ŻELAZKO - jakie?

Zaczęty przez zosia2007, 15 Mar 2015, 13:02:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

Wczoraj padło mi żelazko, więc muszę nabyć nowe. Polecicie coś do max 400 PLN?
Myślałam o tych z podstawkami, ale nie za bardzo wiem czy to rzeczywiście takie och, ach? a te co się same wyłaczają jak się nie prasuje? funkcja fajna, ale jak one się nagrzewają? musze cały czas trzymać w dłoni, żey miały odpowiednią temp?

Sąsiadka mi poleca to: http://www.outletrtvagd.pl/product-pol-1334-Zelazko-PHILIPS-GC4410-02-stopa-ceramiczna-2400-W-system-antywapienny-mozna-uzywac-wody-z-kranu.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-03&utm_content=1334#nclid=6f60d5a13f0122b9c9b0510f3579b4e3
to tez jest fajne
http://www.agito.pl/zelazko-philips-gc-4870-azur-1119-409363.html?utm_medium=Feed&utm_source=nokaut.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=409363#nclid=8299dac208ad44e2d3d27a115eb3c098


wrobelek0403

Cytat: zosia2007 w 15 Mar 2015, 13:02:00a te co się same wyłaczają jak się nie prasuje? funkcja fajna, ale jak one się nagrzewają?

ja mam takie, błogosławienstwo,bo dwa razy zostawiłam i wyszłam do pracy :D

nagrzewają się normalnie, ja mam Tefala ale to stary model przez 6 czy 7 lat.

O jakie podstawki czy chodzi? o cos takiego?
http://www.urzadzamy.pl/przedpokoj/domowe-porzadki/zelazko-ze-stacja-pary-sprawdzilismy-9-modeli-zelazek-opinie-i-ceny,82_10299.html

tesciowie mieli, swietne było, tylko malo poręczne,
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

wróbelek tak, o cos takiego

wrobelek0403

zosia,  minus tych żelazek jest taki, ze są ciezkie.

ja mam porządną deske wiledy, a w ogole nie widze, jak to postawic, tak zeby nie przewazyło. tesciowie mieli "deske" robioną u stolarza taki mini-stoł i to było w garderobie na stałe.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

no właśnie też się nad tym zastanawiałam

a powiedz mi jaka moc jest dobra, żeny nie męczyć się przy prasowaniu koszul ;)

wrobelek0403

ja mam 2400 Watt, i jest ok. Ale to czasem zalezy od koszul, mam jedną taką, ze szlag człowieka trafia a i tak nie idzie uprasowac.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

Ja mam to żelazko które Zosiu pokazałaś jako pierwsze od 8 lat i nic się z nim nie dzieje, prasuje dobrze, jestem zadowolona.

Angie

Zośka ja mam tego pierwszego Philipsa i właśnie się psuje, coraz gorzej prasuj, przestał puszczać parę.

szelma

Ja mam ze stacja parowa i stawiam normalnie na desce - ale na tej części, na ktorej sie prasuje, bo na tym trzymadle to by przeważyło. Ale ogolnie jestem z niego bardzo zadowolona i polecam.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

calla

#9
pisalam na plotach, nie wiem czy widzialas.

Kup sobie cos takiego Tefala:
http://www.google.de/search?q=dampfb%C3%BCgelstation+tefal&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=oIoFVYCEKumc7AaN5oCoCw&ved=0CAYQ_AUoAQ
Jest rewelacyjne! Ja mam od 8-9 lat i jestem mega zadowolona. I prasuje sie duzo szybciej i dokladniej niz zwyklym zelazkiem.
Tank stoi na podlodze, wiec nic deski nie przewaza. Za 400 zl kupisz juz w PL.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

feeling.good

Ja też mam ze stacją parową i uwielbiam je. Najtrudniejsze rzeczy prasuję za jednym pociągnięciem. Stację stawiam na podłodze.

zosia2007

jakie macie te żelazka z generatorem, tefala? bo widzę, że philips jest trochę tańszy choć i tak przekracza mój budżet

calla

zosia, ja mam tefala. Moim zdaniem jest lepszy.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

feeling.good


marax

Ja miałam takie jak cała pokazywała. UpAdlo mi na podłogę i przestało pare podawać :( buuu ciekawe czy ktos to umie naprawić ?

szelma

Moje jest fimy Calor. I w sumie racja, że można stację na podłodze, choć moja stacja jest też do odkładania żelazka, więc wygodniej mieć ją pod ręką.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

calla

Na wszystkie stacje mozna odlozyc zelazko. Ja tego nie robie, bo po pierwsze stacja jest ciezka, po drugie wielka i zabiera duzo deski. A ja musze miec cala deske do prasowania.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

nionczka

Ja mam takiego granatowego Philipsa od ponad 4 lat, chyba jak ten z linku. Bardzo jestem z niego zadowolona. J. poszedł mi je kupić kiedy spaliło się poprzednie (dziadostwo) i otrzymał następujące instrukcje: żelazko ma grzać mocno i być niebieskie. Druga cecha miała być opcjonalna, ale okazało się, ze dało radę. I grzeje i jest niebieskie :-) Ja zawsze miałam problem z zelazkami, bo sa za lekkie i trzeba dociskac, zeby prasowały, a dodatkowo za zimne. Do tego nie mam zastrzezen. Albo mam, jedno. Sznur jest obciagniety sznurkiem, wolalabym gumą, bo czesto latem prasuje na tarasie i sie brudzi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

wszstkim polewam za info, dziekuję bardzo. zdecydowałam, że jednak kupię zwykłe żelazko philipsa, a nie generator bo po pierwsze teraz nie mam na nie kasy, a po drugie to ja często prasuje po jednej rzeczy, rano przed pracą, więc pewnie nie będzie mi się chciało dźwigac tego zestawu i tylko się będę wkurzać. A dwóch żelazek teraz nie kupię.

jeszcze raz dziękuję

Angie

zosia a jaki model wybrałaś ? Bo ja też muszę coś kupić.


magdalinska

zosia mam takie :) fajne jest

zosia2007

to super :) mam nadzieję, że mi też się sprawdzi

zosia2007

wczoraj robi łam prasowanie, trzy pranie w godzinę
żelazko jest super, nie trzeba mocno dociskać aby rozprasował zagniecenia, tylko dośc głośne na najwyższej mocy pary

szelma

Moje stare żelazko wyzionęło ducha, więc musiałam kupić nowe - stanęło na tym: Philips GC9231/02 PerfectCare Expert. Zobaczymy - patrzyłam głównie na to, jaki jest wyrzut pary - i to ma jeden z wyższych w swojej klasie cenowej.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!