Praca - jak i gdzie? - linki w pierwszym poście

Zaczęty przez Kata, 28 Lis 2007, 13:40:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maroonbug

Cytat: "mayagaramond"Moze powinnam zaczac wpisywac, moja mama miala dosc nietypowy zawod - byla m.in. kaskaderem;)

a to ciekawostka! kaskader sie chyba nie nudzi w pracy (ja teraz poszukuje idealnego zawodu dla siebie, bo "minding the desk" nie dla mnie)?

ze_nitka

W ogóle z tym zdjęciem w CV to jest jakaś paranoja. Ludzie się boją że nie zatrudnią ich za wygląd.
Większość osób tłumaczy konieczność umieszczania zdjęć w cv tym że pracodawca będzie wiedział z kim rozmawia, i jakoś sobie zahaczy w przestrzeni te fakty z papieru.
Do mnie to nie przemawia, ja mam jakiś straszny opór przed umieszczeniem zdjęcia i uważam je za zbędne. Dlatego te pytania, po co to.

A co do stanu cywilnego to ja go miałam wpisanego w starą wersje CV ale teraz wywaliłam, uznałam że nie powinno pracodawcy interesować czy jestem panną czy mężatką.

mayagaramond

Cytat: "maroonbug"mayagaramond napisał/a:   
Moze powinnam zaczac wpisywac, moja mama miala dosc nietypowy zawod - byla m.in. kaskaderem;)   


a to ciekawostka! kaskader sie chyba nie nudzi w pracy

Moja mama byla tylko kaskaderem "od koni". Po moim urodzeniu jeszcze troche pracowala, ale jak mialam jakies 4 lata dala sobie spokoj.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

A ja wczoraj wysłałam CV  i list do jednej z firm która szuka specjalisty. Niby dobrze jest mi tu gdzie pracuję ale chcę sprawdzić ile jestem na rynku warta i czy ktos mnie chce.. Chyba też chce się podbudowac przed tym jak pójde do szefa po podwyżkę z tytułu podniesienia kwalifikacji..

Co do listu - wydaje mi się ze taki list pozwala potencjalnemu pracodawcy już się wstępnie zorientowac co do osoby. Bo układ listu, czcionka, formuowanie zdań, jasnośc wypowiedzi to juz cos.. No oczywiscie nie na każde ze stanowisk ma to znaczenie ale jakbym miała kogoś zatrudniac to bym prosiła o list motywacyjny.

A z zabawnych historii - jakies 5 lat temu jak sie starałam o stanowisko koordynatora ds. marketigu i PR (zupełnie nie mam wykształcenia w tym kierunku - oprócz wyczucia i nabytych umiejętności; tyle że branża firmy była mi pokrewna) to w rozmowie z prezesem ten mnie zapytał, a raczej stwierdził, że z moimi ambicjami to on sie boi czy mnie może zatrudnić, bo moze za jakiś czas jego stanowisko być zagrożone. No ale ostatecznie mnie zatrudnił.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bagietka12

#104
w związku z tym, że coraz więcej z nas albo z naszych rodzin, znajomych traci prace :( pomyślałam żeby zebrac linki z ogólnopolskimi ogloszeniami o pracę :) co Wy na to??

ja codziennie przeglądam:
www.praca.pl
www.gazetapraca.pl
www.pracuj.pl
www.jobs.pl
www.jobrapido.pl
www.infopraca.pl

no i oczywiscie swoje lokalne takie jak www.bielsko.praca.pl czy www.placpigal.pl

a tu linki od Was :)
www.jobpilot.pl (www.monsterpolska.pl)
http://ogloszenia.bip.kprm.gov.pl/pls/serwis/app.testsearch?p_flag=on
www.praca.egospodarka.pl


macie jeszcze jakieś sprawdzone stronki???

Kasia

#105
pierwsza zasada poszukiwacza pracy (biurowej, specjalisci itp.)  szukać jej bezpośrednio na stronach firm.

Większość firm nie zamieszcza swoich ofert na tych ogólnych portalach! tylko na swoich stronach maja zakładki praca/kariera itp.



No chyba że ktos szuka pracy w zawodach nie wymagajacych wyższych kwalifikacji to wtedy prasa i te portale (budowlacy, fryzjerzy, kucharze, sprzedawcy, sprzataczki, mechanicy itp zawody)

bagietka12

Kasia tu masz rację :) bezpośrenio przez strony irm to przede wszystkim ale co dalej?? jak telefon milczy....  :hmm: :hmm: :hmm:

justynaaaa2

Kasia no niby masz rację, ale powiem ci, że już kilka razy jak przeglądałam ogłoszenia na portalach, wchodziłam potem na stronę danej firmy, poczytać co nieco i jeśli była zakładka "kariera/praca" to klikałam a tam ogłoszenia brak ;)
poza tym mi się wydaje, że taka osoba szukająca pracy raczej nie jest nastawiona na konkretną firmę, szuka gdzie się da, a przecież też nie zna wszystkich firm, żeby po kolei wchodzić na ich strony www i patrzeć czy mają jakieś ogłoszenia  :hmm:

bagietka12

justynaaaa2 no mi sie tez zdarzyło tak jak piszesz, że znalazłam ogloszenie a na stonie firmy nic nie bylo :(

salsa

pierwsza podstawowoa zasada jest taka, ze niewielką   skuteczność daje szukanie rpzez ogłoszenia w necie

najskuteczniejsze ejst rozpuszczaine wici
szukanie poprzez info od znajomych, rodziny i innych osob
pytanie sie, polecanie się, dowiadywanie
nigdy nic nie wiadomo

ja tylko jedną prace znalazlam z ogłoszenia, ta ktora mam teraz

a tak to zawsze "gdzies sie dowiedziałam, że gdziesz szukaja, kto mi dal cynk itp
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

#110
Cytat: justynaaaa2 w 29 Kwi 2009, 11:53:33
Kasia no niby masz rację, ale powiem ci, że już kilka razy jak przeglądałam ogłoszenia na portalach, wchodziłam potem na stronę danej firmy, poczytać co nieco i jeśli była zakładka "kariera/praca" to klikałam a tam ogłoszenia brak ;)
poza tym mi się wydaje, że taka osoba szukająca pracy raczej nie jest nastawiona na konkretną firmę, szuka gdzie się da, a przecież też nie zna wszystkich firm, żeby po kolei wchodzić na ich strony www i patrzeć czy mają jakieś ogłoszenia  :hmm:


Justyna ja wiem że najprosciej i najszybciej jest przelecieć gazetę i ogólnodostępne portale i z tego broń Boże nie należy rezygnować
ale


uwierz mi że najciekawsze oferty są zamieszczane głownie bezposrednio na stronach firm :)

a poszukiwanie pracy to zadanie cięższe niż praca sama w sobie. Trzeba szuka kilka godzin dziennie, łazic po różnych stronach i wysyłać wysyłać aplikacje :)

no i oczywiscie poinformować znajomych że sie pracy szuka, bo znajomy może całkiem przez przypadek natrafić na jakieś fajne ogłoszenie :)

Dodany tekst: 29 Kwi 2009, 12:28:49

Cytat: salsa w 29 Kwi 2009, 12:16:19
pierwsza podstawowoa zasada jest taka, ze niewielką   skuteczność daje szukanie rpzez ogłoszenia w necie





no tak się niby mówi na szkoleniach dla poszukujacych pracy ;)
że głowną zasadą jest sieć kontaktów



ale jest tu mały haczyk
wszystko zalezy od branzy w jakiej sie szuka
np. w budżetówce i tak wszystkie ogłoszenia laduja w necie wiec jak ktoś codziennie (lub np. co 2 tyg jak jest nowy BSC) wchodzi na strone danej instytucji to często szybciej zobaczy oferte niz znajomy zdąży zadzwonić


prawda jest taka że trzeba korzystać ze wszystkich mozliwych form pioszukiwania pracy (prasa, net, znajomi ....)

i naprawde poswiecic na to co najmniej 5 godzin dziennie CODZIENNIE


bagietka12

salsa w 100% się z Tobą zgdzam :)

to jest najlepszy sposob :) ale jak to nie działa to trzeba cos zaczac działać samemu...

salsa

Cytat: bagietka12 w 29 Kwi 2009, 12:30:39
salsa w 100% się z Tobą zgdzam :)

to jest najlepszy sposob :) ale jak to nie działa to trzeba cos zaczac działać samemu...

wyslij mi na maila swoje kwalifikacje
znam duzo ludzi w bb
zapytam ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

bagietka12

#113
salsa naprawde??? no to super :) a podasz mi maila na w Twoim profilu jest ukryty ;)

Dodany tekst: 29 Kwi 2009, 12:58:28

salsa wysłałam pw

sunflowerka

O dzizas portale internetowe to chyba najgorsza forma szukania pracy. Jak tylko pojawi sie jakas fajna oferta to zaraz jest 150 kandydatów na 1 miejsce. Potem idziesz na rozmowę kwalifikacyjną i pytają cię o takie pierdoły, ze normalnie szok. A do tego jeszcze spece hrowcy, ktorzy maja calą litanię tzw. "niewygodnych pytań". Okropieństwo. Jak chcesz znaleźć prace w ten sposob, to polecam po prostu lazić na takie rozmowy na wszytskie na jakie cie zaproszą i nie przejmowac się zbytnio , że powiedzialas coś nie tak jakbyś chciala, i przede wszystkim nie zalamywać brakiem przejscia do następnej rundy castingu.
Być może kiedyś ci się w koncu poszczęsci.



mayagaramond

#115
wyglada na to, ze w PL nie umialabym szukac pracy, bo tutaj szukam wlasnie przez net i portale.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

bagietka12

sunflowerka to jaki inny sposob polecasz??????????????

Kasia

Cytat: mayagaramond w 29 Kwi 2009, 16:48:29
wyglada na to, ze w PL nie umialabym szukac pracy, bo tutaj szukam wlasnie przez net i portale.


w PL jest tylu kandydatów i takie wodolejstwo w CV że część pracodawców woli zamieścic ogłoszenie tylko na swojej stronie

Sama powiedzmy nieogólnodostepność tych ofert to już pewnego rodzaju wstepna selekcja i rekrutacja.
Bo wtedy mozna domniemywać że taki kandydat przez przypadek na strone firmy ni trafił.

Niby banał ale działa :)

mati

Bagietka, łączę się z Tobą w tych niełatwych poszukiwaniach  :highfive:
Jak nic się nie zmieni, to od czerwca zasilę szeregi bezrobotnych magistrów...

golinda

#119
Cytat: sunflowerka w 29 Kwi 2009, 16:32:38
O dzizas portale internetowe to chyba najgorsza forma szukania pracy. Jak tylko pojawi sie jakas fajna oferta to zaraz jest 150 kandydatów na 1 miejsce. Potem idziesz na rozmowę kwalifikacyjną i pytają cię o takie pierdoły, ze normalnie szok. A do tego jeszcze spece hrowcy, ktorzy maja calą litanię tzw. "niewygodnych pytań". Okropieństwo. Jak chcesz znaleźć prace w ten sposob, to polecam po prostu lazić na takie rozmowy na wszytskie na jakie cie zaproszą i nie przejmowac się zbytnio , że powiedzialas coś nie tak jakbyś chciala, i przede wszystkim nie zalamywać brakiem przejscia do następnej rundy castingu.
Być może kiedyś ci się w koncu poszczęsci.




nie do końca się z tym zgodzę!
u mnie w firmie też rekrutuje się głównie w ten sposób i wiem, ile CV odpada od razu!
zapraszają na rozmowy kilka osób i z nich wybierają
komu chciałoby się przesłuchiwać 100 kandydatów?!?

mój mąż np. z serii CV, jakie do niego docierają odrzuca te, gdzie skończona szkoła wyższa jest prywatna - przejechał się już i przyjmuje tylko z polibudy albo sgh
i studia zagranicą (bo to świadczy o prawdziwej znajomości języka, jaka jest u nich niezbędna i tym, że człowiek był aktywny)
to tylko przykład, ale każda firma ma swoje tego rodzaju sito

bagietka12

#120
mati no to polewam co by sie łatwiej szukało  :beer:

Dodany tekst: 29 Kwi 2009, 17:29:39

golinda no to troche mnie pocieszyłaś :) bo juz zaczelam wątpić w te portale..... a ja codziennie przy nich ślęczę  :bad:

mati

Dziękuję i odstawiam  :beer:
Ale łatwo to raczej nie będzie...
Chyba pójdę na następne studia - jak być bezrobotnym, to chociaż wykształconym  :mocking:

golinda

#122
Cytat: bagietka12 w 29 Kwi 2009, 17:28:26

golinda no to troche mnie pocieszyłaś :) bo juz zaczelam wątpić w te portale..... a ja codziennie przy nich ślęczę  :bad:

ja tylko z portali szukałam i zapraszana byłam na większość rozmów - tak też znalazłam pracę
nigdy nie szukałam przez Wyborczą, nie znoszę przeglądania papierowych ogłoszeń

ale powinnaś też zainteresować się rekrutacją przez strony www firm, jak już ktoś sugerował

Dodany tekst: 29 Kwi 2009, 17:34:35

Cytat: mati w 29 Kwi 2009, 17:30:55

Chyba pójdę na następne studia - jak być bezrobotnym, to chociaż wykształconym  :mocking:

nie szłabym, szkoda czasu i pieniędzy, podyplomowe studia warto jest robić, jak się już pracuje na konkretnym stanowisku i mają one rozszerzyć wiedzę potrzebną w pracy
ale to tylko moje skromne zdanie :)

bagietka12

golinda szukam tez przez strony www ale w BB i okolicach mało jest firm takich konkretnych, dużych i rozwiniętych.... większość to firmy automotive które nie najlepiej się teraz maja :(

panikarola

a byl kiedys watek o szukaniu pracy, chyba tez o cv tam bylo... zaraz poszukam
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.