Strefa "na parze"

Zaczęty przez jo_miekka, 30 Lis 2007, 11:23:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

goga jutro próbuję! mam sklep, kt. miele na miejscu, kupowałam tam regularnie.
a sosy jakieś "lekkie"? bo w moim wieku ;) to już po śmietanie mi nawet niedobrze. a nie wszystko pasuje z jogurtem...

goga

#76
taki oszukany, lekki sos - możesz jedną kulkę mielonego ugotować w wodzie - dodać marchew, pietruszkę ,pora, potem tyle ile chcesz sosu "zaciągnąć" mąką rozmieszaną z mlekiem - żeby to było gęściejsze - sosowate, dodać pokrojone w kostkę warzywa z wywaru i polać tym np. ryż, bo ziemniaki to nie wiem - jak to lubi, ale z ryżem i tymi kulkami mięsnymi jest ok - jadałam tak, jak miałam problemy z woreczkiem - było w porządku
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

wrobelek0403

#77
Cytat: goga w 07 Gru 2008, 18:42:32
taki oszukany, lekki sos - możesz jedną kulkę mielonego ugotować w wodzie - dodać marchew, pietruszkę ,porę, potem tyle ile chcesz sosu "zaciągnąć" mąką rozmieszaną z mlekiem - żeby to było gęściejsze - sosowate, dodać pokrojone w kostkę warzywa z wywaru i polać tym np. ryż, bo ziemniaki to nie wiem - jak to lubi, ale z ryżem i tymi kulkami mięsnymi jest ok - jadałam tak, jak miałam problemy z woreczkiem - było w porządku

goga, błagam pora  :pray: :pray:

ddu, polecam rubionowego kurczaka z jabłkami - jest na strefie kuchennej.

oprócz marchewki mozesz tez gotowac brokuła, kalafiorka, fasolkę, pieczarki, polecam ryby morskie i pstraga, mieso z królika, cielęcine, wszelkie mozliwe potrawy typu leczo i risotto (byle duszone bez tłuszczu), kaszke kukurydzianą, soczewice, zupy (niezaprawione maką ze smietana) jarzynowa, pomidorowa, dyniowa, ogórkowa, barszczyk. W zupie mozesz gotowac mieso z drobiu np. skrzydełka.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

 a faktycznie - z rozpedu poszło za pietruszką ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Anupka

Melduje sie "na parze" - zakupilismy steamer :)
Wlasnie pierwszy obiadek sie... doparowuje (?).

Dzis standard - rybka tilapia, warzywka i dla R. ryz.

Ale - do steamera dolaczona jest ksiazka kucharska - ok. 50 przepisow. Bede dolaczala :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Chermelle

Cytat: Anupka w 13 Sty 2009, 17:14:23


Ale - do steamera dolaczona jest ksiazka kucharska - ok. 50 przepisow. Bede dolaczala :)
:pray:

poprosimy

magdalinska

odswiezam.
pomyslalam, ze kupie parowar :) jaki polecacie? najlepiej jak najtanszy i jak najlepszy ;) do 100zł kupie cos sensownego?

OlaFasola

Cytat: magdalinska w 09 Mar 2010, 14:36:53
odswiezam.
pomyslalam, ze kupie parowar :) jaki polecacie? najlepiej jak najtanszy i jak najlepszy ;) do 100zł kupie cos sensownego?
Ta ja się przyłączam do pytania.

ishka82

Ja mam parowar z tesco, elektroniczny, z trzema piętrami, na promocji kosztował chyba ok. 60zł. Ja jestem zadowolona :) Myślę, że jakiś prosty model powinnyście znaleźć do stówki, a te "wodotryski" w tym urządzeniu wg mnie są po prostu zbędne ;)

Lwica

Cytat: magdalinska w 09 Mar 2010, 14:36:53pomyslalam, ze kupie parowar  jaki polecacie? najlepiej jak najtanszy i jak najlepszy  do 100zł kupie cos sensownego?

Ja rękami i nogami polecam Luminarca garnek na pare niezawodny a potrawy rewelacja!! http://www.allegro.pl/item942673129_luminarc_garnek_do_gotowania_na_parze_gratis.html
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

Ja nie mam parowaru tylko gary do gotowania na parze - można je ułożyć warstwowo w wieżę, ale zazwyczaj gotuję tylko warzywa dla siebie, więc nie ma takiej potrzeby :).

Anupka

Ja mam taki co w piwnicy ładnie w kurz obrasta ;)

Po pierwszym zajaraniu odstawiłam w kąt. Głównie dlatego, że nigdy nie wykorzystywałam wszystkich trzech urządzeń, np. ryż 100 razy szybciej gotuje się w zwyczajnym garnku. Nie przekonał mnie też smak mięcha gotowanego na parze, to już wolę grilowane/pieczone/z folii - też bez tłuszczu, a jednak smak o niebo lepszy. Aczkolwiek sam parowar działał dobrze. No i przyznaję - nie wykorzystałam załączonej książki kucharskiej, tylko kombinowałam sama.

Jaka firma to już nie pamiętam, ale majaczy mi się, że gdzieś to już w tym wątku pisałam... :hmm:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

ja szukam przepisu na "babkę" na parze
smakuje rewelacyjnie
tzn. może nie tyle przepisu co specjalnego gara do ciast na parę

magdalinska

#88
jednak na razie nie kupuje, pozyczyłam od mamy sitko do garnka i na razie sie tym zadowole ;)

Dodany tekst: 10 Mar 2010, 20:40:32

chyba ze trafie na jakas fajna promocje ;)

Anupka

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Anupka kupiłam sobie ostatnio taki sam :)  Jestem zadowolona :)

magdalinska

fajny :) jak nam zostanie kasa po ociepleniu domu to sobie zafunduje ;)

Anupka

Angelos, no bo on działa w sumie bez zarzutu. Tylko dla mnie np. gotowanie w tym ryżu nie ma sensu - za długo. Chyba muszę poczytać te załączone przepisy i dać mu drugą szansę.
A codziennie w nim gotujesz?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Cytat: Anupka w 11 Mar 2010, 12:12:33
Angelos, no bo on działa w sumie bez zarzutu. Tylko dla mnie np. gotowanie w tym ryżu nie ma sensu - za długo. Chyba muszę poczytać te załączone przepisy i dać mu drugą szansę.
A codziennie w nim gotujesz?

nie codziennie, mam go od 2 tygodni :D Gotuje w nim mięso i warzywa ,
gotowanie ryżu jest rzeczywiście bez sensu ;D

mobka

#94
Podbijam - ktos ma nowe pomysly? Bo sie waham nad kupnem parowaru :D

elve

mobka ja gotuje dla młodej
tylko to średnio atrakcyjne potrawy :rotfl:

mobka

Cytat: elvelve w 08 Maj 2010, 20:59:27
mobka ja gotuje dla młodej
tylko to średnio atrakcyjne potrawy :rotfl:

O to zapytam za jakis czas. Teraz bym chciala cos dobrego dla doroslych :D A w szczegolnosci cos co by chlop zaakceptowa. I najlepiej nie rybe ;)

szelma

A ja zrobiłam dzisiaj ziemniory, młodą marchewkę i kurczaka i małżonek absolutnie zachwycony. Stwierdził, że to może być nawet jedzenie na proszony obiad, a on ma wysokie wymagania :D.

aniak1211

Cytat: Angelos w 11 Mar 2010, 16:02:40gotowanie ryżu jest rzeczywiście bez sensu Grin

Gotowanie samego ryzu jest rzeczywiscie bez sensu,
ale jak gotujesz na jednym pietrze wazywka,
na drugim np. mieso czy jaja,
to na trzecim pietrze mozna przy okazji ryz :)
ja tak robie ;)

zwierzatko_mojej_mamy

a sluchajcie - jak dlugo sie w tych elektrycznych specjalnych paruje? bo znalazlam takie:

http://allegro.pl/item1016300336_indukcja_garnek_garnki_na_pare_4cz_24cm_parowar.html

i sumie zwykly garnek by chyba mi bardziej odpowiadal niz cale ustrojstwo do kontaktu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl