salonowe dylematy

Zaczęty przez iksa_nl, 27 Sty 2015, 11:13:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: iksa_nl w 27 Sty 2015, 13:35:54
tak?


prawie, ja myślałam o ściance od strony wc, nie ściany kominkowej
wejście do kuchni z salonu tam gdzie teraz stół,
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ja mam zabudowę w U i chyba 120 pomiędzy jednym a drugim ciągiem

tez mam wc pod schodami, a od strony gospodarczej schowek
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

zwierzu, tylko wejscie do kibla byłoby na srodku salonu ;D i tak zle i tak niedobrze.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

te schody mogłyby tak ładnie przechodzic w biblio z tego samego materiału z zamykanym miejscem na pudło
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

ja bym kombinowała czy nie da się tak ;)

margareta

Ja powiem tylko, że byłam w mieszkaniu, gdzie drzwi od kibelka wychodziły na jadalnię i nie było fajnie słyszeć odgłosy, gdy ktoś korzystał w czasie obiadu  :bad:

wrobelek0403

#33
Cytat: Kasia w 27 Sty 2015, 14:19:32
ja bym kombinowała czy nie da się tak ;)

ale iksa chce miec kanape z widokiem na kominek ;D to sie niewiele rózni od pierwowzoru.

aaaa, widze zmiane schodow. w tym układzie to bym wlasnie stoł przeniosła do salonu, bo tak sie duzo miejsca zrobiło, a na srodku ciasno.

wroce do domu to cos naskrobie :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

pogubilam sie z tymi schodami i lazienka,
jak obroce schody to mi sie caly plan pietra wywraca...
czy nie?


chyba nie...tylko wejscie bedzie kolo tej wiekszej sypialni, nie tej malej ???

nionczka

#35
Moja propozycja, pod 1 jest mebel jadalniany, kredens lub bufet
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: iksa_nl w 27 Sty 2015, 14:32:27
pogubilam sie z tymi schodami i lazienka,
jak obroce schody to mi sie caly plan pietra wywraca...
czy nie?


chyba nie...tylko wejscie bedzie kolo tej wiekszej sypialni, nie tej malej ???


zapytałabym sie czy nie da się schodów odwrotnie wylać :)
dla mnie duzo wygodniej by było :)

chociaz kombinowałabym z moimi schodami ;) kreconymi ;)


ustawienie mebli dowolne już ;)

wrobelek0403

jesli schody są "konstrukcyjne" to na pewno nie beda chcieli zmieniac, bo to oznacza zmiane całego projektu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 27 Sty 2015, 14:05:48
zwierzu, tylko wejscie do kibla byłoby na srodku salonu ;D i tak zle i tak niedobrze.
no nie - tam, gdzie koncza sie obecnie schody - od strony okna tarasowego, nie byloby ich widac z kanapy nawet czesciowo ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 27 Sty 2015, 14:32:27hyba nie...tylko wejscie bedzie kolo tej wiekszej sypialni, nie tej malej
tak jest
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

Pociesza mnie to, że jednak można cos z tym salonem pokombinować i zrobić.
ten stół przy nowej sciance w kuchni jest blisko kominka...nigdy nie mialam wiec nie wiem czy nie bedzie za goraco..?

chyba nie da sie tak zrobic, zeby byl i ten kibelek i schowek pod schodami/minibiblioteczka..
musze poszukac te schody Rintala, bo juz nie wiem czy to tylko drewniane i scianka po prostu czy wylewane...musze zajrzec w papiery w domu, albo dewelopera dopytac.

w kuchni jakos nie widzi mi sie pusta sciana pod oknem, chyba juz bym wolala U. Pod sufit i tak myslalam, zeby robic na tej sciance wspolnej z wiatrolapem.

Nie wiem jak z wejsciem do kuchni tylko z salonu jak w propozycji nionczki...z zakupami lece troche dookola...
a jakby postawic tylko kawalek scianki, wejscie na przeciwko wc i wejscie drugie z salonu prosto, tylko wracam do miejsca stolu i temperatury...
musze pomyslec.

polewam za podpowiedzi! dziekuje!

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Sty 2015, 14:59:11
no nie - tam, gdzie koncza sie obecnie schody - od strony okna tarasowego, nie byloby ich widac z kanapy nawet czesciowo ;)

juz rozumiem :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

Cytat: wrobelek0403 w 27 Sty 2015, 15:01:26o nie - tam, gdzie koncza sie obecnie schody - od strony okna tarasowego, nie byloby ich widac z kanapy nawet czesciowo

robi sie tam wtedy taka wneka po sufit..hmm

nionczka

nie, u mnie wejscie do salonu jest przez kuchnie, nie odwrotnie, w sensie mojej propozycji, bo w domu do kuchni wchodzi się przez salon
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

jak sie duzo pali to moze sie robić gorąco.  kominek ma sluzyc do ogrzewania tez? ale jak kominek ma rozprowadzenie na dom, to grzeje równomiernie i nei jest źle. Ja nie moge grzać cały dzień, bo mnie głowa zaczyna boleć. Dla mnie jest za gorąco. Ale my wcale dużo nie palimy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

#45
u moich rodziców jest układ taki, ze stół stoi bokiem do kominka, ok 2 m od bocznej scianki i nie czuje sie "bezposredniego grzania". Ba, jak siedze tyłem do okna (pod tym oknem) to juz mi "wieje" po plecach :D

Na kanapie 2,5 m od kanapy tez juz niewiele czuc, tylko na fotelu metr od samej szyby mocno grzeje. Ale tez rodzice palą w celach grzewczych, a nie do ozdoby.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

#46
Cytat: wrobelek0403 w 27 Sty 2015, 14:55:41jesli schody są "konstrukcyjne" to na pewno nie beda chcieli zmieniac, bo to oznacza zmiane całego projektu.

schody zabiegowe Rintal brick,
czyli drewniane.. bez wylewania,

ale..
męża nie przekonuje koncepcja z mini lazienka z drugiej strony i drzwiami do kibelka od strony okien tarasowych.

p.s. w sumie Mlody nadal potrafi bezceremonialnie sie wladowac do toalety hehe, ale by bylo kino ;)

wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 27 Sty 2015, 17:28:57męża nie przekonuje koncepcja z mini lazienka z drugiej strony i drzwiami do kibelka od strony okien tarasowych.

mnie osobiscie tez nie. wole wersje z drzwiami w przedpokoju.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: iksa_nl w 27 Sty 2015, 17:28:57
schody zabiegowe Rintal brick,
czyli drewniane.. bez wylewania,

ale..
męża nie przekonuje koncepcja z mini lazienka z drugiej strony i drzwiami do kibelka od strony okien tarasowych.

p.s. w sumie Mlody nadal potrafi bezceremonialnie sie wladowac do toalety hehe, ale by bylo kino ;)
A moja wersja z kręconymi schodami?

iksa_nl

Cytat: Kasia w 27 Sty 2015, 17:46:08A moja wersja z kręconymi schodami?

już prędzej :),
jest to możliwe, ale to wymaga dodatkowych dyskusji z deweloperem, zmiana schodów to dodatkowe koszty, etc. na razie nie wiem jakie dokładnie.