Polecane aplikacje/programy dla dzieci

Zaczęty przez elve, 19 Sie 2014, 18:13:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

my tez myslimy o tablecie, na razie Kubus zbiera punkty u babci i ma mu dac kase na urodziny z przeznaczeniem na tablet, pewnie dołozymy i kupimy cos porzadnego

iksa_nl

Tez kupilabym cos porzadnego i tez pewnie Samsunga.

Dostalismy od babci, jakies g..., ktore dostala za darmo przy przedluzaniu umowy z operatorem komorkowym, slabo dziala na dotyk, wole internet w telefonie niz na tym tablecie. Dla mlodego na razie wystarcza na te jego gry lego city. Ale nie gra za czesto, raczej jak sobie przypomni i zlapie faze na granie.
Woli Samsunga dziadka, ekran dwa razy wiekszy, ale ciezko mu kierowac/ obracac tablet w tej grze wiec wtedy tylko jakies puzzle, kolorowanki, cymbalki, etc. Lego uskutecznia tez na moim telefonie.
6-letnia chrzesniaczka meza dostala Samsunga na gwiazdke, ale sobie z nim srednio radzi, trzeba jej wlaczyc urzadzenie, wlaczyc gre, tylko furby czy cos i wtedy dopiero kombinuje. Wczesniej miala juz do czynienia z grami na laptopie. Pewnie zalezy od dziecka..

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 14 Maj 2015, 11:40:196-letnia chrzesniaczka meza dostala Samsunga na gwiazdke, ale sobie z nim srednio radzi, trzeba jej wlaczyc urzadzenie, wlaczyc gre, tylko furby czy cos i wtedy dopiero kombinuje.
dla mnie niepojete, mlody se wlacza wszystko, jak instaluje mu gre to wychodze, bo raz by spojrzal i juz by potrafil i instalowal se kolejne lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: iksa_nl w 14 Maj 2015, 11:40:19wole internet w telefonie niz na tym tablecie.
Michał ma tablet samsunga, ........ nie moge sie przyzwyczaić
wolę net w moim telefonie :D
a ten tablet już długo ma wiec czas na przyzwyczajenie sie był ;)


Kasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 14 Maj 2015, 12:02:04
dla mnie niepojete, mlody se wlacza wszystko, jak instaluje mu gre to wychodze, bo raz by spojrzal i juz by potrafil i instalowal se kolejne lol lol
dla mnie też
młody tylko internetu nie potrafi właczyć ale to dlatego, że mówie mu że jak nie ma netu to nie ma a nie że wyłączone wifi ;)
a tak to śmiga jak głupi :D

marcheewka

Cytat: sputnik w 14 Maj 2015, 12:16:10
Dla mnie też niepojęte :D Alicja sobie instaluje :D W ogóle aż za dużo rzeczy potrafi zrobić :D.

a dla mnie do pojęcia :-)
ja jestem noga w tych sprawach, nawet w swoim telefonie nie mam żadnej gierki, zresztą nie lubię grać.

A ten Samsung to jaki? bo jest sporo modeli, nie znam się, nie wiem, na co zwracać uwagę.
No i cena, bo chciałam taki do max 500 zł.

To i tak finansuje babcia, wiec nie musi być na "wieczność",  nie na wyrost, bo te rzeczy szybko się zmieniają i zaraz będzie slaby.
Ola wcale nie obsługuje smartfona, tabletu, nie potrafi przesuwać palcem, nawet zdjęć nie potrafi oglądać, bo zaraz je powiększa, albo kasuje.
No wiec ona startuje od zera, nie tak jak wasze dzieci, które sobie same pobierają aplikacje :-)

Pytam raczej o konkretne modele, bo wybór ogromny

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: marcheewka w 14 Maj 2015, 12:48:50a dla mnie do pojęcia :-)
ja jestem noga w tych sprawach, nawet w swoim telefonie nie mam żadnej gierki, zresztą nie lubię grać.
ale Ty juz  nie jestes dzieckiem ;D ja w telefonie tez nie mam gierek, tabletu nie lubie obslugiwac ogolnie, wkurza mnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: marcheewka w 14 Maj 2015, 12:48:50No wiec ona startuje od zera, nie tak jak wasze dzieci, które sobie same pobierają aplikacje :-)
nasze dzieci nie urodzily sie z taka wiedza ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

to 7 cali, ja bym brala 10, ale trzeba wtedy liczyc sie z cena ok 800-900
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia


marcheewka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 14 Maj 2015, 12:58:31
to 7 cali, ja bym brala 10, ale trzeba wtedy liczyc sie z cena ok 800-900

tyle nie wydam :)
zresztą szkoda by mi było, jakby się rozwalił, a przy Oli o to nie trudno.

marcheewka

#62
Cytat: Kasia w 14 Maj 2015, 13:00:58
Michał ma wąłsnie tego, jest ok ale pamięć mogłaby być wieksza, mało gier miesci

ale chyba można dodać kartę?

To ma być pierwszy tablet, podejrzewam, że za dużo gier nie będzie :-)
bardziej chodzi nam o oglądanie bajek podczas długiej podróży ( wakacje), , internet, zdjęcia.

Zaznaczam - to będzie nasz pierwszy tablet :-)

Kasia, a jak z trwałością? boje się, ze szybka zaraz pęknie. Nie wiesza się ?

http://www.mediamarkt.pl/produkty-porownanie.html?id=8653

a 2 procesorowy czy 4?

Kasia

Marchewka, u mnie Michał dba o takie rzeczy, uważa aby nie stłuc, nie popsuć.

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

ogólnie bajki to zuo ;) no nie?
ale ja myślę, że z umiarek i dobrze wykorzystane już są troszkę mniejszym złem ;)

Mój Michał od małego lubił bajki, ze wzgledu na jego nadruchliwość też powinniśmy ograniczać, więc ograniczamy a te bajki które obejrzy musi mi potem z reguły opowiedzieć. U mojego dziecka to się fajnie sprawdza, bo on nie oglada tych bajek na głupa, jak zahipnotyzowany, tylko skupia się w trakcie nich, potrafi potem opowiedzieć co widział. W ten sposób ćwiczymy koncentrację, budowanie wypowiedzi. A przy okazji młody ma rozrywkę.
No wszystko z umiarem.
Maja w ogóle nie interesuje się obrazem na tv.

ishka82

Domi u mnie w smartfonie ma sporo swoich aplikacji i gierek :) lubi, choć nie gra dużo ;) bardzo cenię sobie kącik dziecięcy (one są w windows phonach), bo może się bawić i nie narobi mi nic w kontaktach, nie naściąga nic, nie pokasuje zdjęć, ale mój telefon, to mój, z reszta na tablecie, to i bajki by pooglądała i piosenek posłuchała :) jak bawi się telefonem A., to często "przez przypadek" gdzieś zadzwoni, nawysyła smsów, pokasuje i pozmienia coś lol ona dba o tego typu sprzęt, więc chcemy jej porządniejszy tablet kupić :)
a z aplikacji i gier, to ma Angry Birdsy różne, memory tez różne, puzzle, mou, u A. aplikację do Furbyego, jakieś kolorowanki, gadające zwierzaki, lodziarnię, cymbałki, zgadywanki itp., itd. ;) a ostatnio najbardziej jest zafascynowana atlasem ptaków polskich, gdzie są zdjęcia, małe opisy i odgłosy ptaków :) ja ukrócam jej samodzielne instalowanie i inne takie operacje na naszych telefonach czy laptopach, bo tego, żeby sobie poradziła jestem pewna lol

salsa

e no jak to bez bajek ? my ogladalismy i zyjemy, chodzi o umiar. moj nie oglada bo nie chce wiec nie puszczam ale jakby chciał to poł godziny jak kikedys dobranocka - czemu nie ?

bardziej mi o ten artykuł chodzi - czy to naprawdę takie zło ta świnka pepa ;)
nie znam w sumie bajki (tzn wiem, ze istnieje ale nie oglądałam )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

ja peppy też nie znam ale słyszałam tego typu opinie co w tym artykule.

a co do bajek, to dla mnie najważniejszy jest własnie umiar.

kotabma

moja Z jest technologicznie calkiem wycofana. nie interesuje jej tablet (chyba ze do bajek), komputer, komorka.
Z komorki potrafi jedynie zadzwonic do kilku osob bo ustawilam jej w mojej proste wybieranie.
nawet z telewizorem lepiej sobie radzi mlodsza niz starsza ;)
chyba musze troche nad Z popracowac :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

znam peppe, uwazam, ze ojciec swiniak jest wyjatkowym debilem lol lol ale w sumie lepsze to niz robienie z damskiej bohaterki niemoty :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl