Makowiec

Zaczęty przez mayagaramond, 24 Lis 2014, 14:31:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Pierwszy raz w zyciu wzielam sie za makowiec i wyszedl mi przepiekny i przepyszny.
Przepis stad:

http://www.mojewypieki.com/post/makowiec-zawijany

A to moj makowiec (jeden z trzech lol)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

maya, ponawiam - jestem pod ogromnym wrazeniem, ja sie jeszcze nie powazyłam :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Makowczyk, cium cium, pyszulka :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Zjadlam dzis rano tylko jeden kawalek, ale jak wroce do domu, to sie pewnie na niego rzuce lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

I w nagrode ze mieleniu maku, kupilam sobie buty lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

makowiec smakowicie wyglada i podziwiam ze ci przyszło do głowy mak takim młynkiem mielić :ohboy:

mayagaramond

#8
Właśnie, jeszcze młynek pokaże lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

aaaaaa, maya szalona lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Maya idealny Ci wyszedł. Mi zawsze ciasto wychodzi za cienkie, odstaje od maku...

mayagaramond

Mobka - wypróbuj ten przepis.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

maya jesteś niesamowita!
i dzięki za ten przepis, na pewno zrobię, może dziś ? lol

bo ja uwielbiam te zawijane makowce, teściowa robi przepyszny, ale oczywiście jak JA robiłam z jej przepisu to mi wyszła kupa blada a nie makowiec..

:beer:

rudasekawf

maya smacznie wygląda,

gratulacje ogromne, bo to trudne ciasto :)

didi_loczek

Ten przepis z moichwypieków jest super, patent z owijaniem ciasta w papier jest świetny.

mobka

#15
Z tego przepisu też chyba robiłam. I tez mi nie wyszedł ;D