jakiego kupic psa??

Zaczęty przez magdalinska, 26 Lis 2007, 15:03:50

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

Poradzcie mi, jakiego kupic psa dla moich rodzicow.
Pies nie moze byc za duzy (typu wilk czy haski), nie moze tez byc za maly (typu jork, pekinczyk). Powinien byc taki mniej wiecej na wysokosci kolan.
Pies bedzie troche na zewnatrz (jak bedzie mu sie chcialo wyjsc:)), troche w domu.
Myslelismy o cocker spanielu, moze wam cos przyjdzie jeszcze do glowy...

mam6lat

tez pomyslałam o spanielu (tylko jesli nie jest "ułożony" strasznie bryka i robi szkody)

inkageo

Nie kupujcie krótkowłosego, nasza dalmatynka gubi sierść cały rok i nie sposób utrzymać w domu czystości...
Imagine there is no hate

mika

może być też beagle, bokser (może miniaturka), chow chow, terrierki

inkageo

Dalmatyńczyki są ciche i spokojne, nasza właściwie wcale nie szczeka i jest leniwa. Z wad - mają straszny apetyt i tendencje do tycia.
Generalnie mam wrażenie, że psy rasowe są trochę "zepsute" genetycznie, często chorują. Kiedyś mieliśmy kundla, który weterynarza widział tylko z okazji szczepienia, dalmatynka ma książeczkę zdrowia zapisaną po ostatnią kartkę, cierpi na alergie, ma problemy z uszami, które ciągle rozdrapuje..
Imagine there is no hate

kamelia04.08.2007

1. tylko nie dalmatyńczyka, nasza była niemożliwa
2. proponuję za to golden retrivera
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mika

Cytat: "kamelia04.08.2007"golden retrivera

albo labradora

kamelia04.08.2007

miałam na mysli sukę, bo psy sikaja na drzewka
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

sputnik_sweetheart

A może labrador? łatwy do ułozenia i miły, sympatyczny pies

kamelia04.08.2007

inkageo,

dalmatyńczyki maja skłonność do chorób uszu, nasza miała wycinanego pod narkozą krwiaka,
piasek w nerkach jest genetyczny (dalmatyńczyk bez piasku w nerkach nie jest dalmatyńczykiem)
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mika

tylko przy labradorach trzeba zwrócić uwagę że to są psy które mają w genach zakodowane że muszą towarzyszyć człowiekowi i nie mogą np. większość dnia zostawać same w domu

inkageo

Z sukami też jest urwanie głowy, albo trzeba pilnować antykoncepcji, albo miesiąc cieczki i sprzątania.. Nasza miała też kilka razy ciążę urojoną...
Imagine there is no hate

kamelia04.08.2007

a i dalmatyńczykowi sierść wyłazi cały rok, a jest krótka, twarda i do tego głównie biała, więc ciężka sie tego wyzbyc ze spódnicy, spodni, płaszcza...
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

inkageo

Kamelia też Wam tak łysiała? Nasza właśnie leży przytulona do kaloryfera w kłębowisku kłaków, które przed chwilą z niej spadły..
Imagine there is no hate

kamelia04.08.2007

sputnik_sweetheart,

labrador też jest dobry, jest tylko większy od golden retrivera
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

jo_miekka

A posokowiec? Sprawdź w necie. To wspaniały pies!

kamelia04.08.2007

inkageo,

naszej sie robiły placki (albo wyłysienia) po sierści na boku, najczęściej było to wiosną, pryskalismy ją p/grzybom, a potem pani doktor nam powiedziała, że to szalejące hormony
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mika

inkageo, a czym karmicie waszego pieska?? bo mojego męża pies kiedyś też strasznie gupił sierść a to był wyżeł więc sierść podobnej jakości jak dalmatyńczyk i przestał gubić po jednym opakowaniu 10 kg eukanuba

inkageo

Już testowaliśmy różne karmy dla alergików, ale to jest niestety pies smakosz, dla którego jedzenie stanowi sens życia.. Nie da rady przekonać jej do monotonnego żywienia suchą karmą dla wrażliwców..
Imagine there is no hate

golinda

taki będzie boski:

sonja

inkageo, a od surowego miesa tez ma alergie? napewno nie dawajcie czekolady - bo to zabójstwo dla psa.magdalinska,  a może basset, trochę większe toto od jamnika i takie kochane:)) albo sharpei:)? hmm? ja strasznie lubie fafluniaste i pofałdowane psy (prócz bokserów)

[ Dodano: 26-11-2007, 15:36 ]
golinda, to jest pies dla PRAWDZIWEJ wiedźmy:)

golinda

a poważnie: piękne są chow-chowy, tylko mają charakterki i długą sierść

[ Dodano: 26-11-2007, 15:37 ]
sonja, fajny, nie?
zawału można dostać na sam widok :-)

sonja

Noooo:) na rece czarny kocur przy boku to cudo i jazda!

magdalinska

labradory i goldeny wlasnie sa troszke za duze.... to ma byc taki troche kanapowiec:) ale zeby nie byl za maly.
z towarzystwem dla niego nie bedzie problemu, bo moj tato juz nie pracuje, zazwyczaj jest przez wieksza czesc dnia jest w domu.
Tak wiec sprawdze sobie te rasy ktore podalyscie, a ich nie znam:)
i jak nic z tego, to pewnie zostanie na cocker. A dla siebie, jak juz bedziemy mieszkac u siebie, to bedziemy miec goldena:)

sonja

Cytat: "magdalinska"labradory i goldeny wlasnie sa troszke za duze.... to ma byc taki troche kanapowiec:)
magdalinska,  ja przez 12 lat miałam wilka kanapowego:) więc nie rozmiar ale charakter jest też ważny:)))