co zamiast pigułek??

Zaczęty przez mika, 27 Lis 2007, 11:46:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

ja się wybieram w przyszłym miesiącu do ginekologa i zastanawiam się nad odstwieniem pigułek, może jakaś inna metoda antykoncepcji?? co polecacie? odstawiam także z myślą o tym że może za jakiś czas zaczniemy pracować nad dzidziusiem

sweedee

My odstawiliśmy pigułki jakieś 3 lata temu i przerzuciliśmy się na gumki. A w okolicach ślubu, to i nawet bez  :-P , z uwzględnieniem dni płodnych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

brawurka

mika no to może NPR (naturalne planowanie rodziny), albo gumki (wolałabym tabletki)

Kata

NPR, ale bez mierzenia temperatury, za to z obserwacją śluzu i badaniem szyjki macicy oraz ogólną wiedzą o swoim organiźmie (ja np. czuje kiedy mam owulację) oraz o cyklu menstruacyjnym (dni płodne i niepłodne). Od 18 dnia wieczorem jeśli masz regularne 28-dniowe cykle i owulację masz miedzy 13 a 15 dniem przed okresem, możesz się kochać bez zabezpieczenia. A w pozostałe dni, w tym także płodne pozostają Ci gumki, alboi stosunek przerywany (to jest trochę ryzykowne i wymaga dużo samokontroli - zwłaszcza od faceta, ale działa).
Pozdrawiam

Kata

mika

no właśnie chyba zostaną nam gumki, ja jestem ciekawa jak będzie z moim cyklem po odstawieniu pigułek, bo przed braniem miałam nieregularne cykle, może NPR będzie skuteczne zobaczymy, a jak jest z NPR przy nieregularnych cyklach??

Kata

trudniej i chyab bez mierzenia tej cholernej temperatury się nie obejdzie. poczytaj na http://npr.pl/ (strona internetowa o NPR - tylko się nie przestrasz czasem za biblijnego języka :-) ) lub zajrzyj do materiałów, które Wam dawali na kursie przedmałżeńskim lub w poradni, lub wejdź na http://www.forum.e-mama.pl/ i tam poszukaj odpowiedzi. Ja się na NPR aż tak nie znam żeby Ci jakos bardziej pomóc, ale nie wiem czy brawurka coś więcej na ten temat się nie uczyła, bo tak mi się coś po głowie kołacze, że o tym kiedys tu pisała gdzieś.
Pozdrawiam

Kata

sweedee

mika9983, żeby NPR było skuteczne, musisz mieć regularne cykle miesiączki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mika

sweedee, no właśnie tak myślałam, zobaczymy jak będzie jak odstawie pigułki

sweedee

Cytat: "mika9983"sweedee, no właśnie tak myślałam, zobaczymy jak będzie jak odstawie pigułki
zaraz po odstawieniu pigułek, pewnie będziesz dalej miała nieregularne, ale później powinno być, jak w zegarku  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mika

ja się obawiam jeszcze jednego po odstawieniu, że wróci mi trądzik :cry:

brawurka

no dobrze!znawca NPR sie wypowie:)
cykle nie muszą być regularne. codziennie o stałej godzinie rano, przed wyjściem z lóżka mierzysz tem. jeśli wstajesz do pracy np o 6 to niech to bedzie Twoja stała godzina mierzenia tem. tyle ze w soboty, niedziele itd musisz nastawiać budzik na mierzenie(poł godziny w tą lub w tą nie robi wielkiej różnicy, ale godzina już tak). jeśli masz cylke nieregularne musisz je notować ok 3 miesięcy, żeby wiedzieć ile trwał najkrótszy a ile najduższy cykl. jak wróci T. to zrobie zdjęcie tabelki, trochę sie rozjasni to co tu pisze. dobra to te obliczenia na chwile pomine dopóki tej tabelki nie wstawie. przejdźmy dalej. codziennie obserwujesz swój śluz i zapisujesz czy jest (sucho, wilgotno, mokro,czy jest gęsty, rozciągliwy, lepki, przejrzysty). następnie kucasz i wkladasz palec w pochwe, sprawdzasz czy szyjka jest twarda czy miękka, czy jest wysoko, czy nisko i możesz ją wyczuć, sprawdza się też pozycje rozwarcia ale o to mnie nie pytajcie, bo nie wiem jak to sprawdzić.
aha tem musi być mierzona jednym termometrem i w ustach, odbycie lub pochwie.. w tabelce zapisuje się również czy czułaś jakiś bol owulacyjny, napięcie w piersiach, zapisujesz również kiedy piłaś alkohol, czy byłaś przeziębiona, notujesz za każdym razem kiedy przespalaś mniej niż chyba 5h.
tak to opisalam że to chyba dośc skomplikowane się wydaje, ale nie jest:)

ishka82

Cytat: "sweedee"zaraz po odstawieniu pigułek, pewnie będziesz dalej miała nieregularne, ale później powinno być, jak w zegarku ;-)
Ja zaraz po odstawieniu miałam jak w zegarku, ale po kilku cyklach niestety ta regularność się skończyła :roll:
A co do pytania miki. Wydaje mi się, że najbardziej pewne są gumki, ale na dłuższą metę nie każdemu odpowiadają (i nie tylko o facetów chodzi ;-) ). A żeby stosować NPR trzeba raczej mieć bardzo regularne cykle i świetnie znać swoje ciało. Ja bym na pewno na NPR się nie zdecydowała.

mika

brawurka132, ok o NPR wiem jak to się robi, tabelki nie musisz wklejać bo jest na stronach, ciekawiło mnie tylko to czy przy nieregularnych cyklach można to stosować, dzięki buziaki i piwko (ale wypijesz po porodzi ;-) )

[ Dodano: 27-11-2007, 13:20 ]
ishka82, no my zapewne będziemy stosować gumki choć ja nie lubie za bardzo, ale NPR też nam się przyda jak już będziemy chcieli zaplanować dzidzię :mrgreen:

Monika

a o czymś takim słyszałyście? http://www.ladycomp.pl/ Ja się zastanawiam nad odstawieniem pigułek i zakupem takiego urządzenia - tylko do tego potrzebuję poważnego zastrzyku gotówki. Kiedyś sporo na necie o nim czytałam no i podobno jest skuteczny. A tradycyjny NPR do mnie jakoś nie przemawia - zbyt mało zorganizowana jestem ;)

zuzia

Cytat: "mika9983"ja się obawiam jeszcze jednego po odstawieniu, że wróci mi trądzik  
mi się wtedy pojawił. miałam 23 lata a wyglądałam na 17 :(

mika

Cytat: "zuzia"mi się wtedy pojawił. miałam 23 lata a wyglądałam na 17 :(

ty mnie nie strasz kobieto, ja miałam trądzik przed branim pigułek, teraz jest dużo lepiej i strasznie się boję że mi się znów pojawi :cry:

zwierzatko_mojej_mamy

a my to chyab po odstawieniu pigulek to od razu zaciazymy, bo ja gumek nienawidze..brrr i pewnie potem piguly znowu... chyba ze to npr.. ponoc dziala ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kamu2

Mikano mnie niestety wrócił ale tylko troszeczke trzeba się przyjżeć żeby dojżeć ;-) Cykle się rozregulowały strasznie.Także metody naturalnej nie polecam bo wam się nie sprawdzi.Już lepiej te gumki stosować.My tak zrobiliśmy.Potem je również odstawiliśmy i zaczeliśmy się starać o dzidziusia.Szybko nam sie udało  :-D Narazie się czuje rewelacyjnie.Nawet mam więcej energii niż zazwyczaj o tej porze roku.
Chociaż z tymi gumkami to różnie bywa nam 2 razy szczeliła to lepeij jeszcze się zaopatrzyć w jakieś pianki plemnikobójcze czy coś w tym stylu.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

mayagaramond

Cytujstosunek przerywany

Wszystko byle nie stosunek przerywany, moim zdaniem to nie jest metoda...

Mika - co do cery tomoze nie odstawiaj pigulek na raz, tylko popros ginekologa o zmniejszenie dawki. Nie wiem czy to pomaga, ale tak mowila mi kiedys kosmeteczka (z rady jak na razie nie skorzystalam)

Rozumiem, ze chcesz w ogole zrezygnowac z antykoncepsji hormonalnej?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

Cytat: "mayagaramond"Rozumiem, ze chcesz w ogole zrezygnowac z antykoncepsji hormonalnej?

tak chce zrezygnować z hormonów bo boje się powikłań, badania na razie mam dobre, ale coraz częściej czytam i słyszę o kłopotach po pigułkach, moja gin nie zalecała mi żadnej przerwy w pigułkach - biorę je 2 lata bez przerwy i nie wiem czy to dobrze, teraz zmieniam ginekologa

jo_miekka

Pewnie się uśmiechniecie, ale mnie do porzucenia tabsów skłoniły... nauki przedmałżeńskie!
Naprawdę!  Tak tam fajnie opowiadali o NPR, tak fachowo i bez biblijnego zadecia właśnie, że stwierdziłam, że wystarczy.
Tabletki znosiłam dobrze, nie miałam jakichś hec z tym związanych, ale jakoś po kilku latach poczułam, że naprawde nie chce juz ingerowac w organizm.
Dodatkową motywacją było kilka historii o tym jak długo wraca regularność i płodnośc po tabletkach... Stwierdziłam, że wole to juz mieć za sobą.
Regularnie jeszcze nie miesiączkuję, więc póki co gumki, ale od nastepnego cyklu wprowadzam tez NPR - maż mi kupił termometr specjalny nawet :)
To naprawdę może działać, a poza tym naprawdę uważam, że fajnie jest znać do tego stopnia swój organizm.

mika

jo_miekka, jestem z Tobą, potem ty mnie będziesz wspierać jak już odstawie, a po odstawieniu miałaś jakieś kłopoty z cerą albo inne?

jo_miekka

Cytat: "mika9983"jo_miekka, jestem z Tobą, potem ty mnie będziesz wspierać jak już odstawie, a po odstawieniu miałaś jakieś kłopoty z cerą albo inne?

Dzięki Mika!
Z cerą nie miałam problemów, ale ja nigdy takich nie miałam. (Powiedziałabym nawet, że cera mi się leciutko popsuła, keidy zaczęłam brać tabl.)
Z innych to takie, że po odstawieniu pierwszej mies. w ogóle nie miałam i musiałam wywoływać. To mnie tylko przekonało, ze dobrze że odstawiłam już, a nie tuż przed staraniem się o dziecko.
Pierwsze kilka cykli było długich, nawet do 50 dni i miałam problem ze zatrzymywaniem wody w organizmie. Teraz jest coraz lepiej. Nie biore juz ponad pół roku.

mika

jo_miekka, a ile czasu brałaś?? miałaś przerwy w braniu??

Kata

jo_miekka nam też na kursie przedmałżeńskim fajnie to NPR przedstawili te metody. Zamiast poradni byliśmy nawet na takich jednodniowych warsztatach na ten temat. I wtedy odkryłam, że to o czym oni mówia jest mi znane z autopsji, bo pewne obserwacje swojego organizmu prowadziłam mniej lub bardziej świadomie wcześniej. A że to działa wiem po koleżankach, które od lat te metody stosują i nie zaliczyły żadnej wpadki.

mika przejrzałaś adresy, które Ci podałam? tam masz dużo informacji o NPR
Pozdrawiam

Kata