Polecane aplikacje/programy dla dzieci

Zaczęty przez elve, 19 Sie 2014, 18:13:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Jak w tytule, co polecacie? Co lubią wasze dzieci?

niewiemjaka

oo swietnie :D mialam tez o to zapytac, jakies fajne gry z angielskim ? ktos cos poleca ?



zosia2007

ja mojemu włączam gry na: buliba.pl, ciufcia.pl, domowyprzedszkolak.pl, lulek.tv
poza tym: miniminiplus.pl, disney.pl, lego.pl
na swoim tablecie też ma pościągane jakieś gry ale nazw nie pamiętam, jedna to chyba lipsy i mesy z angielskim i jeszcze jakąs ma z angielskim

rubin04

Mila ma na tablecie jakies Lego Duplo. Bardzo fajne :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Michał sam ściąga sobie gry :) prosi mnie tylko abym mu hasło wprowadziła :)

marax

#5
wasze dzieci mają tablety ?

nionczka

#6
Cytat: Kasia w 19 Sie 2014, 22:17:03
Michał sam ściąga sobie gry :) prosi mnie tylko abym mu hasło wprowadziła :)

I. też. Sama odkryła, że jak są cyfry (cena) to nie może, jak litery to tak (FREE).
Hasło na ipada zna, bo przyuważyła kiedyś J. Ja się jej czasem boję. Wzięłam kiedyś iphone J, bo chciałam skorzystać z gpsa i spytałam go o hasło, a córka mi od niechcenia wyrecytowała, że na telefon taty to takie, a na ipada to takie. Mnie to autentycznie przeraża.

Dodany tekst: wto, 19 sie 2014, 20:33:38

Cytat: marax w 19 Sie 2014, 22:28:27
wasze dzieci mają tablety ?

tak, ale i tak częściej korzysta z tabletu taty, bo lepszy. Teraz ma karę 14 dni bez ipada, bo zepsuła mi pokrowiec, więc korzysta ze swojego.

Dodany tekst: wto, 19 sie 2014, 21:35:44

Ja nie wiem czy moja ma jakieś do nauki angielskiego. Na pewno ma takie rozrywkowe, gadające po angielsku. Ma też duplo na pewno i fajne, które mi się nawet podobają do dzielenia figur geometrycznych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Moj M chciał jej kupić laptopa ale ja jestem przeciwna. Laptop jest nasz i moim zdaniem powinnam korzystać z niego tylko jak ja wiem co ona ogląda. Jak bedzie miała swojego to w pewnym momencie tego nie opanuje.

nionczka

Cytat: marax w 19 Sie 2014, 22:35:50
Moj M chciał jej kupić laptopa ale ja jestem przeciwna. Laptop jest nasz i moim zdaniem powinnam korzystać z niego tylko jak ja wiem co ona ogląda. Jak bedzie miała swojego to w pewnym momencie tego nie opanuje.

ja też tak uważam. Dopóki nie jest jej, łatwiej zapanować nad tym. Trudno potem o argumenty, że to twoja zabawka, ale nie możesz.
Moja ma, bo odziedziczyła po tacie stary tablet, którego ja nie chciałam. Na szczęście nie kręci jej tamten.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#9
Moj maż na moj argument, że się nie znamy na komputerach i ona szybciej nas oszuka niż my zorientujemy się co ona ogląda / jak to sprzawdzić, powiedział że odda do profesjonalnej firmy i oni wszystko zablokują............... Już na pewno ..... My jesteśmy informatycznie na poziomie mario bros/skoki małyszem  :rotfl: :rotfl: :)

Kasia

Marax Michał ma swoj tablet ale to nie wyklucza naszej kontroli.
z grami nie ma problemu, problem jest z youtubem, Michał zaczyna od zwykłych dzieciecych bajek typu mali ensteini a potem z boku mu sie wyswietlają pozostałe bajki i tak po lańcuszku kiedys doszedł do jakiegoś prywatnego nagrania gdzie ktos strasznie klął, oczywiscie od razu wyłapaliśmy ale problem sie powtarza. Michał nie wiem gdzie klną, on tez za bardzo tych przekleństw nie zauważa, nie wie ze to przekleństwa więc sobie oglada nie wiedzac że nie powinien ;)
ostatnio nie mógł czegość znaleźć i zaczał gadać pod nosem WTF WTF
jak się go zapytałam czy wie co to znaczy to powiedział ze to znaczy "o co chodzi, co sie dzieje", no jakby znaczenie dobre ale niekoniecznie precyzyjne ;) już wie ze tak nie wolno mówić ;)

nionczka

Laptop to i połowie dorosłych nie jest potrzebny. Do fejsa, gier, prognozy pogody i paru innych wystarczy tablet.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: nionczka w 19 Sie 2014, 22:42:31
Laptop to i połowie dorosłych nie jest potrzebny. Do fejsa, gier, prognozy pogody i paru innych wystarczy tablet.
ja mam ipoda i nie korzystam denerwuje mnie pisanie na nim. wszystko mi idzie dużo wolniej. Wole laptop.

Kasia

Cytat: nionczka w 19 Sie 2014, 23:42:31Do fejsa, gier, prognozy pogody i paru innych wystarczy tablet.
nawet telefon ;)


nionczka

#14
Cytat: marax w 19 Sie 2014, 22:43:42
ja mam ipoda i nie korzystam denerwuje mnie pisanie na nim. wszystko mi idzie dużo wolniej. Wole laptop.

widać jesteś piśmienna, powyżej średniej krajowej

Dodany tekst: 19 Sie 2014, 22:45:33

Cytat: Kasia w 19 Sie 2014, 22:44:09
nawet telefon ;)



otóż to
ja tego nigdy nie zrozumiem, ale widzę, że ludziom wystarcza
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: nionczka w 19 Sie 2014, 22:44:48
widać jesteś piśmienna, powyżej średniej krajowej

Dodany tekst: 19 Sie 2014, 21:45:33

otóż to
ja tego nigdy nie zrozumiem, ale widzę, że ludziom wystarcza
tak pisanie  po polsku idzie mi wyjątkowo dobrze lol lol lol

Kasia

Cytat: doda w 19 Sie 2014, 23:44:28po co ku osobny?
ale ja nie mam tabletu, nie potrzebuję kompletnie ;) większość prostych rzeczy ogarniam na telefonie, trudniejsze i tak na laptopie muszę ;) Michał ma tablet do gier i bajek, dvd przenosne nam padlo, mam dość zagarniania mojego telefonu, wgrywania dzuieciecych gier (kilka na wszelki wypadek mam wgranych), przestawiania ikon itd ;)
ma swojego i moze na nim robić bałagan

marax

#17
ja swojego telefonu nie daję dziecku nie ma tam żadnych gier. Nie dajemy też ipada bo boimy się że upuści a to narzędzie pracy M. Laurze znalazłam stary laptop ( w nowym 3 dni temu rozwaliła matrycę). Włączam jej sama co uważam głównie bajki. Z gier to tylko ubieranie lalek - innych nawet nie wiem gdzie szukać. W pracy zauważyłam że dzieciaki mają wielki problem z grami - podchodzą bardzo emocjonalnie godzinami nie potrafią przestać. MIałam takich pacjentów ( dzieci) którzy na sorze lądowali po omdleniu z powodu grania po 24 h ............

Kasia

laptopa nie daję, za duzo mam tu rzeczy zeby młody w nim grzebał

marax

A z ciekawosci wasi mezowie graja ? My to jestesmy dwie "nogi" jezeli chodzi o gry. Mario i malysz na comodore

marcheewka

#20
o matko, ale jestem zacofana!
Nie mamy tabletu, na telefonie nie mam zadnych gier, zreszta nie lubię grac ( M też)
moje dziecko nie tyka mojego telefonu, na kompie tylko bajki oglada.....

zosia2007

mój ma swój tablet, dostał od dziadka, z laptoppow naszych korzysta ale R mu załozył jego własny profil mocno ograniczony, że np. nie może nic ściągnąć żeby nie naściągał jakiś wirusów. oczywiście "zabawa" z laptopem pod naszą kontrolą

marax

Tz czym rozni sie tablet od laptopa? Przeciez na jednym i drugim mozna zobaczyc wszystko ?


nionczka

Cytat: marax w 20 Sie 2014, 00:00:39A z ciekawosci wasi mezowie graja ?

na kompie, tablecie nie. Planszówki, karty, RPG bez przerwy. Nawet je tworzy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login