co zamiast pigułek??

Zaczęty przez mika, 27 Lis 2007, 11:46:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Cytat: "mika9983"jo_miekka, a ile czasu brałaś?? miałaś przerwy w braniu??

3 i pół roku. Bez przerw. Najpier Logest po dwóch latach zmieniony na Yasmin.

mika

Kata, niestety nie otwierają mi się w pracy zobacze w domu

ishka82

Ja niestety mam znów problemy z cerą, z tabsami były dużo mniejsze. Ja zawsze ok. raz na rok robiłam przerwę na 2-3 cykle i nigdy nie miałam problemów z pojawieniem się okresu. Ale wiem, że to trucie organizmu i lepiej tego nie brać, choć zapewne jak doczekamy się dzidzi, to znów do nich wrócę.

Kata

mika rozumiem, masz poblokowane, ale naprawdę polecam tam zajrzeć, ja tam parę potrzebnych mi informacji znalazłam i może Tobie też się uda. Możesz też zajrzeć na:
http://www.iner.pl/
http://www.forumrodzina.fora.pl/
Pozdrawiam

Kata

brawurka

dziewczyny!jeszcze raz mi tu któras napisze, że do NPR muszą być regularne cykle to będę biła!o jakimś starodawnym kalendarzuku mówicie a nie o NPR

jo_miekka

Cytat: "ishka82"wiem, że to trucie organizmu i lepiej tego nie brać, choć zapewne jak doczekamy się dzidzi, to znów do nich wrócę.

Ja raczej nie. Chyba, ze urodzę już czwórkę i będę mooocno przekonana, że więcej nie chcę mieć ;)
Gumki są uciążliwe, ale cóż...

mika

Kata, wielkie dzięki poczytam na pewno
a tak swoją drogą to jo_miekka mamy wiele wspólnego: marzenia o mieszkaniu, ślub tego samego dnia, teraz zmagania z kredytem i te pigułki hehe :mrgreen:

[ Dodano: 27-11-2007, 14:35 ]
brawurka132, spokojnie nie denerwuj Mai
dziewczyny nie strofować mi tu ciężarnej i do tego specjalistki  NPR (o czym świadczy nie tylkko dyplom, ale i Maja :mrgreen: )

[ Dodano: 27-11-2007, 14:36 ]
jo_miekka, a jaki termometr dostałaś??

jo_miekka

Cytat: "brawurka132"dziewczyny!jeszcze raz mi tu któras napisze, że do NPR muszą być regularne cykle to będę biła!o jakimś starodawnym kalendarzuku mówicie a nie o NPR

Ja nie napisałam, ze są potrzebne!
Lekarz mi powiedział, że zaraz po odstawieniu to niebardzo jest sens od razu się rzucać na NPR.
Odkładałam start z NPR z miesiąca na miesiąc. Teraz zaczynam. Postanowione.
O! Brawura, a może TY masz jakieś tabele, coby mozna w kompie uzupełniać?

mika

jo_miekka, a może są na tej stronie co Kata wkleiła, ja pamiętam że gdzieś kiedyś widziałam hmmmmm

mayagaramond

Cytat: "jo_miekka"mika9983 napisał/a:   
jo_miekka, a ile czasu brałaś?? miałaś przerwy w braniu??   


3 i pół roku. Bez przerw. Najpier Logest po dwóch latach zmieniony na Yasmin.

Ja biore tabletki (z niewielkimi przerwami) od ponad 10 lat...

Do NPR raczej sie nie nadaje, bo jestem zbyt chaotyczna i troche zapominalska. Gumek nie lubie i tak czekam az wymysla antykoncepcje dla facetow.  :mrgreen:

Moze i tabletki nie sa najzdrowsze, ale jak nieraz popatrze jak inni faszeruja sie na okraglo innymi tabletkami (nasenne, antydepresyjne, pobudzajace, uspokajajace, przeciwbolowe itp. ), to moje srednia nie wypada zle.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Cytat: "mika9983"jo_miekka, a jaki termometr dostałaś??

No owulacyjny, of course! :]]

mika

jo_miekka, ale jakiej firmy i jaki jest jego koszt przybliżony??

jo_miekka

Cytat: "mika9983"a tak swoją drogą to jo_miekka mamy wiele wspólnego: marzenia o mieszkaniu, ślub tego samego dnia, teraz zmagania z kredytem i te pigułki hehe  

No, też zauważyłam!
I jeszcze obie jesteśmy fajne babki :DD

mika

Cytat: "jo_miekka"No, też zauważyłam!
I jeszcze obie jesteśmy fajne babki  D

to bez wątpienia hehe :mrgreen:

Kata

jo_miekka tabelki powinny być gdzieś na którejś z tych podanych przeze mnie stron, a jak chesz to mogę Ci zeskanować i przesłać z tych materiałó z kursu NPR, ale to najwcześniej jutro
Pozdrawiam

Kata

jo_miekka

Cytat: "mika9983"jo_miekka, ale jakiej firmy i jaki jest jego koszt przybliżony??

Nie pamietam firmy. Jak wpiszesz w google, to chyba taki Ci się tam wyświetli.
A kosztował cos koło 15zł chyba. W Superpharmie kupił.
To nie jakiś cud techniki. Po prostu ma mniejsza skalę i wyraźniej widać, bo grube kreski.

mika

jo_miekka, tak znalazłam musę żonkusiowi pokazać :mrgreen:

jo_miekka

Cytat: "Kata"jo_miekka tabelki powinny być gdzieś na którejś z tych podanych przeze mnie stron, a jak chesz to mogę Ci zeskanować i przesłać z tych materiałó z kursu NPR, ale to najwcześniej jutro

Dzieki, nie trzeba, poradze sobie. Znajde coś w necie.

Kata

jo_miekka a sprawdzałaś, czy ma atest i czy jest polecany przez znawców NPR?, bo nie każde termometry sie nadają i niektóre przekłamują wyniki. Lepiej używać tych zalecanych firm. Poza tym należy mieć 2 takei same termometry w domu tylko do tego celu, na wypadek, gdyby z jednym się coś stało. Trzeba na początku sprawdzić czy oba takie same temperatury wskazują.
Pozdrawiam

Kata

jusia

ja nie biorę tabsów od ponad 2 lat, a brałam ok. 2 lat i ... na NPR się nie zdecydowałam, za bardzo leniwa jestem, zatem pozostaje gumka, ale...znam swój organizm i wiem kiedy mogę spokojnie robić bez... :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

brawurka

Cytat: "mika9983"brawurka132, spokojnie nie denerwuj Mai
dziewczyny nie strofować mi tu ciężarnej i do tego specjalistki NPR (o czym świadczy nie tylkko dyplom, ale i Maja :mrgreen: )

i nie podskakiwać mi tu:) fakt Maja jest dobrym dowodem na to jak się znam:) no ale teorią służe. a tak serio to przymierzałąm się do stosowania NPR (odstawiłam tabletki) i czekałam az te cykle będą naturalne, a nie jeszcze sterowane, ale uczylam się obserwować śluz, szyjke itd. nie mierzyłam temp. bo mi sie nie chciało. i tak pewnego dnia zobaczyłam plodny śluz i mowię T. "STOP" minęło pare dni, zabalowaliśmy ze znajomymi (pamiętam nawet date:)), wróciliśmy do domu, patrze -moża, śluzu brak. pyk, pyk, pyk i tak powstała Maja:)
a pierwszy raz zaszłam w ciąże dzięki stosunkowi przerywanemu:)
czego mnie nauczyła moja obserwacja?:) że nie należy polegać tylko na jednej metodzie- NPR sklada sie z kilku metod

mika

Cytat: "brawurka132"T. "STOP" minęło pare dni, zabalowaliśmy ze znajomymi (pamiętam nawet date:)), wróciliśmy do domu, patrze -moża, śluzu brak. pyk, pyk, pyk i tak powstała Maja:)
a pierwszy raz zaszłam w ciąże dzięki stosunkowi przerywanemu:)

hehe a to dobre

jo_miekka

Cytat: "Kata"jo_miekka a sprawdzałaś, czy ma atest

Ma.
I mam jeden. Na razie wystarczy :) Mierzy tak samo jak zwykły lekarski term.

mika

jo_miekka, mam jeszcze pytanie: odstawiałaś pod okiem gina?? odstawiałaś drastycznie tzn od razu czy przjeściowo że zmieniałaś na łagodniejsze pigułki?? co to znaczy wywoływałam okres?

jo_miekka

Cytat: "mika9983"jo_miekka, mam jeszcze pytanie: odstawiałaś pod okiem gina?? odstawiałaś drastycznie tzn od razu czy przjeściowo że zmieniałaś na łagodniejsze pigułki?? co to znaczy wywoływałam okres?

Mika, po prostu wzięłam ostatnie opakowanie i stop.
Nie ma sensu przechodzenie na lżejsze, to nie jest aż taki szok dla organizmu.
Nie robiłam tego pod okiem lekarza, bo przecież co by on pomógł?
A okres wywoływany był farmakologicznie (luteina), bo blisko 60 dni bez niego spowodowały, że czułam się, jakby mnie kto "napompował".
Jak wtedy poszłam do lekarza, to nic nie powiedział, że sama sobie odstawiłam, tylko prosił, żeby nie zapomniec się pokazywać u niego ;))