Autor Wątek: akwarium  (Przeczytany 5745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

akwarium
« dnia: 04 Paź 2014, 09:29:29 »
moze ktoras z Was ogarnia albo ma meza ogarniajacego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

akwarium dla dziecka na dwie ryby - czerwona i niebieska Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jesli istniej takie, ktore ze soba zyja w zgodzi to cudnie, najlepiej male, no i pytanie jaki zbiornik do takich, zgodnia z tymi obliczeniami odnosnie dlugosci ryb do litrazu - jakis optymalny, bo miejsca malo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

help
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sputnik

Odp: akwarium
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Paź 2014, 13:13:07 »
Żółwia nie chcesz?  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Tylee zabawy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

marax

« Odpowiedź #2 dnia: 04 Paź 2014, 13:28:46 »
Patyczaka kup mniej roboty krotko zyje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #3 dnia: 04 Paź 2014, 13:58:31 »
ee nie, spoko, ja zawsze chcialam miec akwarium Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

« Odpowiedź #4 dnia: 04 Paź 2014, 15:51:36 »
prawda jest taka i każdy to powie że najwięcej roboty jest z małym akwarium i nigdy nie bedzie czyste. W duzym łatwiej jest utrzymac prawidłowe ph i całą ta równowagę biologiczną. Im mniejsze tym więcej roboty.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 04 Paź 2014, 15:51:36 »

aniak1211

« Odpowiedź #5 dnia: 04 Paź 2014, 18:09:17 »
marax
masz racje.
Mala kula z kamyczkami na dnie+jakis zamek czy cos takiego;)
wrzucasz dwie "zlote rybki" i tyle,
ale co tydzien zmiana wody,czyszczenie...
Wieksze-musisz miec grzalke,filtry,swiatlo,wtedy mozesz miec rozne rybki,czyszczenie duzo rzadziej,
dobrze tez miec glonojady;)
Jak chcesz cos wiecej wiedziec to moj moze ci napisac;)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #6 dnia: 04 Paź 2014, 18:29:28 »
jak wrzuce dwie zlote rybki do malej kuli to mniej wiecej tak, jakbym slonia zapakowala do mieszkania w bloku, nie?

aniak1211

« Odpowiedź #7 dnia: 04 Paź 2014, 18:54:42 »
Ale jak malej?

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #8 dnia: 04 Paź 2014, 19:03:03 »
nie wiem jak, nie znam sie na kulach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale kazda i tak zaajmuje swoja kulistoscia tyle samo miejsca, co kwadratowe, a ponoc od plywania w kuli sie rybow jebie we lbie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

i 30 litrow kula dla welona to malo, czyli 30x30 cm, nie wiem, gdzie mialabym wrzucic wieksza kule, poza tym kula jest tak ohydna, ze na rybki bym nie mogla patrzec i w sumie nawet dla glupiej ryby nie wyobrazam sobie jej nne dac grzalki i filtra, poza tym nie bedzie zadnego zamku, kolejne ohydy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bleeee Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

o, masz, tu jest z filterm i swiatlem itp, ale jak to wyglada, łeee

marax

« Odpowiedź #9 dnia: 04 Paź 2014, 19:07:50 »
jak kupować do duże chyba że lubisz lowić ryby co tydzien i zmieniać im wodę

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #10 dnia: 04 Paź 2014, 19:09:52 »
marax 60 litrow? nie mam miejsca na takie duuuze

marax

« Odpowiedź #11 dnia: 04 Paź 2014, 19:13:21 »
marax 60 litrow? nie mam miejsca na takie duuuze
wiesz co nie pamiętam ile mialam litrów no małe było i kosztowało mnie mase pracy.
Ciągle było pelno glonów,ryby chorowały przez niewłaściwie ph a własciwego nie dało się uzyskać w tak małej ilości wody. Musisz poczytac jakies fora akwarystyczne ile to akceptowalne min wielkości aby ta równowaga biologiczna była uzyskana. Moj wujek perfekcjonista w każdym calu tez zlikwidował akwarium bo mimo togo ze włożył mase czasu i kasy ciągle był problem.

sputnik

« Odpowiedź #12 dnia: 04 Paź 2014, 19:35:10 »
Zabraniam ryb w kulach, odbiorę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.
Zwierz, ilu litrowe akwarium wchodzi w grę? (ja zawsze mówiłam, że żadnego akwarium w domu, po moim trupie...aaaa, będzie trzecie, mam nadzieję docelowe już, z rybami [odebranymi bo miały pójść do kibla albo zginąć przez ugotowanie]....no, anyway, douczam się, wbrew deklaracjom  sprzed 2 msc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

aniak1211

« Odpowiedź #13 dnia: 04 Paź 2014, 19:37:57 »
zwierzatko_mojej_mamy
No kule to wstawilas:D
Nie musi byc kula,moze byc każdy inny kształt;)

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #14 dnia: 04 Paź 2014, 19:38:50 »
sputnik no wlasnie mowie - wyiarami prostokat to 60 l to juz tak wiesz, ze nie bedzie stalo u mlodego w pokoju, za co mnie zabije, no ale trudno, odpowiem "albo rybki, albo akwarium" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 04 Paź 2014, 19:38:50 »

aniak1211

« Odpowiedź #15 dnia: 04 Paź 2014, 19:52:46 »
60l. to i tak spore;)
Teraz mamy ok 40l.
Mamy gupiki,glonojady i kiryski by resztki z dna wyjadaly;)
Ale filtr i grzalka juz sa konieczne.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #16 dnia: 04 Paź 2014, 20:03:39 »
no, juz wiem, w 60litrowym moge miec docelowo 30 cm ryby Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

malutenka

« Odpowiedź #17 dnia: 04 Paź 2014, 22:54:39 »
Ponoć w akwarium typu kula rybie jest niedobrze. A muszą być dwie rybki? Są takie małe kwadratowe kostki fajne, sprzedawane z wyposażeniem, akurat na jednego bojownika Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Z ryb nie polecam krakowskich neonek, wszystko co mieliśmy zdychało w 24 godziny po wpuszczeniu do akwarium. Gupiki, miedziki, z przydennych fajne kiryski są, ew. takie brzanki w paski bo mało agresywne dla ryb, jeśli ma ich być więcej. My mamy akwarium 40 litrów, ani małe ani duże -  są w nim dwa kiryski, 3 miedziki i dwie brzanki, glonojad odszedł na łono Abrahama ze starości. Takie co nie wymagają praktycznie niczego poza żarciem i napowietrzaniem.
I'm not a psychopath, Anderson, I'm a highly-functioning sociopath. Do your research.

goga

« Odpowiedź #18 dnia: 04 Paź 2014, 23:22:41 »
Zwierzu - ty mu to postaw w pokoju - ci bedzie sam zasypiał bez problemu i marudzenia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj 
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #19 dnia: 05 Paź 2014, 08:33:46 »
malutenka nie lubie bojownikow Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nadete divy w sukienkach turniejowych Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mlody tez nie ma cisnienia na wielkie, to tym bardziej nie bede go namawiac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wolalabym dwie malutkie na przyklad + kilka krewetek dla wlasnej radosci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 05 Paź 2014, 08:35:46
Zwierzu - ty mu to postaw w pokoju - ci bedzie sam zasypiał bez problemu i marudzenia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj 
no to tam jedynie sie zmiesci 20x20x20cm, czyli 8 l
« Ostatnia zmiana: 05 Paź 2014, 08:35:46 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »

malutenka

« Odpowiedź #20 dnia: 05 Paź 2014, 10:24:02 »
dwie malutkie na przyklad
No to gupiki, bo w kolorach ogonów możecie przebierać ile dusza zapragnie. Ew. danio. Polecam sklep zoolo na rogu Grzegórzeckiej i Hali targowej.

goga

« Odpowiedź #21 dnia: 05 Paź 2014, 10:28:17 »
No to faktycznie za małe jakby u niego miało być

Ciekawe czy w domu można hodować koniki morskie? Nie mogłam się na nie napatrzeć  a te jak liście to już w ogóle bajka

malutenka

« Odpowiedź #22 dnia: 05 Paź 2014, 10:32:21 »
Goga, można, tylko koszt jest duży, musisz mieć zasolone akwarium i inne bajery... tak jak z błazenkami.

goga

« Odpowiedź #23 dnia: 05 Paź 2014, 10:34:08 »
No już sobie wyguglałam - jeden ponad 300 zł i specjalne akwarium.
.. Ale piękne są Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj