zastawa stołowa

Zaczęty przez konwalia, 05 Paź 2014, 09:51:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Pewnie było, ale nie mogę znaleźć, potrzebuję na 12 os, uniwersalna czyli na co dzień i święta
Myślałam o Gerlach bella, ale talerz obiadowy 25 cm wydaje mi się mały.
Polecicie coś? Gładkie i w bieli, talerz chętniej miseczka

elve

ja mam zamiar kupić białego, klasycznego arcoroca, ma dwie podstawowe zalety, tani i można dokupic pojedyncze talerze
ale pewnie nie o taką półke ci chodziło ;

konwalia

Elve półka może być i tańsza(te akurat są za paybacki, wiec bym nie płaciła tej sporej ceny ), byle się nie obijala, w pracy mamy talerze z Ikei i to jest masakra. Ja mam z 30 letni komplet po rodzicach, ale talerz obiadowy ma 22cm i to jest słabe.
A Arctic jak teraz wygląda? Ja się zatrzymałem na tych dymuonych talerzach.

didi_loczek

#3
konwalia są białe, nieprzezroczyste. Ostatnio kupowałam dla mamy, na allegro. Zaraz poszukam Ci linka.

http://allegro.pl/05763-luminarc-carine-serwis-obiadowy-bialy-18-el-i4630981941.html

Taki, tylko na 12 osób. Do tego jest komplet kawowy (filiżanki + talerzyki deserowe).

elve

konwalia no ja mam ikeę, wszystko obtłuczone, porysowane, luminarc ma teraz całkiem akceptowalne wzronictwo
rozwżałam ten mogel który didi wkleiła

konwalia

A gdzieś można obejrzeć te komplety z arcoroca? Ja bym chciała coś na długo, mam już dość wymiany rzeczy w kuchni, chce dobre i na lata(wiec np wywaliłem teflonowe patelnie)

callja

konwalia, obejrzyj sobie wzornictwo Karoliny Jaworzyna Śląska - np. Nora i Zen mają proste kształty, miseczki zamiast głębokich talerzy, potężny wybór kształtów, wielkości i opcji (włącznie z białą-białą i jaśniutką ecru Fine Bone China). Można też dokupować pojedyncze sztuki. Strona jest chyba we flashu, więc trudno się wkleja linki :// Można zamówić bezpośrednio u producenta - przyślą Ci do domu. Chyba marax ma ich serię Hiruni - i raczej nie skarżyła się na nią...
http://www.karolina.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=62&lang=pl

Nora i bardziej ozdobny Castel (ale bez żadnych dekorów, brrr) to zresztą moje marzenie od wielu lat - pewnie jeszcze wiele lat nie zostanie ono spełnione... :(
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

heh, arcoroc za 89,90, a karolina za 850 do kawy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

callja

No to jest argument :)

Ale przynajmniej zastawa zacna & ponadczasowa :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

konwalia

Mi do kawy nie trzeba ;) zwierzu dziewczyny mi tu pokazały, że to fajna codzienna zastawa, ja sama rozwazalam gerlacha pewnie dlatego, se jakieś gerlachy starocie nadal używam

Najważniejsze kryterium to duży talerz obiadowy lol ho potem staremu jedzenie spada

inkageo

#10
Jak wy obtłukujecie tą ikeę? Ja mam od roku jako codzienne i ani jednego uszkodzenia  :hmm: One dla mnie są świetne bo bardzo duże.

Dodany tekst: 05 Paź 2014, 15:32:59

Cytat: konwalia w 05 Paź 2014, 16:04:55Najważniejsze kryterium to duży talerz obiadowy  ho potem staremu jedzenie spada
Haha :D Kierowałam się tym samym :D
Imagine there is no hate

konwalia

Ostatnio jak mu 4jaja sadzone zrobiłam, to chleb musiał mieć na osobnym talerzu, i jak żyć
Ikeowskie miałam kiedyś w domu, pojawiły się takie rysy jakby spekania a pracowa jest obliczona w połowie

inkageo

#12
Ja mam serię 365.

Dodany tekst: 05 Paź 2014, 15:40:03

Konwalia 4 jajka to za dużo :D
Imagine there is no hate

konwalia


goga

#14
Chodzież !

Dodany tekst: 05 Paź 2014, 15:45:22

i mają duże talerze - około 27 cm
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

margareta

Arcoroc ma talerze w różnych rozmiarach. Ja dokupowałam, skupiłam się na wzorze, żeby był taki sam, a potem okazało się, że talerze głębokie i duże były mniejsze od tych co miałam (deserowe takie same).

elve

mi sie ikea wyszczerbiła w zmywarce, talerze są porysowane od noża, no i sporo się wytłukło przy współudziale dzieci ;)

didi_loczek

Ten zestaw który mamie kupowałam, ma talerze płytkie 26 cm. Jak dla mnie wystarczające :).

Na co dzień mamy zestaw Dinera z Ikei, już nieco ponad 6 lat! I nie są ani trochę zniszczone, żadnych rys, obić, pęknięć.
Od święta mam komplet z Chodzieży, biały, bez ozdób Koliber.

justynaaaa2

ja mam ikeę, ten sam zestaw używany codziennie od 8 lat i ani jednego uszczerbienia ;D poza jednym zbitym kubkiem
fakt że się rysują, ale one są dla mnie niezniszczalne, nawet nie mam argumentu żeby wymienić ;D

inkageo

Justa też te 365+ masz?
Imagine there is no hate

elve

i sprawa wyjaśniona, ja mam Fargrik, a nie 365+
to wersja niskobudżetowa, możliwe że stąd nietrwała

callja

My do użytku codziennego mamy jakieś zwykłe, czarne talerzyki z Ikei - nawet nie wiem, jaka to seria... i niestety szkliwo jest całe w spękaniach ://
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

marax

#22
Ja mam hiruni
http://www.karolina.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=75&Itemid=62&lang=pl
mam talerze do zupy takie miseczki jak pod napisem hiruni i one sie niedomywaja w zmywarce. Talerze się nie rysują ani nadmiernie nie obijają a korzystam na codzien.


justynaaaa2

#23
Cytat: inkageo w 05 Paź 2014, 23:04:57
Justa też te 365+ masz?
zaraz sprawdzę, bo nie wiem co to znaczy :D

mam serię dinera

wrobelek0403

ja mam te serie, kupioną 4 lata temu. troszke sie porysowała w zmywarce, ale bez przesady. jeden talerz odprysnął bo walnełam o zlew. no wiec sie nie dziwie, dwa kieliszki tez w ten sposób stłukłam ;)
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70247710/

za to mam piekną miskę z BRW i w zmywarce zaczęło obłazic to kolorowe szkliwo, choc pisało ze mozna w zmywarce. To ja wole ikea ;D


załuje, ze nie było takich ładnych kolorów jak teraz, mam sliwkowy fiolet. ;D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login