Polecane aplikacje/programy dla dzieci

Zaczęty przez elve, 19 Sie 2014, 18:13:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

Cytat: marax w 20 Sie 2014, 00:00:39A z ciekawosci wasi mezowie graja ?
mój gra teraz w jedna gre na tel, na komp nie gra, xboxa nie mamy...jeszcze :crazy:

nionczka

Cytat: marax w 20 Sie 2014, 08:16:09
Tz czym rozni sie tablet od laptopa? Przeciez na jednym i drugim mozna zobaczyc wszystko ?

tablet jest dużo łatwiejszy w obsłudze, trudniej go zepsuć, nie ma niepotrzebnych rzeczy systemowych, jest dotykowy, jest lżejszy i bardziej poręczny dla dziecka, nie trzeba go używać przy stole, nie grzeje nóg, nie ma kabli...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Mnie tablet denerwuje bo ona z nin idzie a ja nie wiem co ona robi.

rubin04

My mamy dwa tablety, jeden jest nasz, drugi "dzieciowy"
ale jak jedziemy na długą trasę to każde dziecko ma swoje bajki właczone, słuchawki.
Choc tablet jest juz zawsze jako ostatnia opcja zabawiania, wiele razy udało nam się przejechać większosc trasy bez tabletu. Do Włoch zimą to na ostatie pół h był tablet.

Teraz miałam tablet do samolotu ale przespali cały lot.

W tablecie mamy duzo bajek, trochę gier, ale sami nic nie ściągają.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: marax w 20 Sie 2014, 09:41:40
Mnie tablet denerwuje bo ona z nin idzie a ja nie wiem co ona robi.
fran ma tablet, swoj - tzn ma swoje konto na gmailu, zeby sie gdzies tam podlaczyc, nie ma konta na fejsie, takze "connect with facebook" czy "rate on facebook" przy grach mu nie dziala, nawet jak cos zrobi przypadkiem to efekt jest jeden "mamo, gra sie zepsula"

jesli sciagniesz tylko fajne gry i ukryjesz ikonki niepotrzebne, to naprawde na tablecie mozna niewiele zepsuc, na laptopie duzo wiecej

poza tym to dwie rozne rzeczy, na tablecie dotykowo rozwiazuje zadania - wspomniane tu gry lego duplo - trzeba sprzedac bilet, zaladowac ryby na pociag, wyjsc z labiryntu itd itp - ja uwazam, ze to swietna rzecz, sama pykam w puzzlowate gry czasami, a na wakacjach swietnie sie gralo w monopol (dorosli) - jak piesek czy kapelusz popylaly po planszy animowane ;)

no i kolejny plus - mozesz zabrac tyle planszowek, ile chcesz na wyjazd w jednym pudelku ;D a nie w pietnastu wielkosci pudel po butach

i tak jak u rubina - zwykle w ogole sobie nie przypomina o tablecie, w aucie w ogole jeszcze nie odkryl, ze moglby lol lol wydaje mi sie, ze suma sumarum bardziej zajmujace sa bajki niz tablet - od bajek bardzo trudno odciagnac, tablet po pewnym czasie sam odklada, jak juz sie nagra ;) nad morzem odpalilismy tablet raz na godzine, tylko dlatego, ze wypakowywalam laptopa i tablet pokazal sie oczom mlodego ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

sputnik wyobraz sobie, jak mnie zmrozilo nad morzem, jak na straganie zobaczylam talking toma z gumo-plastiku, ze swiecacymi oczami jak rademenes wielkosci 30 cm.... spieprzalam z mlodym zygzakiem, zeby przypadkiem nie zobaczyl, bo w zyciu bym mu ni ekupila takiego ohydztwa lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

ja jestem z siebie wielce dumna, bo znad morza przytargalam tylko czapke kapitanska, flage piracka oraz magnes z dziwnowem ;) szokujaco malo zakupow jak na pierdolnik bazarowy na kazdym metrze lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

ja ograniczam gry, bo by siedział całymi dniami. moze grac tylko w weekendy, a i tak robie mu przerwy, bo ile mozna siedziec przy tym kompie. I tak za duzo gra, musze jeszcze bardziej mu okroić. Co dwa dni jest płacz, czy moze zagrac tylko raz, jeden, jedyny raz, i tak patrzy oczami kota ze shreka i mowi "prosze, tylko raz, jeden, jedyny raz, prosze"  :crazy:

jestynka

Cytat: marcheewka w 20 Sie 2014, 00:11:05o matko, ale jestem zacofana!
Nie mamy tabletu, na telefonie nie mam zadnych gier, zreszta nie lubię grac ( M też)
moje dziecko nie tyka mojego telefonu, na kompie tylko bajki oglada.....


ja podobnie.
dwa dni temu pokazałam mu pierwszy raz gry na naszego kompa. Wcześneij u kogoś na tablecie widział.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

mi sie wydaje, ze tablet mlody odklada nie dlatego, ze juz nie chce dalej, tylko mu sie niewygodnie siedzi z tabletem na kolanach i ciagle w tej pozycji ;) przy kompie na krzesle by dluzej wysiedzial, bo miesnie sa w przyjemniejszej pozycji lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

#35
Moja szybko się nudzi tabletem. Gra często, ale bardzo mało. Nie mamy nawet potrzeby ograniczać, bo sama wcześniej odkłada. W przedszkolu miała dostęp do portalu z ćwiczeniami (powiązany z podręcznikiem) i czasem w domu włączałam jej to, ale nie była w stanie wysiedzieć godziny przy komputerze. Te same zadania na papierze potrafią zająć ją na dużo, dużo dłużej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

A skad wy te gry macie ma ipadzie? Dzie sie je sciaga aaaa jestem 100 lat za murzynamo

zosia2007

Cytat: marax w 20 Sie 2014, 12:26:03
A skad wy te gry macie ma ipadzie? Dzie sie je sciaga aaaa jestem 100 lat za murzynamo
tak, ściąga się
jak masz ipada to ściągasz z AppStore, jak Androida to ze SklepPlay

rubin04

#38
W Tukowie tablet leżał w sejfie i nikt nawet o nim nie pamietał. Zero zainteresowania.

A co do zakupów wakacyjnych to P. jest z tych co mało co chcą, ale jak zobaczył wielkiego plastikowego Vadera to nie było opcji. Wiedziałam że kupimy. Ohydny ale bez zalu nabyłam. Mila dostaa tylko barbie-syrenkę, taką małą, "Arielkę" Bardzo estetyczna i mała zabawka. A, no i oczywiscie Mila ma trebkę, pewnie jakies tureckie Gucci D:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

Ice Age Adventures na tablecie ostatnio Wik gra
nic pouczającego, ale przynajmniej okoliczności przyrody fajne :D

Norka

Cytat: marax w 20 Sie 2014, 09:41:40Mnie tablet denerwuje bo ona z nin idzie a ja nie wiem co ona robi.

Marax, jest taka apka. Kids Place się nazywa. Dziecięce aplikacje wrzucasz do środka - dziecko może między nimi przełączać, ale nie może wyjść do innych opcji. Apka automatycznie wyłącza internet, więc nie można też robić zakupów przez internet.

Norka

A z apek dla dzieci polecam Little Fox Music Box - moje najlepiej wydane 15 zł (?) od paru lat. Jest śliczna, zajmująca dla dzieci w różnym wieku i dość rozbudowana.

rubin04

Norka, ale to jakies piosenki do śpiewania?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Norka

Cytat: rubin04 w 06 Sty 2015, 11:38:11Norka, ale to jakies piosenki do śpiewania?
Rubin, w sumie 4 ekrany w 2 językach (angielski + niemiecki), 2 piosenki śpiewają dzieci, trzecią miły męski głos. Jest tryb karaoke, tj. tekst z linią melodyczną, można śpiewać samemu.
Ekrany są na "point & click", dzieje się naprawdę dużo.
1) Old McDonald had a farm - rosną rośliny, zwierzęta się odzywają, świnie jadą traktorem z włączonym techno itd. ;) W dodatku 4 wersje ekranu, można zmienić pory roku. Rozgrywa się historia miłosna między koniem i krową :D
2) London Bridge - zarwany most nad Tamizą, tłumek japońskich turystów, piętrobus z krokodylem skaczącym do rzeki, taksówka, która zmienia się w łódź podwodną, syrenka, pirat z papugą itd.
3) Autorska kołysanka, jedna z piękniejszych, jakie słyszałam - zwierzęta w górskim lesie, można latać sową, rozpalić ognisko dzikowi, żeby upiekł kiełbaski, mazianie uaktywnia kolorowe mgły, jest chrapiący królik i miś czytający dziecku bajki, baśniowe stwory i nietoperze, który płoszy się z zakamarków.
4) Ekran muzyczny - lis w domu i na zewnątrz ma mnóstwo gadżetów (butelek, pająków, robaczków, słoików, czajników, chór ptaszków, krople wody itd.), na których może grać. Dodatkowo tańczy do 4 podkładów rytmicznych.

errata

Ania trochę ma na ipadzie W. z duplo właśnie, jakieś puzzle, kolorowanki i jeszcze chyba inne, ale mało korzysta. To mamy na jakieś awaryjne sytuacje. Raczej się o to nie upomina. W podróży dłuższej czasem bajki ogląda.
Ma też swojego iphona, chyba 3 dostała od mojej siostry w spadku, jest bez karty sim jedynie na wifi i nie jest non stop w jej posiadaniu. Też raczej się nim posiłkuje w skrajnych sytuacjach, ma tam jakieś gry no i czasem bajki ogląda z youtuba.

marcheewka

Możecie polecić jakiś tablet dla 5 latki? Nie mamy tabletu, smartfony służą do rozmów, nie gramy w gry.
Tablet służyłby do ogladania bajek, jakiś gierek
Mysle raczej o dzieciecym tablecie, prostym w obsłudze, ale nie jakimś słabym, aby te bajki mozna było oglądac.

Jakie tablety mają wasze dzieci? jaki polecacie?

To nie ma byc ostateczny tablet, raczej taki początek :)

Zastanawiam sie na d tymi, ale..
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/kiano-kid-pad-mini.bhtml
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/kiano-kid-pad-7-rozowy.bhtml

czy moze jakiś inny?


Kasia

#46
Marchewka, kup zwykły "dorosły" tablet, Michał ma Samsunga i obsługuje bez problemu w tym zakresie, na który mu pozwalamy. :) dzieci szybko sie uczą, dorosły tablet na dłużej starczy a i wy bez żenady będziecie mogli z niego korzystać.
Wcześniej miał Ainola i tez był ok.
Weźcie co Wam pasuje i jakościowo i cenowo :)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

Sie zgadzam

mielismy jakiś taki nieduży tablet, który wkurzał, w końcu się stlukla szybka, uf
kupiliśmy samsunga, porządny i rodzic korzysta :D i śmiga aż miło

ishka82

my planujemy tablet dla Niuśki, ale myślimy o szjsungu jakimś fajnym, bo ona myślę ogarnie bez problemu, starczy pewnie na długo i poniekąd zastąpi kupowanie kompa dla niej na najbliższych kilka lat, a i mama z tatą pewnie pokorzystają :D