salonowe dylematy

Zaczęty przez iksa_nl, 27 Sty 2015, 11:13:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

oficjalnie to jest mieszkanie w zabudowie szeregowej ;)

i szczerze mowiac miejsca na przechowywanie wiekszego niz mam obecnie nie bedzie za bardzo. Dochodzi drugi pokoj dzieciecy 8,5m2, na ktorym nam zalezalo i garaz 36 m2, w ktorym maz juz sobie zaklepal kanciape ;) czyli bedzie garazo-schowko-piwnica.

Proszku nie przechowuje na zapas. Mam jeden duzy karton otwarty no i plyn do plukania..no i w łaz. nr 1 pewnie nie bedzie go gdzie schowac (obecnie tez mam na wierzchu).

nionczka

ja się nie znam, ale ta niebieska łazienka jest taka przyjemna. az sie chce tam wejsc
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

ja bym dopytała architekta, jakie ma pomysłu na PRZECHOWYWANIE takich rzeczy w łazience. Bo zrobienie szafy na pralke i piec to troche mało.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

łazienka opcja druga :)
nie lubię kabin  z dwiema szybami, najbardziej mi sie podobaja kabiny zabudowane z jedną szybą, drzwiami, tak jak w wersji drugiej

cherry

W opcji pierwszej jest wiecej przestrzeni ale w opcji drugiej jak dobrze patrze w tej szafce zmieszcza sie jeszcze inne rzeczy suszarka na pranie, no nie wiem mop, czy miotla i inne rzeczy. Nie wiem czy Tobie na tym zalezy, czy masz inne mozliwosci by takie rzeczy przechowywac.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

sklaniamy sie ku projektowi nr 1, ale z kuchnia pomieszana miedzy 1 a 2,

czyli dol jak w 1 (jest 60 cm od piekarnika do plyty ind., w 2 bylo jakies 15 cm). Gora jak w 2.
No i wlasnie, gora,
zrobic szafki takie mniejsze, wtedy bardziej nawiazuja do tych, co wisza po drugiej stronie (te nad tym dodatkowym blatem sa zrobione mniejsze i plytsze, jakies 25-30 cm gleb.).
czy zrobic tez 60, zeby gora pasowala z dolem?

te mniejsze wydaja mi sie zgrabniejsze, ale w wiekszych okap jest w jednej szafce schowany.

Dodatkowy blat zostaje - mąż nie odpuszcza,
szafki nad nim - zamiast L bedzie jedna linia. Szafka pod blatem bedzie cargo, zeby za duzo nie nurkowac.

Regalu nie moge zamienic z miejscem na drewno, bo tem jest z tylu komin, regal jest plytki, ma jakies 25 cm, chyba,z e sobie dotne tylko kawalki do ozdoby i nie bede ich ruszac hehe ;)

iksa_nl

#156
szafki mniejsze
45cm o ile dobrze pamietam

iksa_nl

#157
szafki rowne z dolem
szer. 60

nionczka

Piękna bilbioteczka
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

Cytat: nionczka w 28 Kwi 2015, 08:02:28Piękna bilbioteczka

no akurat jej tam nie bedzie, zostanie ta pod schodami, jak na poprzednich wizualizacjach, tu bedzie na dole szafka (obrusy, pierdoly), gora witryna albo tez zamkniete (kieliszki, etc...)

Angie

Szafki równo z dołem.
Tą przy oknie dalabym zamkniętą.

iksa_nl

przeszkadza zaluzja, cokolwiek tam bedzie do zasloniecia okna.

wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 28 Kwi 2015, 09:07:47
przeszkadza zaluzja, cokolwiek tam bedzie do zasloniecia okna.

jak drzwiczki bedą podnoszone do góry to nie bedzie przeszkadzac.

i nie polecam żaluzji w kuchni. mycie tych listewek z kuchennego kurzu i brudu to masakra. rolety rzymskie,  albo w ogole nic :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

w sumie beda rolety zewnetrzne tam.., ale cos bym chyba jednak chciala, tylko nie roletki!
zawsze chcialam kuchnie z oknem a teraz mi nie pasi hehe

zazdroske, czy jak to sie nazywa, sobie powiesze..

wrobelek0403

rolety rzymskie w kuchni, nawet stykają sie z szafką obok :)

http://www.firaneczka.pl/images/pl/galerie/duze/1547_0.jpg
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ja o tej pod schodami mówię
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

No ja mam żaluzje drewniane, brudzi się.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

nie, nie,
ta pod schodami zostaje
tej w regale obok kominka nie bedzie, bedzie zamknieta szafka albo z witryna.

iksa_nl

jak myslicie.. kabine robic dol w plytkach czy wstawic brodzik?

jakos plytki chyba ladniej wygladaja i graja z caloscia, ale brodzik wydaje mi sie bardziej praktyczny, latwiejszy do utrzymania w czystosci, cieplejszy no i dla Mlodego chyba lepiej, jak bedzie chcial klapnac czy cos.. chociaz jak przegladam wizualizacje to rzadko widze kabine z brodzikiem..
(brodzik plaski, nie gleboki).

co sądzicie?

wrobelek0403

iksa, mnie sie podobają obie wersje, ale jesli wybierzesz projekt nr 2, to ładniej bedzie z płytkami. Dziecku mozesz zawsze podłozyc taką mate jak do wanien są.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ja mam brodzik. Nie mogę się przełamać i jakoś nie lubię tych z płytkami.  To jak lać wodę na podłogę :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym wolala plytki - macalam u kumpeli w dwoch miejscach i jest swietny - ja nie lubie tego materialu na brodziki, wanny, to chyba akryl, czy cos, wolalabym jednak ceramiczne wsyzstko, jak klop i umywalka, juz nidgy bledu nie popelnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierz, ale płytki = glazure? czy płytki (niski) brodzik?? bo dziwnie ta wypowiedz brzmi :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 28 Kwi 2015, 20:45:27
zwierz, ale płytki = glazure? czy płytki (niski) brodzik?? bo dziwnie ta wypowiedz brzmi :D
aaaaaaaaa :D
plytki, czyli glazure, czyli flizy, czyli kafelki bym wolala :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl