Autor Wątek: ŻELAZKO - jakie?  (Przeczytany 2918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

ŻELAZKO - jakie?
« dnia: 15 Mar 2015, 13:02:00 »
Wczoraj padło mi żelazko, więc muszę nabyć nowe. Polecicie coś do max 400 PLN?
Myślałam o tych z podstawkami, ale nie za bardzo wiem czy to rzeczywiście takie och, ach? a te co się same wyłaczają jak się nie prasuje? funkcja fajna, ale jak one się nagrzewają? musze cały czas trzymać w dłoni, żey miały odpowiednią temp?

Sąsiadka mi poleca to: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
to tez jest fajne
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

« Ostatnia zmiana: 15 Mar 2015, 13:03:32 wysłana przez zosia2007 »

wrobelek0403

Odp: ŻELAZKO - jakie?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Mar 2015, 13:16:18 »
a te co się same wyłaczają jak się nie prasuje? funkcja fajna, ale jak one się nagrzewają?

ja mam takie, błogosławienstwo,bo dwa razy zostawiłam i wyszłam do pracy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nagrzewają się normalnie, ja mam Tefala ale to stary model przez 6 czy 7 lat.

O jakie podstawki czy chodzi? o cos takiego?

tesciowie mieli, swietne było, tylko malo poręczne,
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

zosia2007

« Odpowiedź #2 dnia: 15 Mar 2015, 13:28:27 »
wróbelek tak, o cos takiego

wrobelek0403

« Odpowiedź #3 dnia: 15 Mar 2015, 16:56:52 »
zosia,  minus tych żelazek jest taki, ze są ciezkie.

ja mam porządną deske wiledy, a w ogole nie widze, jak to postawic, tak zeby nie przewazyło. tesciowie mieli "deske" robioną u stolarza taki mini-stoł i to było w garderobie na stałe.

zosia2007

« Odpowiedź #4 dnia: 15 Mar 2015, 17:06:37 »
no właśnie też się nad tym zastanawiałam

a powiedz mi jaka moc jest dobra, żeny nie męczyć się przy prasowaniu koszul Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 15 Mar 2015, 17:06:37 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #5 dnia: 15 Mar 2015, 17:15:31 »
ja mam 2400 Watt, i jest ok. Ale to czasem zalezy od koszul, mam jedną taką, ze szlag człowieka trafia a i tak nie idzie uprasowac.

mika

« Odpowiedź #6 dnia: 15 Mar 2015, 18:04:35 »
Ja mam to żelazko które Zosiu pokazałaś jako pierwsze od 8 lat i nic się z nim nie dzieje, prasuje dobrze, jestem zadowolona.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i

Angie

« Odpowiedź #7 dnia: 15 Mar 2015, 18:10:34 »
Zośka ja mam tego pierwszego Philipsa i właśnie się psuje, coraz gorzej prasuj, przestał puszczać parę.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

« Odpowiedź #8 dnia: 15 Mar 2015, 18:31:21 »
Ja mam ze stacja parowa i stawiam normalnie na desce - ale na tej części, na ktorej sie prasuje, bo na tym trzymadle to by przeważyło. Ale ogolnie jestem z niego bardzo zadowolona i polecam.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

calla

« Odpowiedź #9 dnia: 15 Mar 2015, 19:04:38 »
pisalam na plotach, nie wiem czy widzialas.

Kup sobie cos takiego Tefala:
Jest rewelacyjne! Ja mam od 8-9 lat i jestem mega zadowolona. I prasuje sie duzo szybciej i dokladniej niz zwyklym zelazkiem.
Tank stoi na podlodze, wiec nic deski nie przewaza. Za 400 zl kupisz juz w PL.
« Ostatnia zmiana: 15 Mar 2015, 20:32:57 wysłana przez calla »
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

feeling.good

« Odpowiedź #10 dnia: 15 Mar 2015, 20:28:46 »
Ja też mam ze stacją parową i uwielbiam je. Najtrudniejsze rzeczy prasuję za jednym pociągnięciem. Stację stawiam na podłodze.

zosia2007

« Odpowiedź #11 dnia: 15 Mar 2015, 21:09:01 »
jakie macie te żelazka z generatorem, tefala? bo widzę, że philips jest trochę tańszy choć i tak przekracza mój budżet

calla

« Odpowiedź #12 dnia: 15 Mar 2015, 21:25:31 »
zosia, ja mam tefala. Moim zdaniem jest lepszy.

feeling.good

« Odpowiedź #13 dnia: 15 Mar 2015, 22:21:49 »
też mam tefal

marax

« Odpowiedź #14 dnia: 16 Mar 2015, 07:50:59 »
Ja miałam takie jak cała pokazywała. UpAdlo mi na podłogę i przestało pare podawać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj buuu ciekawe czy ktos to umie naprawić ?

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 16 Mar 2015, 07:50:59 »

szelma

« Odpowiedź #15 dnia: 16 Mar 2015, 07:58:56 »
Moje jest fimy Calor. I w sumie racja, że można stację na podłodze, choć moja stacja jest też do odkładania żelazka, więc wygodniej mieć ją pod ręką.

calla

« Odpowiedź #16 dnia: 16 Mar 2015, 08:05:09 »
Na wszystkie stacje mozna odlozyc zelazko. Ja tego nie robie, bo po pierwsze stacja jest ciezka, po drugie wielka i zabiera duzo deski. A ja musze miec cala deske do prasowania.

nionczka

« Odpowiedź #17 dnia: 16 Mar 2015, 14:18:40 »
Ja mam takiego granatowego Philipsa od ponad 4 lat, chyba jak ten z linku. Bardzo jestem z niego zadowolona. J. poszedł mi je kupić kiedy spaliło się poprzednie (dziadostwo) i otrzymał następujące instrukcje: żelazko ma grzać mocno i być niebieskie. Druga cecha miała być opcjonalna, ale okazało się, ze dało radę. I grzeje i jest niebieskie :-) Ja zawsze miałam problem z zelazkami, bo sa za lekkie i trzeba dociskac, zeby prasowały, a dodatkowo za zimne. Do tego nie mam zastrzezen. Albo mam, jedno. Sznur jest obciagniety sznurkiem, wolalabym gumą, bo czesto latem prasuje na tarasie i sie brudzi.

zosia2007

« Odpowiedź #18 dnia: 16 Mar 2015, 18:30:57 »
wszstkim polewam za info, dziekuję bardzo. zdecydowałam, że jednak kupię zwykłe żelazko philipsa, a nie generator bo po pierwsze teraz nie mam na nie kasy, a po drugie to ja często prasuje po jednej rzeczy, rano przed pracą, więc pewnie nie będzie mi się chciało dźwigac tego zestawu i tylko się będę wkurzać. A dwóch żelazek teraz nie kupię.

jeszcze raz dziękuję

Angie

« Odpowiedź #19 dnia: 16 Mar 2015, 18:40:17 »
zosia a jaki model wybrałaś ? Bo ja też muszę coś kupić.

zosia2007

« Odpowiedź #20 dnia: 16 Mar 2015, 19:12:10 »
ten: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #21 dnia: 16 Mar 2015, 19:17:27 »
zosia mam takie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj fajne jest

zosia2007

« Odpowiedź #22 dnia: 16 Mar 2015, 19:20:09 »
to super Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mam nadzieję, że mi też się sprawdzi

zosia2007

« Odpowiedź #23 dnia: 23 Mar 2015, 15:50:56 »
wczoraj robi łam prasowanie, trzy pranie w godzinę
żelazko jest super, nie trzeba mocno dociskać aby rozprasował zagniecenia, tylko dośc głośne na najwyższej mocy pary

szelma

« Odpowiedź #24 dnia: 04 Maj 2015, 10:28:44 »
Moje stare żelazko wyzionęło ducha, więc musiałam kupić nowe - stanęło na tym: Philips GC9231/02 PerfectCare Expert. Zobaczymy - patrzyłam głównie na to, jaki jest wyrzut pary - i to ma jeden z wyższych w swojej klasie cenowej.