Zakup mieszkania pod wynajem

Zaczęty przez mayagaramond, 21 Sie 2014, 11:09:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond


Zdecydowalam (po raz kolejny lol), ze kupie mieszkanie pod wynajem. Na razie nie stac mnie na zakup niczego poza miejscem garazowym w Monachium, wiec zostaje Warszawa albo Berlin.

Trudno mi troche ocenic ceny mieszkan, bo w porownaniu do Monachium wydaja mi sie niskie.

Np. to:

http://www.gumtree.pl/cp-mieszkania-i-domy-sprzedam-i-kupie/wola/sprzedam-atrakcyjne-mieszkanie-w-kamienicy-605918206

Czy zakup mieszkania w kamienicy to w ogole dobry pomysl? Czy lepiej celowac w nowe budownictwo?

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

#1
Cytat: mayagaramond w 21 Sie 2014, 12:09:24Czy zakup mieszkania w kamienicy to w ogole dobry pomysl? Czy lepiej celowac w nowe budownictwo?

jeszcze nie widziałam ogłoszenia, ale się wypowiem. Wolałabym kamienicę niż nowe budownictwo, ale też nie można uogólniać. Stare przynajmniej widzisz, że wytrzymało. Niektóre nowe są gorsze niż wielka płyta.

Cena chyba nie odstaje w żadną stronę, ale myślę, że negocjować możesz zawsze. Lokalizacja fajna, w środku tylko przerażają mnie te łuki. Plan też wydaje się spoko. Tylko gdzie te schody prowadzą?

W mieszkaniach na wynajem chyba najważniejsza jest lokalizacja.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

maya - w Warszawie duże znaczenie ma lokalizacja. To przykładowe mieszkanie jest drogie i nie wiem w sumie jaka miałaby byc grupa docelowa...

nionczka

Cytat: fasolka1980 w 21 Sie 2014, 12:08:03
maya - w Warszawie duże znaczenie ma lokalizacja. To przykładowe mieszkanie jest drogie i nie wiem w sumie jaka miałaby byc grupa docelowa...

no właśnie dla kogo. Na wynajem to chyba jednak najłatwiej taką średnią półkę, studenci, młodzi ludzie, przyjezdni. Wygodne dojazdy, sensowny standard, ale bez szału, bo nikt nie chce płacić za luksusy w wynajmowanym mieszkaniu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

nionczka w Wawie jest mnóstwo ekspatów, którzy szukają wysokiego standardu i dobrej lokalizacji. Studenci, młodzi ludzie itd nie mają zbyt duzo kasy - dla nich ok bedzie wielka plyta, dalsza odleglosc.

Moim skromnym zdaniem, mieszkanie w kamienicy ma sens, o ile lokalizacja i standard standard na naprawdę wysokim poziomie. Wtedy mozna wynająć za bardzo dobrą cenę.

nionczka

Cytat: fasolka1980 w 21 Sie 2014, 13:30:16nionczka w Wawie jest mnóstwo ekspatów, którzy szukają wysokiego standardu i dobrej lokalizacji.
zgadzam się, ale tutaj trzeba w takim razie sporo zainwestować w remont, bo standard jest babcino-studencki.

Wszyscy zagraniczni, których tu znam (nie jest ich mało i nie chodzi mi o rodziny mieszane jak nasza), wynajmują właśnie mieszkania w kamienicach i stare domy na Saskiej Kępie, Żoliborzu i Powiślu. Często płaci za to firma i to dużo. Ale właśnie tak jak mówisz, musi być standard i lokalizacja.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

maya, w sumie fasolka z nionczką wszystko napisały
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: fasolka1980 w 21 Sie 2014, 13:30:16lokalizacja i standard standard na naprawdę wysokim poziomie. Wtedy mozna wynająć za bardzo dobrą cenę.

A gdzie najlepiej? Srodmiescie? Mokotow?

Ja lubie Wole... Wiem, ze to robotnicza dzielnia, ale Brooklyn tez nia kiedys byl ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Jeśli to ma być inwestycja, to nie celowałabym w nowe budownictwo
mieszkanie tam średnio zyska na wartości, nie sprzedasz potem za nie wiadomo jaką cenę. a w warszawie mieszkań jest full
może kamienica ma sens
trzeba było o tym pogadać z moim M jak byłaś u nas. on lubi te tematy i się na tym zna

fasolka1980

Cytat: mayagaramond w 21 Sie 2014, 13:15:08
A gdzie najlepiej? Srodmiescie? Mokotow?

