Autor Wątek: Polecane aplikacje/programy dla dzieci  (Przeczytany 7091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doda

Odp: Polecane aplikacje/programy dla dzieci
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Sie 2014, 22:55:38 »
moj Mati rozbil K szybke w ipadzie, bo mu spadl

Mati ma w ipadzie gry i jeszcze ma filmiki np. jego ulubione bylo sobie zycie

Dodany tekst: 19 Sie 2014, 22:57:01
a gra w angry birdsy np.
i ma jeszcze jakies wojenne gry z czolgami
« Ostatnia zmiana: 19 Sie 2014, 22:57:01 wysłana przez doda »

marax

« Odpowiedź #26 dnia: 19 Sie 2014, 23:00:39 »
A z ciekawosci wasi mezowie graja ? My to jestesmy dwie "nogi" jezeli chodzi o gry. Mario i malysz na comodore
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #27 dnia: 19 Sie 2014, 23:03:09 »
marax moj rzadko, sporadycznie. kupil sobie nawet ps i gral chyba dwa razy

teraz kupili sobie razem z Matim gre o oblezeniu jakiejs twierdzy czy zamku i wieczorem razem graja, ale to pol godziny moze
« Ostatnia zmiana: 19 Sie 2014, 23:03:24 wysłana przez doda »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #27 dnia: 19 Sie 2014, 23:03:09 »

marcheewka

« Odpowiedź #28 dnia: 19 Sie 2014, 23:11:05 »
o matko, ale jestem zacofana!
Nie mamy tabletu, na telefonie nie mam zadnych gier, zreszta nie lubię grac ( M też)
moje dziecko nie tyka mojego telefonu, na kompie tylko bajki oglada.....
« Ostatnia zmiana: 19 Sie 2014, 23:11:33 wysłana przez marcheewka »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zosia2007

« Odpowiedź #29 dnia: 20 Sie 2014, 08:13:16 »
mój ma swój tablet, dostał od dziadka, z laptoppow naszych korzysta ale R mu załozył jego własny profil mocno ograniczony, że np. nie może nic ściągnąć żeby nie naściągał jakiś wirusów. oczywiście "zabawa" z laptopem pod naszą kontrolą
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 20 Sie 2014, 08:13:16 »

marax

« Odpowiedź #30 dnia: 20 Sie 2014, 08:16:09 »
Tz czym rozni sie tablet od laptopa? Przeciez na jednym i drugim mozna zobaczyc wszystko ?

sputnik

« Odpowiedź #31 dnia: 20 Sie 2014, 08:31:19 »
Nie mamy tabletu, na telefonie nie mam zadnych gier, zreszta nie lubię grac ( M też)
Ja mam tablet od miesiąca chyba i na razie jest szał.

Marax tablet jest dotykowy. Miziasz kota a ten mruczy, naciskasz na ogon a ten się wścieka. Mnie samą to fascynuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.
A grać to ja nie gram, Tomek czasami ale mało.

marax

« Odpowiedź #32 dnia: 20 Sie 2014, 08:40:17 »
Kota to niech mizia prawdziwego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #33 dnia: 20 Sie 2014, 08:50:28 »
A z ciekawosci wasi mezowie graja ?

na kompie, tablecie nie. Planszówki, karty, RPG bez przerwy. Nawet je tworzy.

zosia2007

« Odpowiedź #34 dnia: 20 Sie 2014, 08:52:28 »
A z ciekawosci wasi mezowie graja ?
mój gra teraz w jedna gre na tel, na komp nie gra, xboxa nie mamy...jeszcze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #35 dnia: 20 Sie 2014, 08:53:13 »
Tz czym rozni sie tablet od laptopa? Przeciez na jednym i drugim mozna zobaczyc wszystko ?

tablet jest dużo łatwiejszy w obsłudze, trudniej go zepsuć, nie ma niepotrzebnych rzeczy systemowych, jest dotykowy, jest lżejszy i bardziej poręczny dla dziecka, nie trzeba go używać przy stole, nie grzeje nóg, nie ma kabli...

marax

« Odpowiedź #36 dnia: 20 Sie 2014, 09:41:40 »
Mnie tablet denerwuje bo ona z nin idzie a ja nie wiem co ona robi.

rubin04

« Odpowiedź #37 dnia: 20 Sie 2014, 11:01:37 »
My mamy dwa tablety, jeden jest nasz, drugi "dzieciowy"
ale jak jedziemy na długą trasę to każde dziecko ma swoje bajki właczone, słuchawki.
Choc tablet jest juz zawsze jako ostatnia opcja zabawiania, wiele razy udało nam się przejechać większosc trasy bez tabletu. Do Włoch zimą to na ostatie pół h był tablet.

Teraz miałam tablet do samolotu ale przespali cały lot.

W tablecie mamy duzo bajek, trochę gier, ale sami nic nie ściągają.

sputnik

« Odpowiedź #38 dnia: 20 Sie 2014, 11:24:20 »
Ja wolę tablet właśnie z tego powodu, że Alicja sobie nic nie ściąga, nie otwiera, ma to co ma.
Raz ją zostawiłam z laptopem, oglądała bajki na YT....sama wybierała, a tu pewnie kotek ją skusił no i weszła na takie filmiki, że nie nie nie. Nie zostawiam już jej samej, zresztą ograniczam mocno. Tablet też będzie miała ograniczony bo za duże WOW jest. Wkurzyłam się jak Tomek się nią zajmował, wchodzę do domu, siedzą dwa klony na kanapie, jeden z laptopem, drugi z tabletem i se stukają. Nie podoba mi się to!!

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #39 dnia: 20 Sie 2014, 11:29:21 »
fran ma tablet, swoj - tzn ma swoje konto na gmailu, zeby sie gdzies tam podlaczyc, nie ma konta na fejsie, takze "connect with facebook" czy "rate on facebook" przy grach mu nie dziala, nawet jak cos zrobi przypadkiem to efekt jest jeden "mamo, gra sie zepsula"

jesli sciagniesz tylko fajne gry i ukryjesz ikonki niepotrzebne, to naprawde na tablecie mozna niewiele zepsuc, na laptopie duzo wiecej

poza tym to dwie rozne rzeczy, na tablecie dotykowo rozwiazuje zadania - wspomniane tu gry lego duplo - trzeba sprzedac bilet, zaladowac ryby na pociag, wyjsc z labiryntu itd itp - ja uwazam, ze to swietna rzecz, sama pykam w puzzlowate gry czasami, a na wakacjach swietnie sie gralo w monopol (dorosli) - jak piesek czy kapelusz popylaly po planszy animowane Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no i kolejny plus - mozesz zabrac tyle planszowek, ile chcesz na wyjazd w jednym pudelku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a nie w pietnastu wielkosci pudel po butach

i tak jak u rubina - zwykle w ogole sobie nie przypomina o tablecie, w aucie w ogole jeszcze nie odkryl, ze moglby Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wydaje mi sie, ze suma sumarum bardziej zajmujace sa bajki niz tablet - od bajek bardzo trudno odciagnac, tablet po pewnym czasie sam odklada, jak juz sie nagra Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nad morzem odpalilismy tablet raz na godzine, tylko dlatego, ze wypakowywalam laptopa i tablet pokazal sie oczom mlodego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 20 Sie 2014, 11:29:21 »

sputnik

« Odpowiedź #40 dnia: 20 Sie 2014, 11:33:56 »
Kota to niech mizia prawdziwego
No właśnie, wkurzyłam się jak Kizia do niej przyszła się ocierać (co było zjawiskiem wyjątkowym bo ona się raczej jej boi) a Alicja, niewzruszona, głaskała kota na tablecie!

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #41 dnia: 20 Sie 2014, 11:37:28 »
sputnik wyobraz sobie, jak mnie zmrozilo nad morzem, jak na straganie zobaczylam talking toma z gumo-plastiku, ze swiecacymi oczami jak rademenes wielkosci 30 cm.... spieprzalam z mlodym zygzakiem, zeby przypadkiem nie zobaczyl, bo w zyciu bym mu ni ekupila takiego ohydztwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sputnik

« Odpowiedź #42 dnia: 20 Sie 2014, 11:41:44 »
Rozumiem, też by mnie zmroziło! Ta to też zawsze wszystko wypatrzy. Ostatnio jedziemy autem, światła, na Królewskiej kiosk ruchu, ja rzut okiem a tam jakaś kolejna świnka peppa (seria letnia, za kurde 20 zeta jedna figurka, jedną jej kupiłam). Zaczynam do niej nawijać, żeby patrzyła w drugą stronę, ale nie! zobaczyła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. I się zaczęło Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #43 dnia: 20 Sie 2014, 11:48:35 »
ja jestem z siebie wielce dumna, bo znad morza przytargalam tylko czapke kapitanska, flage piracka oraz magnes z dziwnowem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj szokujaco malo zakupow jak na pierdolnik bazarowy na kazdym metrze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sputnik

« Odpowiedź #44 dnia: 20 Sie 2014, 11:52:13 »
Alicja nawet tak wiele rzeczy nie chce. Często poogląda zabawkę np i mówi, że fajna, ale że jej nie chce.
Ale jakby zobaczyła kota z tabletu to na pewno by uznała, że zawsze tylko o tym marzyła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

magdalinska

« Odpowiedź #45 dnia: 20 Sie 2014, 12:00:44 »
ja ograniczam gry, bo by siedział całymi dniami. moze grac tylko w weekendy, a i tak robie mu przerwy, bo ile mozna siedziec przy tym kompie. I tak za duzo gra, musze jeszcze bardziej mu okroić. Co dwa dni jest płacz, czy moze zagrac tylko raz, jeden, jedyny raz, i tak patrzy oczami kota ze shreka i mowi "prosze, tylko raz, jeden, jedyny raz, prosze"  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jestynka

« Odpowiedź #46 dnia: 20 Sie 2014, 12:04:16 »
moje dziecko nie tyka mojego telefonu, na kompie tylko bajki oglada.....

ja podobnie.
dwa dni temu pokazałam mu pierwszy raz gry na naszego kompa. Wcześneij u kogoś na tablecie widział.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #47 dnia: 20 Sie 2014, 12:06:55 »
mi sie wydaje, ze tablet mlody odklada nie dlatego, ze juz nie chce dalej, tylko mu sie niewygodnie siedzi z tabletem na kolanach i ciagle w tej pozycji Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj przy kompie na krzesle by dluzej wysiedzial, bo miesnie sa w przyjemniejszej pozycji Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #48 dnia: 20 Sie 2014, 12:10:19 »
Moja szybko się nudzi tabletem. Gra często, ale bardzo mało. Nie mamy nawet potrzeby ograniczać, bo sama wcześniej odkłada. W przedszkolu miała dostęp do portalu z ćwiczeniami (powiązany z podręcznikiem) i czasem w domu włączałam jej to, ale nie była w stanie wysiedzieć godziny przy komputerze. Te same zadania na papierze potrafią zająć ją na dużo, dużo dłużej.
« Ostatnia zmiana: 20 Sie 2014, 12:11:38 wysłana przez nionczka »

marax

« Odpowiedź #49 dnia: 20 Sie 2014, 12:26:03 »
A skad wy te gry macie ma ipadzie? Dzie sie je sciaga aaaa jestem 100 lat za murzynamo