Strefa "na parze"

Zaczęty przez jo_miekka, 30 Lis 2007, 11:23:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Cytat: aniak1211 w 11 Maj 2010, 11:17:44moze mozna go zamrozic???

Można. Pokrój w małe kawałki i hyc do zamrażarki go :). A potem łatwiej się go trze, jak jest zamrożony :).

aja

Cytat: salsa w 11 Maj 2010, 10:08:46dodaj do marynaty trochę imbiru i cynamonu oraz miodu, ziól typu bazylia oregano zioła prowansalskie oraz papryka czerwona lub chilli (zalerzy czy wolisz ostre czy nie ) ostatnio eksperymentowałam jeszcze z jogurtem naturalnym do marynaty i wyszło boskie
o tak to też będzie pyszne

ja czasem Do gotującej się wody dodaje świeże zioła by jeszcze wzbogacić smak gotowanej potrawy

salsa

Aniak - ja daje z proszku bom leniwa :D

Aja - tez tak robie - lubie tak gotować warzywa albo ryż - dodaje do wody rózne zioła i pieprz  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aniak1211

Cytat: szelma w 11 Maj 2010, 10:24:50
Można. Pokrój w małe kawałki i hyc do zamrażarki go :). A potem łatwiej się go trze, jak jest zamrożony :).

No to bede mrozila :)
:beer:

magoo

hmmm nie powiem, kusice takim garem do pary, moze sobie w koncu sprawie?  :knuje:

olcia

Właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką parowaru więc odkopuję wątek. Będę sukcesywnie wypróbowywać podane tu przepisy. A Wy dziewczyny macie jakieś nowe, parujecie w ogóle jeszcze?

salsa

ja paruje czesto i regularnie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

ja dopiero sie ucze, na razie proste rzeczy, typu ryba + warzywa, wczoraj parowałam poledwiczke - pyszna była :)

callja

Cytat: mobka w 09 Maj 2010, 13:40:31Moze dokupie sitko do garow najpierw
Mam właśnie sitko, parowar nie zmieściłby się nam w mikrej kuchni ;)
Paruję najczęściej ryby, czyli prościzna + klasyka w jednym ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

magdalinska

ja na tym francowatym sitku popaliłam wszystkie garnki ;)

marlen_ka

Wykopalam watek sprzed 8 lat :D

Nie gotowalam na parze dotychczas w ogóle, jednak musimy zmienic dietę i chyba kupie parowar. Macie elektryczny? Nakladke na garnek?
Nie mam pojęcia co kupic, za duzo tego

wrobelek0403

marlen_ka, ja mam nakładkę, ale rzadko ostatnio gotuję.

Lubię po prostu wrzucić piers z kuraka, warzywa i uparować. Do garnka prócz wody wrzucam przyprawy i zioła, wtedy fajne zapachy się robią. Czasem kładkę kawaleczek masła na mieso.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marlen_ka

wrobelek0403,  no ja ogolnie tez malo gotuje, ale P. musi szybko przejsc na mocno lekkostrawną diete i tak wlasnie pomyslelismy o parowarze. On głównie dziala w kuchni, ale widze, ze ciezko mu sie przestawic i chce mu pomoc. Myslalam o tym parowarze https://www.tefal.pl/Urz%C4%85dzenia-do-gotowania/Parowary/VITACUISINE-COMPACT-VS4003/p/2820400332 ale nie wiem czy zwykly garnek na poczatek nie wystarczy

wrobelek0403

marlen_ka, salsa miala cos takiego kiedys. jadłam u niej i było super. Na rodzine to lepsze, bo większe i mozesz układac warstwowo.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Ja teraz na parze tylko w termomisiu
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


marlen_ka

zwierzatko_mojej_mamy,  no ja jeszcze nie zdecydowalam się na termomix. Jak ogarnę kuchnię i zrobię miejsce na termomix to pomyślę. Muszę w końcu założyć wątek remontowy kuchni. Jak z resztą mieszkania nie miałam problemu, tak kuchnię jest beznadziejnie mała i nieustawna, że już dobre kilka lat nie wiem, co z nie zrobic

marlen_ka

wrobelek0403, o widzisz, muszę salsę wywołać:)

callja

Cytat: marlen_ka w 16 Wrz 2020, 22:10:28kuchnię jest beznadziejnie mała i nieustawna, że już dobre kilka lat nie wiem, co z nie zrobic
Z serca doradzam architekta!! Czasem lepiej zaufać profesjonaliście - i mówi to uparciucha ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

magdalinska

marlen_ka, miałam taki parowar, super był. ale juz 2x mi sie zepsul i wywaliłam, bo zaraz koszty naprawy przewyzsza koszt nowego. I kupiłam nakładke. Nie to samo, ale na razie wystarcza.

jusia

Kupiłam taką wkładkę stalową do gotowania na parze, bo też musimy zmienić dietę, tzn. M musi, ale wszystkim się przyda :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marlen_ka

#146
A ja sie wczoraj zgadalsm z naszym przyjacielem i pożyczył mi na jakis czas taki 2 poziomowy garnek. Jutro testuję. Macie jakies sprawdzone przepisy?

marlen_ka

callja, no wlasnie musze sie zabrac za to, juz sobie obiecalam, ze najpóźniej na wiosne zrobimy ten remont.

salsa

#148

Ja mam ten parowar 3 pietra  jest super i nigdy się nie zepsuł, ale odkąd mam termomix to używam tej nakładki a ten duzy stoi i sie kurzy 🤷‍♀️
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa, sprzedaj  dziewczynom ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl