Praca - jak i gdzie? - linki w pierwszym poście

Zaczęty przez Kata, 28 Lis 2007, 13:40:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

potwierdzam to o czym pisze nionczka, portale tetypu praca pl sa fajne ale jako wsparcie poszukiwania.

głowny nacisk trzeba kłaść na wyslanie swojej aplikacji do konkretnej osoby, czesto nie tej z ogłoszenia, bo ta jest zasypana aplikacjami po same uszy ;)

większość firm ma podobną politykę skrzynek mailowych czyli kazdy pracownik ma swoja skrzynkę o adresie np. kowalski@firma.pl lub jkowalski@firma.pl itd   

warto dowiedziec się "pod kim" bedzie pracowała zatrudniona osoba, dowiedzieć sie jak wygladają adresy mailowe w firmie i wysłać swoja aplikację:
- na adres podany na ogłoszeniu
- dodatkowo do osoby lub osób od ktorych będzie zależał przebieg rekrutacji

wiem ze trochę z tym zachodu i najcześciej najłatwiej jest wysłac dokumenty na adres zawarty w ogłoszeniu. Niestety tak zrobią setki osób :( i nasze szanse maleją :(


powodzenia w szukaniu pracy, IMO szukanie jest o wiele trudniejsze niż praca sama w sobie.

wis

Cytat: nionczka w 17 Wrz 2010, 13:25:07W firmie mojego meza pracownicy dostaja bonusa za polecenie osoby, ktora w wyniku procesu rekrutacji zostanie zatrudniona!
U nas też tak jest :) Mamy tzw. bonus rekrutacyjny.

mayagaramond

Dostalam przez facebook, ale nie ta kombinacja ;D


"Poszukiwana osoba swiezo po studiach, najlepiej z doskonalym j. francuskim i dobrym angielskim, do pracy jako koordynator w klinice medycznej. Swietna praca, swietny zespol, kontakt z zywym jezykiem (pacjenci z calego swiata), jak rowniez tlumaczenia ustne i pisemne. osoby chetne prosze o maila na t.meredith@ameds.pl"
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

evelka

Tym razem nie o pracy o a studiach podyplomowych finansowanych z Urzędu Pracy, jetem w fazie starania się o nie, czy może któraś z was korzystała z tej możliwości albo też słyszała o nich od osób trzecich zastanawiam czy nie ma w tym dofinansowaniu jakiś kruczków które przegapiłam  :hmm:

rkasia

#279

Dodany tekst: wto, 28 wrz 2010, 15:55:11

Cytat: evelka w 28 Wrz 2010, 16:01:16
Tym razem nie o pracy o a studiach podyplomowych finansowanych z Urzędu Pracy, jetem w fazie starania się o nie, czy może któraś z was korzystała z tej możliwości albo też słyszała o nich od osób trzecich zastanawiam czy nie ma w tym dofinansowaniu jakiś kruczków które przegapiłam  :hmm:

Ja korzystam - moim zdaniem opłaca się o to dofinansowanie starać - dużym minusem jest to, że jeżeli chcesz podjąć w trakcie studiów pracę nie może być to ani umowa o dzieło ani umowa zlecenia, a tylko stosunek pracy - ten warunek trochę utrudnia życie ale ponoć ma być znowelizowany ten zapis , poza tym tak jak w regulaminie pisze należy donosić zaświadczenia z uczelni o zaliczeniu egzaminów z każdego semestru i tego należy pilnować. Na razie nie przypominam sobie innych "kruczków".

evelka

rkasia  :thankyou:
Chciałabym iść na rachunkowość na UE w Poznaniu tylko że ukończyłam st. podyplomowe z rachunkowości na PWSZ (nie dające mi uprawnień na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych).Zastanawiam się czy jest to sensowne, skoro jak do tej pory nie posiadam koniecznej  praktyki w rachunkowości aby ubiegać się o koncesję, miałaby to być inwestycja na przyszłość(tylko czy przydatna :hmm:). Z tego co pamiętam to w roku 2008 była próba znowelizowania ustawy o rachunkowości w tym zakresie.

Kasia

evelka kazdy urząd pracy ma swoje zasady
o dofinansowanie na pewno jest warto się starać :)

pracę podąć mozesz, jakąkolwiek podejrzewam tylko wtedy moga ci już nie finansować studiów dalej
ale pierwszy semestr bedziesz juz miała opłacony :)

ale nie w każdym urzedzie tak jest, w niektórych opłacają studia nawet po ropoczeciu pracy przez bezrobotnego - jest to działanie motywujace do poszukiwania pracy i przeciwdziałanie przeczekiwania do zakonczenia studiów


evelka

#282
Kurcze i znowu się wkurzyłam :zly:. Byłam w zeszłym tygodniu na rozmowie i wszystko było super, właścicielka firmy stwierdziła że jestem idealną kandydatką, profil moich studiów jej odpowiada itp... po przym przeszła do pytania do stan cywilny i ja powiedziałam że jestem mężatką bez dzieci... i chyba to był mój błąd wiem że na rozmowie nie mają prawa pytać o takie rzeczy ale uwierzcie mi w moim niespełna 30-tysięcznym mieście jest to zachowanie normalne, gdybym odmówiła odpowiedzi to równie dobrze mogę wstać, wyjść z rozmowy i nigdy nie wrócić. Najbardziej wkurza mnie to że osoba rekrutująca spostrzega mnie jako "chodzący inkubator" z którego zaraz zaczną wylatywać dzieci. Oczywiście nikogo to nie obchodzi że dziecko to jest ostatnia rzecz o jakiej myślę, że tak naprawdę głównie zależy mi teraz na pracy aby pracować a nie po miesiącu iść na zwolnienie z powodu ciąży  :crying:

Dodany tekst: 08 Paź 2010, 15:39:33

Co do moich studiów podyplomowych to niestety nie znalazłam wymaganego pracodawcy, zatem muszę napisać uzasadnienie celowości ukończenia studiów, jakby któraś z was wiedział jak się do tego profesjonalnie zabrać to będę wdzięczna o info

Kasia

Cytat: evelka w 08 Paź 2010, 15:58:14zatem muszę napisać uzasadnienie celowości ukończenia studiów, jakby któraś z was wiedział jak się do tego profesjonalnie zabrać to będę wdzięczna o info

musisz "udowodnić" ze studia sa niezbedna do podjecia zatrudnienia, ze kwalifikacje które posiadasz są niewystarczajace
dodatkowo dobrze by było (jak nie koniecznie!) aby podyplomówka była zgodna z Twoimi dotychczasowymi kwalifikacjami aby byla ich uzupełnieniem.