Ja lubie Wole... Wiem, ze to robotnicza dzielnia, ale Brooklyn tez nia kiedys byl ;)



Najbardziej trendy jest własnie Saska Kępa i Powiśle. Lokalizacyjnie są super i duzo się tam dzieje.

Szukałam niedawno mieszkania dla znajomego Amerykanina - on chciał tylko na 3 miesiące, więc krótko. Znalezliśmy świetne mieszkanie na Emilii Plater - za 4500/miesięcznie. Pięknie zrobione, w budynku niedaleko Złotych tarasów. Koleś jest zachwycony.

mayagaramond

#10
Cytat: golinda w 21 Sie 2014, 14:38:52trzeba było o tym pogadać z moim M jak byłaś u nas. on lubi te tematy i się na tym zna


no wlasnie tez o tym pomyslalam, ale zajeta bylam wodka i tatarem :)
Spytaj go, jak bedziesz go widziala ;)

Dodany tekst: 21 Sie 2014, 14:15:42

Cytat: fasolka1980 w 21 Sie 2014, 14:46:30Powiśle

o! na powislu to bym sama chciala mieszkac ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 21 Sie 2014, 14:15:08A gdzie najlepiej? Srodmiescie? Mokotow?
To już chyba kwestia gustu, preferencji i tego, gdzie się pracuje, ma znajomych.
Ja Wolę też lubię.
Pooglądaj i zobacz jakie są oferty o tych cechach. Dopóki nie masz chętnych na wynajem, nie poznasz ich konkretnych potrzeb. Trudno się dostosowywać nie wiedząc do kogo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

A ile metrow powinno miec mieszkanie? Tutaj w kamienicach pelno jest duzych mieszkan, po 100m² albo wiecej.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 21 Sie 2014, 15:31:57A ile metrow powinno miec mieszkanie?
A dla kogo?
Mniejsze jest bardziej uniwersalne, ale nie może być klitką, bo wynajmiesz najwyżej Japończykowi. Ja bym celowała w przedział 45-60. Musi być na pewno jedna oddzielna sypialnia, fajnie jakby dało się zrobić drugi pokój (do pracy, dla gości czy ewentualnie dziecka jeśli lokatorzy mają).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

mayagaramond a jaki wynajem Cię interesuje?

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#15
Cytat: suegro w 21 Sie 2014, 17:03:12mayagaramond a jaki wynajem Cię interesuje?

zeby lokator duzo placil i czesto byl w podrozy sluzbowej ;)

A na powaznie to dlugoterminowy, bo nie mam mozliwosci pilnowania / sprzatania mieszkania wynajmowanego turystom.

Dodany tekst: 21 Sie 2014, 16:08:03

Cytat: doda w 21 Sie 2014, 15:46:36za ile mniej wiecej miesiecznie chcialabys wynajmowac?

2000
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

#16
maya od M kupuje mieszkania (juz 2 sprzedaliśmy tej samej firmie) firma która zajmuje się zawodowo wynajdywaniem mieszkan pod inwestycję nazywa się mzuri http://mzuri.com.pl/.
Oni twierdzą że sens mają tylko mieszkania do 20 metrów z centralnym ogrzewaniem miejskim w bardzo dobrych lokalizacjach . TYlko takie kupują dla swoich inwestorów. Ostatnio podpisywaliśmy akt z facetem z ameryki południowej  :padam: Bardzo chętnie kupili od nas to mieszkanie 15 metrów i wynajęli w 3 dni!! za  chyba 1000 zł - 1200 zł. Mieszkanie w sumie nadające się dla jednej osoby.

suegro

Cytat: mayagaramond w 21 Sie 2014, 17:07:50zeby lokator duzo placil i czesto byl w podrozy sluzbowej 

A na powaznie to dlugoterminowy, bo nie mam mozliwosci pilnowania / sprzatania mieszkania wynajmowanego turystom.

W Krakowie są sensowne firmy, które to robią (w Wawie na pewno też ;)).
Obczajałam taką opcję i biorą jakieś 10%, więc całkiem spoko. Zajmują się też sprzedażą tych noclegów.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: suegro w 21 Sie 2014, 17:13:26W Krakowie są sensowne firmy, które to robią (w Wawie na pewno też wink).
Obczajałam taką opcję i biorą jakieś 10%, więc całkiem spoko. Zajmują się też sprzedażą tych noclegów.

