salonowe dylematy

Zaczęty przez iksa_nl, 27 Sty 2015, 11:13:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

Cytat: wrobelek0403 w 17 Kwi 2015, 08:48:02moim zdaniem zlew mozna zrobic obok płyty, w szafce naroznej. Wtedy zyskuje sie cały blat roboczy pod oknem, a róg blatu i tak zwykle jest niewykorzystany.

zlew chce przesunac bardziej do sciany, bedzie 1 komora i ociekacz wiec ociekacz moze siegac blizej sciany.
obok plyty potrzebuje miejsce, zwlaszcza, ze z drugiej strony od lodowki bedzie go malutko.

zawsze na blacie cos stoi, obecnie mam blok z nozami, toster, czajnik elektr., miska z owocami i dzbanek brita + dzbanek z woda mlodego.
a blatu mam 60 cm nad zmywarka i 90 cm nad szafkami. rogi zajete przez powyzsze pierdoly, ktore pewnie nie znikna.

czyli ta scianka przedluzona lepiej zeby zostala? ta od wiatrolapu/korytarza ?

iksa_nl

#126
w ogole to ja jestem jakas niedzisiejsza, w zadnym projekcie nie mam miejsca na miotle w kuchni ;)
juz sie nie zamiata?

wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 17 Kwi 2015, 08:58:08czajnik elektr.

bedzie płyta indukcyjna? wymien na zwykly :D gotuje sie bardzo szybko, a nie marnujesz miejsca :)

yyyy, nie znam sie, dlaczego młody ma osobną wode od Was?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 17 Kwi 2015, 08:59:49
w ogole to ja jestem jakas niedzisiejsza, w zadnym projekcie nie mam miejsca na miotle w kuchni ;)
juz sie nie zamiata?

ja mam zmiotke i szufelke małą, stoi w szafce obok kosza.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

#129
wlasciwie to nie wiem, zostalo mi takie przyzwyczajenie, on ma przegotowaną.. ;)

tak, planuje indukcje.

przyzwyczajenie od czasow jak niemowleciem byl i modyfikowane pil, czajnik podgrzewa do 40 st.

iksa_nl

Cytat: wrobelek0403 w 17 Kwi 2015, 09:03:31ja mam zmiotke i szufelke małą,
to tez mam, w szafce pod zlewem,
duza miotla schowana kolo lodowki, ale teraz mam wolnostojaca.

wlasnie, lodowki z zabudowie sa chyba mniejsze niz wolnostojace, czy sie myle? teraz mam dwie szufl. zamrazalnika..no poltorej..zawsze pelno..chociaz moze wystarczyloby porzadek tam zrobic..

Angie


wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 17 Kwi 2015, 09:04:33
wlasciwie to nie wiem, zostalo mi takie przyzwyczajenie, on ma przegotowaną.. ;)

tak, planuje indukcje.

przyzwyczajenie od czasow jak niemowleciem byl i modyfikowane pil, czajnik podgrzewa do 40 st.

no to pytanie, czy nadal tego potrzebujecie :) wszystko jest do przemyslenia :)

lodowki do zabudowy są mniejsze, ale zamrazalniki mają 2-3 szuflady, tylko wezsze o pare centymetrów. :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

n
Cytat: wrobelek0403 w 17 Kwi 2015, 09:11:29wszystko jest do przemyslenia
no wlasnie, a czas goni..
pod presja zle mi sie mysli.
ja mam w ogole problem z wyobrazeniem sobie tego wszystkiego na zywo, nie czuje czy jest ciasno czy wygodne przejscie kolo stolu, etc.
chata na razie wyglada jak na zal. zdjeciu a ja do konca miesiaca powinnam juz wszystkie gniazdka rozplanowac (tak, wiem, zaoszczedze przerobek pozniej, ale mam jakies opory wewnetrzne).

Angie

iksa ale macie jakiegoś projektanta? To niech on Wam to zaplanuje.
To jest naprawdę wielka pomoc.

elve

projekt 1, bez tego czegoś między TV a schodami
kuchnia z projektu 2, ze scianką krótką, zamiast blatu i hookerów, szafki

inkageo

Jestem za nr 1, najwięcej przestrzeni i tak harmonijnie :) Super!
Imagine there is no hate

iksa_nl

#137
dziekuje i polewam.

Kolej na lazienke na pietrze.
musi sie zmiescic kabina najlepiej wieksza, pralka 45 cm gl., kociol gazowy, wys.72, szer 40, gl. xx i nie chcialam toalety na wprost wejscia

propozycje rozmieszczenia dostalam takie:
co myslicie?


iksa_nl

#138
i drugie ustawienie

w pierwszej wersji kabina 100x100 cm, szafka z piecykiem odwrócona bokiem - wc przesunięte ale rurę da się za szafką poprowadzić np częściowo wkuwając w ścianę (żeby jak najmniej do przodu wysuwać szafę)

wersja druga - kabina 120x80, rurę do wc w zabudowie
wszystko się mieści - tylko łazienka mocno się zmniejsza optycznie : połowę zajmuje kabina z szafą, ale wszystko ma w niej swoje miejsce

i rzut od dewelopera.

inkageo

I znowu pierwsza wersja wg mnie lepsza.
Imagine there is no hate

wrobelek0403

a mnie sie chyba bardziej podoba wersja 2. jakas taka bardziej uporzadkowana.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

w tej drugiej to w zabudowie to i proszek pewnie i moze i kosz na ciuchy sie zmiesci, ale np. reczniki duze dla 3 osob plus szlafrok to nie wiem gdzie..na drzwi?
no i wydaje sie duzo mniejsza...plytsza.

pierwsza wydaje sie wieksza, ale kosz na "brudy" pewnie na zewnatrz kolo kabiny..

wczesniej mialam tez propozycje z oddzieleniem pralki i kotla, ale projektant myslal o malym piecyku w sensie do podgrzewania wody a nie kotle z zasobnikiem do ogrzewania mieszkania.

elve

pierwsza wizualnie lepsza, druga praktyczniejsza, ale klaustrofobiczna
możnaby drzwi szafy zrobić lustrzane, może nie przytłaczałaby tak


wrobelek0403

Cytat: elve w 20 Kwi 2015, 11:51:35pierwsza wizualnie lepsza, druga praktyczniejsza, ale klaustrofobiczna

o dokladnie.


osobiscie wole mniejszą, ale z pochowanymi przedmiotami.

reczniki i tak pewnie najczesniej bedą wisiec na grzejniku. szlafrok tez wieszam na grzejniku, na haczyku, bo lubie ciepły :D

a wieszaki mozna umiescic po lewej stronie od lustra.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

pierwsza

proownajcie sobie, jak stoi pralka w obu ustawieniach - w pierwszej wykorzystuje calosc szafki na szerokosc, a na gorze zostaje miejsce na wiele rzeczy

w drugim przypadku szafa zawala calosc lazienki jak wielki slup scianowy, a pralka stoi wzdluz i koniec koncow jest podobna ilosc miejsca na przechowywanie, a pol lazienki zniknelo

czy tam ma byc drewno prawdziwe? pod prysznicem? jedyne miejsce, gdzie woda bedzie sie lala to drewno, a tam gdzie beda kapac kropelki z rak to kafelki... no nie wiem :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzu, to na pewno są kafelki ala drewno :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

no to mam bardzo mieszane uczucia wtedy ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

#148
w tej szafie jest tez kociol do ogrzewania mieszkania, nad pralka.
to on zajmuje najwiecej miejsca w szafie,
wys. 72, szer. 45, glebokosc nie pamietam.

tak, to plytki. cos w tym stylu,
ale to pogladowo poki co jest. wybierzemy w grudniu.


a i w jednym przypadku podkuwamy sciane, zeby rure od wc schowac jak najbardziej a w drugim jest normalnie w zabudowie schowana. kociol jest raz w jedna, raz w druga strone ustawiony.

zwierzatko_mojej_mamy

no to nie wiem - istotnie, w przypadku drugim zyskujecie przestrzen nad pralka - pytanie, na ile ja mozecie wykorzystac na skladowanie chemii na przyklad, skoro po prawej musi byc dojscie do piecyka

poza tym, to jest dom, wieksze rzeczy mozna skladowac zupelnie gdzies indziej, niz akurat w tej lazience na pietrze

musicie pomyslec, ja wole przestrzen, o ile mam gdzie wrzucic zapasowe proszki i inne rzeczy
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl