salonowe dylematy

Zaczęty przez iksa_nl, 27 Sty 2015, 11:13:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Ja budynek pracuje to i gładź pękać może ;)
A gładzie to spory wydatek, tym bardziej jak budżet napięty ;)
Teraz te tynki naprawdę gladziutkie są.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Kasia w 30 Sty 2015, 10:45:14Ja budynek pracuje to i gładź pękać może
to i? :> peka zawsze wg mnie ;) u mnie popekalo ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

No "to i", bo zrozumiałam, że gładź musi być gdyż tynk pęka.

wrobelek0403

tez uwazam, ze gładzie nie zapobiegną pekaniu ;D

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

ja tam nie wiem, po co mu te gladzie, ale sie uparl jak... ehh. szkoda słów ;)

nionczka

Ja nie mam gładzi bo nie chciałam. Ściany sa równe, nie ma potrzeby moim zdaniem. Ale ja nie lubię ścian wyslizganych jak paznokcie hybrydowe.

200 tys było, bo u mnie było tez budowanie stropu pomiędzy poddaszem i piętrem i schody debowe na 3 poziomy. Nie martw sie, u Ciebie nie powinno dojść do takich kwot. I na pewno jakieś meble tez.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

klamka zapadla (juz raczej, bo podpisy u notariusza zlozone).
Mam 60 dni na zmiany w projekcie.
Musze ogarnąc ten salon z aneksem i lazienki. Na pewno ta wieksza.

Na wizualce toaleta jest pod kotlem, wolalabym dac tam pralke, ale wtedy kibelek daleko od pionow a tam grubsza rura...
w lazience bedzie umywalka, toaleta, kociol grzewczy z zasobnikiem, pralka no i sklaniamy sie raczej ku kabinie niz wannie, albo polokragla albo jakas wneka i drzwi tylko wstawic.
Ale mi sie to nie miesci na planie... jak przesune kociol nad pralke z wizualki to bedzie za daleko tez od pionu wiec jedna rura gaz i druga do komina.
Macie jakies pomysły?

iksa_nl

dla przypomnienia plan
lazienka 247 x 217.

iksa_nl

mysle i mysle, wychodzi na to, ze jedynie moge w miejsce pralki wstawic umywalke, pralke pod kociol a w miejsce umywalki kibelek. Tylko tak naprzeciwko drzwi dokladnie ehhh


wrobelek0403

pralke zdecydowanie pod kocioł, obok umywalka - razem pod jednym blatem.

kibelek naprzeciwko wanny, przy drzwiach.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

no wlasnie nie wiem jak to wyjdzie, bo od kibelka jest gruba rura i musi byc spadek a piony na drugim końcu za zakrętem wiec w scianke dzialowa/posadzke ..czy mi sie to zmiesci? Z umywalka łatwiej bo rura 50 to w scianke i do pionu..
No i tam bedzie tylko jakies 70 cm wiec tak na styk, albo bedzie wystawac (kibelek + stelaz), teraz mam ego z koła i sama miska ma 57 cm plus pewnie z 10-15 cm stelaz..
kibel z tym kibelkiem...

iksa_nl

ale nie chcialabym miec kotła nad glową.

wrobelek0403

iksa, nic nie rozumiem ;)

narysuj :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

kibelek nie moze byc w miejscu pralki, za daleko od pionow na szeroką rurę i odpowiedni spadek.
w miejscu pralki moze byc tylko umywalka.


wrobelek0403

to moze inaczej? na scianie prawej od wejscia - od drzwi umywalka, dalej pralka (pod blatem) - nad nią piec. Piec i miejsce nad umywalką zabudowac szafkami (z lustrem). 

kibelek w miejsce umywalki z rysunku.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

Rzucicie prosze okiem?
Przyszly pierwsze wizualizacje pomieszczenia dziennego + aneks.
musimy do konca miesiaca rozplanowac punkty elektr. i podl. wod.-kan.

na razie skupiamy sie na sciankach (przedluzona scianka od wiatrolapu, zostawic czy wywalic), rozmieszczeniu sprzetow/ oswietlenia,
reszta, okladziny, kolory etc. jak juz chata bedzie wybudowana.

dla przypomnienia - rzut
proj.1
scianka od korytarza zostaje, tak jak w projekcie
pod oknem kuchennym zlew i zmywarka, w kuchni od lewej lodowka, piekarnik, plyta, magic corner czy jak tam to zwą., oprocz lodowki i piekarnika to szafki tylko dół plus okap.
na sciance wspolnej z wiatrolapem reszta szafek, dodatkowy blat i hokery. Tablicowka na scianie.
Zabudowa kominka do sufitu, pod schodami na gore regal na ksiazki. zamiast poreczy azurowe przepierzenie do samej gory.
plus podobne od strony tv, zeby Mlody np. nie rzucil pilka ze schodow na tv...albo nie zlecial na niego..



iksa_nl


iksa_nl

proj. 2
zamiast regalu pod schodami sa dwie polki.
w przypadku obu projektow na rowno ze sciana.
przy schodach porecz, od strony TV regal azurowy.
Zabudowa kominka nizsza, okleina nie siega do sofy, zamiast jakas tapeta/fototapeta
zamiast drugiego regalu powstala wneka.
Kuchnia gora i dol, scianka od wiatrolapu wolna, tylko blat i stolki.
Scianka jest skrocona
plytki w kuchni na podlodze po calosci (w proj. 1 przy szafkach i do konca tego dodatkowego blatu)


iksa_nl

i projekt 3
zabudowa kominka kombinacja 3, we wnece miedzy kuchnia a kominem szafka, regal azurowy oddziela aneks od reszty pomieszczenia,
scinka od korytarza nie jest przedluzona
kuchnia szafki jak w poprzednim proj.
schody - tylko porecz, nic od strony tv

Co myslicie?

wrobelek0403

mnie sie najbardziej podoba proj nr 1, jest najbardziej spójny i uporządkowany, fajne to miejsce na drewno. Wywaliłabym tylko te szczeble z boku telewizora.


Natomiast w tym projekcie obowiązkowo wiecej szafek w kuchni. Wierz mi, tych jest za mało dla rodziny. ;) Uwazam, ze ten mini blat jest zbędny, skoro tuz obok jest stoł. Lepiej te sciane dodatkowo zabudowac szafkami.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

tam jest troche za malo miejsca na zabudowe po dwoch stronach, 238 cm szerokosci ma ta sciana z oknem.
dlatego sa takie mniejsze nad tym blatem, chociaz nie wiem czy jak kots tam usiadzie to nie bedzie walic glowa przy wstawaniu. no i gapi sie w sciane.
jak zlikwiduje ten dodatkowy blat to zostaje mi tylko 60 cm nad zmywarka i od plyty ind. do okna. chyba, zeby ten blacik i stolki dac w ta wneke mmiedzy kominem a kuchnia / niby barek...
to przepierzenie od strony tv tez mi nie pasi..tak troche klaustrofobicznie sie robi wg mnie..ale moze to tylko na wizualizacji. Mezowi sie podoba..
z tym drewnem tez sie zastanawiam, podobno ludzie wybieraja te najladniejsze i zostawiaja i nie ruszaja, lezy i kurz lapie. Z drewna czasem wylaza robale brrr.
i nie wiem czy nie za duzo tego miejsca na ksiazki, obecnie mam 8 polek w billym z ikea i 2 pelne polki w salonie. moze lepiej zamknac cos jak na tym kolejnym projekcie i schowam tam zastawe, kieliszki, jadalniane takie (teraz trzymam w zamknietym regale i w szufladzie w "salonie")...

Angie

Mi się chyba też najbardziej jedynka podoba. Mam taką samą uwagę jak wrobel, tę ścianę zabudowałabym szafkami, bo będziesz mieć
ich za mało.

I regał zamieniłabym z tym miejscem na drewno, żeby tego drewna przez salon nie nosić.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 17 Kwi 2015, 08:36:03tam jest troche za malo miejsca na zabudowe po dwoch stronach, 238 cm szerokosci ma ta sciana z oknem.
no to zabudowa kuchni z projektu 2/3 z szafkami nad kuchenka, a tam po prostu sciana, tez mi sie nie widzi ten pierdu-stolik, nie przypuszczam, zebys wykorzystala, a przez niego musisz nurkowac podblatem do ostatniej szafki dolnej, bezsęsu

Cytat: iksa_nl w 17 Kwi 2015, 08:36:03to przepierzenie od strony tv tez mi nie pasi..tak troche klaustrofobicznie sie robi wg mnie..ale moze to tylko na wizualizacji. Mezowi sie podoba..
a mi bardzo sie podoba ;) klaustrofobicznie sie robi z ta wielka biala szafka w tym miejscu, a przy dzieciach taki stoper na koncu schodow sie przyda ;)




Cytat: iksa_nl w 17 Kwi 2015, 08:36:03i nie wiem czy nie za duzo tego miejsca na ksiazki, obecnie mam 8 polek w billym z ikea i 2 pelne polki w salonie. moze lepiej zamknac cos jak na tym kolejnym projekcie i schowam tam zastawe, kieliszki, jadalniane takie (teraz trzymam w zamknietym regale i w szufladzie w "salonie")...

to zostaw fason tych polek, tylko zamknij drzwiczkami ;)  dla mnie git

ogolnie to 1 projekt mi sie podoba, reszta za bardzo zamotana ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

iksa_nl, to zróbcie na tej scianie wąską zabudowe - szerokosci tego mini blatu. i tez mozna zrobic góre i dół, zeby była powierzchnia blatowa np. do postawienia ekspresu czy innego robota. (wtedy koniecznie gniazdka w blacie lub na scianie). Bo 60 cm blatu roboczego to bardzo mało.

Ewentualnie mozna zostawic ten mini blat, ale wtedy górna zabudowa szafek na scianie nad płytą w całosci i okap podszafkowy.

Ten projekt kuchni ładnie wyglada, ale jest niepraktyczny.

moim zdaniem zlew mozna zrobic obok płyty, w szafce naroznej. Wtedy zyskuje sie cały blat roboczy pod oknem, a róg blatu i tak zwykle jest niewykorzystany.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

iksa zróbcie płytkie te szafki na tej ścianie. Nie muszą być głębokie na 60, mogą być 40.