Orientalne roladki na papierze ryżowym

Zaczęty przez golinda, 17 Kwi 2015, 12:32:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Składniki:

-papier ryżowy
-piersi kurczaka/łosoś
-ogórek świeży
-imbir różowy ze słoika
-majonez
-papirus soczysta pierś z kurczaka winiary z czosnkiem i ziołami
-sałata lodowa

Pierś z kurczaka smażymy w papierze, po usmażeniu tniemy na cienkie paski 1cm
Ogórek obrać i pokroić na paski 1cm, pokroić na podobną grubość sałatę.

Dwa arkusze papieru zanurzyć na minutę w letniej wodzie, żeby zmiękły.
ułożyć dwa razem na talerzu, osuszyć ręcznikiem papierowym, nałożyć pośrodku pokrojone składniki (plus imbir), posmarować jedną łyżką majonezu, zawinąć jak naleśnik (ściśle) i ostrym nożem pokroić na kawałki ok. 3cm
Można posypać czarnym sezamem.

Idealne jako lekka przekąska, a jeśli ugotujemy do tego ryż można podać jako danie obiadowe.
Zamiast kurczaka można włożyć do środka upieczonego łososia.

tiliam

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Tylko uważajcie żeby wam sie papier nie skleil podczas moczenie. Ja ostatnio zepsułam chyba z 8 arkuszy :(

golinda

Cytat: zosia2007 w 18 Kwi 2015, 13:09:20
Tylko uważajcie żeby wam sie papier nie skleil podczas moczenie. Ja ostatnio zepsułam chyba z 8 arkuszy :(

akurat tu arkusze mogą się skleić bo założenie jest że układa się jeden na drugim a dopiero potem nadzienie

ddu


inkageo

Coś poszło nie tak :D Za dużo naładowałam? W tej błonie robiły się dziury jak tylko dotknęłam, przyklejała się do talerza, do noża. Ostatecznie się rozsypało po pokrojeniu. Drugie podałam bez papieru ryżowego, wywaliłam go, zostawiłam nadzienie.
Imagine there is no hate

wrobelek0403

inka, moim zdaniem za duzo nadzienia, ale to tak na oko, bo nigdy nie robiłam.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Na cztery papiery, czyli dwie porcje dałam tylko jednego ogórka i jedną pierś z kurczaka.. Kurde. Nie przyszłoby mi do głowy żeby dać jeszcze mniej.
Imagine there is no hate

wrobelek0403

ja bym chyba zrobiła dwie mniejsze zamiast jednej wiekszej.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Ja dwie zrobiłam. Rozdzieliłam po pół małej piersi i po pół ogórka.
Imagine there is no hate

wrobelek0403

zle sie wyraziłam, to zrobiłabym 4 zamiast 2.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

zdecydowanie za dużo nadzienia, następnym razem muszę być bardziej precyzyjna
chodzi o to, żeby ich było dużo, a nie żeby były wielkie :)

ja też dzisiaj robiłam

golinda

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2015, 16:10:41Na cztery papiery, czyli dwie porcje dałam tylko jednego ogórka i jedną pierś z kurczaka..


dwa cienkie paski kurczaka na dwa papiery
ja zrobiłam z 8 papierów, 4 rolady cięte na kawałki
to tak jak z sushi, tam się wkłada niewiele nadzienia. małe pyszne kawałki :)

inkageo

To ja źle zrozumiałam, bo myślałam, że Ty na jednym podwójnym papierze robisz :D Ale paytrzę..kurde za dużo mam tych składników, no i dołożyłam drugi, a trzeba było trzy!
Imagine there is no hate

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

A co to za kolory w Twoim? Jakieś tajne składniki, których nie było w przepisie :D
Imagine there is no hate

inkageo

Obawiam się też, że u mnie zbyt ciepły kurczak wypalił dziury w tym papierze :D Ale dłuższą chwilę studziłam..
Imagine there is no hate

golinda

dodatkowy kolor to marchewka surowa
a kurczaka też miałam gorącego
może za długo papier moczyłaś, stąd dziury

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2015, 18:24:26myślałam, że Ty na jednym podwójnym papierze robisz

dwa arkusze na jedną roladkę. a w środku dwa paski kurczaka, kilka pasków sałaty, dwa paski ogórka, odrobina imbiru i majonezu

aja