salonowe dylematy

Zaczęty przez iksa_nl, 27 Sty 2015, 11:13:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

#75
Cytat: nionczka w 30 Sty 2015, 09:06:44Zależy jakie chcesz podłogi.
pokoj dzienny z aneksem, na dole to jakies 31 m2, w aneksie chcialam plytki, bo boje sie, ze drewno sie zniszczy, wiatrolap nie wiem, pewnie tez plytki, bo brud, piach, etc., w pokoju dziennym marzy mi sie parkiet w jodelke.
u góry łazienka płytki, sypialnia 15m2 wykładzina i dwa pokoje dzieciece chyba na razie polaczymy w jeden, ok 17m2 panele (maz sam polozy), korytarz na pietrze nie wiem, pewnie panele.
Lazienka na dole mysle plytki do polowy, do wysokosci stelaza pewnie, bo tam nie bedzie tak mokro. U gory lazienka cala plytki, raczej proste, kabina, wc + stelaz.
drzwi wewnetrzne 5 szt., białe, pełne, myslalam porta lub polskone.

pieniadze beda ze sprzedazy nieruchomosci wiec wole co sie da zrobic od razu. Lampy pozniej, ale kuchnie wolalabym kompletna (plyta, lodowka, zmywarka, piekarnik, okap)..ewentualnie bez zmywarki.

kominek wolelisbymy zrobic jakos dobrze, bo to na lata wiec pewnie wyjdzie drogo..dlatego myslalam, zeby moze zrobic pozniej..nie jest niezbedny.

wrobelek0403

co do kuchni to polecam sprawdzic ceny w ikea. są bardzo konkurencyjne, a wiele dziewczyn na strefie ma te meble i jest zadowolona :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Jodelka tania nie jest, ale reszta wyglada ok. Ja mam 8 sztuk polskone fiord i coś mi sie przypomina kwota około 2 tys w tej rubryce. Plus 500 klamki, które sa tanie i strasznie mi ciążyły w torbie. Pamietam, ze ledwo je donioslam, a silna raczej jestem. Moim zdaniem każdy wykańcza sie za tyle, ile ma. Tylko trzeba to od razu policzyć. Najlepiej wybierz wstępnie produkty, policz w excelu i zobaczysz. Ja mam rożne płytki tanie i droższe. I często kładzenie było droższe z metra od samych płytek. Zapisz sie na newslettery w sklepach internetowych. Ja pamietam, ze trafiłam na jakaś promocje na lazienkaplus  zamówiłam wtedy wszystkie baterie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

w obecnym mieszkaniu tez mam, tyle lat kompletowalam, byla ze mna w dwoch mieszkaniach i nadal sie cokolow nie dorobilam i juz pewnie nie dorobie bo faktum wycofali ;)
maz nie chce juz kuchni z ikea.. moze dlatego, ze obecna taka skladana.. ja mam sentyment, bo pamietam jak najpierw kupilismy 3 czy 4 korpusy, potem co miesiac czy dwa fronty moglismy dokupic, w nastepnym mieszkaniu dodatkowe szafki ehhh rozkleilam sie ;)

Angie

iksa fachowcy mówią o 1 tyś zł za metr za takie wykończenie bez mebli (poza kuchnią)


wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 30 Sty 2015, 09:33:00juz pewnie nie dorobie bo faktum wycofali

no co Ty :D przez dwa lata mozna jeszcze zamawiac czesci do faktumów :D czyli masz jeszcze jakis rok :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 30 Sty 2015, 09:33:00maz nie chce juz kuchni z ikea.. moze dlatego, ze obecna taka skladana..

raczej bym pogadała jakie ma konkretne argumenty przeciwko.

ostatnio była gdzies tu rozmowa o cenach - salon typu "wolsztynskie kuchnie" - facet od kuchni - ikea. Wychodziło nawet połowe cen rzemieslniczych.
IKEA ma swoje ekipy, jest tez sporo firm które montują kuchnie ikea taniej niz ci sklepowi. Kupuje sie całosc od razu i nie ma zadnego składania :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

Cytat: nionczka w 30 Sty 2015, 09:32:55każdy wykańcza sie za tyle, ile ma.

ja to sie pewnie wykoncze, zanim kupimy ;)
od kilku dni tylko licze i licze i kombinuje czy nas stac i czy sie nie "zarzniemy" kosztami. To naprawde powazna decyzja.. ;)

armatura i wyposazenie lazienki bedziemy mieli po kosztach, mąż z branży...co nie znaczy, ze beda super tanie..on ma zboczenie na tym punkcie ;)

wrobelek0403

iksa, jesli maż jest z branzy - jak rozumiem - mniej lub bardziej budowlanej - to moze i inne materiały da sie załatwic ze znizkami?

