Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 2367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Norka

Blender
« dnia: 01 Lut 2015, 16:50:04 »
Dziewczyny, szukam blendera, który będzie potrafił zrobić jak najwięcej (NIE MUSI być sokowirówką/wyciskaczem do owoców, bo to mam osobno, ani maszynką do mielenia mięsa, bo rzadko używam).

Wpadło mi w oko coś takiego: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Oczywiście inne info na stronie producenta (w dodatku niekompletne) a inne na stronach sklepów... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zakupy stacjonarne niestety nie wchodzą w grę, więc muszę się zdecydować online.

Macie coś takiego albo podobnego, co mogłybyście polecić? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

Odp: Blender
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lut 2015, 17:01:55 »
A do czego konkretnie chcesz go używać? Ja mam w sumie dwa blendery. Jeden ma taką końcówkę jak ta z lewej w linku plus dzbanek, a drugi jest taki:

W tym pierwszym robię humus i tego typu rzeczy, w tym dużym - zupy i smoothie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Norka

« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lut 2015, 17:07:12 »
Szelma, chciałabym:

-- zagniatać ciasto (niekoniecznie z 1 kg mąki, wystarczy mi porcja 250 g)
-- kroić warzywa na plasterki i siekać w miarę drobno na placki warzywne
-- siekać orzechy/bakalie
-- blendować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zupy i smoothie
-- ubijać pianę

Patrzyłam na te twoje kielichowe, fajne są, ale... nie mam ich gdzie postawić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Mam do dyspozycji 1 szufladę, gdzie muszą się zmieścić wszystkie akcesoria, więc chyba w grę wchodzi tylko ręczny.

szelma

« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lut 2015, 17:09:18 »
No to chyba coś takiego, jak pokazałaś w linku. Ja nie robię ciast i nie kroję w plastry w blenderze, bo nie chce mi się go czyścić i nie piekę z zasady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Do smoothie kupiłam ten duży, bo mały miał za niską moc i nie dawał sobie rady ze szpinakiem i tego typu rzeczami. Więc rada ode mnie - patrz na moc.

Norka

« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lut 2015, 17:25:33 »
Na mnie regularne pieczenie dopiero teraz spadło, bo coś trzeba zabierać na spacery a ile można muffiny jeść Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dzięki za rady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lut 2015, 17:25:33 »

nionczka

« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lut 2015, 20:02:02 »
norka, jak zagniatanie ciasta to kenwood cooking chef albo jakis inny z odpowiednia moca i metalowymi koncówkami, jakis kmix?

salsa

« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lut 2015, 20:17:06 »
Norka, ja mam blender Philipsa - noga z blendowania, dwa pojemniki z nożami wyroki kubek trzepaczka - jest fajny, mogę polecieć, choć teraz uzywam naprawdę bardzo rzadko

w sumie to rozważ termomixa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 01 Lut 2015, 20:17:38 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

moniulinek

« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lut 2015, 21:14:54 »
Po tym, jak mój mąż wykończył nasz stary blender, kupiliśmy takiego Bosha: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Użytkuję go od kilku dni i wrażenie robi świetne. Przede wszystkim te opcje siekania i plasterkowania ma fajne, opcję turbo obrotów, specjalńy nożyk do kruszenia lodu w standardzie. A poza tym fajnie wygląda Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Norka

« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lut 2015, 21:18:42 »
Dzięki moniulinek, polewam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lut 2015, 19:43:47 »
I, kurdę, zepsuł mi się blender! Ten ręczny. I nie mam teraz jak robić humusu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lut 2015, 08:32:05 »
 Norka, ja mam takiego podobnego brauna juz z 5 lat. Zupy, smoothie, bez zarzutu. Tarki ok, choć brakuje mi jeszcze jednej drobniejszej. Zagniatac ciasta bardzo średnio i myślę, że to nie jest kwestia firmy, tylko ten sprzęt się do tego nie nadaje. Ubijania piany -  zdecydowanie wolę mikser. W pojemniku tu się bardziej robi coś jak majonez, a trzepaczka ubija słabiej niż mikser. Ale czasem korzystam.
Warzywa na placki ci super posieka, ja siekam też mięso zamiast mielic i też się b. dobrze sprawdza. 
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2015, 08:33:37 wysłana przez mobka »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Norka

« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lut 2015, 08:49:21 »
Dzięki Mobka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

foszek

« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lut 2015, 10:16:21 »
Moge tylko potwierdzic, co napisala mobka: ciasta nim za bardzo nie zagnieciesz, piany dobrze nie ubijesz.
Do reszty jak najbardziej.

konwalia

« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lut 2015, 15:54:15 »
Moja sis kupiła teraz kenwooda, zadowolona, mogę zapytać o model, chyba 290zl kosztował

mika

« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lut 2015, 20:34:41 »
ja mam kenwooda z serii triblade, dopóki nie kupiłam thermomixa był w ciągłym użyciu, a jest jak nowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lut 2015, 20:34:41 »

ddu

« Odpowiedź #15 dnia: 17 Lut 2015, 20:55:13 »
mika, a  który?
a może chcesz sprzedać?

Norka, kupiłaś ?
mi też się popsuł blender... miałam Brauna, fajny, ale miałam tylko mały pojemnik , więc żadne hummusy, smoothie , koktajle nie wchodziły w grę. teraz chcę koniecznie z większym pojemnikiem

pianę ubijam mikserem, na ugniataniu ciasta też mi nie zależy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

callja

« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lut 2015, 23:59:41 »
Ja mialam tylko "nogę" z Lidla, używałam jej non stop, czasem wyciągałam blender kielichowy z Zelmera Fenomena - ale wkurzało mnie, że montaż jest czasochłonny, a samo urządzenie ciężkie i nieporęczne, mycie ręczne też kłopotliwe... Ale kręciłam w nim hummusy, mleko kokosowe i owsiane, plastrowałam surowe i gotowane warzywa, siekałam, etc.
Teraz wsiąkłam w TM i Fenomen leży nie używany, niestety P. nie pozwoli mi go sprzedać, bo to prezent od teściowieńki... która zresztą co i rusz słodziutko a troskliwie dopytuje, czy aby wystarczająco często go używamy, wszak wydała na niego tyyyyyle pieniędzy!! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Moja przyjaciółka kilka lat użytkowała Philips Facilio - mimo, że to robot stacjonarny, to zajmował niewiele miejsca, kompaktowy, wytrzymały. Bez problemu "obrabiał" pięcioosobową rodzinę i tłumy gości ( to dom otwarty, w którym do dziś drzwi się nie zamykają Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ):
« Ostatnia zmiana: 18 Lut 2015, 00:00:50 wysłana przez callja »
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

szelma

« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lut 2015, 08:10:16 »
Odkąd zepsuł mi się blender z kubkiem, używam tego dużego do humusów itp. Daje radę, choć jednak łatwiej było robić rzeczy o dość stałej konsystencji w tym starym - duży nie ma płaskiego dna tylko takie jakby ścięte i tam się humus zbiera, a góra nie jest zmiksowana i trzeba co chwilę mieszać. Ale spoko, bez sensu kupować drugi, skoro ten daje radę. A do smoothie czy zup jest rewelacyjny.

iksa_nl

« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lut 2015, 08:20:29 »
brauna juz z 5 lat. Zupy, smoothie, bez zarzutu. Tarki ok, choć brakuje mi jeszcze jednej drobniejszej. Zagniatac ciasta bardzo średnio

zgadzam sie z mobka. Tyle, ze ciasta nim nie zagniatalam, nie mam takiej koncowki chyba. I zgadzam sie co do tarki, duza jest mi za duza a ta zupelnie mala za drobna, brakuje mi takiej sredniej akurat, ale to ogarniam recznie.

Piane ubijam ta trzepaczka, w wysokim pojemniku, bo miksera nie mam. A no i w ciagu pewnie z 10 lat to wymienilam 2 razy trzepaczke, przetarly sie i staly takie kikuty z metalowych drucikow, ale to jakies 20 pln kosztowalo. No i uzywalam tez do mieszania/ubijania w makutrze wiec przyspieszylam ich przetarcie (wytrzymaly jeden sernik Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )

wrobelek0403

« Odpowiedź #19 dnia: 29 Kwi 2015, 09:42:54 »
podepne sie, nie bede tworzyc nowych wątków,

siostra zazyczyła sobie, cytuje "porządnego robota kuchennego", no to szukam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

co myslicie o tym?

a moze taki?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

nionczka

« Odpowiedź #20 dnia: 29 Kwi 2015, 11:10:14 »
Co znaczy porządny? Nie ma idealnego robota. Niech powie co chce robić, a co jej nie interesuje i wtedy wybierzemy. Potrzebna maszynka do mięsa? Sokowirówka? Ucieranie i zagniatanie ciast? Ja polecam szklano-metalowe, zadnych plastików. Duża misa, kilka misek w zestawie jeśli może być i moc silnika, żeby dał radę.

wrobelek0403

« Odpowiedź #21 dnia: 29 Kwi 2015, 11:17:35 »
ma miec sokowirówke, siekanie, ucieranie, ubijanie, zagniatanie ciast.

maszynki niekoniecznie, bo ma osobną, no ale jak bedzie, to sobie starą sprzeda.

obawiam sie ze na stal i szkło mnie nie stac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zresztą jedyna marka która kojarzy mi sie z takim wykonczeniem to KA, ceny jakie ma, wiadomo.

nionczka

« Odpowiedź #22 dnia: 29 Kwi 2015, 15:46:40 »
KA to przede wszystkim wyglada, szczególnie jeśli ktoś lubi taki wzornictwo.

nionczka

« Odpowiedź #23 dnia: 29 Kwi 2015, 16:02:39 »
Chyba obydwa te, które wrzuciłas sa fajne. W philipsie podoba mi sie hak do ciasta i praca pulsacyjna, drugi ma chyba metalowa misę. W boschu ńie widzę sokowirówki?  Philips ma fajniejszy kształt, mniej miejsca zajmuje.

Ten fajny

wrobelek0403

« Odpowiedź #24 dnia: 29 Kwi 2015, 17:34:36 »
nionczka, no, fajny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dzieki wielkie za rady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj