suszarka

Zaczęty przez golinda, 26 Sie 2014, 13:17:05

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

Ja mam taka na 8 kg i wkładam 5 .

marax

Jest na prawdę duza różnica miedzy ta moja a ta pralko- suszarka .

OlaFasola

Cytat: marax w 04 Sty 2016, 18:55:36
Jest na prawdę duza różnica miedzy ta moja a ta pralko- suszarka .
Nie wiem jak wygląda w środku pralkosuszarka, ale suszarka ma ogromny bęben, dużo większy niż pralka. samo urządzenie jest podobnej wielkości, a środek głębszy i o większej średnicy,  może dlatego to pranie nie jest wygniecione. Pralkę pakuje do pełna,  a to samo pranie juz wysuszone w suszarce to może 1/2 -2/3 objętości.

marax

pralko suszarka ma taki bęben jak pralka czyli z 30% mniejszy niż suszarka klasyczna. No właśnie ja lubie wyciągać to pranie z suszarki bo jest jego tak mało :) Mam pranie które moja matka powiesiła 2 tyg temu na suszarce klasycznej - tkwi tam do tej pory. fuuuj

elve

olśniło mnie! suszarka zmieści mi się w drugiej łazience! co prawda na drugim piętrze, ale to juz coś, nie?

to którą wybrać?

ziuta

Cytat: marax w 03 Sty 2016, 22:41:34To zależy jak jesteś wyczulona na zagniecenia
nigdy nie miałam w rękach prania wysuszonego w suszarce, więc nie wiem nawet, o jakich zagnieceniach mówimy, wygląda na to, że muszę u kogoś coś wysuszyć i wtedy się dowiem :rotfl:
ale po tym co piszecie o różnicach między suszarką a pralko-suszarką zmieniłam strategię, nie będę czekać aż padnie pralka, żeby kupić pralko-suszarkę, tylko chcę kupić samodzielną suszarkę
na razie biorę pod uwagę boscha, bo pralkę mam boscha i jestem z niej w 100% zadowolona http://www.euro.com.pl/suszarki/bosch-serie-6-avantixx-wtw85460pl.bhtml#afterSearch-bosch%20wtw%2085460pl||||product
tylko ja naprawdę liczę na ubytek prasowania, mam nadzieję, że się nie zawiodę...

malutenka

ziuta, jak masz tylko miejsce to bierz suszarkę oddzielną. Ja mam zaladunek do suszarki 4kg to jest mało bardzo i jak napakuję pełną to wychodzi pomięte. Pomięte tzn. Wszystko jak psu z gardła. Jak wpakuję normalną ilość to mam ciuchy jak zdjęte z suszarki na pranie.

golinda

Cytat: ziuta w 07 Sty 2016, 13:09:21tylko ja naprawdę liczę na ubytek prasowania, mam nadzieję, że się nie zawiodę...


u mnie ubyło prasowania, jeśli chodzi o ciuszki dziecięce
dorosłe bawełniane według mnie lepiej wyglądają jednak wyprasowane
koszule wyciągam z mega pogniecionymi rękawami - bez względu na to ile ich wpakuję do suszenia. żeby były ok, muszę wybrać program "do prasowania", czyli nie do końca suche
rzeczy prasuje się na pewno o wiele łatwiej, bo są miękkie - z suszarki "drucianej" są sztywne

golinda

Cytat: mika w 02 Sty 2016, 18:54:47
OlaFasola, którego Electrolux masz? J będę zamawiać w tym tygodniu i wybierany między ElectroluxEDH3686GDE a boschem WTW 85460PL

mika, ja mam tą i jestem bardzo zadowolona:

http://www.agdhome.pl/suszarka-electrolux-edh-3498-rdl,id2816.html

JustBe

Też się zastanawiam nad suszarką... Na co zwracać uwagę? Jakieś parametry oprócz pojemności?

mobka

Ja prasuje nadal tyle samo. Mogłabym zrezygnować z dresów i moich jeansów, ale i tak wolę przleciec.
Pewnie to jest osobnicza wrażliwość na wygląd rzeczy.

marax

przede wszytskim zwykłą suszarka ma prawie 2x taki bęben w porownaniu z pralka o identycznych wymiarach i stąd lepszy efekt suszenia.Ja tez mam pralkę boscha ale przeczytałam że jednak electrolux jest na rynku suszarek liderem ma ok 60% rynku i robi najlepsze.


marax

Porównanie bębna
{\rtf1\ansi\ansicpg1252
{\fonttbl\f0\fnil\fcharset0 Menlo-Regular;}
{\colortbl;\red255\green255\blue255;\red51\green51\blue51;}
\deftab720
\pard\pardeftab720\sl360\partightenfactor0

\f0\fs26 \cf2 \expnd0\expndtw0\kerning0
\outl0\strokewidth0 \strokec2 Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
}

yoy

Wczoraj zamontowanie mi pralko suszarkę i jestem zachwycona! Nie mam porównania do suszarki oddzielnej, ale też słyszałam,  że lepiej właśnie taka mieć.  U mnie ze względu na brak miejsca, musiało być 2w1. http://www.ceneo.pl/17758097#tab=reviews
Moje obserwacje:
1. Bawełniane koszulki dziecięce, t-shirty nadają się prosto do szafy.
2. Dżinsy były wilgotne, ale prały się w 1. praniu i źle ustawilam suszenie, po wyschnięciu nadawały się do szafy.
3. Ręczniki,  ścierki  cudownie miękkie i pachnące, tego nigdy nie pracowałam,  teraz wiadomo, też nie.
4. posciel bardziej wymięta niż po suszeniu na suszarce  tradycyjnej. Jak ktoś wrażliwy,  to pewnie by prasował.  Ja pościeli nie prasowałam i teraz tez nie będę.
5. Moja p-s  jest duża,  mieści 9 kg prania, bęben ma dużo większy niż poprzednia, ale nie wiem czy porównywalny do suszarki.
6. Cykl prania i suszenia może u mnie trwać 8 h w funkcji Eco,  ale ja manualnie ustawiam i cały cykl trwa ok 3 godz.  Wygodą jest to, że niczego nie musze przekładać,  tylko nastawiam pranie i wyjmuje suche.
Najbardziej zaskoczył mnie zapach. Lubie jak pranie pachnie, dodawała zawsze jakieś płyny do płukania, teraz tez dodaje. Ale to, jak pachnie w domu to jest jakiś odlot lol


marax

Moja pralka ma 6 kg suszarka 8 kg

marax

Tyle ze u ciebie pewnie jest mniejsza dopuszczalna waga prania do suszenia niz do prania


marax

A u ciebie tez jest taki zbiornik na dole przy drzwiczkach ( to z otworami ) na paprochy ?

yoy

Nie, tego  nie mam. Właśnie szwagierka  mi mówiła,  że paprochy  się zbierają.  Ona ma suszarkę. Ja nie zauważyłam nic, ale może w praniu się to jakoś z wodą usuwa? Albo dopiero się pojawi...

marax

Tego w pralko suszarkach nie ma bo one susza para i skroplony zapewne z tym brudem sa udowane do kanalizacji .

marax

Ja nam po Suszeniu za kazdym razem  garść brudu wlosow piasku pyłków z tkanin fuj ile tego jest

golinda

Cytat: yoy w 09 Sty 2016, 21:20:14Ja nie zauważyłam nic, ale może w praniu się to jakoś z wodą usuwa? Albo dopiero się pojawi...

nic się samo nie usuwa
w pewnym momencie pewnie filtr się zapcha i serwis

malutenka

Cytat: yoy w 09 Sty 2016, 21:20:14ale może w praniu się to jakoś z wodą usuwa? Albo dopiero się pojawi...
zbiera się w filtrze i na tym gumowym kołnierzu przy drzwiczkach.