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

Cytat: wrobelek0403 w 30 Sty 2015, 09:34:54zamawiac czesci do faktumów :D czyli masz jeszcze jakis rok :D

nie, tych cokolow nie ma i nie bedzie, kuchnia tidaholm dab.
jest jakis dab, ale ma inny desen, potrzebowalabym 2 szt czyli 360 pln, a za transport wolaja dodatkowo 180 pln (!!!) i beda w lutym..sprawdzalam opcje ;)
a lokalnie nikt nie chce zrobic, bo im sie nie oplaca...

iksa_nl

Cytat: wrobelek0403 w 30 Sty 2015, 09:40:02i inne materiały da sie załatwic ze znizkami?

raczej tylko kocioł, armatura, kabina i kibelki, etc.
moze zmienimy tez grzejniki w salonie na jakies bardziej dekoracyjne.

raczej branza instalacyjna ;)

wrobelek0403

no to i tak fajnie :) to są te droższe rzeczy jesli chodzi o wykonczenie domu :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 30 Sty 2015, 09:40:58
nie, tych cokolow nie ma i nie bedzie, kuchnia tidaholm dab.
jest jakis dab, ale ma inny desen, potrzebowalabym 2 szt czyli 360 pln, a za transport wolaja dodatkowo 180 pln (!!!) i beda w lutym..sprawdzalam opcje ;)
a lokalnie nikt nie chce zrobic, bo im sie nie oplaca...

a w której ikei sprawdzałas? jakby było cos w Poznaniu, to moge odebrac i wysłac kurierem. Na pewno bedzie taniej niz 180 zł :D
Dosc drogie te cokoły, nawet nie pamietałam :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

tiaaa, lazienka obecna zaczyna sie sypac, ale baterie zadaja szyku hehehe ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 30 Sty 2015, 09:48:43
tiaaa, lazienka obecna zaczyna sie sypac, ale baterie zadaja szyku hehehe ;)
lol lol :) czyli jednak warto inwestowac w porzadne baterie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Iksa, ja znałam mój excel na pamięć, wyceny robiłam z minimalnym błędem. Ale jak wydałam 200tys. Postanowiłam negować rzeczywistość  i już nawet nie zapisywałem wydatków.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

#91
Cytat: wrobelek0403 w 30 Sty 2015, 09:47:51a w której ikei sprawdzałas? jakby było cos w Poznaniu, to moge odebrac i wysłac kurierem. Na pewno bedzie taniej niz 180 zł

Pisałam i dzwoniłam do sklepu w Poznaniu i Gdańsku, z obu odpowiedzieli, ze nie ma i nie bedzie, Znalazlam potem strone ikea twojfaktum.pl
aaa rabnelam sie z cena..cokol 70 pln za sztuke a transport 80.
https://twojfaktum.pl/produkt/902.201.87

no i napisalam do nich z tej strony i uprzejmy Pan odpisal, ze sa tylko te inne, tyle, że też dąb i beda w lutym.
ale zamawiac jeden cokol, zaplacic 150 pln i potem sie bujac z tym i moze domawiac drugi... szukalam innych opcji..

z Poznania i Gdanska to moglabym sama odebrac nawet, jakby potwierdzili, ze sa.

Angie

Grunt to dobra wycena. Zawsze będą jakieś niespodzianki, ale taki excel bardzo pomaga.

Mój mąż robił go na bieżąco i potem nie było niespodzianki, bo ceny zakładał realne.

nionczka

Ja miałam ceny realne plus zaokrąglenie. Niespodzianek nie było, ale zdarzało sie, ze wybierałam coś lepszego w ostatniej chwili. No i trzeba myślec o rożnych duperelach, np. Przycisk, klamka, wtyczka, listwa...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

iksa, rozumiem. troche bez sensu, ze nikt nie chce zrobic dodatkowo. nie lubie "fachowców" ktorym sie cos nie opłaca :crazy: a tak naprawde to im sie dupy ruszyc nie chce, ot co.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

nionczka właśnie chodziło mi o te duperele.
Czasem się o nich zapomina, a nagle trzeba ponieść koszt.

My też zaokrąglaliśmy ceny i dzięki temu mieściliśmy się w budżecie.

iksa_nl

Cytat: nionczka w 30 Sty 2015, 09:51:49200tys
ło matko,
tego bym nie uniosła.. to prawie polowa kosztu tej chalupy..
dlatego chce policzyc chociaz mniej wiecej, zakladajac błąd plus minus (raczej plus ;) ) 10tys na ten stan do wprowadzenia sie.. nie jestem w stanie raczej teraz szczegółowo policzyć. Nie wiem jak będzie wyglądać kuchnia, jakie płytki, klamki, etc.

Kasia

A gładzie po co? Teraz kładą tynki gładkie jak gładź.

Kasia

Iksa, wydasz tyle ile masz ;) założony przez ciebie budżet duży nie jest ale mając 500zl na metr można wykończyć mieszkanie oszczędzając. Skoro planujesz panele i wykładziny to piętro już będzie po kosztach. Zostaje dół i on będzie kosztował.

iksa_nl

Cytat: Kasia w 30 Sty 2015, 10:16:35A gładzie po co? Teraz kładą tynki gładkie jak gładź.
wiem, widzialam, zakladam, ze i tak bedzie pekac.
to mąż.
nie przetłumaczę..