayagaramond, z czasem walczyć się nie da. Z osiągnięciami i postępem - a i owszem ;)

mayagaramond

Cytat: "mary_popins"mayagaramond, z czasem walczyć się nie da.

Taka pani z mojego rodzinnego miasta walczyla i z czasem - jej bronia byly kucyki i sukienki w kwiatki ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: "mayagaramond"Taka pani z mojego rodzinnego miasta walczyla i z czasem - jej bronia byly kucyki i sukienki w kwiatki  
nie byla nauczycielką chemii może?

mayagaramond

Cytujmayagaramond napisał/a:   
Taka pani z mojego rodzinnego miasta walczyla i z czasem - jej bronia byly kucyki i sukienki w kwiatki

nie byla nauczycielką chemii może?

Nie sadze, znalam ja tylko z widzenia. Moja babcia mowia na nia "indianka" (przez te kucyki) :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mary

mayagaramond, będę pamiętała o tych kucykach, kiedy już zapragnę walczyć z czasem ;)