salonowe dylematy

Zaczęty przez iksa_nl, 27 Sty 2015, 11:13:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

Cytat: nionczka w 27 Sty 2015, 15:10:28kominek ma sluzyc do ogrzewania tez?

Nie. Do grzania będzie kocioł na gaz, w lazience na piętrze (ciekawe jak rury puszcza...bo w kuchni wole sile i indukcje lub plyte ceramiczna).
Powiedzmy, że do dogrzewania i ozdoby ;)

iksa_nl

Cytat: nionczka w 27 Sty 2015, 14:02:42Ja mam zabudowę w U i chyba 120 pomiędzy jednym a drugim ciągiem

o ile mnie pamiec nie myli to łuk U masz na krótkiej ścianie, zabudowany po sufit, nie z oknem prawda? Tutaj łuk U bylby akurat na oknie. musze pomyslec.
kiedyś miałam link do Twojego domu, ale nie mogę go znaleźć.

nionczka

Tak, zabudowana jest u mnie krótka ściana, ale ńie po sufit. Zreszta na tej ścianie tez mamy komin. Wyślę Ci link na pw.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Ja lepiej nie doradzam, bo wyjdzie z tego jakaś wyspa lol lub beżokupa. Ale trzymam kciuki za efekt :D

iksa_nl

GAZ
segment bedzie ogrzewany na gaz (kociol gazowy kondensacyjny), do ogrzania 82m2 pow. mieszkalnej i 36m2 garaz.
Ciepla woda tez z kotla. 3 osoby.

Ile moge przyjac miesiecznie na taki wydatek? srednio 200 pln/m-c = 2400 pln / rok czy za malo?


wrobelek0403

iksa, nie pomoge niestety.

choc wydaje mi sie, ze to załozenie jest ok. Kolezanka ma dom (prawie 200m) ogrzewany na gaz  i płaci ok. 200-300 zł miesiecznie srednio (bo w zimie oczywiscie wiecej niz w lecie).
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

my w lecie za grzanie wody płacimy max 100zł (srednio 80-90zł mcznie). w zimie ciepła woda + ogrzewanie to róznie, przy temp na plusie (1-5st) i temp w domu 19,5st płacimy 500-600zł mcznie za dom 120m2 (ale dom na górce, wokól szczere pola i dosc mocno wieje)

iksa_nl

czyli powiedzmy maj-padziernik 600 pln (6x100), sezon grzewczy 3600, razem 4200...ło to przestrzeliłam prawie o polowe...

to segment srodkowy w zabudowie szeregowej, wokol zabudowa jednorodzina, ale my lubimy raczej cieplej. Teraz trzymamy 21 st. na glowicach.

wrobelek0403

iksa, w segmencie na pewno bedzie mniej niz w domu wolnostojącym. Duzo tez zalezy od rodzaju izolacji, okien, nie mysleliscie o uzupełnieniu grzania gazowego płaszczem wodnym w kominku albo panelem słonecznym?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

iksa, ja myślę że rachunki za ogrzewanie beda mniejsze ;)
ja teraz w domu który wymaga dogrzania (pierwsza zima), 160m2, bez żadnych drzwi wewnętrznych płace ca 500zł miesiecznie i to przez dwa, trzy najzimniejsze miesiace, grudzień, styczen, luty, (październik listopad było po 300zł ;) )
nie mamy kominka, kocioł to nasze jedyne ogrzewanie domu, wody plus jeszcze na gazie gotujemy :D

za rok pewnie bedziemy placić ca 300zł za miesiąc ;) albo i mniej, no chyba, że zima zaskoczy lub dalej drzwi miec mie bedziemy lol lol lol
ty majac mniejszy dom, dom ciepły bo segment tez bedziesz miała niższe rachunki raczej ;)

elve

#60
Cytat: iksa_nl w 29 Sty 2015, 12:52:22czyli powiedzmy maj-padziernik 600 pln (6x100), sezon grzewczy 3600, razem 4200...ło to przestrzeliłam prawie o polowe...
ja mniej więcej tyle płacę, ciut większy metraż, ale upodobanie temperaturowe podobne
choć w tym roku, jak zima taka ciepła to może mniej wyjdzie :hmm:

Kasia

elve, naprawde 600zł miesięcznie płacisz? masakra jakaś
u mnie w kazdym pokoju jest kaloryfer odkrecony tak na trochę
w sypialni, u Michała na noc rozkręcam na fulla
u mojej mamy non stop kaloryfery grzeją bo ona lubi ciepło i jej wiecznie zimno
podłogówka cały czas chodzi
grzanie wody też
dodatkowo my tych drzwi wewnetrznych nie mamy więc to jest jakby ogrzewanie wielkiej 160metrowej hali
rachunek za grudzien styczen to 1000zł

fakt że ja na kilka godzin w swojej części wyłaczam kaloryfery bo wietrze, okna otwieram. no ale potem to też musi sie nagrzać wiec kaloryfery pracują

elve

#62
w zimie tyle właśnie płacę (listopad-marzec), choć w tym roku spodziewam sie niższych rachunków, bo temperatura na zewnątrz zdecydowanie wyższa

i u mnie grzeje się przez cały dzień, bo ciągle ktoś jest w domu
pewnie jeśliby zmniejszać ogrzewanie na czas pracy, to moznaby znacząco zredukować rachunki

iksa_nl

Cytat: wrobelek0403 w 29 Sty 2015, 12:56:23iksa, w segmencie na pewno bedzie mniej niz w domu wolnostojącym. Duzo tez zalezy od rodzaju izolacji, okien, nie mysleliscie o uzupełnieniu grzania gazowego płaszczem wodnym w kominku albo panelem słonecznym?

na dole bedzie kominek
i planujemy wziac okna trzyszybowe i to tyle.

Kasia

a no to ciekawam ile teraz ci przyjdzie
ja za rok się spodziewam jeszcze niższych


elve

#65
a można płaszcz wodny jak sie nie ma ko.tłowni?

iksa_nl

Cytat: elve w 29 Sty 2015, 14:00:19a można płaszcz wodny jak sie nie ma ko.tłowni?
nie wiem, nie zglebialam tematu.
ale raczej nie bedziemy rozprowadzac z kominka.

W tym segmencie i tak nie ma zadnych pomieszczen gospodarczych etc. jedynym takim miejscem bedzie ten garaz 36m2 (bez wejscia bezposrednio z garazu do mieszkania)
kociol gazowy bedzie w lazience na pietrze.

wrobelek0403

Cytat: elve w 29 Sty 2015, 14:00:19
a można płaszcz wodny jak sie nie ma ko.tłowni?

w sumie nie wiem ;D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

My zima płacimy teraz około 500 zł, ale jestem w domu i z dzieckiem maleńkim. Tylko w tym roku zimy nie ma. Grzejemy 132 metry. Na poddaszu nie grzejemy wcale, w garażu tez nie ani kotłowni.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

Kolejny punkt to budżet.
Celujemy w średnią półkę.

do zrobienia tak, zeby sie przeprowadzic:
kuchnia (meble plus wyposażenie), 2 lazienki (jedna mikro kibelek i jedna 5m2, plytki i wyposażenie), gładzie, malowanie (farby), podłogi na całości, drzwi (x5).

(schody od dewelopera w cenie segmentu, meble i wyposazenie raczej na pozniej, wezmiemy z obecnego mieszkania i moze z czasem... ten kominek chyba tez pozniej)

zmieszcze sie w 60-65 tys?
tak dawno nie robilam remontu, a poprzedni robil mi tata z pomocnikiem wiec po kosztach...
liczylam 25 tys kuchnia, kolejne 20 tys dwie lazienki i 20 tys reszta.
co myślicie?

nionczka

Zależy jakie chcesz podłogi. Wydaje mi sie, ze kuchnia może być sporo tańsza, a łazienka droższa. Ale tez zależy jakie płytki i ile ich będzie. Czy bedą proste czy tez dekory. Ja oblozylam wannę dekoracji i kosztowała chyba tyle co cała reszta płytek w łazience. Bez sensu! Na dodatek ich nie widać. Ile sztuk drzwi wewnętrznych i jakie. Kominek postaralabym sie zrobić od razu, bo to brudna robota. Niektórzy sąsiedzi u nas nie robili i teraz nie chcą, zeby nie brudzie. Choć plany takie maja.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

To co jest brudna robota zrobiłam od razu, reszta może poczekać, my np. Teraz po ponad 2 latach mieszkania, właściwie prawie 3 zrobiliśmy druga szafkę do łazienki, lamp jeszcze wszystkich nie mamy, ale cała budowlana robota jest od początku.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

mysle, ze kuchnia mniej, tylko trzeba szukac dobrych ofert na meble.

kominek robiłabym od razu, bo potem sie strasznie syfi. Rodzice musieli wymienic w zeszłym roku wkład, strasznie sie brudziło, i na scianie widac slad po przekuwaniu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

odczytałam, ze ta druga łazienka to mały wc. Wycofuje to o droższej łazience. Choć jakbyś chciała to spokojnie i łazienkę za 50 tys zrobisz. Ale to nie będzie średnia polka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

A jeszcze kuchnia. Wprowadziliśmy sie bez mebli i chyba ze dwa tygodnie nie mieliśmy ich. Potem była kuchnia w sensie mebli i indukcji. Kilka miesięcy chyba czekaliśmy z zakupem piekarnika i prawie rok ze zmywarka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login