10% to prowizja czy w tym tez jest sprzatanie/ pranie itp?


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Cytat: marax w 21 Sie 2014, 17:09:44Oni twierdzą że sens mają tylko mieszkania do 20 metrów z centralnym ogrzewaniem miejskim w bardzo dobrych lokalizacjach . TYlko takie kupują dla swoich inwestorów.

kto im te klitki wynajmuje?

Ja rozumiem zakup takiego mieszkania gdy nie ma sie kasy a chce cos koniecznie kupić do mieszkania lub pod inwestycję. Specjalnie takiej drobiny bym nie kupiła, no chyba że pod wynajem okazjonalny ale z tym to roboty ciutke jest.


Maya, 2 tysiące to za zwykłe mieszkanie dwupokojowe w zwykłej lokalizacji, takie 50m2, z nastawieniem na osoby przyjezdne, młode pary. Raczej unikac studentów i rodzin z dziećmi ;)
Jakbym 2 tysiace chciala zarobić i mieszkanie miałoby być tylko pod wynajem to bym sypialniane dzielnice rozważała, zwykły blok w nowym budownictwie, z dogodnym dojazdem. Nie przeplacałabym za Centrum czy nawet bliska Centrum Wolę.

Natomiast jak chcesz mieć mieszkanie w fajnym miejscu to już trzeba pomyslec czy nie warto nastawić się na bogatszego klienta, jak dziewczyny radzą :)

mayagaramond

#20
no ja chetnie tez za wiecej wynajme lol

Gdzie szukac ogloszen potencjalnych najemcow? Patrzylam na gumtree, no ale tam to trzy osoby szukaja trzech pokoi ;)


Dodany tekst: 21 Sie 2014, 15:41:57

http://luksusowemieszkania.pl/mieszkanie-dwupokojowe-na-sprzedaz-mokotowska-warszawa-srodmiescie,2935953?from=oferty



Dodany tekst: 21 Sie 2014, 16:46:56

To jest fajne, ale balon malutki...

http://otodom.pl/bezposrednio-apartament-chmielna-6-perelka-id30284639.html
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

#21
kasia wynajeli w 3 dni wiec jak widac sa chetni a to jedna z najwiekszych firm w polsce. chyba najwieksza w warszawie. celuja w stedentow ktorym nie potrzebne jest 50m. moj wujek kupil w tej samej kolalizacji w kamienicy 55m i nie mogl wynajac naprawde dlugo. wkoncu sprzedal to nieszkanie i kupil 20m.

marax

#22
ta firma wlasnie obsluguje taki najem za procent ceny. musialabys zadzwonic zapytac ile chca. oni tez wynajduja mieszkania pod inwestycje. Ja bym przed zakupem porozmawiala z taką firmą bo my tutaj nie mamy zielonego pojęcia a wyłącznie "wydaje mi się". Taka firma na codzien wynajmuje i wie co, za ile chodzi. Co z tego że zrobisz luksusowe mieszkanie jak możesz długo mieć problem z wynajmem. Może lepsze 2 mniejsze w tej cenie.

Kasia

Cytat: doda w 21 Sie 2014, 16:51:21
ja bym kupila w centrum miasta, dwa pokoje, 40, 50 m.
wynajem takich mieszkan to okolo 2000 zl.
50m w centrum za 2tys?
Nawet nie wiedziałam ze tam takie niskie ceny :knuje:
Na bemowie czu Ursynowie 50 metrów to 2 tys.

W centrum chyba droższe mieszkania sa, ale nie wiem :knuje:

suegro

#24
maya, my trochę obczajaliśmy temat, z firmami wynajmującymi też rozmawialiśmy, odezwę się do Ciebie wieczorem/jutro, bo teraz już wychodzę.

Dodany tekst: 21 Sie 2014, 17:16:08

Cytat: doda w 21 Sie 2014, 16:51:21
ja bym kupila w centrum miasta, dwa pokoje, 40, 50 m.
wynajem takich mieszkan to okolo 2000 zl.

W Warszawie takie ceny?
To już w Krakowie chodzą dużo drożej.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login