Blender

Zaczęty przez Norka, 01 Lut 2015, 16:50:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Norka

Dziewczyny, szukam blendera, który będzie potrafił zrobić jak najwięcej (NIE MUSI być sokowirówką/wyciskaczem do owoców, bo to mam osobno, ani maszynką do mielenia mięsa, bo rzadko używam).

Wpadło mi w oko coś takiego: http://www.oleole.pl/blendery/braun-mq775-patisserie.bhtml#opinie

Oczywiście inne info na stronie producenta (w dodatku niekompletne) a inne na stronach sklepów... :padam: Zakupy stacjonarne niestety nie wchodzą w grę, więc muszę się zdecydować online.

Macie coś takiego albo podobnego, co mogłybyście polecić? :hmm:

szelma

A do czego konkretnie chcesz go używać? Ja mam w sumie dwa blendery. Jeden ma taką końcówkę jak ta z lewej w linku plus dzbanek, a drugi jest taki:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


W tym pierwszym robię humus i tego typu rzeczy, w tym dużym - zupy i smoothie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Norka

Szelma, chciałabym:

-- zagniatać ciasto (niekoniecznie z 1 kg mąki, wystarczy mi porcja 250 g)
-- kroić warzywa na plasterki i siekać w miarę drobno na placki warzywne
-- siekać orzechy/bakalie
-- blendować ;) zupy i smoothie
-- ubijać pianę

Patrzyłam na te twoje kielichowe, fajne są, ale... nie mam ich gdzie postawić ;D Mam do dyspozycji 1 szufladę, gdzie muszą się zmieścić wszystkie akcesoria, więc chyba w grę wchodzi tylko ręczny.

szelma

No to chyba coś takiego, jak pokazałaś w linku. Ja nie robię ciast i nie kroję w plastry w blenderze, bo nie chce mi się go czyścić i nie piekę z zasady ;) Do smoothie kupiłam ten duży, bo mały miał za niską moc i nie dawał sobie rady ze szpinakiem i tego typu rzeczami. Więc rada ode mnie - patrz na moc.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Norka

Na mnie regularne pieczenie dopiero teraz spadło, bo coś trzeba zabierać na spacery a ile można muffiny jeść ;D

Dzięki za rady :beer:

nionczka

norka, jak zagniatanie ciasta to kenwood cooking chef albo jakis inny z odpowiednia moca i metalowymi koncówkami, jakis kmix?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#6
Norka, ja mam blender Philipsa - noga z blendowania, dwa pojemniki z nożami wyroki kubek trzepaczka - jest fajny, mogę polecieć, choć teraz uzywam naprawdę bardzo rzadko

  w sumie to rozważ termomixa ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

moniulinek

Po tym, jak mój mąż wykończył nasz stary blender, kupiliśmy takiego Bosha: http://www.bosch-home.pl/produkty/drobny-sprzet-kuchenny/blendery-i-miksery/blendery/MSM88190.html
Użytkuję go od kilku dni i wrażenie robi świetne. Przede wszystkim te opcje siekania i plasterkowania ma fajne, opcję turbo obrotów, specjalńy nożyk do kruszenia lodu w standardzie. A poza tym fajnie wygląda ;)


szelma

I, kurdę, zepsuł mi się blender! Ten ręczny. I nie mam teraz jak robić humusu :(
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mobka

#10
 Norka, ja mam takiego podobnego brauna juz z 5 lat. Zupy, smoothie, bez zarzutu. Tarki ok, choć brakuje mi jeszcze jednej drobniejszej. Zagniatac ciasta bardzo średnio i myślę, że to nie jest kwestia firmy, tylko ten sprzęt się do tego nie nadaje. Ubijania piany -  zdecydowanie wolę mikser. W pojemniku tu się bardziej robi coś jak majonez, a trzepaczka ubija słabiej niż mikser. Ale czasem korzystam.
Warzywa na placki ci super posieka, ja siekam też mięso zamiast mielic i też się b. dobrze sprawdza. 


foszek

Moge tylko potwierdzic, co napisala mobka: ciasta nim za bardzo nie zagnieciesz, piany dobrze nie ubijesz.
Do reszty jak najbardziej.

konwalia

Moja sis kupiła teraz kenwooda, zadowolona, mogę zapytać o model, chyba 290zl kosztował

mika

ja mam kenwooda z serii triblade, dopóki nie kupiłam thermomixa był w ciągłym użyciu, a jest jak nowy :)

ddu

mika, a  który?
a może chcesz sprzedać?

Norka, kupiłaś ?
mi też się popsuł blender... miałam Brauna, fajny, ale miałam tylko mały pojemnik , więc żadne hummusy, smoothie , koktajle nie wchodziły w grę. teraz chcę koniecznie z większym pojemnikiem

pianę ubijam mikserem, na ugniataniu ciasta też mi nie zależy :)

callja

#16
Ja mialam tylko "nogę" z Lidla, używałam jej non stop, czasem wyciągałam blender kielichowy z Zelmera Fenomena - ale wkurzało mnie, że montaż jest czasochłonny, a samo urządzenie ciężkie i nieporęczne, mycie ręczne też kłopotliwe... Ale kręciłam w nim hummusy, mleko kokosowe i owsiane, plastrowałam surowe i gotowane warzywa, siekałam, etc.
Teraz wsiąkłam w TM i Fenomen leży nie używany, niestety P. nie pozwoli mi go sprzedać, bo to prezent od teściowieńki... która zresztą co i rusz słodziutko a troskliwie dopytuje, czy aby wystarczająco często go używamy, wszak wydała na niego tyyyyyle pieniędzy!! :crazy:

Moja przyjaciółka kilka lat użytkowała Philips Facilio - mimo, że to robot stacjonarny, to zajmował niewiele miejsca, kompaktowy, wytrzymały. Bez problemu "obrabiał" pięcioosobową rodzinę i tłumy gości ( to dom otwarty, w którym do dziś drzwi się nie zamykają ;) ):
http://robotkuchenny.pl/photos/philips-robot-kuchenny-facilio-hr-7727-cucina-2638499893.jpg
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

szelma

Odkąd zepsuł mi się blender z kubkiem, używam tego dużego do humusów itp. Daje radę, choć jednak łatwiej było robić rzeczy o dość stałej konsystencji w tym starym - duży nie ma płaskiego dna tylko takie jakby ścięte i tam się humus zbiera, a góra nie jest zmiksowana i trzeba co chwilę mieszać. Ale spoko, bez sensu kupować drugi, skoro ten daje radę. A do smoothie czy zup jest rewelacyjny.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

iksa_nl

Cytat: mobka w 07 Lut 2015, 08:32:05brauna juz z 5 lat. Zupy, smoothie, bez zarzutu. Tarki ok, choć brakuje mi jeszcze jednej drobniejszej. Zagniatac ciasta bardzo średnio

zgadzam sie z mobka. Tyle, ze ciasta nim nie zagniatalam, nie mam takiej koncowki chyba. I zgadzam sie co do tarki, duza jest mi za duza a ta zupelnie mala za drobna, brakuje mi takiej sredniej akurat, ale to ogarniam recznie.

Piane ubijam ta trzepaczka, w wysokim pojemniku, bo miksera nie mam. A no i w ciagu pewnie z 10 lat to wymienilam 2 razy trzepaczke, przetarly sie i staly takie kikuty z metalowych drucikow, ale to jakies 20 pln kosztowalo. No i uzywalam tez do mieszania/ubijania w makutrze wiec przyspieszylam ich przetarcie (wytrzymaly jeden sernik ;) )

wrobelek0403

podepne sie, nie bede tworzyc nowych wątków,

siostra zazyczyła sobie, cytuje "porządnego robota kuchennego", no to szukam :D

co myslicie o tym?
http://www.neo24.pl/?p=philips_hr_7778_00

a moze taki?
http://www.neo24.pl/?p=bosch_mum_54240
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Co znaczy porządny? Nie ma idealnego robota. Niech powie co chce robić, a co jej nie interesuje i wtedy wybierzemy. Potrzebna maszynka do mięsa? Sokowirówka? Ucieranie i zagniatanie ciast? Ja polecam szklano-metalowe, zadnych plastików. Duża misa, kilka misek w zestawie jeśli może być i moc silnika, żeby dał radę.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

ma miec sokowirówke, siekanie, ucieranie, ubijanie, zagniatanie ciast.

maszynki niekoniecznie, bo ma osobną, no ale jak bedzie, to sobie starą sprzeda.

obawiam sie ze na stal i szkło mnie nie stac ;) zresztą jedyna marka która kojarzy mi sie z takim wykonczeniem to KA, ceny jakie ma, wiadomo.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

KA to przede wszystkim wyglada, szczególnie jeśli ktoś lubi taki wzornictwo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Chyba obydwa te, które wrzuciłas sa fajne. W philipsie podoba mi sie hak do ciasta i praca pulsacyjna, drugi ma chyba metalowa misę. W boschu ńie widzę sokowirówki?  Philips ma fajniejszy kształt, mniej miejsca zajmuje.

Ten fajny
http://www.neo24.pl/?p=philips_hr7958_00
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

nionczka, no, fajny :D

dzieki wielkie za rady :beer:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login