mój nowy/stary poniemiecki dom :) zdjęcia salonu

Zaczęty przez damka, 17 Lis 2014, 11:18:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

ja nie wiem, nie mam jakos wizji.

zeby sie nie zrobiło zbyt "naciapane" wzorami.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

może i tak ale kuchnia będzie nudna, biała, czy lekko kremowa. jakoś te płytki mi graja...

wrobelek0403

aaa, pamietam, taką fajną kuchnie retro palnujesz :)

to mysle, ze bedą pasowac :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

pytanie praktyczne: co macie zastosowane w kuchni jako łączenie płytek podłogowych ze ścianą? Cokół z płytek czy listwe drewnianią czy też może nic?

Chermelle

#154
Listwy drewniane,  cokołów z płytek ładnych jeszcze nie widziałam,  ale może być ze mało widziałam i mnie coś fajnego może zaskoczyć :)

inkageo

Cokoły z płytek trochę lepiej wyglądają jak są zlicowane ze ścianą, ale to da się zrobić jak się kładzie regips. No albo trzeba podkuć tynk.
Imagine there is no hate

inkageo

Ja tak mam. Kurz się nie zbiera na górze.
Imagine there is no hate

wrobelek0403

tez mam cokól i wyglada to słabo. jesli kuchnia jest łączona z salonem, chyba wszedzie dałabym listwy takie same.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Listwy drewniane takie jak w reszcie domu planujemy. Cokoły mamy tylko w pralni i spiżarni.

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym rzekla, ze to zalezy od listwy i plytek ;D kolorystycznie ;) jak bym miala listwy w domu nie pasujace do plytek kolorystycznie to raczej bedzie to od czapy wygladac ;) a mam w domu miejsca laczenia pomieszczen otworem bez drzwi, gdzie z kolei by bylo glupio, gdyby w pewnym miejscu listwa "przeskakiwala" na inna kolorystycznie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Zwierz bo jak dom jest spójny kolorystycznie to nie ma problemu z listwami.
U mnie beda takie jak drzwi czyli u mnie białe a u mojej mamy jakieś w kolorze drewna.
Drzwi pasują do reszty to i listwy beda. Tylko w czesci niczyjej, kotłowni bedzie miszmasz ;) bo z jednej strony beda nasze białe drzwi a z drugiej strony w kolorze drewna.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Kasia w 04 Mar 2015, 13:22:35Zwierz bo jak dom jest spójny kolorystycznie to nie ma problemu z listwami.
a niekoniecznie - mam plytki ciemniejsze niz parkiet, sa spojne kolorystycznie :D i nie widzi mi sie jasna listwa do ciemnej plytki nawet z biala sciana ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: damka w 04 Mar 2015, 09:52:13
pytanie praktyczne: co macie zastosowane w kuchni jako łączenie płytek podłogowych ze ścianą? Cokół z płytek czy listwe drewnianią czy też może nic?

a ile de facto masz wolnej ściany w kuchni? tak że widać łączenie podłogi ze ścianą?
bo ja może łącznie 1,2m
reszta zabudowana meblami i sprzętem kuchennym

damka

tak właśniee  u mnie będzie widoczna będzie jedynie ściana gdzie wybijam drzwi do salonu. Zrobię listwę drewanianą jak reszcie chałupy

damka

strasznie mi sie widzi :) zwłaszcza ze juz mam kinkiety do kompletu ,,,

nionczka

Damka, cokół z płytek mam tylko w garazu. w kuchni mam białą listwę taka jak w reszcie pomieszczeń. Płytki szare, kolor betonu. ściana biała i granatowa.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

też uzgodniłam ze stolarzem ze zrobimy listwę jak całym domu.

dziękuje za podpowiedzi :)

damka

na starociach kupiłam dwie lampy. Jedna plastik fantastic niemiecki z lat 70 -tych druga chyba Belgia (lata 60-te)  cała szklana na 8 żarówek. Jestem tymi lampami zachwycona.
Zrobię zdjęcia jak zwisną :)

generalnie w przyszłym tygodniu będzie gotowa łazienka - też pokaże.

a i jest pięknie ;)

cherry

Cytat: damka w 31 Mar 2015, 14:37:25generalnie w przyszłym tygodniu będzie gotowa łazienka - też pokaże.

a i jest pięknie

:brawo: juz nie moge sie doczekac
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: damka w 31 Mar 2015, 14:37:25na starociach kupiłam dwie lampy. Jedna plastik fantastic niemiecki z lat 70 -tych druga chyba Belgia (lata 60-te)  cała szklana na 8 żarówek. Jestem tymi lampami zachwycona.
Zrobię zdjęcia jak zwisną
szczesciara!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka


nionczka

Pięknie się prezentuje. Widziałam ostatnio podobny staroć we wrzosie. Niestety w gazecie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

a teraz pomocy - jaką komodę do salony z szarą/błękitną/grafitową sofą


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login